forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 12:58:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659905 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (32)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (32)  (Przeczytany 8708 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (32)
« : 2008-02-03, 01:49:33 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (32)

Panie doktorze.
 
Mam 32 lata. Przeszłam już kilka operacji chirurgicznych z powodu nerwowłókniaków.  Pierwszy guzek w piersi wyczułam mając 18 lat.
Usunięto go 1992r.
1) Fibrosclerosis cumadenosimamae dex
2) Guz sutka drugiego Fibrosclerosis
3) Guz dłoni Fibroma oedematosum reg dorsi dex Poliartthritis
rematoidea susp Leczenie : Excisio tumoris
4) Guz dłoni T u hypothenaris manus dex et reg. palmaris carpi dex
5) Guz dłoni . I jajnika Lipoma, Fibrolipoma
6) Guz karku Flurofibroma reg. colli, Excisiotu
Blizny przerastają, zwłóknieją. Mam po zabiegu przykurcza, zanik mięśni kciuka itp. Ciągle masuję obolałe dłonie. Cierpię na ból pleców. Mam już następne guzy, m.in. guzy, których lekarze boją się ruszać, by nie uszkodzić nerwów. Uwarunkowanie genetyczne nie jest mi znane od trzech pokoleń. Kolagenozy nie stwierdzono.
Zwracam się z prośbą o jakieś wiadomości o przyczynach i leczeniu tej choroby. Cierpię, proszę, szukam pomocy.
                                                                                  Anna Maria K.
                                                                                      Katowice

Schorzenie, na które Pani cierpi, czyli nerwiakowłókniakowatość typu I należy do neurodermatoz. Są to zaburzenia rozwojowe, które ujawniają się zmianami w obrębie skóry (znamiona), w układzie nerwowym i naczyniowym, mogą też współistnieć wady narządów wewnętrznych.
Inna nazwa tych chorób to fakomatozy; pochodzi od greckiego słowa phakos - znamię, lub plama.
Rozróżnia się dwa typy chorób:
- Nerwiakowłókniakowatość typu I czyli choroba Recklinnghausena, w której stwierdza się guzki lub guzy w obrębie skóry i nerwów obwodowych.
Drugi objaw stanowią plamy kawowe na skórze, które pojawiają się przed guzkami. Mogą występować też białawe plamki na tęczówce.
Chorobie towarzyszą nerwobóle. - Nerwiakowłókniakowatość typu II cechuje się obecnością guza nerwu VIII., występowaniem plam kawowych oraz zmętnieniem soczewki.
Oficjalnie leczenie jest objawowe oraz chirurgiczne.
W Pani przypadku należy zastosować żywienie optymalne.
Jest to jedyna skuteczna metoda leczenia.
Należy przestrzegać proporcji między składnikami pożywienia - między białkiem, węglowodanami oraz tłuszczami. W tym celu musi Pani przeczytać jedną książkę dra J. Kwaśniewskiego.
W diecie należy zwrócić uwagę na codzienną podaż kolagenu w produktach podrobowych, zwłaszcza w pierwszych dwóch miesiącach żywienia. Dostarczony kolagen spowoduje stopniowe cofanie się objawów przykurczów mięśniowych i bólów.
Mikroelementy (witaminy), oraz pierwiastki śladowe zawarte w dużej ilości w podrobach spowodują uczynnienie kolagenozy – enzymu odpowiedzialnego za modyfikowanie i uelastycznianie blizn.
Żywienie optymalne w szybkim czasie spowoduje powrót witalności, oraz poprawę sprawności psychofizycznej.
Niestety, włókniaki cofają się bardzo wolno. Te guzki, które nie cofną się w ciągu sześciu miesięcy żywienia optymalnego, trzeba będzie usunąć chirurgicznie.

                                                                                                              lek. med. Maciej Garbień
                                                                                                         konsultant i opiekun  medyczny.

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.