forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:26:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.  (Przeczytany 30140 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #40 : 2008-02-19, 00:11:08 »

.... utytułowany fizyk ich zobaczyć nie może....

Czy tym fizykiem jest Ali ? Shocked

Co do H20, to dla mnie jest to "paliwo ekologiczne"
a dokladnie substrat do jego produkcji Cool Laughing
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #41 : 2008-02-19, 00:27:44 »


he he stary a ty komu nabijasz kase??
składu  chemicznego wody przecie nie zmieniasz??
ali, moze to 'ciezka woda', z deuterem. Albo moze ta z zuzyta z chlodzenia reaktora (aktywna)
Pozdr
maf
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #42 : 2008-02-19, 07:34:44 »

A kto z Was czytał  książki Roberta Kiyosaki : "Bogaty ojciec, biedny ojciec", "Mądre bogate dziecko"?
Pytam, bo właśnie te pozycje, moim zdaniem zawierają mnóstwo cennych wskazówek na temat tego wątku.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #43 : 2008-02-19, 17:25:47 »

[
Poszperaj w internecie za „niemożliwymi” fizycznie zjawiskami, a zobaczysz, wyliczenia, opisy doświadczeń, nawet filmy je pokazujące, tylko że utytułowany fizyk ich zobaczyć nie może.

Aż tyle i tylko tyle na ten temat Smile

każde zjawisko ma przyczyne
nie wszystkie jeszcze są mierzalne
ale jak składu chemicznego nie zmieniasz to tylko ładunek możesz zmienić
wot i cała filozofia
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #44 : 2008-02-19, 17:41:01 »

A kto z Was czytał  książki Roberta Kiyosaki : "Bogaty ojciec, biedny ojciec", "Mądre bogate dziecko"?
Pytam, bo właśnie te pozycje, moim zdaniem zawierają mnóstwo cennych wskazówek na temat tego wątku.

Bea561, Zdania sa podzielone na temat "srodowiska ludzi" ktorzy promuja takie ksiazki Shocked Shocked Shocked

Zacytuje posta z obozu krytykow:

"SUKCES, CHOROBA, SZALEŃSTWO CZY ZBAWIENIE?

Tym razem w "Najwyższym Czasie" (9/96) ukazał się dobry syntetyczny artykuł o AMWAYu. Autor - Tomasz Gigol - na wstępie wskazuje na podobieństwo AMWAYa i innych firm marketingu sieciowego do sekt. Autor wymienia następujące cechy wyróżniające sektę:

   1. Werbowanie nowych członków, polegające na wprowadzaniu ich w euforię, bombardowaniu "przyjaźnią", która - niestety - kończy się, gdy ktoś przestaje być dystrybutorem. Podczas szkolenia wstępnego człowiek jest traktowany niezwykle życzliwie, wmawia się mu, że jest wspaniały i szybko osiągnie sukces. Sukces jest przedstawiony jako cel w życiu (porównaj świetny artykuł J. Ścibor pt. "Sukces..." w ZB 2(80)/96 ).
   2. Szkolenia w manipulacji innymi. Podobno, gdy ktoś chce zrezygnować z pracy w AMWAYu, dystrybutorzy mają specjalne instrukcje, jak postępować, aby przekonać go do pozostania w FIRMIE, zależnie od typu jego charakteru.
   3. Duże i starannie przygotowane mityngi oparte o granie na emocjach. Jeden z takich mityngów opisał Mariusz Szczygieł w tekście "Zabierz nas do diamentu" ("Gazeta Wyborcza" z 2.2.96).
   4. Takie sterowanie członkami SIECI DYSTRYBUTORSKIEJ, że całe ich życie - rodzina, znajomi, koledzy - kręci się wokół SIECI. Zupełnie jak w sektach.

Podobnie jak w sektach, w AMWAYu życie poświęcone jest realizacji misji. Całe życie dystrybutora jest wypełnione misją budowania SIECI. Sieć należy budować, żeby osiągnąć cel finansowy: dom, mercedes, sprzęt hi-fi - które należy sobie wyobrażać i powiesić ich zdjęcia w pokoju. Tu widać całą anty-ekologiczność AMWAYa (to piszę już od siebie - dopisek A.K.), lansuje on bowiem wśród swoich pracowników konsumpcyjny styl życia, polegający na ograniczaniu marzeń do spraw czysto materialnych. Marzenia muszą być "wielkie", a zatem człowiek jest zachęcany do posiadania w gruncie rzeczy niepotrzebnych przedmiotów, zbędnych podróży itp. Cele te udaje się zrealizować tylko nielicznym. Natomiast pozostali pracownicy firmy - z niższych szczebelków "piramidki", finansują ich. Dlatego uważam, że przyznanie AMWAYowi nagrody UNEP za ekologiczność produktów jest skandalem i przejawem ignorancji. Jest jednak istotna różnica: sekty odwołują się do motywacji religijnych i moralnych, marketing sieciowy formalnie nie ma nic wspólnego z religią. W praktyce jednak okazuje się, że jest on nie do pogodzenia z poważnym traktowaniem religii. Jak mówi Pismo Święte: Nie możecie służyć Bogu i mamonie (Mt 6,24). Przykładowo, gdy mój kolega Zbyszek wybierał się na rekolekcje zamknięte, jego "opiekun duchowy z AMWAYa" - czyli tzw. sponsor, nie miał nic przeciwko temu, doradził mu jednak, aby zabrał ze sobą towary AMWAYa i usiłował werbować nowych członków. W AMWAYu chodzi o to, aby więcej mieć, a nie bardziej być.

AMWAY, podobnie jak sekty, ma negatywny wpływ na życie jednostki. Pani Krygier - pracownik AMWAYa przyznaje, że dwie osoby z kierowanej przez nią sieci trafiły do szpitala psychiatrycznego. Inne następstwa to rozbite rodziny, straceni przyjaciele, opanowanie woli i umysłu.

W AMWAYu jest masa różnych klubów i stopni wtajemniczenia. Na którymś etapie można dostać diamentową odznakę, czyli zostać DIAMENTEM; jest to szczyt marzeń większości AMWAYowców. Nie rozumieją, że radość wewnętrzną i poczucie własnej wartości mogą osiągnąć znacznie prościej i łatwiej. Po prostu w oczach Boga każdy z nas jest ukochanym dzieckiem, kimś znacznie cenniejszym niż diament. Trzeba tylko sobie to uświadomić. Tej świadomości i prawdziwych przyjaciół życzę wszystkim pracownikom AMWAYa. AMWAY każe powtarzać zasadę: "mam prawo do marzeń" - to prawda, ale nikt nie ma prawa ograniczać Twoich marzeń do spraw tylko materialnych.

Andrzej Kozerski
c/o BORE
Zieleniecka 6/8, 03-727 Warszawa

P.S. Mam nadzieję, że w środowisku ekologów będzie o AMWAYu coraz głośniej. Anarchiści i ekolodzy słusznie sprzeciwiają się śmieciarskiemu jedzeniu McDonald's. Myślę, że czas, aby powiedzieć stop innej wielkiej korporacji, która oferuje nam śmieciarską ideologię."

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #45 : 2008-02-19, 18:12:29 »

...A kto z Was czytał  książki Roberta Kiyosaki : "Bogaty ojciec, biedny ojciec", "Mądre bogate dziecko"?
Pytam, bo właśnie te pozycje, moim zdaniem zawierają mnóstwo cennych wskazówek na temat tego wątku.

Postanowilem "urodzic" nowy temat zainspirowany postem kolezanki lekarki bea561

pod linkiem:

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2482.from1203440653;topicseen#msg38668

Te ksiazki sa tak ciekawe, ze warte sa osobnego tematu.
Faktycznie sa obowiazkowa literatura kazdej "sekty ekonomicznej"
z AMWAY oraz jego sieciowym odpowiednikiem VEBSO i QUIXTAR, na czele.

Pewnie nie jeden z Was mial juz do czynienia z MLM.
Jakie refleksje? Shocked Cool

Prosze o swoje uwagi dotyczace "Bogaty ojciec, biedny ojciec" w
specjalnie zalozonym temacie - temat szalenie inspirujacy do refleksji
nad "planktonem" i "ELITAMI" Shocked Cool Laughing Razz

Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #46 : 2008-02-19, 20:39:07 »

Co zrobić? Pozwolić Tuskowi by cud uczynił! Może czeka na pozwolenie ?  Smile
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #47 : 2008-02-20, 02:17:14 »

Ja z niecierpliwością czekam na cuda .Coś mi sie wydaje ,ze wypalił nam sie Donek -niestety.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #48 : 2008-02-20, 10:10:04 »

...A kto z Was czytał  książki Roberta Kiyosaki : "Bogaty ojciec, biedny ojciec", "Mądre bogate dziecko"?
Pytam, bo właśnie te pozycje, moim zdaniem zawierają mnóstwo cennych wskazówek na temat tego wątku.

Postanowilem "urodzic" nowy temat zainspirowany postem kolezanki lekarki bea561

pod linkiem:

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2482.from1203440653;topicseen#msg38668

Te ksiazki sa tak ciekawe, ze warte sa osobnego tematu.
Faktycznie sa obowiazkowa literatura kazdej "sekty ekonomicznej"
z AMWAY oraz jego sieciowym odpowiednikiem VEBSO i QUIXTAR, na czele.

Pewnie nie jeden z Was mial juz do czynienia z MLM.
Jakie refleksje? Shocked Cool

Prosze o swoje uwagi dotyczace "Bogaty ojciec, biedny ojciec" w
specjalnie zalozonym temacie - temat szalenie inspirujacy do refleksji
nad "planktonem" i "ELITAMI" Shocked Cool Laughing Razz


Ksiazek nie czytalam,ale nie przecze,ze kiedys,to zrobie.Chce sie natomiast podzielic pewna obserwacja.Moj najmlodszy uwielbia pieniadze zbierac i dzielic sie z innymi domownikami.A ze ciagle mu malo postanowil grac w To-to-lotka.Tata przyklasnal inicjatywie dziecka i jak na razie dziecko wygrywa pieniadze.Marzenia 6-cio latka spelniaja sie. Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #49 : 2008-02-20, 10:15:41 »

Kodar.To stąpanie po grząskim gruncie.
Potem mogą się z wiekiem zacząć inne gry hasardowe,wynoszenie pieniędzy z domu,a nawet coś gorszego-to jest niebezpieczne.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #50 : 2008-02-20, 10:55:38 »

Kodar.To stąpanie po grząskim gruncie.
Potem mogą się z wiekiem zacząć inne gry hasardowe,wynoszenie pieniędzy z domu,a nawet coś gorszego-to jest niebezpieczne.
to zalezy jak kto odbiera,ja nie widze w tym nic zlego.Wszechswiat,ma tyle do zaoferowania,a  zasoby sa jednak nie wyczerpane.To co myslisz,to,to przyciagasz.W tej sytuacji rodzic,ma kontrole i  wszystko jest traktowane z przymruzeniem oka.Ojciec dziecka gra juz wiele lat,a hasardzista nie jest. Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #51 : 2008-02-20, 15:16:33 »

Może by tak optymalni jako społeczeństwo obywatelskie i jako doświadczeni w dziedzinie dbałości o zdrowie w większośći bez potrzeby angażowania w to dzieło przemysłu farmaceutycznego podpowiadali Ministerstwu Zdrowia jak leczyć, by resort mniej - z pożytkiem dla pacjentów - pieniędzy mógł wydawać:


Ministerstwo Zdrowia, ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa
634 96 00 centrala telefoniczna
adres email:  kancelaria@mz.gov.pl 
 kancelaria-mz@mz.gov.pl


W marcowym numerze OPTYMALNYCH będzie zamieszczona odpowiedź - sekretarza stanu Kancelarii URM p. Michała Boni, na pismo skierowane do niego przez Prezsa OSBO w sprawie poruszonej w tym temacie przez Teresę!.
Jeśli checie poznać jej treść... Wink, to - do marcowego wydania Gazety Stowarzyszenia - już blisko  Very Happy.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #52 : 2008-02-20, 15:45:36 »

Jestem ciekawa. Można prosić streszczenie?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #53 : 2008-02-20, 16:14:21 »

Oczywiście mogę nawet zacytować:
W-wa 07-02-2008r.
Pan
Adam Jany
Prezes OPSBO (...)
Pismo ręczne:
Szanowny Panie Prezesie,
maszyna:
bardzo dzięlkuję za list i zainteresowanie (...)
Zgłoszone przez Państwa propozycje (...)
Dziękuję raz jeszcze za zaangażowanie (...)

Pismo ręczne:
z poważaniem
nieczytelne.

PS
czyli - serdecznie dziękujemy, ale NIE... Cool
To, co zwykle od czterdziestu lat.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #54 : 2008-02-20, 16:26:37 »

Nie wydaje mi się,aby DO była zaakceptowana przez Ministerstwo Zdrowia.
No przecież padłby niemal cały przemysł farmaceutyczny!
Co by zrobiono z tabletkami obniżającymi cisnienie krwi?
Co by zrobiono z tabletkami obniżającymi cholesterol?
Co by zrobiono z wieloma innymi lekami?
No,przecie tego pełno...pełno kasy  Sad 
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #55 : 2008-02-20, 16:53:14 »

 Very Happy - a ja się bardzo cieszę, że są np: Wegetarianie!. To między innymi dzięki nim i ekspertom dietetycznym dziś widziałem truskawki po 28 zł/kg, a kupiłem kilogram wątroby - 3,50zł/kg i 20kg kości za 2zł  Very Happy. No nic tylko propagować Wegetarianizm i poglądy ekspertów! Laughing.

PS
To lepiej, że bardziej opłaca się zarabiać na "tabletkach", niż na "wojnach"...  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #56 : 2008-02-20, 20:31:06 »

Oczywiście mogę nawet zacytować:
W-wa 07-02-2008r.
Pan
Adam Jany
Prezes OPSBO (...)
Pismo ręczne:
Szanowny Panie Prezesie,
maszyna:
bardzo dzięlkuję za list i zainteresowanie (...)
Zgłoszone przez Państwa propozycje (...)
Dziękuję raz jeszcze za zaangażowanie (...)

Pismo ręczne:
z poważaniem
nieczytelne.

PS
czyli - serdecznie dziękujemy, ale NIE... Cool
To, co zwykle od czterdziestu lat.



Dziękuję za odpowiedź, szkoda że tylko taką.
Moi dziadkowie w takich razach mówili "Co po rozumie jak go nie ma".
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #57 : 2008-02-20, 21:25:24 »

kupiłem kilogram wątroby - 3,50zł/kg i 20kg kości za 2zł

tylko pogratulować - dobre ceny masz  Cool
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #58 : 2008-02-21, 02:07:35 »

Gdzie  są takie tanie hurtownie to była chyba promocja.?
u nas watroba po 6zł .50 gr a mózgów wogóle nie ma-.
   wołowine tez musze upolować
    bo nielubie rosołów z kurczaka
   Ja ostatnio kupiłam watrobe i niestety -one nie wszystkie są smaczne -
zrobiłam pasztet -nawet zjadliwy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Czy możemy coś zrobić by żyło się lepiej. Wszystkim.
« Odpowiedz #59 : 2008-02-23, 16:35:36 »

Zainteresowanym. Akcja "Mój Dobry Anioł" - http://wiadomosci.onet.pl/1698010,11,item.html :



"Miałam szczęście spotkać Dobrego Anioła"

Kilka tygodni temu program "Zielone Drzwi" rozpoczął akcję "Mój Dobry Anioł", w ramach której będą prezentowani oddani swojej pracy i pacjentowi lekarze oraz pielęgniarki, osoby o spotkaniu których marzy każdy chory. Akcja spotkała się ze wspaniałym odzewem.
Już niebawem w programie "Zielone Drzwi" będzie można poznać pierwsze Dobre Anioły. Ale to nie koniec akcji – cały czas można zgłaszać osoby, które zasługują na miano Dobrego Anioła.

Nazwiska Dobrych Aniołów można zgłaszać pod adresem: zielonedrzwi@tvn.pl lub fundacja@tvn.pl REKLAMA Czytaj dalej

Zobacz też www.zielonedrzwi.onet.pl

A tak o jednym z Aniołów mówi Prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam" Bożena Walter:

- Miałam szczęście spotkać w życiu "Dobrego Anioła" - wspaniałego, młodego, utalentowanego, pełnego poświecenia i cierpliwości lekarza. Takiego o jakim się marzy, który zawsze pomaga trafnymi diagnozami. Nie potrafił tylko pomóc sobie. Pracował do ostatniej chwili. Kiedy już nie mógł sam wypełniać recept, prosił o to pacjentów. Nazywał się dr Zbigniew Ćwikliński. Wymyślając tę akcję wspólnie z "Zielonymi Drzwiami", takich właśnie lekarzy miałam na myśli, lekarzy poświęcających każdą chwilę swojego życia chorym, służącym im swoją wiedzą i talentem.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 18 zapytaniami.