forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:50:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Niechęć do potraw z mięsa.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niechęć do potraw z mięsa.  (Przeczytany 73186 razy)
Edyta
Go


Email
Niechęć do potraw z mięsa.
« : 2008-01-30, 22:36:39 »

Jak moja jedna córka kiedyś przepadała za mięsem,to teraz mięso to jej wróg numer jeden.
Nie zje nic co ma w sobie mięso.
Zajada zółty ser i omlety.
Mieliscie takie przypadki ze swoimi dziećmi?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #1 : 2008-01-30, 23:58:35 »

Witam
Poznala wegetarianina?
To sie zdarza.
Pozdr
maf
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #2 : 2008-01-31, 07:02:21 »

Mam dwóch synów. Starszy uwielbia wszystko co słodkie, nie lubi jaj. Więc nie udało mi się go przestawić na ŻO, zwłaszcza że mieszka poza domem (akademik). Młodszy jakby ŻO miał we krwi - jaja, tłuste mięso uwielbia.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #3 : 2008-01-31, 11:01:34 »

Witam
Poznala wegetarianina?
To sie zdarza.
Pozdr
maf

Nie poznała wegetarianina i mam nadzieję ,że nigdy nie spotaka nikogo, kto ma fioła na punkcie jedzenia  Smile

Mam dwóch synów. Starszy uwielbia wszystko co słodkie, nie lubi jaj. Więc nie udało mi się go przestawić na ŻO, zwłaszcza że mieszka poza domem (akademik). Młodszy jakby ŻO miał we krwi - jaja, tłuste mięso uwielbia.

Oj,tłustego mięsa by nie tknęła,z mięsa to najchętniej je ryby-dobre i to .
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #4 : 2008-01-31, 12:13:48 »

Mam dwóch synów. Starszy uwielbia wszystko co słodkie, nie lubi jaj. Więc nie udało mi się go przestawić na ŻO, zwłaszcza że mieszka poza domem (akademik). Młodszy jakby ŻO miał we krwi - jaja, tłuste mięso uwielbia.
Bea, ja też mam dwoje dzieci. Córka nie jada słodkich rzeczy i nie objada sie w ogóle. Jednak ja jej nigdy nie podawałam słodyczy.
Syn uwielbia wszystko, co zakazane w DO.
Nie moge jednak powiedzieć, ze to jego "wrodzona wada". Jego ojciec jada takie rzeczy i podsuwał tez jemu.
Nie da sie wychować dzieci w identycznych warunkach, wiec nie ma co robic z tego statystyk.

Mnie też nie udało sie namówić syna na DO, choc mam juz dobre od niego sygnały.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #5 : 2008-01-31, 13:54:53 »

Synek ,ten od dlugiego karmienia piersia, uwielbia i tluste i  slodkie,starszy,byl tez karmiony ale tylko 15 msy uwielbia sloddkie i tluste.
Ojciec dzieci jada wszystko i  tluste w masle,i smietanie,i serach i tlustych miesach,oraz przerozne  weglowodany wlacznie z pieczywem.
Niestety dzieci,mimo,ze przebywaja prawie caly dzien ze mna wybieraja wiecej produktow jadanych przez  swojego tate.
Produkty(oprocz obiadu ) wybieraja sami,bo maja  do nich  dostep przez caly dzien.
Starszy syn nie choruje wogole,ale ten mlodszy za to czesciej i zdaje sobie sprawe dlaczego. Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #6 : 2008-01-31, 14:05:08 »

Jeśli chodzi o te nieszczęsne słodkosci,to gdy dzieci były malutkie u nas słodycze zwykle lezały na stole ,zawsze było można po nie siegnąć i wtedy dzieci najczesciej po nie nie siegały,widziały je i chyba to im wystarczyło,ale gdy ja przestałam jeść słodycze i mąż ,to przestaliśmy je kupować i siłą rzeczy one w domu były rzadkością.
Dzieci wtedy zaczęły się o nie dopominać i od czasu do czasu od babci przywoziły pełno cukierków,czekoladek,batoników wszelkiego kalibru i oczywiscie je zjadały w przeciągu jakiegoś czasu ,a potem była przerwa.I tak sobie myslę ,czy czasem nie wrócić ,do tego,żeby one wciąż były w zasięgu ręki-te słodycze.
Nie jadają często tego badziewia ,ale zdarza się.Natomiast jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju chipsy,to nigdy im tego nie kupiłam i raz tylko spróbowały,bo były poczestowane i powiedziały,ze nie dobre.
Jedyny problem ,to z tymi slodyczami-jak narkotyki.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #7 : 2008-01-31, 14:44:28 »

Starsza corka nie miala wogole dostepu do zadnych slodyczy w domu juz od najwczesniejszych lat.Sporadycznie czekolada i czipsy ziemniaczane.Domowe braki  nadrabiala,gdy chodzilismy w odwiedziny do znajomych, jedzac przez caly czas pobytu tylko slodycze.
Niestety tak jest przyjete wsrod ludzi, ze dobrze ugoscic,mozna tylko ciastem,kawa i mnostwem slodyczy Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #8 : 2008-01-31, 14:54:10 »


Niestety tak jest przyjete wsrod ludzi, ze dobrze ugoscic,mozna tylko ciastem,kawa i mnostwem slodyczy Sad

Nie mam bladego pojęcia dlaczego tak właśnie się dzieje?
Dlaczego istnieje przekonanie ,że dzieciom trzeba kupić słodycze ,bo one to lubią,myslę ,ze również polubiły by i narkotyki .I co wtedy?
A jak słyszę tekst ,że jedzą słodycze,bo wyraźnie ich organizm tego potrzebuje,to załamuję się.Organizm narkomanów też potrzebuje narkotyków ,ale czy to znaczy,ze to jest zdrowe i że trzeba im je  dostarczać?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #9 : 2008-01-31, 17:06:10 »

Jezeli dziecko je czekolade, czekolade z orzechamoi czy orzeszki w czekoladzie to jeszcze mozna zaakceptowac, gorzej jak objada sie produktami tzw. czekoladopodobnymi, w ktorych oprocz cukru i chemii trudno cos znalesc.

Jezeli juz musimy  /dzieci musza to lepiej wybierajmy produkty sprawdzonych firm.

Ja tez czasami siegam po "cos slodkiego".
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #10 : 2008-01-31, 19:29:38 »

Tak, przyznaję się oficjalnie - jestem uzależniona od słodyczy Embarassed
I walczę z tym od wielu lat, a ŻO sprawiło, że słodkie już mi nie smakuje tak jak dawniej Very Happy
Ale np. po świętach, kiedy się pojawiają ( chłopcy przywożą od dziadków) ciężko mi bardzo.
Jeśli zaś chodzi o mięso po jego zjedzeniu czuję się zakwaszona i mam wtedy ochotę na warzywo lub owoc, więc mięso zawsze zjadam z warzywkiem. Tak samo czuję się po wywarach mięsnych.
Od dziecka lubiłam nabiał ( sery, mleko), więc jak długo ich nie jem mam dużą ochotę na biały, tłusty ser lub tłuste mleko.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #11 : 2008-01-31, 21:17:44 »

Bea561 w jakich slodkosciach gustujesz?

Ja przerobilam juz czekolady z orzechami, czekolady gorzkie, praliny z alkoholem, praliny bez alkoholu i teraz siedze w orzechach laskowych w czekoladzie--tak w przeciagu krotkiego czasu zmienily mi sie smaki.

Uwazam, ze to nie jest grzech --podjadajac cukry proste ---wazne zeby zachowac umiar, no i  odpowiednia proporcje BTW.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #12 : 2008-01-31, 21:21:45 »

ja to jestem uzależnony od mrożonych truskawek Smile nie potrafie sie im oprzec....tyle dobrze że mają mało W, ale zawsze to cukry proste....Na słodycze patrzeć nie potrafię, mdli mnie, nie wyobrażam sobie żebym miał jeszcze kiedys to jejsc Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #13 : 2008-01-31, 21:26:47 »

Dobra pralinka z alkoholem degustowana bardzo wölno /pozwalamy jej/pralince pomalu rozpuszczac sie / i popijamy dobra popoludniowa kawe--dziala jak narkotyk.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #14 : 2008-01-31, 22:16:59 »

Najlepszy jest salcson czarny podrobowy z musztarda. A dzisiaj "tlusty czwartek", to byl i salceson i golonka peklowana i smazona na porterze. Krotko mowiac - za duzo B.
Pozdr
maf
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #15 : 2008-01-31, 22:28:07 »

A mojej córce dziś zaproponowałam parówki cielęce z chrzanem,na kolację no i zjadła parę hehe
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #16 : 2008-01-31, 22:31:44 »

A dzisiaj "tlusty czwartek"...

Wie ktoś skąd się wzięło przekonanie,że w ten dzień je się pączki?
Przecież pączki to nie tłuszcz ....
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #17 : 2008-01-31, 22:38:58 »

A dzisiaj "tlusty czwartek"...

Wie ktoś skąd się wzięło przekonanie,że w ten dzień je się pączki?
Przecież pączki to nie tłuszcz ....

moja mama kiedys zrobila paczki, pieczone oczywiscie na SMALCU - no i te paczki zapamietalem jako tluste Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #18 : 2008-02-01, 01:22:39 »



moja mama kiedys zrobila paczki, pieczone oczywiscie na SMALCU - no i te paczki zapamietalem jako tluste Smile
Napewno na smalcu? Kiedys smazylo sie na ceresie.
Najlepszy jednak jest łój. Niestety nie mam do niego dostepu. Zdarzylo mi sie w czasie mojej "kariery" na DO zuzyc 1kg łoju.
A propos pączkow, to widzialem tluste paczki. To byly te, co znajoma piekąc pączki w "tłusty czwartek", ostatnia porcje  zostawiła  w smalcu/garnku na drugi dzien.
Pozdr
maf
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Niechęć do potraw z mięsa.
« Odpowiedz #19 : 2008-02-01, 07:27:43 »

Bea561 w jakich slodkosciach gustujesz?

Ja przerobilam juz czekolady z orzechami, czekolady gorzkie, praliny z alkoholem, praliny bez alkoholu i teraz siedze w orzechach laskowych w czekoladzie--tak w przeciagu krotkiego czasu zmienily mi sie smaki.

Uwazam, ze to nie jest grzech --podjadajac cukry proste ---wazne zeby zachowac umiar, no i  odpowiednia proporcje BTW.
Och! Żeby tylko zachować ten umiar Confused
Ale stałam się już wybredna w doborze słodkości, byle czego nie tknę Very Happy (podobnie jak z innymi produktami) Czekolada musi być z dużą zawartością kakaa . Jadłaś może Hana czekoladę z chili lub pieprzem? Dla mnie jest super! Nawet mój starszy syn - łakomczuch przyznał, że jest OK.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.