forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 19:12:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660282 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (25)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (25)  (Przeczytany 5490 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (25)
« : 2008-01-27, 00:01:00 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (25)

Szanowny Panie Doktorze Głowacki!

Mam 60 lat na diecie optymalnej jestem 4-ty rok, jak każdy popełniałam błędy jadłam za dużo białka, mój wzrost 1,55 miałam wagę ciała 65 kg i duże nadciśnienie, ogromne nerwy.
Obecnie już 3 miesiące jak nie biorę leków na nadciśnienie, ale nerwica została, tak duża, że mi nawet mąż przeszkadza, aż się wstydzę i boję. Ciśnienie mi skacze raz 110/100 po 2 godz. 90/80 zawsze zbijałam je żółtkami.
Chodzę na spotkania dla optymalnych po zorientowaniu każdy nic nie wie, jeden raz była P. Doktor opowiedziałam jej, że od rana jestem senna, powiedziała, że za mało zjadam białka, bo zaczęłam zjadać 30 g. powiedziała, żeby zjadać 40 g. Obecnie mam wagę ciała 51 kg. bardzo nie korzystnie wyglądam. Mąż i synowie na mnie krzyczą cała jestem w stresie, w maju robiłam badania to cholesterol HDL 66,9; LDL 224,7; trójglicerydy 65,3; cholesterol całkowity 304,6 w moczu lekki stan zapalny. Zaznaczam, że jadłam nie dokładnie i dużo, dopiero jak zaczęłam kupować czasopismo "Optymalni" dowiedziałam się gdzie popełniam błędy.
Szanowny Panie Doktorze dużo namówiłam moich znajomych i pouczam jak prowadzić to żywienie, ale co to jest, że na tydzień spadam na wadze 1 kg wysycham jak żaba, coś tu nie tak, podejrzewam, że te nerwy, co używać na nerwy, żeby pomogło się uspokoić zioła nie pomagają. Bardzo proszę czy prawidłowo jem 35 g B, 100-130 g T , 40 g W.
Teraz jak przeczytałam, że żółtka jaj liczyć podwójnie to teraz codziennie nie jem żółtek w 10 dag jest 16.3 g to liczyć 32.6 g a gdzie salceson lub golonka czy nóżki wieprzowe a ser, to są tortury, nic człowiek nie cieszy jak się chce jeść, nerwy jak zapach zaleci przechodząc ulicą jeszcze się trzymam ale są dni, że bym zrezygnowała z tej diety, ale co powiedzieć tym co ich namówiłam, zwracają się do mnie z pytaniami.
Błagam Panie Doktorze niech Pan znajdzie troszeczkę czasu, żeby mi odpisać na te pytania, już pisałam list do Pana nie mam odpowiedzi za mało tam opisałam, tym razem dokładnie, o co mi chodzi.                                       
Z wyrazami szacunku. Z góry dziękuję.
                                                                 G.  Sosnowiec

             

Szanowna Pani!

Miło mi, że zwróciła się Pani do mnie z prośbą o pomoc. Przykro mi, że czekała Pani długo na odpowiedzi, ale dostajemy wiele listów a nasz czas niestety jest ograniczony. Poruszyła Pani interesujące problemy, które dotyczą większej grupy optymalnych.
Bardzo dobrze, że zamieściła Pani ilość białka i węglowodanów zjadanych na dobę oraz swoje dane (waga, wzrost, wiek), życzyłbym sobie, aby wszyscy zamieszczali, chociaż tyle informacji, bardzo ułatwia to konsultację.
Analizując stosowane przez Panią, żywienie zacznijmy od białka, po pierwsze sformułowanie, że białko z żółtek liczymy podwójnie nie powinno być rozumiane dosłownie.
Oznacza to, że po prostu białko żółtek ma tak dużą wartość biologiczną, że zapotrzebowanie organizmu na białko jest ograniczone- przy dużym spożyciu żółtek, do 0,5g / kg m. c. / dobę (w przypadku spożywania dużej ilości).
Żółtka jaj to nie tylko białko, ale również szereg podstawowych dla życia substancji (witaminy, minerały, itd.). Dlatego nie należy jeść mniej niż 4 żółtka dziennie.
Pozostaje wówczas pewna ilość białka, którą można spożyć np. w produktach mięsnych, podrobach koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ilość tłuszczu wynika z uczucia głodu, jeżeli białko i węglowodany są zbilansowane, wówczas apetyt zaspakajamy tłuszczem. Nie należy obawiać się o nadmierne spożycie tłuszczu - organizm wchłania z przewodu pokarmowego jedynie tyle ile potrzebuje. Dolegliwości, jakie Pani opisuje sugerują jednak niedobór węglowodanów. Należy zwiększyć ilość węglowodanów w żywieniu do poziomu minimum 0,8g / kg m. c. / dobę, czyli w Pani sytuacji ok. 50g węglowodanów na dobę, ilość ta może być wyższa w zależności od samopoczucia. Zmodyfikowanie żywienia, ustabilizowanie proporcji B T W spowoduje całkowite ustąpienie obecnych dolegliwości, również dokuczającej Pani nerwicy wynikającej z niedostatecznego odżywiania mózgu. Oczywiście wskazane byłoby zastosowanie prądów selektywnych PS na leczenie nerwicy.
                                                             
                                                                                                                          Pozdrawiam serdecznie.
                                               
                                                                                                                      Dr n. med. Mariusz Głowacki
                                                                                                                    konsultant i opiekun medyczny.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 17 zapytaniami.