forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:41:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)  (Przeczytany 93680 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« : 2008-01-19, 00:02:13 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)

Szanowny Panie Doktorze,

Bardzo proszę o przeanalizowanie mojego przypadku i udzielenie mi odpowiedzi na pytanie, czy jest możliwe żeby w moim żywieniu był błąd, który pociąga za sobą konsekwencje w postaci kłopotów zdrowotnych, czy może jestem przypadkiem nienadającym się do stosowania diety optymalnej.
Panie Doktorze powodem, dla którego zdecydowałam się na dietę były dolegliwości gastryczne, reumatyczne, kręgosłupowe, kłopoty z wypróżnieniem, częste zimne nogi.
Z bólami żołądka nadkwaśnością, zarzucaniem pokarmu walczyłam 3,5 roku- nareszcie od miesiąca mam spokój. Oby na zawsze.
Największym osiągnięciem diety było to, że stosunkowo szybko ustąpiły dolegliwości reumatyczne. Niestety z początkiem tego roku dolegliwości stopniowo się nasilały. Boli mnie każdy staw duży i mały. Ból jest także odczuwalny w nocy.
Od kwietnia intensywnie leczę reumatyzm. Po konsultacji z lekarzem wzięłam 10 prądów selektywnych, codziennie uzupełniam kolage(nogi, łeb, ogony wieprzowe) - B- 44, T- 2,5 x białko, W- 44g - są to zalecenia lekarza. Pojawiły się w stopach i w łydkach pieczenia, mrowienia, drętwienie, czasem skurcze. Później bóle całych nóg. W sierpniu byłam na wczasach optymalnych.
Ponownie wzięłam 6 prądów. Dr Kwaśniewski w zaawansowanej diecie zaleca ograniczać białko. Obecnie zjadam B-30-40g, T- ok. 3x białko, W - 50 -55g na dobę.
Dolegliwości z łydkami ustąpiły, natomiast nasilają się bóle reumatyczne (zdarzają się skurcze). Panie Doktorze, jak się dobrze zastanowię, oprócz poprawy od strony gastrycznej (prowadzę spokojniejszy tryb życia), nie obserwuje pozytywnych zmian, a w sprawie reumatyzmu wręcz przeciwnie. Wypróżnianie - bez zmian, nogi - jeszcze bardziej zimne (szczególnie prawa). Poza tym pojawiły się skoki ciśnienia, zrywanie serca, przyspieszone tętno (tego wcześniej nie miałam). Wzmogły się także dolegliwości od strony kręgosłupa
(ćwiczę systematycznie od 4 lat).
Aby przybliżyć obraz mojej osoby podaje kilka danych:
62kg/158cm, 54 lata, grupa krwi B Rh minus.
Wyniki badań krwi
Przed dietą Cholesterol całkowity -200
Trójglicerydy- 67   Maj 1999
Cholesterol całkowity- 318 Trójglicerydy- 77  HDL- 69
Maj 2001
Cholesterol całkowity- 342  HDL- 58   LDL- 268  Trójglicerydy- 80

I jeszcze chcę przybliżyć trochę mój jadłospis rano - omlet z czterech żółtek i 1 białka, dawniej chętnie z dżemem, teraz z galaretą z nóżek.
Obiad - 5-10dkg karczku, troszkę jarzyn, ziemniaczek (ostatnio oddzielam od białka węglowodany).
Jeden raz w tygodniu wątróbka. Z tłuszczy oprócz masła i smalcu używam także łój. Panie Doktorze zaznaczam, że na pewno od roku bardzo rygorystycznie przestrzegam diety.
Proporcje obliczam na podstawie tabel i wagi elektronicznej.
Proszę ocenić także zasadność używania ziół jako ratunek w chorobie reumatycznej (zioła włączyłam od tygodnia).
Mam nadzieję, że udzielam Panu należytych informacji potrzebnych do oceny stosowanej przeze mnie diety. Niecierpliwie oczekuję na rady i wskazówki, co do sposobu postępowania. Bardzo liczę na odpowiedź i bardzo dziękuję.
                                                                                                   

                                                                                                      Ewa W.
                                                                                                   Sosnowiec

           Droga Pani Ewo,

Rzeczywiście podała Pani wyczerpujące informacje, co znacznie ułatwia odpowiedź. Opisywane dolegliwości tak dla Pani dokuczliwe wskazują na niedobór węglowodanów. Jest to jeden z najczęstszych błędów obok przebiałczenia, jakie popełniają optymalni. Z listu wynika, że przebiałczenie Pani nie grozi (30-40g białka to rzeczywiście niewiele), natomiast ilość węglowodanów jest zbyt niska. Osoby żywiące się optymalnie długo powinny wiedzieć, że jeżeli odczuwają objawy niedoboru węglowodanów, to należy zwiększyć ich spożycie nawet do 100-150g dziennie. Jednak, jeżeli konieczne jest spożywanie tak dużych ilości węglowodanów (100g lub więcej) powinno się poszukać przyczyny tego stanu rzeczy, ale wtedy należy zwrócić
się do doświadczonego lekarza optymalnego.
Tkanka łączna, a więc m.in. kości, stawy, więzadła zbudowane są z kolagenu, który optymalni zjadają w galaretach, skórkach wieprzowych, salcesonach itd.
Należy pamiętać, że kolagen to nie jest zwyczajne białko, oprócz aminokwasów tworzą go proteoglikany - czyli substancje białkowo-cukrowe i znaczny niedobór węglowodanów, może spowodować syntezę "niepełnowartościowego" kolagenu.
Również, dlatego, że część spożywanych białek ulegnie przemianom w niezbędne cukry. Ponadto do zapewnienia płynności przemian metabolicznych niezbędna jest odpowiednia ilość energii, czyli tłuszczu.
Dopiero po spełnieniu tych wszystkich warunków możemy być spokojni o nasze stawy.
W podsumowaniu proszę zwiększyć spożycie węglowodanów, utrzymać spożycie kolagenu na poziomie 30% białka całkowitego i ewentualnie powtórzyć prądy selektywne.
Poprawa może nie być błyskawiczna, wymiana kolagenu w organizmie zajmuje nawet 300 dni i to w miejscach dobrze ukrwionych, ale cierpliwość się opłaca.
Jeżeli chodzi o stosowanie ziół, ich działanie jest na tyle łagodne, że moim zdaniem niewiele pomogą, ale też niewiele mogą zaszkodzić.
Pozdrawiam serdecznie
                                                                                                              Dr n. med. Mariusz Głowacki
                                                                                                            konsultant i opiekun medyczny
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #1 : 2008-01-21, 13:36:13 »

Cytuj
Poprawa może nie być błyskawiczna, wymiana kolagenu w organizmie zajmuje nawet 300 dni i to w miejscach dobrze ukrwionych, ale cierpliwość się opłaca.

O dobrze wiedzieć !
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #2 : 2008-09-10, 11:14:11 »

Poprawa może nie być błyskawiczna, wymiana kolagenu w organizmie zajmuje nawet 300 dni i to w miejscach dobrze ukrwionych, ale cierpliwość się opłaca.
Cytuj

Nie uznaję czekania 300 dni na wyleczenie z jakiejkolwiek choroby stawów.
Choć rozumiem, że niektórzy tego oczekują (tak długotrwałego leczenia)  Smile.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #3 : 2008-09-10, 11:26:44 »

Poprawa może nie być błyskawiczna, wymiana kolagenu w organizmie zajmuje nawet 300 dni i to w miejscach dobrze ukrwionych, ale cierpliwość się opłaca.
Cytuj

Nie uznaję czekania 300 dni na wyleczenie z jakiejkolwiek choroby stawów.
Choć rozumiem, że niektórzy tego oczekują (tak długotrwałego leczenia)  Smile.

Pani Ewo 300 dni na wyleczenie to jest niestety bardzo optymistyczna wersja. Ze znanych mi osób ( a troszkę ich jest)nikomu się nie udało w 300 dni  Sad. Mam na myśli wyleczenie a nie poprawę zdrowia.
Najlepszy znany mi rezultat to 1,5 -2  lat
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #4 : 2008-09-10, 11:47:10 »


Nie uznaję...

Uznawac sobie można i nie , a realia pokazują czesto coś innego .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #5 : 2008-09-10, 11:48:23 »

No dobra Monika, ... 1,5 roku DO, a potem dalej DO tylko z poszukiwaniami własnym po produktach jadalnych.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #6 : 2008-09-10, 12:02:58 »

No dobra Monika, ... 1,5 roku DO, a potem dalej DO tylko z poszukiwaniami własnym po produktach jadalnych.
Oczywiście nie inaczej...
Teraz jestem mądrzejsza od pierwszego dnia bez zbóż po m-cu rotacja mlecznych, owców najlepiej wcale, ewentualnie jak już "ktoś" nie może bez nich żyć to nie codziennie, pozostałe cukry proste podobnie, cytrusów lepiej nie tykać. Pilnować wagi nie doprowadzić do nadmiernego wychudzenia. Na tej podstawie mozna znakomicie regulować parametry BTW. To tak w skrócie.
 W zasadzie w reumatoidalnych u wszystkich jest podobnie.
Człowiek uczy się na błędach ale cieszę się,  że moje komuś pomogły.
Mam jedną osobę na starcie, raczej zdyscyplinowaną zobaczymy czy wystarczy 1,5 roku oby, będę szczęśliwa.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #7 : 2008-11-02, 08:48:31 »

Pisze doktor Głowacki:

"Opisywane dolegliwości tak dla Pani dokuczliwe wskazują na niedobór węglowodanów. Jest to jeden z najczęstszych błędów obok przebiałczenia, jakie popełniają optymalni. Z listu wynika, że przebiałczenie Pani nie grozi (30-40g białka to rzeczywiście niewiele), natomiast ilość węglowodanów jest zbyt niska. Osoby żywiące się optymalnie długo powinny wiedzieć, że jeżeli odczuwają objawy niedoboru węglowodanów, to należy zwiększyć ich spożycie nawet do 100-150g dziennie. Jednak, jeżeli konieczne jest spożywanie tak dużych ilości węglowodanów (100g lub więcej) powinno się poszukać przyczyny tego stanu rzeczy, ale wtedy należy zwrócić
się do doświadczonego lekarza optymalnego."


100-150 g węglowodanów... Jak to się ma do złotej proporcji?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #8 : 2008-11-02, 14:23:52 »

... Jednak, jeżeli konieczne jest spożywanie tak dużych ilości węglowodanów (100g lub więcej)
powinno się poszukać przyczyny tego stanu rzeczy, ale wtedy
należy zwrócić się do doświadczonego lekarza optymalnego."...


100-150 g węglowodanów... Jak to się ma do złotej proporcji? ...


Tak sie ma, ze nalezy zainwestowac w "dobrego lekarza optymalnego"
inaczej bedzie, tak jak z Jurkiem.  Shocked Cool

Historia "choroby i wyczynow" Jurka to bardzo realistyczna przestroga
dla kazdego "normalnego" czlowieka.  Cool

Jak myslisz Teresa, dlaczego PAN DOKTOR JAN KWASNIEWSKI
uznaje udzial Lekarzy Optymalnych w "sztuce stosowania" DO
a nie np. znachorow-bioenergoterapeutow z krainy "latajacych termoforow"
i nie lepszych "majsterkowiczow metabolicznych"  Cool Razz

Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #9 : 2008-11-02, 19:28:52 »

a nie np. znachorow-bioenergoterapeutow z krainy "latajacych termoforow"
i nie lepszych "majsterkowiczow metabolicznych"  Cool Razz

Misiu!
Idac twoim tokiem rozumowania doktor Jan Kwasniewski byl jednym z pierwszych znachorow-bioenergoterapeutow stosujac w praktyce prady selektywne.
Przez swoich przelozonych tez byl uznawany za znachora.
Ty jak cos namacisz na tym forum, to szybciutko powolujesz sie na autorytet JK.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #10 : 2008-11-02, 20:34:28 »

No nie wiem czy Grizzly uznaje „prądy selektywne” jak procedurę leczniczą w całym tego słowa znaczeniu, może co najwyżej jako efekt placebo, to takie nieakademickie.
Aż jestem ciekaw odpowiedzi, obstawiam, że nie będzie to jasne „tak” albo „nie”. Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #11 : 2008-11-02, 20:37:57 »

A dla jasności, czy coś jest skuteczne, czy nie jest, nie ma tu nic do rzeczy, metoda musi zostać „uznana” przez „środowisko medyczne” i o to tu Grizzliego pytam.
Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #12 : 2008-11-02, 20:47:47 »

nie chce sie czepiac, ale dlaczego edyta podpisuje sie jako teresa? czy to w ramach tych egzorcyzmow o ktorych pisala anna/danuta?
pozdrawiam,
mariola (a moze krzysztofora, sama juz nie wiem)
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #13 : 2008-11-02, 20:56:04 »

No nie wiem czy Grizzly uznaje „prądy selektywne” jak procedurę leczniczą w całym tego słowa znaczeniu, może co najwyżej jako efekt placebo, to takie nieakademickie.
Aż jestem ciekaw odpowiedzi, obstawiam, że nie będzie to jasne „tak” albo „nie”. Smile

Adam ale robisz "jaja" Shocked Cool A rozrusznik serca to co to jest? Cool
To nie "daje strumienia elektronow" do serducha chorego "planktonucha"  Cool Razz

Tak wiec, Ty wiesz, co ja chce przez to powiedziec,
a "plankton"...... niech "placi" za wiedze!!!  Cool Razz

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #14 : 2008-11-02, 21:09:07 »

Uważasz Grizzly, że to jest jasne „tak”, albo „nie”. Mamy jonoforezę, diatermię, rozrusznik serca, możemy sobie polizać baterię 9V, ale ja pytałem o „prądy selektywne” i ich SELEKTYWNE pobudzanie układów sympatycznego i parasympatycznego.

To jak jest, rozumiem, że w pełni „uznajesz” i polecasz tą metodę, i zapisałbyś ją swojemu pacjentowi?

Potraktuj mnie proszę jak ostatniego głąba i odpowiedz „tak” lub „nie” z krótkim uzasadnienie, uzasadnienie już nie musi być dla głąba. Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #15 : 2008-11-02, 21:19:50 »

Uważasz Grizzly, że to jest jasne „tak”, albo „nie”. Mamy jonoforezę, diatermię, rozrusznik serca, możemy sobie polizać baterię 9V, ale ja pytałem o „prądy selektywne” i ich SELEKTYWNE pobudzanie układów sympatycznego i parasympatycznego.

To jak jest, rozumiem, że w pełni „uznajesz” i polecasz tą metodę, i zapisałbyś ją swojemu pacjentowi?

Potraktuj mnie proszę jak ostatniego głąba i odpowiedz „tak” lub „nie” z krótkim uzasadnienie, uzasadnienie już nie musi być dla głąba. Smile

Adaś.Iles zebroł chłopie dziesiej do puszki? Kupisz se konsole do gier za to? Starczy Ci na Xboxa?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #16 : 2008-11-02, 21:32:30 »

...Starczy Ci na Xboxa?..

Tylko PC, konsole to dla "dzieci" Cool Razz

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #17 : 2008-11-02, 21:35:42 »

konsole do gier za to? Starczy Ci na Xboxa?

Nie ściemniaj, za późno, już wypaplałaś. Smile

@Grizzly, w sumie nie musisz odpowiadać jak nie chcesz, jak czegoś nie nazywasz gwałtownie "latającymi termoforami" to znaczy, że przynajmniej po cichu popierasz. Smile
Ale, żeby zaraz wzywać Edytę na pomoc. Shocked
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #18 : 2008-11-02, 21:38:17 »


Tak sie ma, ze nalezy zainwestowac w "dobrego lekarza optymalnego"

---------------------------------------------------
grizzly napisał na forum dobra dieta:

Cytuj
Jesli ktos sam "partoli" DO, "majsterkujac" wedle swojego IQ,
to samodzielne "szpagaty" z 4es moga zakonczyc sie
"opadnieciem wieka trumny"    

Jesli natomiast 4es zastosuje taki "osobnik",
pod scislym i stalym nadzorem wysokiej klasy specjalisty,
to w 100% nastapi szokujaca poprawa zdrowia.  

To dla mnie jest oczywiste  

Ps . Wszystkim tak radzisz? To w diecie 4es tam też mają wysokiej klasy specjalistów? Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (17)
« Odpowiedz #19 : 2008-11-02, 21:43:36 »

konsole do gier za to? Starczy Ci na Xboxa?

Nie ściemniaj, za późno, już wypaplałaś. Smile

Stałes pół dnia wczoraj,dzisiej prawie cały dzień,to musiałes niezłom kase zebrac.Przyznaj ile nazbierołeś? Czy Danka bendzie lepsza od Ciebie? Oto jest "kłeszczyn"...

Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 18 zapytaniami.