forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 02:59:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  zaćma
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: zaćma  (Przeczytany 13317 razy)
akselek
Go


Email
zaćma
« : 2008-01-22, 23:34:13 »

Przez dziesięć lat stosuję żywienie optymalne z dobrym skutkiem, chociaż nie posługuję się dokładnymi wyliczeniami. Głównie dbam o to, aby ilość białka i cukrów była mniej wiecej na tym samym poziomie i zawsze poniżej 70g i to mi sie udaje na codzień.
Jestem szczupłym 70. latkiem po zawale (10lat temu) w doskonałej kondycji fizycznej i intelektualnej; to właśnie po zastosowaniu ŻO zacząłem publikować rózne prace (artykuły i felietony) - jednym słowem: sukces.
Mam jednak problem z oczami. Według diagnozy okulisty, zaczyna się u mnie proces tworzenia się zaćmy.
Chciałbym prosić  o kilka słów na temat leczenia chorób oczu za pomocą diety optymalnej (bo jak mówimy o leczeniu, to myślimy o diecie i przestrzegamy skrupulatnie kalkulacji, z ołówkiem w ręku, natomiast - gdy mówimy ogólnie o utrzymywaniu dobrej kondycji zdrowotnej, to myślimy o żywieniu optymalnym i przestrzegamy ogólnej zasady, nieprawdaż?)
Ciekawi mnie niezmiernie, czy bywają przypadki "cofnięcia" sie zaćmy na skutek stosowania diety opty, a więc - czy istnieje możliwość uniknięcia operacji.
W moim przypadku zaćma jest w stadium początkowym.

Dariusz Smile
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #1 : 2008-01-23, 22:24:08 »

Jeśli jest to tzw. zaćma związana z wiekiem czyli starzeniem się organizmu to praktycznie zmiany te się nie cofną. Ale z pewnością prawidłowe stosowanie ŻO spowolni proces dalszego rozwoju zaćmy. Dlatego warto dokładniej przyjrzeć się Twojej diecie i ocenić, czy jest ona rzeczywiście bliska zaleceniom dr Kwaśniewskiego. Pozdrawiam
Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #2 : 2008-01-23, 23:45:07 »

Jeśli jest to tzw. zaćma związana z wiekiem czyli starzeniem się organizmu to praktycznie zmiany te się nie cofną. Ale z pewnością prawidłowe stosowanie ŻO spowolni proces dalszego rozwoju zaćmy. Dlatego warto dokładniej przyjrzeć się Twojej diecie i ocenić, czy jest ona rzeczywiście bliska zaleceniom dr Kwaśniewskiego. Pozdrawiam

Istotnie, może to byc zwiazane z wiekiem. Odzywiam sie raczej prawidłowo; przestrzegam zasady 1:2..:0,8 bywa, że weglowodanów jest więcej ale niewiele i nieczęsto. Zwykle gdy zjadam ziemniaki (150g), to one  zwiekszaja ilość cukrów ponad ilość białka. Nie mam nadwagi, więc pojadam sobie do 70g białka i tyleż weglowodanów.
dzięki Ci za odpowiedź i rzeczywiście - musze zrewidowac swoja diete, bo byc może robię odstepstwa, chyba wpadne do jakiegoś lekarza opty a bede w Ciechocinku - to mam okazje
pozdrowiam
dariusz
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #3 : 2008-01-24, 00:00:01 »

Z lektury książek dr Jana Kwaśniewskiego pamiętam, że zaćmę można było leczyć prądami selekcyjnymi. Może Pan to sprawdzić u lekarza optymalnego.
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #4 : 2008-01-24, 09:14:59 »

Witam, i chcialabym dodać do informacji o prądach selektywnych, iż mam taki wykaz od lekarza optymalnego z Poznania jakie prądy pomagają w leczeniu zaćmy i jaskry.Są to prądy "PS" podane na centralny układ nerwowy.Oprócz tego leczą jeszcze inne schorzenia związane z UN.Piszesz, że zaćma jest w stanie początkowym więc trzeba mieć nadzieję, że da się z tym coś zrobić.Pozdrawiam.
Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #5 : 2008-01-24, 12:01:29 »

Dziękuję Ci Krystyno. Wiadomość o prądach jest dla mnie bezcenna.. w ogóle Twoja aktywność  - jak zdażyłem zauważyć przegladając forum - jest bardzo rzeczowa. Informacje wykorzystam i jeszcze raz dzięki.
Dariusz Very Happy
Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #6 : 2008-01-24, 12:09:43 »

Z lektury książek dr Jana Kwaśniewskiego pamiętam, że zaćmę można było leczyć prądami selekcyjnymi. Może Pan to sprawdzić u lekarza optymalnego.

Dziekuję bardzo. Jest to dobry pomysł i wykorzystam to w czasie najblizszej wizyty. Ja jestem z Łodzi, a właściwie ze Zgierza a podobno tutaj jest lekarzem optymalnym dr Krupka .. ale uważany jest za kontrowersyjnego z uwagi na pewne innowacje i modyfikacje diety dr kwasniewskiego. Myślałem o tym aby stworzyc nowy wątek o doktorze Krupce, mam jednak zbyt szczatkowe informacje.
pozdrawiam serdecznie
Dariusz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #7 : 2008-01-24, 12:43:02 »

Z lektury książek dr Jana Kwaśniewskiego pamiętam, że zaćmę można było leczyć prądami selekcyjnymi. Może Pan to sprawdzić u lekarza optymalnego.

Dziekuję bardzo. Jest to dobry pomysł i wykorzystam to w czasie najblizszej wizyty. Ja jestem z Łodzi, a właściwie ze Zgierza a podobno tutaj jest lekarzem optymalnym dr Krupka .. ale uważany jest za kontrowersyjnego z uwagi na pewne innowacje i modyfikacje diety dr kwasniewskiego. Myślałem o tym aby stworzyc nowy wątek o doktorze Krupce, mam jednak zbyt szczatkowe informacje.
pozdrawiam serdecznie
Dariusz
na poczatku diety mialam przerozne dolegliwosci i nie moglam  sie w zaden sposob ich pozbyc,
obdzwanialam wszystkich lekarzy optymalnych w Polsce i wlasnie wtedy polecono mi rowniez Dr.Krupke,
slyszalam,ze modyfikuje i ma dobre efekty,osobiscie jednak z powodu braku jego nr.telefonu z nim  nie rozmawialam,
z dolegliwosci wyleczylam sie stosujac modyfikacje lekarki Smile
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #8 : 2008-01-24, 21:12:37 »

Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #9 : 2008-01-24, 21:14:23 »

Dziękuję Ci Krystyno. Wiadomość o prądach jest dla mnie bezcenna.. w ogóle Twoja aktywność  - jak zdażyłem zauważyć przegladając forum - jest bardzo rzeczowa. Informacje wykorzystam i jeszcze raz dzięki.
Dariusz Very Happy

Dziękuję za miłe slowa Very Happy Jeżeli to się na coś przyda to podaję namiary na Poznań.
POZNAŃSKIE CENTRUM ŻYWIENIA OPTYMALNEGO
ul.Wierzbięcice 15
tel.0 61 83 33 788
kom.0501 405 968 przyjmuje tam dr.Teresa Chudzicka

I jeszcze strona internetowa www.OPTYMALNI.POZNAN.pl

Pozdrawiam Laughing
Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #10 : 2008-01-24, 22:33:13 »

dziekuję Bea.
Przeczytałem i nadzieja moja na wyleczenie wzrosła. Zastanawiam się skąd się napatoczyła zacma, skoro żywienie optymalne stosuje od 10 lat i nawet jeżeli nie zawsze rachunki wychodza stricte w/g zasad Doktora - to przeciez nie powinienem chorować na chorobe źle odzywiających się. Skoro jestem zdrowy a chorowałem na powazną chorobę wiencową- to znaczy, że odżywiałem się w miarę dobrze. Zawał miałem 10 lat temu i jest ok. Jestem zdrowy To skąd ta zacma? jak pisze dr Kwasniewski - zaćma starcza nie dotyka optymalnych. Widocznie mam pecha! Mad
pozdrawam
darek
Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #11 : 2008-01-24, 22:45:09 »

Z lektury książek dr Jana Kwaśniewskiego pamiętam, że zaćmę można było leczyć prądami selekcyjnymi. Może Pan to sprawdzić u lekarza optymalnego.

Dziekuję bardzo. Jest to dobry pomysł i wykorzystam to w czasie najblizszej wizyty. Ja jestem z Łodzi, a właściwie ze Zgierza a podobno tutaj jest lekarzem optymalnym dr Krupka .. ale uważany jest za kontrowersyjnego z uwagi na pewne innowacje i modyfikacje diety dr kwasniewskiego. Myślałem o tym aby stworzyc nowy wątek o doktorze Krupce, mam jednak zbyt szczatkowe informacje.
pozdrawiam serdecznie
Dariusz
na poczatku diety mialam przerozne dolegliwosci i nie moglam  sie w zaden sposob ich pozbyc,
obdzwanialam wszystkich lekarzy optymalnych w Polsce i wlasnie wtedy polecono mi rowniez Dr.Krupke,
slyszalam,ze modyfikuje i ma dobre efekty,osobiscie jednak z powodu braku jego nr.telefonu z nim  nie rozmawialam,
z dolegliwosci wyleczylam sie stosujac modyfikacje lekarki Smile

.. tak jest. Podobno dr Krupka ma dużo zwolenników, którzy podobno ściągaja do niego z poza Łodzi. Ja jednak obawiam sie modyfikacji. Stosowalem zasady dr Kwasniewskiego z dobrym skutkiem, wyszedłem z dwóch powaznych chorób a teraz także mam dobre samopoczucie, choć wiek coraz powazniejszy i dlatego nie bede zmieniał tego, co zacząłem z dobrym efektem... jednak - ta zaćma... to mnie zastanawia jako optymalnego zjadacza pokarmów. To mnie nie powinno dopaść. Pocieszam się tym, że lepsza zaćma aniżeli demencja albo jakiś nowotwór.. a może to wszystko jeszcze przede mną? 
pozdro
darek
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #12 : 2008-01-25, 10:35:40 »



Dariusz
na poczatku diety mialam przerozne dolegliwosci i nie moglam  sie w zaden sposob ich pozbyc,
obdzwanialam wszystkich lekarzy optymalnych w Polsce i wlasnie wtedy polecono mi rowniez Dr.Krupke,
slyszalam,ze modyfikuje i ma dobre efekty,osobiscie jednak z powodu braku jego nr.telefonu z nim  nie rozmawialam,
z dolegliwosci wyleczylam sie stosujac modyfikacje lekarki Smile

Cytuj
.. tak jest. Podobno dr Krupka ma dużo zwolenników, którzy podobno ściągaja do niego z poza Łodzi. Ja jednak obawiam sie modyfikacji. Stosowalem zasady dr Kwasniewskiego z dobrym skutkiem, wyszedłem z dwóch powaznych chorób a teraz także mam dobre samopoczucie, choć wiek coraz powazniejszy i dlatego nie bede zmieniał tego, co zacząłem z dobrym efektem... jednak - ta zaćma... to mnie zastanawia jako optymalnego zjadacza pokarmów. To mnie nie powinno dopaść. Pocieszam się tym, że lepsza zaćma aniżeli demencja albo jakiś nowotwór.. a może to wszystko jeszcze przede mną? 
pozdro
darek
P.Darku,moim skromnym zdaniem zachodzace negatywne zmiany w p.organizmie daja znac o  bledach w dotychczasowym odzywianiu.Dlatego nalezy odpowiednio reagowac i zmieniac.Aczkolwiek nie wszystko,bo moze tylko ilosc zjadanego bialka???Ciekawa jestem odpowiedzi lekarki i serdecznie pozdrawiam.
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #13 : 2008-01-25, 14:22:17 »



Dariusz
na poczatku diety mialam przerozne dolegliwosci i nie moglam  sie w zaden sposob ich pozbyc,
obdzwanialam wszystkich lekarzy optymalnych w Polsce i wlasnie wtedy polecono mi rowniez Dr.Krupke,
slyszalam,ze modyfikuje i ma dobre efekty,osobiscie jednak z powodu braku jego nr.telefonu z nim  nie rozmawialam,
z dolegliwosci wyleczylam sie stosujac modyfikacje lekarki Smile

Cytuj
.. tak jest. Podobno dr Krupka ma dużo zwolenników, którzy podobno ściągaja do niego z poza Łodzi. Ja jednak obawiam sie modyfikacji. Stosowalem zasady dr Kwasniewskiego z dobrym skutkiem, wyszedłem z dwóch powaznych chorób a teraz także mam dobre samopoczucie, choć wiek coraz powazniejszy i dlatego nie bede zmieniał tego, co zacząłem z dobrym efektem... jednak - ta zaćma... to mnie zastanawia jako optymalnego zjadacza pokarmów. To mnie nie powinno dopaść. Pocieszam się tym, że lepsza zaćma aniżeli demencja albo jakiś nowotwór.. a może to wszystko jeszcze przede mną? 
pozdro
darek
P.Darku,moim skromnym zdaniem zachodzace negatywne zmiany w p.organizmie daja znac o  bledach w dotychczasowym odzywianiu.Dlatego nalezy odpowiednio reagowac i zmieniac.Aczkolwiek nie wszystko,bo moze tylko ilosc zjadanego bialka???Ciekawa jestem odpowiedzi lekarki i serdecznie pozdrawiam.

Albo w diecie za mało kolagenu.W listach z linków bea561 można wiele wniosków wyciągnąć.Potrzebny tutaj doświadczony lekarz optymalny ,który leczył dietą i prądami zaćmę.Ze spotkania z lekarzem optymalnym.Ppoznania dowiedzialam się 2 lata temu ,że udało im się wyleczyć dziecko z padaczki, myślę, że to duże osiągnięcie.Może warto podzwonić i popytać.Zyczę powodzenia.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #14 : 2008-01-25, 14:41:46 »

Na temat poprawy wzroku jes sporo w listach do J.K. Ludzie piszą jak poprawia im soię wzrok, ale u mnie np. po 6 latach DO wzrok standartowo mi się pogarsza, więc tak do końca nie jestem pewna, że na DO oczy odzyskują swoją prawidłową funkcję.

Dr Krupka nie jest zwolennikiem prądów selektywnych (chyba, że po pięciu latach zmienił zdanie).
Ciekawi mnie jego popularność, czy wpływa na to gaża za poradę? (bierze 2x więcej niż lekarz opty np. w Poznaniu).
Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #15 : 2008-01-25, 17:53:28 »

 
 

Cytuj
.. tak jest. Podobno dr Krupka ma dużo zwolenników, którzy podobno ściągaja do niego z poza Łodzi. Ja jednak obawiam sie modyfikacji. Stosowalem zasady dr Kwasniewskiego z dobrym skutkiem, wyszedłem z dwóch powaznych chorób a teraz także mam dobre samopoczucie, choć wiek coraz powazniejszy i dlatego nie bede zmieniał tego, co zacząłem z dobrym efektem... jednak - ta zaćma... to mnie zastanawia jako optymalnego zjadacza pokarmów. To mnie nie powinno dopaść. Pocieszam się tym, że lepsza zaćma aniżeli demencja albo jakiś nowotwór.. a może to wszystko jeszcze przede mną? 
pozdro
darek
P.Darku,moim skromnym zdaniem zachodzace negatywne zmiany w p.organizmie daja znac o  bledach w dotychczasowym odzywianiu.Dlatego nalezy odpowiednio reagowac i zmieniac.Aczkolwiek nie wszystko,bo moze tylko ilosc zjadanego bialka???Ciekawa jestem odpowiedzi lekarki i serdecznie pozdrawiam.
Cytuj

Coraz bardziej skłaniam się w kierunku tezy, że zbyt wielka pewność siebie doprowadziła do popełniania błędów. Wydawało mi się, że skoro dotychczas jestem zdrowy to postepuje prawidłowo. Zapomniałem, ze jestem człowiekiem - jak wszyscy - ułomnym, a po to opracowano zasady aby je przestrzegać. Będe niebawem w Ciechocinku to wpadne do tamtejszej Arkadii. jest tam podobno dobra lekarka optymalna. Ilość białka ograniczę już od dzisiaj.. choć będzie to trudne.I dxzisiaj kupiłem nogi wieprzowe.. będzie galaretka.. a właściwie - juz sie konczy gotować. Spróbowałem! - Pychota!! Laughing
pozdrawiam
Dariusz
Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: zaćma
« Odpowiedz #16 : 2008-01-25, 18:10:38 »

Na temat poprawy wzroku jes sporo w listach do J.K. Ludzie piszą jak poprawia im soię wzrok, ale u mnie np. po 6 latach DO wzrok standartowo mi się pogarsza, więc tak do końca nie jestem pewna, że na DO oczy odzyskują swoją prawidłową funkcję.

Dr Krupka nie jest zwolennikiem prądów selektywnych (chyba, że po pięciu latach zmienił zdanie).amtą opinie, ze oczy mam b. dobre (poza tą zacmą
Ciekawi mnie jego popularność, czy wpływa na to gaża za poradę? (bierze 2x więcej niż lekarz opty np. w Poznaniu).

Ja też nie liczę na to, że pozbędę sie okularów (-2,50, ale.... w ubiegłym roku byłem u okulisty, który zbadał mi dno oka i z zadowoleniem stwierdził, ze nie ma tam śladów stwardnienia naczyń krwionośnych i żadnych śladów sklerozy "ma pan oko dziecka" - powiedział. W moim wieku była to radosna wiadomość. Teraz, kiedy byłem u okulisty w, który wydał diagnozę zaćmy - także potwierdził tę opinie, że nie mam żadnych śladów sklerozy.. no, to się ciesze a cieszyłbym sie bardziej, gdyby nie ta zaćma.  Mad
Jeżeli chodzi o dr Krupkę, to ma Pani rację. Wizyty sa w podwójnej cenie (120 zł). śmiem twierdzić, że gdyby brał więcej, to miałby wiecej pacjentów Very Happy
pozdrawiam
dariusz
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.