forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 11:32:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659901 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  nadcisnienie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: nadcisnienie  (Przeczytany 52347 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #60 : 2007-06-18, 12:05:05 »

Zależy to od czegoś czego NIE OPISZĘ  Shocked. Bo sie wkurzyłam.

Nie wkurzaj się.
Nie potrzebują lekarza zdrowi. A jeśli pomożesz choć jednemu człowiekowi - to warto było się trudzić. Ja potrzebuję Twojej pomocy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #61 : 2007-06-18, 12:07:39 »

Też jestem na wezwanie  Very Happy .
Na priv. i na forum.
Zapisane
nik
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #62 : 2007-06-18, 17:45:03 »

Pani Doktor, czy mleczne raz na trzy dni, bezterminowo, sa ok?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #63 : 2007-06-18, 20:27:50 »

Jak się jada zboża rzadko - często jest tak jak piszesz. U zdrowych, młodych i "mniej chorych".
U osób z dużymi dolegliwościami i starszych 1 x na 7 dni byłoby lepiej. Choć niekoniecznie.
Wielu na śmietanie/maśle ma drogę "do swojego szczęścia" - ten etap trzeba czesto przejść. Czasem może trochę trwać.
Swoja drogą preferuję w efekcie końcowym - gdy nie ma chorób - jadanie mlecznych gdy się chce. Warto wtedy robić kilkudniówki masłowo-śmietanowej DO.
By sprawdzić jak długo organizm może to znieść. Trzeba wtedy trzymać szczególny reżim w zakresie węglowodanów. Każda rozpusta w zakresie W - idzie wtedy w chorobę. To tak ogólnie. Szczegoły - chory żołądek/XXIIca "proszą się" o masło/śmietanę, ale nie zawsze. Spotkałam ludzi na DO, którzy w ogóle nie mogą jeść śmietany na DO bo ...reagują bólem żołądka.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #64 : 2007-06-27, 21:44:48 »

odpadam na razie z prob odstawienia tabletek na nadcisnienie, widze ,ze rozsadniejsze bedzie branie 1/3 zalecanej dawki przez jakiś czas niz hustawka 4-6 dni bez tabletek i 3-4 dni na tabletkach i tak w koło, najbardziej martwily mnie te skoki cisnienia po kilku dniach niebrania tabletek. Wobec tego spróbuję robic tak jak napisalem, moze po kilku miesiacach uda mi sie zmniejszyc dawke tabletek znowu o 50 % az tak do zera . Na mleczne jestem ciagle uczulony  i musze ciądnąc rotację mlecznych, zbozowych w zasadzie nie jadam wogóle chybaze nieswiadomie.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #65 : 2007-06-28, 10:31:35 »

a co to znaczy nieswiadomie, Confused
kto przemyca do twojej diety zboza????,
uczymy sie czytac sklad na opakowaniach , jezeli kupujemy produkty gotowe,
juz 10 mscy nie zjadlam ani grama prod.zbozowych,moze garstke bezglutenowych ,no i wogole do nich nie ciagnie mnie Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #66 : 2007-06-30, 19:25:03 »

Pamiętaj Tadzio o słoninie i podgardlu. Majonez czy pasta rybna tez bywają ok.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #67 : 2008-03-23, 23:24:12 »

Witam,


Z okazji Świąt pozwoliłem sobie na mały „cud”, a było to tak:

Jak to przy Świętach gadu-gadu o wszystkim i o niczym i słyszę od starszej pani lat 70+, że się ona bardzo cieszy bo schudła ostatnio jakiś kilogram, więc mi się od razu światełko zapaliło, że dobrze nie jest.
Patrzę – nie za dobrze wygląda, ale co tam jej będę anty-komplementy prawił.

Widzę na półce leży ciśnieniomierz automatyczny, a że się leczy ona na nadciśnienie to użyła go sprawnie i prawidłowo i oto wynik:

godzina 17:51, ciśnienie 180/102, tętno 59

Mówię więc, że dobrze nie jest, a ona na to, że wie i się leczy u bardzo dobrego lekarza i że zawsze ma takie ciśnienie bo leki słabo działają, a jak weźmie większą dawkę to robi się słaba.

Stwierdziłem więc, że jej kłopoty z ciśnieniem to z niedożywienia i że zaraz to udowodnię:
Przygrzałem 150g mleka 3,2% z 30g masła i jedną piątą małej łyżeczki kawy rozpuszczalnej, poprosiłem by to wypiła traktując jak „niesmaczne”, ale skuteczne lekarstwo.

Godzina 18:17, ciśnienie 156/86, tętno 56

Pomiary były oczywiście wykonane w identycznej pozycji ciała, na siedząco z ręką opartą by nadgarstek był na wysokości serca.
Była zszokowana wynikiem. Dobrze, że używała własnego ciśnieniomierza i sama go sobie zakładała i uruchamiała bo uznałaby, że to jakiś podstęp. Jest szansa, że się zainteresuje „dziwacznym” tłustym jedzeniem po tym eksperymencie.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam

PS1
Wiem, że efekt jest trochę naciągany bo to ciepły płyn i w dodatku organizm szykował się na szok kawowy, a tu kawy było tylko na zapach, ale ciśnieniomierz pokazał co pokazał, a skutek się liczy.
Cool

PS2
Lepszy taki mały Świąteczny „cud” niż całe to gadanie o duchu i atmosferze i dobrych chęciach przy stole zastawionym zchemizowaną wędliną i ciastem.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #68 : 2015-09-25, 10:02:42 »

A-ha, wszystko jasne
Cytuj
„Choroby serca dotyczą wszystkich. Kontakt ze specjalistami, z lekarzami jest dla każdego z nas konieczny” – mówi w rozmowie z RMF FM kardiochirurg, prof. Jerzy Sadowski.

Prof. Jerzy Sadowski, kardiochirurg: Zaleceń jest cała masa. Te wszystkim znane to jest jedzenie, ruch, cholesterol, ciśnienie, cukier.

Dzisiaj nadciśnienie leczy się dwoma, trzema lekami. Każdy z leków działa określoną ilość godzin. W związku z tym, mierząc o różnych porach można to ciśnienie w ten sposób ustawić, żeby całą dobę było na przyzwoitym poziomie.

http://www.rmf24.pl/nauka/news-choroby-serca-dotycza-wszystkich-obserwujmy-sie-zmian-nie-wo,nId,1892155
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #69 : 2015-09-25, 16:10:37 »

Cytuj
Prof. Stępińska podkreśliła, że ciśnienie tętnicze powinno być badane podczas każdej wizyty u lekarza, zarówno u lekarza podstawowej opieki medycznej, jak i u specjalisty, nawet jeśli jest to reumatolog. Należy wykonywać również tzw. lipidogram refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Polega on na kontrolowaniu poziom trójglicerydów oraz cholesterolu z podziałem na frakcje (LDL i HDL).
i tak jest, potwierdzam.    cholesterol niedługo będą sprawdzać dentyści i fizjoterapeuci  Wink

http://stooq.pl/n/?f=993903

Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #70 : 2023-12-28, 19:37:26 »

Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 21 zapytaniami.