forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:19:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (24)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (24)  (Przeczytany 5358 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (24)
« : 2008-01-26, 02:47:07 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (24)

Drodzy lekarze

Mam 46 lat. Ważę 57 kg, wzrost 154cm. Na diecie jestem 4 lata.
Przeszłam na dietę optymalną z powodu nerwicy lękowej i kołatania serca. Pomimo 3 zabiegów prądami PS na głowę, nerwica nie ustąpiła.
Boję się być w domu sama, sama nigdzie nie chodzę. Jestem załamana.
Zdana na łaskę dzieci. Tak liczyłam, że to żywienie mi pomoże.
Tak się nie stało. Przez cały czas diety brałam Coretal 2x1tabl., potem 1x1/2tabl., Pramolan 2x1tabl lub 1x1tabl.
Odstawiłam leki, bo myślałam, że nie muszę ich brać. Przez 4 miesiące ich nie brałam. Któregoś dnia w nocy obudził mnie taki tępy ból w klatce piersiowej, odezwało się kołatanie serca.
Poszłam do lekarza. Zalecił mi: Coretal 2x1/2tabl., Pramolan 2x1tabl. lub 1x1tabl., Pentaerythritol Forte 2x1tabl., ale nie wiem czy mogę je brać, Milocardin 2x20 kropli - nie biorę. Proszę mi pomóc i doradzić, co robić.
Czy coś źle jadłam? Czy te leki muszę brać zawsze? Ostatnie prądy PS na głowę brałam pół roku temu. Ale nic nie pomogły. Co ile je brać?
Finansowo jest mi bardzo ciężko. Błagam o pomoc, gdyż zaczynam mieć czarne myśli. Ileż można być uzależnionym od dzieci.
Pomóżcie mi, bo inaczej skończę z sobą. Zależy mi na czasie.

                                                                                                  Wiktoria Sz.
                                                                                                    Sosnowiec

                     
Nerwica jest ostatnio chorobą spotykaną coraz częściej poruszaliśmy ten temat już kilkakrotnie, nadal jednak napływają listy podobne do powyższego.
Powinna Pani skontaktować się z lekarzem, który zlecał zabiegi, a ten po wnikliwej  rozmowie może znaleźć przyczynę kłopotów.
Oprócz objawów, które Pani opisała, w nerwicy występują i inne, które determinują rozpoznanie. Są to: bezsenność, suchość w ustach, poranne zmęczenie, potliwość rąk i inne. Zaburzenia rytmu serca również często występują w nerwicy, jednak badanie EKG wykazuje zazwyczaj przyspieszenie rytmu bez zmian w morfologii zapisu krzywej.
W takich przypadkach nie ma potrzeby stosowania leków nasercowych, ponieważ niczego one nie zmieniają.
Po 4 latach żywienia optymalnego nie powinny już występować objawy nerwicowe ani dolegliwości sercowe. Trudno jest nie wiedząc, co Pani jada odpowiedzieć na pytanie czy robi to dobrze.
Podobne objawy mogą występować u optymalnych w przypadku wystąpienia ketozy. Jej przyczyną jest wytwarzanie ciał ketonowych z tłuszczów przy niedoborze węglowodanów.
Powinna Pani zjadać 0,8g W/kg mc. Średnio 40 - 60g na dobę, co wystarcza, aby ketoza ustąpiła.
Można to sprawdzić badając zawartość acetonu w moczu za pomocą specjalnych pasków dostępnych w każdej aptece.
Jeżeli zjada się odpowiednią ilość cukrów, a utrzymuje się zawartość acetonu na ++ / +++  to należy poszukać przyczyny gdzie indziej
- najczęściej tkwi ona w przewodzie pokarmowym.

                                                                                                                Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                              konsultant i opiekun medyczny.

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.