forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 18:19:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659847 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  badania kontrolne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: badania kontrolne  (Przeczytany 28019 razy)
kodar
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #40 : 2008-08-29, 14:40:37 »

Witam po przerwie tak mnie w końcu zmogło ,ze zapisalem sie na termin i jestem ponad dwa tygodnie po laparoskopi woreczka żółciowego i zaczynam jeść prawie optymalnie
Tadzio,jezeli uwazasz za stosowne podziel sie z nami wynikami krwi i  swoim  jadlospisem.Moze robisz jakis blad nie wiedzac o tym Confused Razz
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #41 : 2008-08-30, 00:37:53 »

Nie wiem co przeczytałeś, ale mnie poniższa odpowiedź zadowala w pełni. ŻO jest leczeniem przyczynowym, trucie mikroorganizmów to raczej leczenie objawów więc nie warto się za bardzo rozdrabniać w dociekaniach – chyba, że tak dla sportu.
Po przejściu na Żywienie Optymalne (®) ok. 80% kamieni w woreczku, czy w drogach żółciowych rozpuszcza się w okresie kilku tygodni. Te trudniej rozpuszczalne kamienie też prawie zawsze ulegają rozdrobnieniu, wydaleniu, czy rozpuszczeniu – po kilku miesiącach.

To, co Kwasniewski pisze przeczytalem. Tylko, ze praktyka wskazuje co innego. Przykladem tu jest Tadzio i wiele innych przykladow poprzednio.
Przeczytalem rowniez, ze w utworzonych juz kamieniach zolciowych znajduja sie bakterie. Stad jest moje pytanie. Jesli te bakterie odzywiaja sie zolcia, to po dostarczeniu swiezej zolci na ZO, te bakterie zdechna czy sie beda sie namnazac?
To jest moj chlopski sposob rozumowania.
Grizzly.
Jakby wiedza z tej ksiazki Harpera potrafila wyleczyc mnie z kandydy, to juz ja dawno bym studiowal. Jak narazie ta wiedza jeszcze nikogo nie wyleczyla. A jesli Ty znasz sposob na pozbycie sie tego grzyba, to sie podziel nim tu na forum jak na lekarza przystalo. Ta wiedza tez nie zapobiega powstawaniu kamieni zolciowych. Jesli jest inaczej, to czy mozesz to udowodnic, a nie wierzgac lapami.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #42 : 2008-08-30, 01:20:05 »

http://tiny.pl/8gr7

+

to co pisze dr Kwaśniewski daje pełny obraz tematu.
Cool
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #43 : 2008-08-30, 07:06:57 »

zrobilem badanie USG  jest duży kamień jajo waty dłuższy wymiar to 37mm, czyli z dwóch po 28mm zrobił sie jeden duży  i teraz nie wiem zmniejszyl sie czy nie bo mi wychodzi że tak ale badający wypisal mi skierowanie do szpitala bo mówi że nie ma na co czekać bo daje ten kamień dolegliwości i teraz myślę ,że przez to że jem tlusto i bądz tu mądry
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #44 : 2008-08-30, 07:38:10 »

zrobilem badanie USG  jest duży kamień jajo waty dłuższy wymiar to 37mm, czyli z dwóch po 28mm zrobił sie jeden duży  i teraz nie wiem zmniejszyl sie czy nie bo mi wychodzi że tak ale badający wypisal mi skierowanie do szpitala bo mówi że nie ma na co czekać bo daje ten kamień dolegliwości i teraz myślę ,że przez to że jem tlusto i bądz tu mądry
Cos sie stalo i post polecial.

Profesionalisci.
 Czy zauwazyliscie, ze w praktyce nie nastepuje rozbijanie kamieni jedzac tlusto, tylko ich laczenie. Jak mozna uzasadnic to zjawisko na podstawie teorii JK?
Ja mam tutaj pseudonim upartego osla. A osiol jak to osiol, tak szybko nie ustapi.

Tadzio.
 Czy masz ten kamien? Jak on wyglada? Jest jednolity? Czy widac, ze jest polaczony z dwoch kamieni? Czy juz sie razsypal w plynie?

P.S. Adas.  Ostatniego linku co podales nie moge otworzyc.
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #45 : 2008-08-30, 08:32:15 »

U mnie również jest podobnie. Przed przejściem na ŻO miałam w woreczku żółciowym liczne drobne złogi{piasek}. a teraz po 8 latach na ZO mam 1 duży kamień i kilka mniejszych. W moim przypadku teoria o rozpuszczaniu się kamieni nie sprawdziła się.Czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje?
                                                            Pozdrawiam Krystyna
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #46 : 2008-08-30, 12:41:28 »

P.S. Adas.  Ostatniego linku co podales nie moge otworzyc.
http://www.filesharefree.com/926862 - pewnie nie masz word'a, teraz się powinno udać.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #47 : 2008-08-30, 12:53:42 »

Zachęcam Cię Tadzio do przeczytania moich wpisów w wątkach "parametry długowiecznych, LDL, cholesteol".
Tworzenie sie kamieni na DO - uznaję taki sam mechanizm jak - tworzenie się zaburzeń sluzówkowych w gardle/oskrzelach/żołądku. W pęcherzyku żółciowym jest taka sama wysciółka śluzówkowa. Takie same mechanizmy powodują jej złuszczanie jak w astmie, POCHP, łuszcycy czy rzs.  To debris (złuszczona śluzówka) jest tym jądrem krystalizacji. Może to niepopularne - jednak
WSZYSTKIE CHOROBY LECZY SIĘ PRAWIE TAK SAMO jeżeli chodzi o dietę.
Przeczytaj zatem o tych w/w chorobach celem normalizacji lipidogramu.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #48 : 2008-08-30, 14:11:23 »

......  To debris (złuszczona śluzówka) jest tym jądrem krystalizacji.

Ewo!
Jak taka krystalizacja juz sie rozpoczela, czy to juz jest proces ciagly? Czy mozna ten proces zatrzymac?
Wywnioskowalem, ze udomowienie krowy to byl najwiekszy blad w ludzkosci. A co z Masajami?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #49 : 2008-08-30, 14:17:16 »

Jak taka krystalizacja juz sie rozpoczela, czy to juz jest proces ciagly? Czy mozna ten proces zatrzymac?
Wywnioskowalem, ze udomowienie krowy to byl najwiekszy blad w ludzkosci. A co z Masajami?

1. Nie widziałam rozpuszczenia się  kamieni żółciowych na DO. Może mało widziałam?
Z tego co pisze Bea561 - Ona też nie.
Masaje? Oni chyba szanują jedzenie - jedzą mało lub niskobiałkowo. Przebywanie na świeżym powietrzu non stop też ma znaczenie.
Ile krowa daje mleka na dobę?
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #50 : 2008-08-30, 15:26:27 »

P. Ewo dziękuję za odpowiedż i wyjaśnienie.
                           Pozdrawiam Krystyna
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #51 : 2008-08-30, 22:37:20 »

Ile krowa daje mleka na dobę?

Ta co duzo ryczy, to daje malo mleka. Znamy to. Prawda?
A taka w karuzeli to chyba nawet ze 40l.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #52 : 2008-08-30, 23:11:28 »

Ile krowa daje mleka na dobę?

Ta co duzo ryczy, to daje malo mleka. Znamy to. Prawda?
A taka w karuzeli to chyba nawet ze 40l.

he he
średnia w oborze jewropejskiej musi być powyżej 20 l
nie tylko w karuzeli dają po 40
"krowa pyskiem doi"
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #53 : 2008-08-31, 01:56:04 »

Moja 86 letnia już matka -miała 9 lat temu kamienie  na woreczku żółciowym
  ,mieli operować -ale zaczeło sie od szczepionek -
Po drugiej szczepionce dostała udaru .
   Ja troche ją optymalizuje -ale ona z tego to najlepiej lubi jeśc masło łychami ,smietane i jaja .
  chlebka i cukierka też  nie odmówi . Miała pare razy ataki ,przy tym rozwolnienia
    -lekarz powiedział ,ze to przez kamienie .
    Teraz byliśmy na usg i matka nie ma żadnych kamieni .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #54 : 2008-08-31, 08:59:27 »

Cenna wiadomość Rudka. To pierwsze badanie było jakoś potwierdzone (ile razy USG, czy była tomografia, NMR)?

A taka w karuzeli to chyba nawet ze 40l.

To jedna wystarczy na całe miasto  Cool.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #55 : 2008-08-31, 23:26:05 »

Pani Ewo -nie jestem pewna tych badań --bo lekarz z pogotowiem przyjezdzał .
 Dawano jej mocne leki ,że po dwa dni spała . Potem babka ze szpitala uciekła .
 Po następnych atakach -było podobnie no i odwlekano zabieg  -myśle ,ze z powodu tuszy [jest gruba]
    Zalecili szczepionke -no i po drugiej szczepionce matka w przychodni dostała udaru .
      Leżąc w zakładzie opiekuńczym co jakiś czas musiała brać leki przeciw bólowe na kamienie -
  . Teraz już od dawna nie ma bólów ,miewa rozwolnienia . Najczęściej jak ja jej dogodze z jadłem .
    To ,że kamieni nie stwierdzono -to ja osobiście z nią byłam na usg .
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #56 : 2008-09-01, 00:05:46 »

...To ,że kamieni nie stwierdzono -to ja osobiście z nią byłam na usg ...

Rudka, "przez zwaly tluszczu" to zwykly "likorz" kamieni
nigdy nie stwierdzi bo "nie umi"  Cool

Na 100 takich "beneficjentow selekcji negatywnej" to moze z 5
dobrze potrafi zrobic takie badanie Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad oczywiscie
zakladajac, ze maja odpowiednie USG,
a nie z epoki gdzie obecni "ordynatorzy"
donosili na kolegow z pracy i znajomych do SB!!! Shocked

Zapisane
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.