forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 13:04:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659834 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (31)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (31)  (Przeczytany 5437 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (31)
« : 2008-02-02, 02:50:23 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (31)

Panie doktorze.

Mam 33 lata i od szkoły podstawowej dręczy mnie potliwość dłoni i stóp.
Żaden z " normalnych" lekarzy nie potrafi mi pomóc, tzn. podają dwa  sposoby albo operacja zwana sympatektomią, albo wstrzykiwanie, co 6 miesięcy TOKSYNY BOTULINOWEJ (jadu kiełbasianego), który to blokuje ponoć wydzielanie acetylocholiny odpowiedzialnej za uruchamianie gruczołów potowych.
Latem jest to tak intensywne, że naskórek schodzi mi płatami. Nocą, gdy śpię i po przebudzeniu rano nie mam tego problemu, ale wystarczą najmniejsze emocje i już przez cały dzień mam mokre dłonie i stopy.
Bardzo proszę o pomoc staram się żywić optymalnie i dzwoniłem do kilku lekarzy optymalnych w tej sprawie zalecają mi oni  prądy selektywne, lecz problem jest w tym, że jedni mówią, że mają to być prądy S inni, że prądy PS.
Dlaczego ich diagnozy są sprzeczne? Bardzo, bardzo proszę o pomoc!!!!

                                                                                          "viper 126p"

Pański list otrzymaliśmy niedawno i zdążyliśmy już na ten temat rozmawiać telefonicznie, jednak wydaje mi się on dość ciekawy i temat nie był jeszcze poruszany. Choroba opisywana przez Pana to potnica, w której podstawowym potomechanizmem jest nadmierna aktywność gruczołów potowych, a w okresie nasilenia nakłada się spełzanie naskórka. Jest to rzadka dolegliwość i nie ma na nią skutecznych leków. Żywienie optymalne usuwa szybko większość chorób, jednak w sytuacjach, gdy trwają one kilkadziesiąt lat może dojść do utrwalenia zaburzeń w obrębie autonomicznego układu nerwowego i wtedy warto zastosować prądy selektywne w celu ich usunięcia.
Aby znaleźć odpowiedź, jaki rodzaj prądu zastosować należy zawsze przyjrzeć się fizjologii chorego narządu lub układu.
Gruczoły potowe są jednym z ważniejszych elementów układu termoregulacji człowieka i w czasie przegrzania organizmu dochodzi do zwiększania ich aktywności.
Parowanie potu powoduje oddawanie temperatury otoczeniu i w ten sposób zapobiega przegrzaniu, co mogłoby to doprowadzić do niebezpiecznych powikłań.
Również poważną rolę w utrzymaniu odpowiedniej temperatury odgrywają drobne naczynia krwionośne, które rozszerzają się wraz ze wzrostem temperatury, a kurczą przy jej spadku, co zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu krwi. Oba te mechanizmy wykorzystywane są jednocześnie i dlatego przy wzroście temperatury ciała skóra robi się rumiana i wilgotna od potu. Obserwować to można np. w stanach chorobowych przebiegających z gorączką albo u osób zdrowych w saunie. Mimo, że obie reakcje zachodzą jednocześnie to ich neuronalna kontrola przebiega odmiennymi torami.
Pobudzenie wydzielania potu następuje drogą włókien układu sympatycznego, w których mediatorem synaptycznym jest acetylocholina, a proces ten jest regulowany przez podkorową część mózgu nazywaną podwzgórzem. Im wyższa jest temperatura krwi dopływającej do podwzgórza, tym silniejsze wydzielanie potu.
Naczynia krwionośne skóry również reagują na impulsację sympatyczną jednak ta powoduje ich obkurczenie. Właśnie z tego powodu ludzie w stanach pobudzenia emocjonalnego robią się bladzi i spoceni.
Z powyższych faktów nietrudno będzie, więc wywnioskować, że stosując prądy S pobudzające układ sympatyczny można, co najwyżej osiągnąć zmniejszenie przepływu krwi przez skórę, ale nie spowoduje to zmniejszenia aktywności gruczołów potowych.
W przypadku nadmiernej potliwości korzystny efekt mogą dać prądy PS, ale nie stosuje się ich w miejscu wystąpienia objawów, czyli w Pańskim przypadku rąk i stóp, tylko na centralny układ nerwowy, ponieważ tutaj znajduje się nadrzędny mechanizm kontroli wydzielania potu.
Podawane przez Pana "konwencjonalne" metody leczenia należałoby odstawić.
Sympatektomia jest operacją okaleczającą i nie zawsze dobrze się udaje.
Usunięcie unerwienia pewnych obszarów ciała może okazać się niekorzystne a wręcz szkodliwe w późniejszym czasie.
Stosowanie zastrzyków z botuliną nie może przynieść wręcz żadnych efektów, a sam środek jest silną trucizną i jego stosowanie nie jest w 100% bezpieczne, dodatkowo jest to terapia kosztowna.
Botulina rzeczywiście hamuje wydzielanie acetylocholiny, ale według mojej wiedzy dotyczy to tzw. płytki motorycznej, czyli zakończeń nerwowo mięśniowych i dlatego stosuje się ją u osób z niedowładami spastycznymi.
W Pańskim przypadku leczenia należałoby rozpocząć raczej od metod bezpieczniejszych.
Do takich należą: stosowane jest od dawna (obecnie dochodzą w zapomnienie) kąpiele, których efekty są często bardzo dobre.
W nadmiernej potliwości dodaje się do kąpieli korę dębu, igliwie sosnowe lub nadmanganian potasu.
Korzystne może być również wykonywanie zabiegów z 20% chlorkiem glinowym w 80% bezwodnym alkoholu, który nakłada się na ręce i stopy na 6 godzin i przykrywa folią.
                                                                                                             Z poważaniem
                                                                                                     Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                Optymalny konsultant medyczny.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 17 zapytaniami.