forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 21:23:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659883 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wszyscy Optymalni o tym wiedza  (Przeczytany 22611 razy)
bea561
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #20 : 2008-02-02, 22:30:07 »

Haniu ,ja bardzo bym chciała nie miec apetytu,róznie rózniście kombinuje
 i nie na darmo wysiaduje na diecie godzinami -
   Pije wode ,herbate ,kawe i wino z wodą ,by droga do koryta była mniej zryta
   Boje sie przyjęć ,spotkań ,knajpek bo te wszystkie niespodziewanki ,
     natychmiast wchodzą w biodra . Wcale nie znaczy ,ze sie gdzieś objadam -
       Po prostu wystarczy wszystkiego po troche ucałować a brzuch Mad
Oj Rudka, doskonale Cię rozumiem! U mnie też " małe co nieco " nieco więcej spożyte i waga bije w górę. Jestem wysoka (180 cm) i te ilości o których tu piszecie to porcje głodowe  Sad .
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #21 : 2008-02-02, 23:24:44 »

(...)
Wśród grzechów głównych wymienionych przez Elohim jest tylko jedna, ogólna (dla wszystkich) porada dietetyczna. Cool
Jej trzeba przestrzegać!

PS
tu jest dokładna odpowiedź:  http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
cyt: "2.
Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
"
Jeśli połączy się to z GENERALNĄ zasadą Żywienia Optymalnego - nie ma pomyłek. No chyba, że ktoś zrozumie, że "Kwaśniewski zaleca 30 albo 72". W takim przypadku najlepiej nie podejmować diety "optymalnej"...

Piłowałem swego czasu nasz o'autorytet (szacunek) na temat czy warto pić wodę by nie dojadać i co  na dłuższą metę oznacza niedobór 10% białka w diecie i Salomonowa mądrość jaką uzyskałem, to że nie należy zaczynać jeść gdy się nie jest głodnym i nie zakańczać posiłku gdy się jest głodnym Smile

Ile czasu można być głodnym przed posiłkiem bez narażania organizmu to już chyba sprawa indywidualna, źródła głoszą, że ciała ketonowe pojawiają się po 18 godzinach lub 3ch dobach, zakładając oczywiście, że tłuszczyk pod skórą jest.
Smile

Żeby rozwiać spekulacje, ważyłem kiedyś jako dorosły 73kg przy 183cm, ale uważam ten okres za czas błędów i wypaczeń, teraz mam szansę utrzymać się w górnej normie tylko przy najlepszym możliwym pokarmie: smalec, masło, żółtka, szpik(wywar), nerki. Ale jak okresowo złapię kilka kilo ekstra nie czując nigdy głodu ani nie doświadczając ŻADNYCH objawów chorobowych to za długo nad tym faktem nie płaczę.
 
Po zerowe, trzymać się proporcji!
Po pierwsze, żadnego głodzenia!
Po drugie, żadnego obżarstwa!

Jak ktoś ma ochotę na eksperymenty to niech lepiej nalewa mniej paliwa do samochodu by mniej palił Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #22 : 2008-02-02, 23:56:50 »

(...) Na obiad potrafie zjeść z 15 dkg watróbki (...)

Jak już mam zjeść homeopatycznie 15dag wątróbki to żeby nie dostać uczulenia robię tak:

Tak długo 150g wątróbki drobiowej + 200g smalcu + 500g pieczarek + 80g koncentratu pomidorowego duszę w mikrofalówce, aż powstaną smakowite kąski w gęstym sosie wątrobowym i jest to posiłek zapewniający całodzienną sytość Smile

Na następny dzień wsuwam tylko wieprzowinkę by dopalić węglowodany Smile

Mam nadzieję, że poprawiłem humor wysokim optymalnym, którzy chcą konkurować z cienko-kościstymi 150/40 Smile
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #23 : 2008-04-14, 09:20:50 »

Przeczytałam 2 książki dr. Kwaśniewskiego i zachwyciłam się -wystarczy tak jeść jak on pisze, a będzie się żyło w zdrowiu i długo(marzenie wszystkich ludzi).Żywię się tak 4-ty mc.  i staram się się ciągle poszerzać swoją wiedzę, aby uniknąć błędów. Min. czytam to forum i mogę wywnioskować ,że wiele osób na tej diecie zapada na jakieś choroby, ma różne dolegliwości a słuchanie swojego organizmu polega też na tym że jak się pojawi jakaś dolegliwość(choroba) to szukamy przyczyn w tym co jemy: za dużo białka , a może za mało, za dużo węgl., a może za mało , itp. A miało być tak pięknie i prosto.Ta wiedza zburzyła mój spokój.Gdyby o tym napisał dr.K. nie wiem czy tak bezkrytycznie przeszłabym na to zywienie. Nie wiadomo kiedy mnie dopadnie jakas dolegliwość i jak będzie silna,.bo przecieciez, byłoby wielkim zadufaniem sądzić ,że  ja nie zrobię jakiegoś  błędu.I jak tu nie tracić spokoju?
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #24 : 2008-04-14, 12:08:49 »

Jednocześnie organizm może, jak czytam, dawać nam sprzeczne informacje jak np. kodar (przepraszam że wchodzę na Ciebie ,ale Twój przykład mnie poruszył) Zbyt duża ilość białka -określone ,poważne objawy. Zmniejszyła ilość białka (ilości  moim zdaniem śladowe) i objawy minęły. Jednak w innym temacie kodar pisze ,że od roku ma anemię.Jak ma jej nie mieć skoro te produkty ,które zawierają żelazo ,czyli podroby,mięso , zawierają jednocześnie duże ilości białka, a ono zostało obniżone do 25-30mg . kodar pisze że zwiększy ilość wątroby w swoim jadłospisie, ale jak to zrobi ,żeby nie zjeść jednocześnie za dużo białka? Boże chroń mnie od tak sprzecznych informacji ze strony mojego organizmu!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #25 : 2008-04-14, 14:15:56 »

Może Kodar za parę tygodni po anemii nie będzie mieć śladu, gdy nieco zmodyfikuje dietę? Raz w tygodniu na obiad zje kawałek wątróbki, raz - kaszankę i będzie dobrze. Tak Kodar ?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #26 : 2008-04-14, 14:31:10 »

Może Kodar za parę tygodni po anemii nie będzie mieć śladu, gdy nieco zmodyfikuje dietę? Raz w tygodniu na obiad zje kawałek wątróbki, raz - kaszankę i będzie dobrze. Tak Kodar ?

Ja mysle, ze Kodar zastosuje "rotacje suplementacyjna" Shocked Cool

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #27 : 2008-04-14, 14:48:21 »

Jednocześnie organizm może, jak czytam, dawać nam sprzeczne informacje jak np. kodar (przepraszam że wchodzę na Ciebie ,ale Twój przykład mnie poruszył) Zbyt duża ilość białka -określone ,poważne objawy. Zmniejszyła ilość białka (ilości  moim zdaniem śladowe) i objawy minęły. Jednak w innym temacie kodar pisze ,że od roku ma anemię.Jak ma jej nie mieć skoro te produkty ,które zawierają żelazo ,czyli podroby,mięso , zawierają jednocześnie duże ilości białka, a ono zostało obniżone do 25-30mg . kodar pisze że zwiększy ilość wątroby w swoim jadłospisie, ale jak to zrobi ,żeby nie zjeść jednocześnie za dużo białka? Boże chroń mnie od tak sprzecznych informacji ze strony mojego organizmu!
 


Przed godziną była u mnie koleżanka z napadem alergii na coś przyniesionego jej przez wiosnę. Lekarz wyposażył ją w wapno i kropelki do oczu (czerwone, załzawione, bolą). W ulotce dołączonej do tych kropli pisze: "Stosowanie leku należy rozpocząć w okresie bezobjawowym..." Koleżanka się zdenerwowała, lek i ulotka zostały na moim stole.

Wygląda na to, że dbałość o swoje zdrowie mamy wpisać w dobę jak nie przymierzając higienę. Lekarz nas od tego nie wyzwoli, w każdym razie nie w podstawowym zakresie. Koleżanka jada korytkowo, na ŻO mogłaby alergii nie mieć.

Jesteśmy w o wiele lepszej sytuacji od osób, które mają lęk (mimo ciężkiej choroby, np SM) przed ŻO, albo kłopot z  jego nauczeniem się, o kłopotach z pamięcią nie wspominając nawet.

Pozdrawiam
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #28 : 2008-04-14, 21:37:08 »

. Min. czytam to forum i mogę wywnioskować ,że wiele osób na tej diecie zapada na jakieś choroby, ma różne dolegliwości

źle czytasz

wszyscy i ci co tu piszą jak przechodzili na  DO zdrowi nie byli
 więc czego spodziewasz się po zdechlakach?
że cofnęli się w czasie
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #29 : 2008-04-14, 22:01:45 »

Jednocześnie organizm może, jak czytam, dawać nam sprzeczne informacje jak np. kodar (przepraszam że wchodzę na Ciebie ,ale Twój przykład mnie poruszył) Zbyt duża ilość białka -określone ,poważne objawy. Zmniejszyła ilość białka (ilości  moim zdaniem śladowe) i objawy minęły. Jednak w innym temacie kodar pisze ,że od roku ma anemię.Jak ma jej nie mieć skoro te produkty ,które zawierają żelazo ,czyli podroby,mięso , zawierają jednocześnie duże ilości białka, a ono zostało obniżone do 25-30mg . kodar pisze że zwiększy ilość wątroby w swoim jadłospisie, ale jak to zrobi ,żeby nie zjeść jednocześnie za dużo białka? Boże chroń mnie od tak sprzecznych informacji ze strony mojego organizmu!
 
Prosze,cie bardzo,nie bierz mojej osoby za przyklad.Ja ograniczam jedzenie,bo mam fiola na punkcie mojej wagi. Shocked Laughing
Moje pozywienie  kupuje  przewaznie w Hipermarkietach.Ekologiczne z przerwami i tez nie mam pewnosci,czy nie skazone i wyjalowione z wszelkich witami zarowno mieso jak i warzywa.
Watrobke zwieksze,bo bede czesciej jadla niz raz w tygodniu w malych ilosciach.
I jeszcze bardzo wazna uwaga,mamy oczywiscie wsluchiwac sie w nas samych,to jest podstawa zdrowego i  swiadomego,wolnego od nakazow i zakazow zycia.Niestety w trakcie zatracilismy umiejatnosc wsluchiwania sie w nasz organizm.Teraz uczymy sie tego od nowa,popelniajac bledy.Kazdy organizm jest inny,inaczej reaguje na bodzce i inaczej te bodzce odbiera.
 Odzwierciedla sie to rowniez w prawidlowym lub nieprawidlowym odzywianiu bedac nawet na Diecie J.Kwasniewskiego.Z diety tej jednak nie zrezygnuje ,bo mam ta swiadomosc,ze  jakosc mojego zycia  zalezy tylko i wylacznie odemnie. Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #30 : 2008-04-14, 22:18:05 »

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #31 : 2008-04-14, 22:38:22 »

. Min. czytam to forum i mogę wywnioskować ,że wiele osób na tej diecie zapada na jakieś choroby, ma różne dolegliwości

źle czytasz

wszyscy i ci co tu piszą jak przechodzili na  DO zdrowi nie byli
 więc czego spodziewasz się po zdechlakach?
że cofnęli się w czasie
ale sie usmialam,no zdechlakiem,to ja nie bylam. Laughing
Z rozpoczeciem Diety startowalam dwa razy.Pierwszy raz,pol roku przed ciaza,a pozniej gdy dziecko mialo juz 1,5 roku.
Pierwsze podejscie nie wypalilo,bo bylam zbyt nafaszerowana informacjami o najskuteczniejszych dietach swiata,ktore,to na sobie przerabialam.Ale wtedy,gdy przeszlam na ta WLASCIWA DIETE ,ppowiem otwarcie bylam zbyt glupia,by zrozumiec jej sens.Teraz jestem na etapie wyprobowywania na sobie jedzenia i niejedzenia i jest super.Lipidy mam prawie ,ze wzorcowe,a ze troche obnizona Hemoglobina i zelazo,to mala pestka.Da sie nad tym popracowac,wiecej grzechow nie pamietam Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #32 : 2008-04-14, 22:44:38 »

Może Kodar za parę tygodni po anemii nie będzie mieć śladu, gdy nieco zmodyfikuje dietę? Raz w tygodniu na obiad zje kawałek wątróbki, raz - kaszankę i będzie dobrze. Tak Kodar ?

Ja mysle, ze Kodar zastosuje "rotacje suplementacyjna" Shocked Cool


no ma sie rozumiec,ze  stosuje rotacje,ale zadnych  suplementow  doustnie nie przyjmuje Cool Confused Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #33 : 2008-04-14, 22:53:29 »

...doustnie nie przyjmuje...

A to z Ciebie niezla "figlarka" jest Razz
Ciekawe jak Ty to robisz, skoro doustnie nie Razz

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #34 : 2008-04-14, 23:12:03 »

...doustnie nie przyjmuje...

A to z Ciebie niezla "figlarka" jest Razz
Ciekawe jak Ty to robisz, skoro doustnie nie Razz


ja????????alez skad Wink ciekawosc,to pierwszy stopien do ...... Very Happy
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #35 : 2008-04-15, 06:22:38 »

Kodar ,dziękuję za film ,bardzo ładny.Cieszę się, że humor Ci dopisuje.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #36 : 2008-05-30, 08:59:33 »


Żeby rozwiać spekulacje, ważyłem kiedyś jako dorosły 73kg przy 183cm...

Rozumiem,że teraz jesteś dzieckiem w wieku szkolnym? Doprawdy ,jestem świadkiem ciekawego zjawiska  .

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #37 : 2008-05-30, 09:09:56 »

. Min. czytam to forum i mogę wywnioskować ,że wiele osób na tej diecie zapada na jakieś choroby, ma różne dolegliwości

źle czytasz

wszyscy i ci co tu piszą jak przechodzili na  DO zdrowi nie byli
 więc czego spodziewasz się po zdechlakach?
że cofnęli się w czasie

No,Ali zdziwiłbyś się .Jest tu jeden,co się przeniósł w czasie( jeden który się ujawnił),a ile jest takich,którzy się jeszcze nie ujawnili?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Wszyscy Optymalni o tym wiedza
« Odpowiedz #38 : 2008-05-30, 12:57:30 »

. Min. czytam to forum i mogę wywnioskować ,że wiele osób na tej diecie zapada na jakieś choroby, ma różne dolegliwości

źle czytasz

wszyscy i ci co tu piszą jak przechodzili na  DO zdrowi nie byli
 więc czego spodziewasz się po zdechlakach?
że cofnęli się w czasie

No,Ali zdziwiłbyś się .Jest tu jeden,co się przeniósł w czasie( jeden który się ujawnił),a ile jest takich,którzy się jeszcze nie ujawnili?

Edytko zapomniałaś zaznaczyc o sobie że twoje korzenie są nie z tej ziemi,ale gdzieś wśród gwiazd.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.