forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-10-19, 21:46:45

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
538169 wiadomoÂci w 3975 w▒tkach; wys│ane przez 63 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: EWA
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Artyku┼éy opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)  (Przeczytany 69917 razy)
MORGANO
GoŠ

Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« : 2008-01-19, 00:02:13 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)

Szanowny Panie Doktorze,

Bardzo prosz─Ö o przeanalizowanie mojego przypadku i udzielenie mi odpowiedzi na pytanie, czy jest mo┼╝liwe ┼╝eby w moim ┼╝ywieniu by┼é b┼é─ůd, kt├│ry poci─ůga za sob─ů konsekwencje w postaci k┼éopot├│w zdrowotnych, czy mo┼╝e jestem przypadkiem nienadaj─ůcym si─Ö do stosowania diety optymalnej.
Panie Doktorze powodem, dla kt├│rego zdecydowa┼éam si─Ö na diet─Ö by┼éy dolegliwo┼Ťci gastryczne, reumatyczne, kr─Ögos┼éupowe, k┼éopoty z wypr├│┼╝nieniem, cz─Öste zimne nogi.
Z b├│lami ┼╝o┼é─ůdka nadkwa┼Ťno┼Ťci─ů, zarzucaniem pokarmu walczy┼éam 3,5 roku- nareszcie od miesi─ůca mam spok├│j. Oby na zawsze.
Najwi─Ökszym osi─ůgni─Öciem diety by┼éo to, ┼╝e stosunkowo szybko ust─ůpi┼éy dolegliwo┼Ťci reumatyczne. Niestety z pocz─ůtkiem tego roku dolegliwo┼Ťci stopniowo si─Ö nasila┼éy. Boli mnie ka┼╝dy staw du┼╝y i ma┼éy. B├│l jest tak┼╝e odczuwalny w nocy.
Od kwietnia intensywnie lecz─Ö reumatyzm. Po konsultacji z lekarzem wzi─Ö┼éam 10 pr─ůd├│w selektywnych, codziennie uzupe┼éniam kolage(nogi, ┼éeb, ogony wieprzowe) - B- 44, T- 2,5 x bia┼éko, W- 44g - s─ů to zalecenia lekarza. Pojawi┼éy si─Ö w stopach i w ┼éydkach pieczenia, mrowienia, dr─Ötwienie, czasem skurcze. P├│┼║niej b├│le ca┼éych n├│g. W sierpniu by┼éam na wczasach optymalnych.
Ponownie wzi─Ö┼éam 6 pr─ůd├│w. Dr Kwa┼Ťniewski w zaawansowanej diecie zaleca ogranicza─ç bia┼éko. Obecnie zjadam B-30-40g, T- ok. 3x bia┼éko, W - 50 -55g na dob─Ö.
Dolegliwo┼Ťci z ┼éydkami ust─ůpi┼éy, natomiast nasilaj─ů si─Ö b├│le reumatyczne (zdarzaj─ů si─Ö skurcze). Panie Doktorze, jak si─Ö dobrze zastanowi─Ö, opr├│cz poprawy od strony gastrycznej (prowadz─Ö spokojniejszy tryb ┼╝ycia), nie obserwuje pozytywnych zmian, a w sprawie reumatyzmu wr─Öcz przeciwnie. Wypr├│┼╝nianie - bez zmian, nogi - jeszcze bardziej zimne (szczeg├│lnie prawa). Poza tym pojawi┼éy si─Ö skoki ci┼Ťnienia, zrywanie serca, przyspieszone t─Ötno (tego wcze┼Ťniej nie mia┼éam). Wzmog┼éy si─Ö tak┼╝e dolegliwo┼Ťci od strony kr─Ögos┼éupa
(─çwicz─Ö systematycznie od 4 lat).
Aby przybli┼╝y─ç obraz mojej osoby podaje kilka danych:
62kg/158cm, 54 lata, grupa krwi B Rh minus.
Wyniki badań krwi
Przed diet─ů Cholesterol ca┼ékowity -200
Tr├│jglicerydy- 67   Maj 1999
Cholesterol ca┼ékowity- 318 Tr├│jglicerydy- 77  HDL- 69
Maj 2001
Cholesterol ca┼ékowity- 342  HDL- 58   LDL- 268  Tr├│jglicerydy- 80

I jeszcze chc─Ö przybli┼╝y─ç troch─Ö m├│j jad┼éospis rano - omlet z czterech ┼╝├│┼étek i 1 bia┼éka, dawniej ch─Ötnie z d┼╝emem, teraz z galaret─ů z n├│┼╝ek.
Obiad - 5-10dkg karczku, troszkę jarzyn, ziemniaczek (ostatnio oddzielam od białka węglowodany).
Jeden raz w tygodniu w─ůtr├│bka. Z t┼éuszczy opr├│cz mas┼éa i smalcu u┼╝ywam tak┼╝e ┼é├│j. Panie Doktorze zaznaczam, ┼╝e na pewno od roku bardzo rygorystycznie przestrzegam diety.
Proporcje obliczam na podstawie tabel i wagi elektronicznej.
Prosz─Ö oceni─ç tak┼╝e zasadno┼Ť─ç u┼╝ywania zi├│┼é jako ratunek w chorobie reumatycznej (zio┼éa w┼é─ůczy┼éam od tygodnia).
Mam nadziej─Ö, ┼╝e udzielam Panu nale┼╝ytych informacji potrzebnych do oceny stosowanej przeze mnie diety. Niecierpliwie oczekuj─Ö na rady i wskaz├│wki, co do sposobu post─Öpowania. Bardzo licz─Ö na odpowied┼║ i bardzo dzi─Ökuj─Ö.

Ewa W.
                                                                                                   Sosnowiec

Droga Pani Ewo,

Rzeczywi┼Ťcie poda┼éa Pani wyczerpuj─ůce informacje, co znacznie u┼éatwia odpowied┼║. Opisywane dolegliwo┼Ťci tak dla Pani dokuczliwe wskazuj─ů na niedob├│r w─Öglowodan├│w. Jest to jeden z najcz─Östszych b┼é─Öd├│w obok przebia┼éczenia, jakie pope┼éniaj─ů optymalni. Z listu wynika, ┼╝e przebia┼éczenie Pani nie grozi (30-40g bia┼éka to rzeczywi┼Ťcie niewiele), natomiast ilo┼Ť─ç w─Öglowodan├│w jest zbyt niska. Osoby ┼╝ywi─ůce si─Ö optymalnie d┼éugo powinny wiedzie─ç, ┼╝e je┼╝eli odczuwaj─ů objawy niedoboru w─Öglowodan├│w, to nale┼╝y zwi─Ökszy─ç ich spo┼╝ycie nawet do 100-150g dziennie. Jednak, je┼╝eli konieczne jest spo┼╝ywanie tak du┼╝ych ilo┼Ťci w─Öglowodan├│w (100g lub wi─Öcej) powinno si─Ö poszuka─ç przyczyny tego stanu rzeczy, ale wtedy nale┼╝y zwr├│ci─ç
si─Ö do do┼Ťwiadczonego lekarza optymalnego.
Tkanka ┼é─ůczna, a wi─Öc m.in. ko┼Ťci, stawy, wi─Özad┼éa zbudowane s─ů z kolagenu, kt├│ry optymalni zjadaj─ů w galaretach, sk├│rkach wieprzowych, salcesonach itd.
Nale┼╝y pami─Öta─ç, ┼╝e kolagen to nie jest zwyczajne bia┼éko, opr├│cz aminokwas├│w tworz─ů go proteoglikany - czyli substancje bia┼ékowo-cukrowe i znaczny niedob├│r w─Öglowodan├│w, mo┼╝e spowodowa─ç syntez─Ö "niepe┼énowarto┼Ťciowego" kolagenu.
R├│wnie┼╝, dlatego, ┼╝e cz─Ö┼Ť─ç spo┼╝ywanych bia┼éek ulegnie przemianom w niezb─Ödne cukry. Ponadto do zapewnienia p┼éynno┼Ťci przemian metabolicznych niezb─Ödna jest odpowiednia ilo┼Ť─ç energii, czyli t┼éuszczu.
Dopiero po spełnieniu tych wszystkich warunków możemy być spokojni o nasze stawy.
W podsumowaniu prosz─Ö zwi─Ökszy─ç spo┼╝ycie w─Öglowodan├│w, utrzyma─ç spo┼╝ycie kolagenu na poziomie 30% bia┼éka ca┼ékowitego i ewentualnie powt├│rzy─ç pr─ůdy selektywne.
Poprawa mo┼╝e nie by─ç b┼éyskawiczna, wymiana kolagenu w organizmie zajmuje nawet 300 dni i to w miejscach dobrze ukrwionych, ale cierpliwo┼Ť─ç si─Ö op┼éaca.
Je┼╝eli chodzi o stosowanie zi├│┼é, ich dzia┼éanie jest na tyle ┼éagodne, ┼╝e moim zdaniem niewiele pomog─ů, ale te┼╝ niewiele mog─ů zaszkodzi─ç.
Pozdrawiam serdecznie
                                                                                                              Dr n. med. Mariusz G┼éowacki
                                                                                                            konsultant i opiekun medyczny
Waldek
GoŠ

Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #1 : 2008-01-21, 13:36:13 »

Poprawa mo┼╝e nie by─ç b┼éyskawiczna, wymiana kolagenu w organizmie zajmuje nawet 300 dni i to w miejscach dobrze ukrwionych, ale cierpliwo┼Ť─ç si─Ö op┼éaca.

O dobrze wiedzie─ç !
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-09-10, 11:14:11 »

Nie uznaj─Ö czekania 300 dni na wyleczenie z jakiejkolwiek choroby staw├│w.
Cho─ç rozumiem, ┼╝e niekt├│rzy tego oczekuj─ů (tak d┼éugotrwa┼éego leczenia)  Smile.
MONIKAW
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-09-10, 11:26:44 »

Nie uznaj─Ö czekania 300 dni na wyleczenie z jakiejkolwiek choroby staw├│w.
Cho─ç rozumiem, ┼╝e niekt├│rzy tego oczekuj─ů (tak d┼éugotrwa┼éego leczenia)┬á Smile.

Pani Ewo 300 dni na wyleczenie to jest niestety bardzo optymistyczna wersja. Ze znanych mi os├│b ( a troszk─Ö ich jest)nikomu si─Ö nie uda┼éo w 300 dni  Sad. Mam na my┼Ťli wyleczenie a nie popraw─Ö zdrowia.
Najlepszy znany mi rezultat to 1,5 -2  lat
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-09-10, 11:47:10 »

Nie uznaj─Ö...

Uznawac sobie mo┼╝na i nie , a realia pokazuj─ů czesto co┼Ť innego .
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2008-09-10, 11:48:23 »

No dobra Monika, ... 1,5 roku DO, a potem dalej DO tylko z poszukiwaniami własnym po produktach jadalnych.
MONIKAW
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2008-09-10, 12:02:58 »

No dobra Monika, ... 1,5 roku DO, a potem dalej DO tylko z poszukiwaniami własnym po produktach jadalnych.
Oczywi┼Ťcie nie inaczej...
Teraz jestem m─ůdrzejsza od pierwszego dnia bez zb├│┼╝ po m-cu rotacja mlecznych, owc├│w najlepiej wcale, ewentualnie jak ju┼╝ "kto┼Ť" nie mo┼╝e bez nich ┼╝y─ç to nie codziennie, pozosta┼ée cukry proste podobnie, cytrus├│w lepiej nie tyka─ç. Pilnowa─ç wagi nie doprowadzi─ç do nadmiernego wychudzenia. Na tej podstawie mozna znakomicie regulowa─ç parametry BTW. To tak w skr├│cie.
 W zasadzie w reumatoidalnych u wszystkich jest podobnie.
Cz┼éowiek uczy si─Ö na b┼é─Ödach ale ciesz─Ö si─Ö,  ┼╝e moje komu┼Ť pomog┼éy.
Mam jedn─ů osob─Ö na starcie, raczej zdyscyplinowan─ů zobaczymy czy wystarczy 1,5 roku oby, b─Öd─Ö szcz─Ö┼Ťliwa.
Teresa Stachurska
Sr. Member
wiadomoÂci: 16549

« Odpowiedz #7 : 2008-11-02, 08:48:31 »

Pisze doktor Głowacki:

"Opisywane dolegliwo┼Ťci tak dla Pani dokuczliwe wskazuj─ů na niedob├│r w─Öglowodan├│w. Jest to jeden z najcz─Östszych b┼é─Öd├│w obok przebia┼éczenia, jakie pope┼éniaj─ů optymalni. Z listu wynika, ┼╝e przebia┼éczenie Pani nie grozi (30-40g bia┼éka to rzeczywi┼Ťcie niewiele), natomiast ilo┼Ť─ç w─Öglowodan├│w jest zbyt niska. Osoby ┼╝ywi─ůce si─Ö optymalnie d┼éugo powinny wiedzie─ç, ┼╝e je┼╝eli odczuwaj─ů objawy niedoboru w─Öglowodan├│w, to nale┼╝y zwi─Ökszy─ç ich spo┼╝ycie nawet do 100-150g dziennie. Jednak, je┼╝eli konieczne jest spo┼╝ywanie tak du┼╝ych ilo┼Ťci w─Öglowodan├│w (100g lub wi─Öcej) powinno si─Ö poszuka─ç przyczyny tego stanu rzeczy, ale wtedy nale┼╝y zwr├│ci─ç
si─Ö do do┼Ťwiadczonego lekarza optymalnego."

100-150 g węglowodanów... Jak to się ma do złotej proporcji?
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2008-11-02, 14:23:52 »

... Jednak, je┼╝eli konieczne jest spo┼╝ywanie tak du┼╝ych ilo┼Ťci w─Öglowodan├│w (100g lub wi─Öcej)
powinno si─Ö poszuka─ç przyczyny tego stanu rzeczy, ale wtedy
nale┼╝y zwr├│ci─ç si─Ö do do┼Ťwiadczonego lekarza optymalnego."...

100-150 g węglowodanów... Jak to się ma do złotej proporcji? ...

Tak sie ma, ze nalezy zainwestowac w "dobrego lekarza optymalnego"
inaczej bedzie, tak jak z Jurkiem.  Shocked Cool

Historia "choroby i wyczynow" Jurka to bardzo realistyczna przestroga
dla kazdego "normalnego" czlowieka.  Cool

Jak myslisz Teresa, dlaczego PAN DOKTOR JAN KWASNIEWSKI
uznaje udzial Lekarzy Optymalnych w "sztuce stosowania" DO
a nie np. znachorow-bioenergoterapeutow z krainy "latajacych termoforow"
i nie lepszych "majsterkowiczow metabolicznych"  Cool Razz

kangur
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2008-11-02, 19:28:52 »

a nie np. znachorow-bioenergoterapeutow z krainy "latajacych termoforow"
i nie lepszych "majsterkowiczow metabolicznych"  Cool Razz

Misiu!
Idac twoim tokiem rozumowania doktor Jan Kwasniewski byl jednym z pierwszych znachorow-bioenergoterapeutow stosujac w praktyce prady selektywne.
Przez swoich przelozonych tez byl uznawany za znachora.
Ty jak cos namacisz na tym forum, to szybciutko powolujesz sie na autorytet JK.
adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2008-11-02, 20:34:28 »

No nie wiem czy Grizzly uznaje „pr─ůdy selektywne” jak procedur─Ö lecznicz─ů w ca┼éym tego s┼éowa znaczeniu, mo┼╝e co najwy┼╝ej jako efekt placebo, to takie nieakademickie.
A┼╝ jestem ciekaw odpowiedzi, obstawiam, ┼╝e nie b─Ödzie to jasne „tak” albo „nie”. Smile
adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2008-11-02, 20:37:57 »

A dla jasno┼Ťci, czy co┼Ť jest skuteczne, czy nie jest, nie ma tu nic do rzeczy, metoda musi zosta─ç „uznana” przez „┼Ťrodowisko medyczne” i o to tu Grizzliego pytam.
Smile
_flo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2008-11-02, 20:47:47 »

nie chce sie czepiac, ale dlaczego edyta podpisuje sie jako teresa? czy to w ramach tych egzorcyzmow o ktorych pisala anna/danuta?
pozdrawiam,
mariola (a moze krzysztofora, sama juz nie wiem)
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2008-11-02, 20:56:04 »

No nie wiem czy Grizzly uznaje „pr─ůdy selektywne” jak procedur─Ö lecznicz─ů w ca┼éym tego s┼éowa znaczeniu, mo┼╝e co najwy┼╝ej jako efekt placebo, to takie nieakademickie.
A┼╝ jestem ciekaw odpowiedzi, obstawiam, ┼╝e nie b─Ödzie to jasne „tak” albo „nie”. Smile

Adam ale robisz "jaja" Shocked Cool A rozrusznik serca to co to jest? Cool
To nie "daje strumienia elektronow" do serducha chorego "planktonucha"  Cool Razz

Tak wiec, Ty wiesz, co ja chce przez to powiedziec,
a "plankton"...... niech "placi" za wiedze!!!  Cool Razz

adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2008-11-02, 21:09:07 »

Uwa┼╝asz Grizzly, ┼╝e to jest jasne „tak”, albo „nie”. Mamy jonoforez─Ö, diatermi─Ö, rozrusznik serca, mo┼╝emy sobie poliza─ç bateri─Ö 9V, ale ja pyta┼éem o „pr─ůdy selektywne” i ich SELEKTYWNE pobudzanie uk┼éad├│w sympatycznego i parasympatycznego.

To jak jest, rozumiem, ┼╝e w pe┼éni „uznajesz” i polecasz t─ů metod─Ö, i zapisa┼éby┼Ť j─ů swojemu pacjentowi?

Potraktuj mnie prosz─Ö jak ostatniego g┼é─ůba i odpowiedz „tak” lub „nie” z kr├│tkim uzasadnienie, uzasadnienie ju┼╝ nie musi by─ç dla g┼é─ůba. Smile
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2008-11-02, 21:19:50 »

Uwa┼╝asz Grizzly, ┼╝e to jest jasne „tak”, albo „nie”. Mamy jonoforez─Ö, diatermi─Ö, rozrusznik serca, mo┼╝emy sobie poliza─ç bateri─Ö 9V, ale ja pyta┼éem o „pr─ůdy selektywne” i ich SELEKTYWNE pobudzanie uk┼éad├│w sympatycznego i parasympatycznego.

To jak jest, rozumiem, ┼╝e w pe┼éni „uznajesz” i polecasz t─ů metod─Ö, i zapisa┼éby┼Ť j─ů swojemu pacjentowi?

Potraktuj mnie prosz─Ö jak ostatniego g┼é─ůba i odpowiedz „tak” lub „nie” z kr├│tkim uzasadnienie, uzasadnienie ju┼╝ nie musi by─ç dla g┼é─ůba. Smile

Ada┼Ť.Iles zebro┼é ch┼éopie dziesiej do puszki? Kupisz se konsole do gier za to? Starczy Ci na Xboxa?
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2008-11-02, 21:32:30 »

...Starczy Ci na Xboxa?..

Tylko PC, konsole to dla "dzieci" Cool Razz

adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2008-11-02, 21:35:42 »

konsole do gier za to? Starczy Ci na Xboxa?

Nie ┼Ťciemniaj, za p├│┼║no, ju┼╝ wypapla┼éa┼Ť. Smile

@Grizzly, w sumie nie musisz odpowiada─ç jak nie chcesz, jak czego┼Ť nie nazywasz gwa┼étownie "lataj─ůcymi termoforami" to znaczy, ┼╝e przynajmniej po cichu popierasz. Smile
Ale, ┼╝eby zaraz wzywa─ç Edyt─Ö na pomoc. Shocked
zbynek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2008-11-02, 21:38:17 »

Tak sie ma, ze nalezy zainwestowac w "dobrego lekarza optymalnego"

---------------------------------------------------
grizzly napisał na forum dobra dieta:

Jesli ktos sam "partoli" DO, "majsterkujac" wedle swojego IQ,
to samodzielne "szpagaty" z 4es moga zakonczyc sie
"opadnieciem wieka trumny"    

Jesli natomiast 4es zastosuje taki "osobnik",
pod scislym i stalym nadzorem wysokiej klasy specjalisty,
to w 100% nastapi szokujaca poprawa zdrowia.  

To dla mnie jest oczywiste  

Ps . Wszystkim tak radzisz? To w diecie 4es tam te┼╝ maj─ů wysokiej klasy specjalist├│w? Cool
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2008-11-02, 21:43:36 »

konsole do gier za to? Starczy Ci na Xboxa?

Nie ┼Ťciemniaj, za p├│┼║no, ju┼╝ wypapla┼éa┼Ť. Smile

Sta┼ées p├│┼é dnia wczoraj,dzisiej prawie ca┼éy dzie┼ä,to musia┼ées niez┼éom kase zebrac.Przyznaj ile nazbiero┼ée┼Ť? Czy Danka bendzie lepsza od Ciebie? Oto jest "k┼éeszczyn"...

Strony: [1] 2 3 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.