forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:16:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  badania kontrolne
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: badania kontrolne  (Przeczytany 27946 razy)
tadzio
Go


Email
badania kontrolne
« : 2008-02-03, 17:14:23 »

Stosuję żywienie optymalne dość długo, nigdy nie robiłem żadnych badań bo uważałem  ze nie trzeba ,dziś twierdzę ,ze badania należy jednak robić aby wiedzieć jakie popelnia sie błędy żywieniowe. Jadłem zawsze duzo jaj i smietany i cztery miesiace temu miałem wyniki nie za ciekawe chol calłkowity 7,7, HDL 2,93, LDL 3,83 a trojglic. 2,03 ale tym sie nie przejmowałem, gdyz dobrego było 38% a HDL do LDL 1;1,3. W miedzyczasie stwierdzono u mnie kamienie żółciowe i po tydzień trwającym ataku schudłem z 68 kg do 62 kg i waga ta utrzymuje sie od 2,5 miesiąca. Musialem zrezygnować z jaj choć od dwóch tygodni jem jaj a i raz po raz śmietanę. Zrobiłem ponowne badanie  i wydaje misie że wyniki są duzo gorsze bo HGB spadło na 13,4 i HCT na 40,8 pozostałe wyniki krwi sa dobre trójglicerydy spadły na 1,34 ale jest to w innych jednostkach niz poprzednio? obecnie mg/dl   , cholesterol calkowity też spadł nie znacznie na 303, ale HDL spadło bardzo mocno na 53,8, natomiast LDL 225,4. Co z tego wynika stosunek HDL do całkowitego cholesterolu spadł z 38 na 18 %,l natomiast HDL do LDL z 1- 1,3 zmienil się na 1-4,2. Ja myślałem ,ze jak zgubiłem tyle kg przy wzroscie 169 cm to wyniki beda duzo lepsze. Czy ktos potrafi mi powiedzieć co sie stało bo nie brałem zadnych leków na cholesterol  tylko biore symboliczna dawke na nadciśnienie. Z kamieniami nie wypowiadam sie zanim nie zrobie ponownie USG
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #1 : 2008-02-04, 17:11:29 »

Witam!
Poprzeliczałam Twoje wyniki na takie same jednostki, aby łatwiej było je ocenić i wyszło mi tak:
   
                       Wcześniej:                      Obecnie:
Cholest. całk.       296     mg%                303   mg%
Trójglicerydy        181,8  mg%                120   mg%
HDL                   113    mg%                  53,8 mg%
LDL                    152,1 mg%                 225,4mg%

Moje wnioski są następujące:
- Schudłeś to spadły TG
- nie jadłeś  jaj obniżył się HDL.
Nie rozumiem dlaczego musiałeś zrezygnować z jaj?                     
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #2 : 2008-02-04, 20:34:22 »

A hemoglobiny masz poniżej normy?
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #3 : 2008-02-04, 22:43:43 »

nie moglem jeść jaj bo mam kamienie żółciowe i po jajach mialem ataki . Jak zorientowalem sie , że po jajach mam ataki bólu to zrezygnowalem z jaj na 2 miesiące. Co z kamieniami sie dzieje to nie wiem bo USG nie wyszlo ale muszę uważać  z jedzeniem a z lłuszczów bo 17 toleruję tylko masło.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #4 : 2008-02-04, 22:47:51 »

miało  być po 17 godzinie
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #5 : 2008-02-04, 22:53:04 »

To czy Ty teraz jesteś jeszcze na DO? No bo skoro nie jesz tłuszczów i jaj?
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #6 : 2008-02-05, 19:30:49 »

Ja też mam kamień zółciowy i to spory, ale nigdy nie miałam ataku po jajach. Jeśli wogóle odczuwam jakiś dyskomfort ze strony woreczka żólciowego, to tylko po przedawkowaniu węglowodanów, co od czasu do czasu mi się zdarza.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #7 : 2008-02-06, 12:10:27 »

Cały  szas jestem na diecie, bo mozna byc na diecie optymalnej nie jedaąc jaj w ogóle. Jem cały czas około 2-2,5 g tłuszczu na kg wagi ale nie jem więcej jak do uczucia sytosci / np 40g tłuszczu za mało/ ale wtedy okazuje sie np o godz. 19 że jestem głodny i wtedy po smalcu sa dolegliwości ze strony woreczka a po maśle nie ma i to miałem na myśli. Ale skoro na diecie optymalnej niektórzy maja wyniki idealne a ja mam nieciekawe to moze dlatego muszę brać tabletki na nadcisnienie, skoro na tej diecie mialo ustąpić
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #8 : 2008-02-06, 14:40:20 »

Cały  szas jestem na diecie, bo mozna byc na diecie optymalnej nie jedaąc jaj w ogóle. Jem cały czas około 2-2,5 g tłuszczu na kg wagi ale nie jem więcej jak do uczucia sytosci / np 40g tłuszczu za mało/ ale wtedy okazuje sie np o godz. 19 że jestem głodny i wtedy po smalcu sa dolegliwości ze strony woreczka a po maśle nie ma i to miałem na myśli. Ale skoro na diecie optymalnej niektórzy maja wyniki idealne a ja mam nieciekawe to moze dlatego muszę brać tabletki na nadcisnienie, skoro na tej diecie mialo ustąpić

Tadzio, tyle razy "walkowalismy" juz temat, ze kazdy organizm jest inny, ze kazdy inaczej reaguje na ZO/DO, ze kazdy musi/powinien wiedziec co dla niego najlepsze, wiec nie sugeruj sie NIEKTORYMI.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #9 : 2008-02-06, 17:26:07 »

Cały  szas jestem na diecie, bo mozna byc na diecie optymalnej nie jedaąc jaj w ogóle. Jem cały czas około 2-2,5 g tłuszczu na kg wagi ale nie jem więcej jak do uczucia sytosci / np 40g tłuszczu za mało/ ale wtedy okazuje sie np o godz. 19 że jestem głodny i wtedy po smalcu sa dolegliwości ze strony woreczka a po maśle nie ma i to miałem na myśli. Ale skoro na diecie optymalnej niektórzy maja wyniki idealne a ja mam nieciekawe to moze dlatego muszę brać tabletki na nadcisnienie, skoro na tej diecie mialo ustąpić

Tadzio, tyle razy "walkowalismy" juz temat, ze kazdy organizm jest inny, ze kazdy inaczej reaguje na ZO/DO, ze kazdy musi/powinien wiedziec co dla niego najlepsze, wiec nie sugeruj sie NIEKTORYMI.
  niektorzy traktuja pokarm jako lekarstwo,a co sie z tym wiaze, pamietaja rowniez  o nieprzedawkowaniu Confused
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #10 : 2008-02-09, 13:48:25 »

Ja się nie przejadam na co  wskazuje dobra waga 62 kg przy 169  cm wzrostu ale jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje  skoro spadły mi trókglicerydy dlaczego  wzroslo LDL i zmienil sie stosunek HDL do LDL do 1:4 z 1:1,2
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #11 : 2008-02-09, 15:40:00 »

Jeśli chcesz, aby w miarę sensownie odpowiedzieć Ci na Twoje problemy napisz dokładniej co jesz. Chodzi mi o konkretne ilości B,T i W. Napisz np. jadłospis z ostatnich kilku dni.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #12 : 2008-02-09, 21:30:02 »

Witam zanim zrobilem ostatnie badanie to jadlem przez 3 tygodnie kilka razy w tygodniu śmietanę 18% ukwaszoną. Od badania nie jem  śmietany. Podaję co jadlem
- sroda 44-140-55
-czwartek46-125-62
-piatek  38-120-38
-dzisiaj 41-121-37
Są to dane  wyliczone wg tabel ale one nieraz w rzeczywistości są trochę inne / dotyczy bialka i tłuszczu/ bo jadam czesto boczek  a boczek boczkowi nie równy nieraz kupię boczek  a to jest raczej podgardle taki tlusty to jak mocno tłusty licze jako podgardle. Codziennie jadam placki ziemniaczane z 200 g ziemniaków i 4 jaj- 3 żółtka i jedno całe bez mąki, od dwóch dni zmniejszyłem ziemniaki na 150 g, weglowodany jadam też w postaci surówek z kapusty, pora albo papryki ze słoika. Owocow nie jem wcale. Mięso to wątrobianka, salceson i boczek  nieraz żeberka. Dla przypomnienia mam 169 cm i 62 kg wagi
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #13 : 2008-02-10, 11:55:02 »

mam jeszcze jedno pytanie nie moge nigdzie znależć ilośc BT w skwarkach licze to jako słonine ale tam jest chyba więcej bialka
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #14 : 2008-02-10, 12:59:43 »

Stosuję żywienie optymalne dość długo

 badania należy jednak robić aby wiedzieć jakie popelnia sie błędy żywieniowe.

Jadłem zawsze duzo jaj i smietany i cztery miesiace temu miałem wyniki nie za ciekawe chol calłkowity 7,7, HDL 2,93, LDL 3,83 a trojglic. 2,03 ale tym sie nie przejmowałem, gdyz dobrego było 38% a HDL do LDL 1;1,3.

W miedzyczasie stwierdzono u mnie kamienie żółciowe i po tydzień trwającym ataku schudłem z 68 kg do 62 kg i waga ta utrzymuje sie od 2,5 miesiąca. Musialem zrezygnować z jaj choć od dwóch tygodni jem jaj a i raz po raz śmietanę.
Zrobiłem ponowne badanie  i wydaje misie że wyniki są duzo gorsze bo HGB spadło na 13,4 i HCT na 40,8 pozostałe wyniki krwi sa dobre trójglicerydy spadły na 1,34 ale jest to w innych jednostkach niz poprzednio? obecnie mg/dl   , cholesterol calkowity też spadł nie znacznie na 303, ale HDL spadło bardzo mocno na 53,8, natomiast LDL 225,4. Co z tego wynika stosunek HDL do całkowitego cholesterolu spadł z 38 na 18 %,l natomiast HDL do LDL z 1- 1,3 zmienil się na 1-4,2. Ja myślałem ,ze jak zgubiłem tyle kg przy wzroscie 169 cm to wyniki beda duzo lepsze.

Czy ktos potrafi mi powiedzieć co sie stało bo nie brałem zadnych leków na cholesterol  tylko biore symboliczna dawke na nadciśnienie. Z kamieniami nie wypowiadam sie zanim nie zrobie ponownie USG

Tadzio, a co to znaczy "dość długo"? JK pisał, że po jakimś czasie stosowania DO mogą ruszyc kamienie. Czytałeś to? I wcale to nie znaczy, ze sie pogorszyło, tylko, że kamienie zmalały.

Badania masz prawo robic, ale zauważ, że w twoim przypadku to nie zdało egzaminu. Zacząłeś korygować DO na własną rekę i wtedy pogorszyły ci sie badania.

Skoro miales dobrego chol. 38% to czemu mówisz, ze te wyniki były nienajlepsze?
Ja sie nie znam na jednostkach, ktore podaleś, więc nie wiem, ile tam mialeś TG. Piszesz, ze za duzo. TG rosną , gdy masz za dużo węgli. Taka sytuacja moze sie pojawić, gdy jesz za duzo węglowoadanów lub za duzo białka (bo nadmairy tez są przerabiane na wegle, a potem na tłuszcze).
Mam przeczucie ze jadles sporo tego białka.

Skoro pogubileś sie w proporcjach, zrewiduj je i zacznij od nowa.

Tadziu, każdy jest inny, ale mam nadzieję, że Hana nie proponuje ci przejscia na inna dietę. DO jest wystarczająco plastyczna, żeby ją dostosować do własnych potrzeb.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #15 : 2008-02-10, 15:43:53 »

Ja tez kiedys wychodzilem z zalozenia że wyniki podwyższone jak jest duzo dobrego cholesterolu sa dobre ale teraz zmieniłem zdanie  i powinny byc takie wyniki badań jak podaje" lekarka " w swoich postach,skoro mogą byc wartosci prawidłowe na tej diecie to trzeba tak jeść żeby były prawidłowe.
To dość długo na diecie optymalnej to znaczy u mnie prawie 7 lat bedze w maju
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #16 : 2008-02-10, 16:13:52 »

Czy byly przeprowadzane badania na wybranej grupie ludzi zywiacej sie "inaczej "/tzn. takich co ograniczyli swoj jadlospis do : jajek, boczku, sloniny, podrobow, masla, smietany, i znikomych ilosci warzyw i owocow/?
Jezeli NIE , to dlaczego porownujecie swoje wyniki do czegos czego nie ma?
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #17 : 2008-03-16, 21:24:51 »

Witam wszystkich chciałbym podzielic sie swoimi przemysleniami
- skoro stosuję diete opty tyle lat dlaczego mam kamienie w  woreczku  żółciowym i sam sobie odpowiadam,że z powodu zajadania sie dużymi ilosciami tłuszczu- śmietany, zauważyłem ze po wypiciu smietany 30 % po nie długim czasie bylem głodny dlatego nadużywałem produktów mlecznych , ktorych trzeba zjeść wiećej aby sie nasycić. Zauważylem,ze zwlaszcza jedząc sery łatwo mozna przekroczyć ilość białka nie bedąc jeszcze najedzonym. Dlatego obecnie unikam produktów mlecznych  i wystarcza mi około 2 g tłuszczu- wyrównuję dawkę T skwarkami za radą lekarki./ kiedyś jadłem tłuszcz nawet do 4 g, bo myślałem skoro mogą Rabini to ja też? Kamienie miałem stwierdzone w połowie listopada i nie wiem czy już mam zrobić ponowne badanie USG
aby poprawić sobie humor, bo wątroba - woreczek nadal pobolewa nieraz.
-druga sprawa z nadciśnieniem cały czas biorę tabletki od 1/3 do 2/3  zalecanej dawki, z reguły biorę 1/3 ale jak wieczorem cisnienie skoczy mi do 140  to biorę nastepną dawke do 2/3 i moje pytanie przy jakim cisnieniu mam brać już tabletki bo może za szybko biorę tabletki i czy lepiej siedzieć z bólem glowy przy 160/90 bez tabletek czy brać jak skoczy do 160 nie wczesniej. wiem ze jest to raaczej pytanie do lekarza ale moze bedę mial szczęście i otrzymam odpowiedż
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #18 : 2008-03-16, 21:56:29 »

Tadzio, ja Ci odpowiem tak :
ad. 1 /..jezeli czujesz taka potrzebe, i uwazasz ze nadszedl juz czas to zrob ponowne badania USG , jak ma to wplynac  na poprawe Twojego humoru.
ad. 2 /: tabletki masz tak dozowac zebys sie dobrze czul, bo przeciez nawet "najlepszy" lekarz nie podejmie decyzji za Ciebie, ani nie wczuje sie w Twoje samopoczucie.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: badania kontrolne
« Odpowiedz #19 : 2008-03-16, 22:41:31 »

Witam wszystkich chciałbym podzielic sie swoimi przemysleniami
- skoro stosuję diete opty tyle lat dlaczego mam kamienie w  woreczku  żółciowym i sam sobie odpowiadam,że z powodu zajadania sie dużymi ilosciami tłuszczu- śmietany, zauważyłem ze po wypiciu smietany 30 % po nie długim czasie bylem głodny dlatego nadużywałem produktów mlecznych , ktorych trzeba zjeść wiećej aby sie nasycić. Zauważylem,ze zwlaszcza jedząc sery łatwo mozna przekroczyć ilość białka nie bedąc jeszcze najedzonym. Dlatego obecnie unikam produktów mlecznych  i wystarcza mi około 2 g tłuszczu- wyrównuję dawkę T skwarkami za radą lekarki./ kiedyś jadłem tłuszcz nawet do 4 g, bo myślałem skoro mogą Rabini to ja też? Kamienie miałem stwierdzone w połowie listopada i nie wiem czy już mam zrobić ponowne badanie USG
aby poprawić sobie humor, bo wątroba - woreczek nadal pobolewa nieraz.
-druga sprawa z nadciśnieniem cały czas biorę tabletki od 1/3 do 2/3  zalecanej dawki, z reguły biorę 1/3 ale jak wieczorem cisnienie skoczy mi do 140  to biorę nastepną dawke do 2/3 i moje pytanie przy jakim cisnieniu mam brać już tabletki bo może za szybko biorę tabletki i czy lepiej siedzieć z bólem glowy przy 160/90 bez tabletek czy brać jak skoczy do 160 nie wczesniej. wiem ze jest to raaczej pytanie do lekarza ale moze bedę mial szczęście i otrzymam odpowiedż
Tadziu,lekarka pisala rowniez o niemieszaniu w jednym dniu bialek zwierzecych z bialkami roslinnymi,bo te drugie sa zle albo wogole nie trawione,a takze o tym,ze zadne zboza nie sa jadalne dla optymalnych,jezeli sa dolegliwosci w ukladzie brzuszno-jelitowym.To tak gwoli przypomnienia. Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.