forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 10:50:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660365 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  badania kontrolne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: badania kontrolne  (Przeczytany 28063 razy)
kodar
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #20 : 2008-03-17, 00:49:00 »

Cytuj
Kamienie miałem stwierdzone w połowie listopada i nie wiem czy już mam zrobić ponowne badanie USG
aby poprawić sobie humor, bo wątroba - woreczek nadal pobolewa nieraz.
Bole powinno  sie likwidowac  jedzac jeden rodzaj bialka dziennie,w celu znalezienia winowajcy, tak i nie tylko to radzila lekarka,
ale moze sie myle, Confused Smile
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #21 : 2008-03-18, 18:59:27 »

Witam wszystkich chciałbym podzielic sie swoimi przemysleniami
- skoro stosuję diete opty tyle lat dlaczego mam kamienie w  woreczku  żółciowym i sam sobie odpowiadam,że z powodu zajadania sie dużymi ilosciami tłuszczu- śmietany, zauważyłem ze po wypiciu smietany 30 % po nie długim czasie bylem głodny dlatego nadużywałem produktów mlecznych , ktorych trzeba zjeść wiećej aby sie nasycić. Zauważylem,ze zwlaszcza jedząc sery łatwo mozna przekroczyć ilość białka nie bedąc jeszcze najedzonym. Dlatego obecnie unikam produktów mlecznych  i wystarcza mi około 2 g tłuszczu- wyrównuję dawkę T skwarkami za radą lekarki./ kiedyś jadłem tłuszcz nawet do 4 g, bo myślałem skoro mogą Rabini to ja też? Kamienie miałem stwierdzone w połowie listopada i nie wiem czy już mam zrobić ponowne badanie USG
aby poprawić sobie humor, bo wątroba - woreczek nadal pobolewa nieraz.
-druga sprawa z nadciśnieniem cały czas biorę tabletki od 1/3 do 2/3  zalecanej dawki, z reguły biorę 1/3 ale jak wieczorem cisnienie skoczy mi do 140  to biorę nastepną dawke do 2/3 i moje pytanie przy jakim cisnieniu mam brać już tabletki bo może za szybko biorę tabletki i czy lepiej siedzieć z bólem glowy przy 160/90 bez tabletek czy brać jak skoczy do 160 nie wczesniej. wiem ze jest to raaczej pytanie do lekarza ale moze bedę mial szczęście i otrzymam odpowiedż
Obawiam się, że kolejnym badaniem raczej sobie popsujesz humor, niż poprawisz. Ja to już kilkakrotnie przerabiałam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #22 : 2008-03-18, 21:46:31 »

Witam wszystkich chciałbym podzielic sie swoimi przemysleniami
- skoro stosuję diete opty tyle lat dlaczego mam kamienie w  woreczku  żółciowym i sam sobie odpowiadam,że z powodu zajadania sie dużymi ilosciami tłuszczu- śmietany, zauważyłem ze po wypiciu smietany 30 % po nie długim czasie bylem głodny dlatego nadużywałem produktów mlecznych , ktorych trzeba zjeść wiećej aby sie nasycić. Zauważylem,ze zwlaszcza jedząc sery łatwo mozna przekroczyć ilość białka nie bedąc jeszcze najedzonym. Dlatego obecnie unikam produktów mlecznych  i wystarcza mi około 2 g tłuszczu- wyrównuję dawkę T skwarkami za radą lekarki./ kiedyś jadłem tłuszcz nawet do 4 g, bo myślałem skoro mogą Rabini to ja też? Kamienie miałem stwierdzone w połowie listopada i nie wiem czy już mam zrobić ponowne badanie USG
aby poprawić sobie humor, bo wątroba - woreczek nadal pobolewa nieraz.
-druga sprawa z nadciśnieniem cały czas biorę tabletki od 1/3 do 2/3  zalecanej dawki, z reguły biorę 1/3 ale jak wieczorem cisnienie skoczy mi do 140  to biorę nastepną dawke do 2/3 i moje pytanie przy jakim cisnieniu mam brać już tabletki bo może za szybko biorę tabletki i czy lepiej siedzieć z bólem glowy przy 160/90 bez tabletek czy brać jak skoczy do 160 nie wczesniej. wiem ze jest to raaczej pytanie do lekarza ale moze bedę mial szczęście i otrzymam odpowiedż
Obawiam się, że kolejnym badaniem raczej sobie popsujesz humor, niż poprawisz. Ja to już kilkakrotnie przerabiałam.
Jezeli psulas sobie humor,to znaczy ,ze wyniki nie byly takie jakie chcialabys miec.Jednak wyniki krwi,mowia nam czy wlasciwa drogre obralismy i dlatego co jakis czas nalezaloby wiedziec,niz zyc w niepewnosci. :)Ja  staje prawie codziennie na wage. Confused Smile
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #23 : 2008-03-28, 18:40:40 »

Poszedlem dzisiaj do chirurga bo mialem skierowanie od rodzinnego z dwoma badaniami USG ktore wykazywały kamienie pierwsze badanie podawalo wielkość około 3 cm dwoch kamieni i inne, drugie po2 miesiącach tylko napisal lekarz pecherzyk wypelniony kamieniami. Lekarz zacząl mnie straszyc,że mam iść na operację i bawilo go to że mowie ,że kamienie wyjdą bo jak twierdzil nikomu jeszcze kamienie żółciowe nie wyszły . Powiedziałem,że pójdę jeszcze raz na badanie USG i jak sie zmniejszają to poczekam ale usłyszałem że to jeszcze gorzej bo mogą zatkac przewody i może byc nieciekawie. Bo w sumie co miesiąc mam atak taki że trafiam na pogotowie po zjedzeniu czegoś tłustego ostatnio torta orzechowego i co tu robić
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #24 : 2008-03-28, 19:05:30 »

No cóż, masz dwa wyjścia:
1. Wykonać zabieg usunięcia kamieni w tzw. trybie planowym. Może się uda za pomoca laparoskopii ( nie będzie dużego cięcia na brzuchu)
2. Czekać na dalszy bieg wydarzeń, jeśli kamień zaczopuje ujście żółci zabieg będzie w trybie nagłym.
Powiem szczerze, sama nie wiem co ja bym w takiej sytucji zrobiła. Kamień jest jednak dosyc duży, może jeszcze kilka lat upłynąć zanim zmniejszy się na tyle, aby mógł sam się wydostać z pęcherzyka.
Moim zdaniem bez zabiegu jednak się nie obejdzie Sad
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #25 : 2008-03-28, 19:10:57 »

ktoś mi polecal jakąś zielarke z Leszna Wlkp . rzekomo kamienie miekną i wychodzą podobne do rodzynkow moze spróbuję tej metody ?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #26 : 2008-03-28, 20:01:59 »

ktoś mi polecal jakąś zielarke z Leszna Wlkp . rzekomo kamienie miekną i wychodzą podobne do rodzynkow moze spróbuję tej metody ?
Shocked Shocked Shocked Shocked
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #27 : 2008-03-29, 16:29:56 »

Tadzio, daruj sobie ten zabieg.Poza paskudnymi mdłościami przez całą noc i fatalnym samopoczuciem niczego nie zdziała. Wiem to z własnego doświadczenia. Poza tym przez 5 dni przed zabiegiem trzeba stosować dietę beztłuszczową i z zegarkiem w ręku zażywać przed posiłkami i po krople, których skład jest słodką tajemnicą tejże zielarki.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #28 : 2008-03-29, 16:56:53 »

...Tadzio, daruj sobie ten zabieg.Poza paskudnymi mdłościami przez całą noc i fatalnym samopoczuciem niczego nie zdziała. Wiem to z własnego doświadczenia...

Ja od siebie dodam, ze nalezy miec szczescie aby tak sie to tylko skonczylo,
a nie na przylad "stypa" i postepowaniem w sprawie "o stwierdzenie nabycie spadku"
czyli czyms co "tygryski" lubia najbardziej. Cool

Poziom radosci jest wprost proporcjonalny do miejsca w rankingu "ELITY" Cool
bowiem "plankton" z reguly nic po sobie nie pozostawia oprocz "zobowiazan i dlugow" Shocked Shocked



 
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #29 : 2008-03-29, 20:53:49 »

myslalem gizzly,ze twoja stypa juz byla
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #30 : 2008-03-30, 13:33:25 »

Jestem jednak niepoprawnym optymistą, skoro umknęla mi furtka ziolowa, bo z tego widze że ten trop nie jest z dobry zacząłem szukać dzisiaj ratunku w toalecie po sprawdzeniu organoleptycznie  znalazlem w stolcu duże ilości piasku były to drobiny o wielkości od 0,5- 2 mm, nic z piaskiem nie jadłem obejżałem to pod lupą i widać ,że to są kamienie/ struktura kryształkow/, czyli to o statnie pobolewanie iczęste małe ataki kolki to wychodzenie kamieni ?
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #31 : 2008-03-31, 21:36:58 »

zrobilem badanie USG  jest duży kamień jajo waty dłuższy wymiar to 37mm, czyli z dwóch po 28mm zrobił sie jeden duży  i teraz nie wiem zmniejszyl sie czy nie bo mi wychodzi że tak ale badający wypisal mi skierowanie do szpitala bo mówi że nie ma na co czekać bo daje ten kamień dolegliwości i teraz myślę ,że przez to że jem tlusto i bądz tu mądry
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #32 : 2008-04-01, 00:05:28 »

...nie ma na co czekać bo daje ten kamień dolegliwości i teraz myślę ,że przez to że jem tlusto i bądz tu mądry...

Tadzio nie lam sie, bede za Ciebie trzymal kciuki.
Bardzo Ci wspolczuje, potrafie sobie wyobrazic, ze sie boisz Shocked Sad

Na pocieszenie dodam, ze "zabieg" przeprowadzony
przez dobrego "operatora" to bulka z maslem. Cool

Radze "zrob rozeznanie" ktory lekarz jest
"najlepszy" -dostepny dla Twoich finansow Cool

Unikaj "postkomunistycznej zarazy" tych co
zdobyli specjalizacje za "kablowanie na kolegow" bo oni
najczesciej "partacza" kazdy zabieg. Shocked Confused Sad

Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #33 : 2008-08-28, 15:45:22 »

Witam po przerwie tak mnie w końcu zmogło ,ze zapisalem sie na termin i jestem ponad dwa tygodnie po laparoskopi woreczka żółciowego i zaczynam jeść prawie optymalnie
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #34 : 2008-08-28, 22:54:12 »

Witam po przerwie tak mnie w końcu zmogło ,ze zapisalem sie na termin i jestem ponad dwa tygodnie po laparoskopi woreczka żółciowego i zaczynam jeść prawie optymalnie
fajnie,ze masz,to za soba i juz teraz bedzie tylko lepiej Smile
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #35 : 2008-08-28, 23:55:48 »

Witam po przerwie tak mnie w końcu zmogło ,ze zapisalem sie na termin i jestem ponad dwa tygodnie po laparoskopi woreczka żółciowego i zaczynam jeść prawie optymalnie
Nie daje mi spokoju brak wiedzy na temat krystalizowania sie zolci w pecherzyku zolciowym i we watrobie. Czy to jest tylko brak przeplywu zolci? Czy watroba produkowalaby zolc niepotrzebna do trawienia wegli? Jest jakas inna przyczyna. Moze kandyda? Moze bakterie czy wirusy co lubia zolc? Moze inne grzyby?
 Czy komus zalezy, aby to zbadac? Chyba nie. Nie bedzie szmalu dla zaiteresowanych. Jak mialem ten problem nascie lat temu, to sprawdzilem wszystkie dostepne wowczas mozliwosci pozbycia sie tego swinstwa. Powstala w tym czasie w Brisbane metoda rozbijania kamieni zolciowych ultradzwiekami. Poradzilem sie swojego lekarza, czy zastosowac ten zabieg. Odpowiedz byla, ze to jest proces lawinowy, ze jak zostana usuniete ta metoda, to i tak dalej sie beda tworzyc lawinowo. Jak sie sprawa zakonczyla pisalem wczesniej.
Byla straszna nagonka "autorytetow" na ten wynalazek. Nie stosuje sie go w Australii ale w USA tak.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #36 : 2008-08-29, 02:15:23 »

Wyszukiwarka forum działa średnio, ale są przecież google, słowo news kieruje bardziej do artykułów niż na forum.

Miłego czytania o żółci.
Cool 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%C5%BC%C3%B3%C5%82%C4%87+news+site%3Adr-kwasniewski.pl
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #37 : 2008-08-29, 03:27:27 »

Wyszukiwarka forum działa średnio, ale są przecież google, słowo news kieruje bardziej do artykułów niż na forum.

Miłego czytania o żółci.
Cool 
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%C5%BC%C3%B3%C5%82%C4%87+news+site%3Adr-kwasniewski.pl
Przegladnalem. Tam prawie wylacznie JK. Jak on stworzyl ZO, to bylo az 30 autorytetow przewko ZO. A tu jakos nikt sie nie wypowiada na temat przeplywu zolci. Bo to tylko teoria. Kazda teoria jest nie szkodliwa, jak jej sie nie stosuje. ZO zostalo wprowadzone w praktyce. A to juz jest niebezpieczne dla autorytetow.
Zadaje sobie pytanie, czy szybszy przeplyw zolci nie powoduje szybszego wzrostu kamieni? Zalozmy, ze krystalizacje zolci powoduje jakis trzeci czynnik (pasozyt , grzyb i td).
Nastepuje szybszy doplyw zolci. Jak sie zachowa ow "krystalizator". Czy bedzie wyplukany? Czy pozwoli sie wyplukac? Czy bedzie szybciej sie rozmnazal, majac ciagly doplyw swiezego paliwa?
Sposob odkrycia Helikobakter Pylori byl rewelacyjny. Udowodnilo to swiatu medycznemu jak wiedza medyczna jest mala, pomimo trabionego wielkiego postepu.
A przeciez takie badania mozna przeprowadzic na zwierzetach. Tylko kto to bedzie sponsorowac? Chirurdzy? Koncerny farmaceutyczne? A jak sie znajdzie taki smialek jak ci od HP, to go zgnoja autorytety.
Tych od HP w Australii zgnoili, a oni wyjechali do EU i dostali Nobla.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #38 : 2008-08-29, 14:04:26 »

...Zadaje sobie pytanie, czy szybszy przeplyw zolci nie powoduje szybszego wzrostu kamieni? Zalozmy, ze krystalizacje zolci powoduje jakis trzeci czynnik (pasozyt , grzyb i td)...

Kangur, po prostu "lapy opadli"  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sadRazz

Zeby rozmawiac o "krystalizacji" kamieni zolciowych, to na sam przod Razz
nalezy miec elementarna wiedze o skladzie chemicznym zolci, metabolizmie-"substratu i produktu",
fizjologii "czlowieczej" i miec odpowiednie IQ, inaczej to bedzie:

"belkot paramedycyny badziewno-bezwiedzowej-odpustowej"

Kangur poczytaj "Harpera" potem wez platne korepetycje na Uniwersytecie Medycznym,
aby zrozumiec co przeczytales, a "dopiro wtedy" mozemy dyskutowac Cool Razz

To nie jest takie proste jak "wierzganie nogami" 40 lat temu
po "dokarmianiu zoltkami" Cool Razz

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #39 : 2008-08-29, 14:36:22 »

Nie wiem co przeczytałeś, ale mnie poniższa odpowiedź zadowala w pełni. ŻO jest leczeniem przyczynowym, trucie mikroorganizmów to raczej leczenie objawów więc nie warto się za bardzo rozdrabniać w dociekaniach – chyba, że tak dla sportu.
Cool

Akurat jeśli chodzi o krystalizację (wytrącanie) to sprawa jest dość prosta, albo roztwór jest nasycony, albo nie. Zwiększenie przepływu i pulsacji (obkurczanie woreczka żółciowego) musi polepszać, a nie pogarszać atmosferę. Smile

@Grizzly
Dajże Kangurowi prawo dociekania co w trawie piszczy, nawet jeśli nie posiada on mikroskopu, ważne by jadł prawidłowo, niezależnie jaki poziom argumentacji go do tego skłoni.
Cool

http://dr-kwasniewski.pl/media/2/bib-1/Krystyna.txt/news%20794.doc
Cytuj
Kamienie w woreczku żółciowym powstają najczęściej z powodu nieprawidłowego składu diety. Powstają u ludzi stosujących mieszaną (czyli taką korytkową) dietę, a także
u stosujących w diecie bardzo mało tłuszczów. Podstawową funkcją woreczka żółciowego jest magazynowanie żółci, która jest potrzebna do trawienia tłuszczu. Głównym składnikiem żółci są: cholesterol i kwasy żółciowe. Prawidłowe proporcje obu tych związków w żółci utrzymują cholesterol w postaci płynnej, co zapobiega krystalizacji cholesterolu i tworzeniu się kamieni cholesterolowych. Około 80% kamieni przy żywieniu mieszanym powstaje z cholesterolu. A około 20% - to kamienie wapniowo-bilirubinowe, trudniej rozpuszczalne.
Przy dietach jarskich z małą zawartością tłuszczów też powstają kamienie z powodu niedoboru tłuszczu w diecie. Jeśli jest ich mało w diecie, to przechodząca do dwunastnicy treść pokarmowa nie powoduje obkurczenia woreczka żółciowego i wydalania żółci do jelit przez przewód żółciowo-trzustkowy wspólny. Pęcherzyk się nie obkurczy, nie wydala żółci
do jelit, więc żółć zagęszcza się i wytrącają się kamienie w woreczku.

Przy upośledzonej funkcji wątroby i stosowaniu leków porażających układ sympatyczny,
np. leki stosowane w nadciśnieniu, czy beta-blokery, stosowanie hormonów sterydowych, doustnych leków antykoncepcyjnych, palenie papierosów w dawkach porażających układ sympatyczny (czyli powyżej 30 szt. na dobę), także w ciąży – częściej pojawiają się
kamienie żółciowe.

Po przejściu na Żywienie Optymalne (®) ok. 80% kamieni w woreczku, czy w drogach żółciowych rozpuszcza się w okresie kilku tygodni. Te trudniej rozpuszczalne kamienie też prawie zawsze ulegają rozdrobnieniu, wydaleniu, czy rozpuszczeniu – po kilku miesiącach.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.