forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 22:48:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (33)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (33)  (Przeczytany 6112 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (33)
« : 2008-02-04, 04:22:32 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (33)

Szanowny Panie Doktorze
               
Na diecie optymalnej jestem od 5 lat, po 2 udarach mózgowych (zatorach).
W czasie stosowania diety nie miałem zatoru, lecz co dzień brałem dwie pastylki 10 mg milogrinu. Obecnie biorę dwie pastylki vinpotamu. Badania krwi są dobre, cholesterol i trójglicerydy też dobre. Od pół roku zacząłem odczuwać bóle serca po zjedzeniu żółtek, których zjadałem cztery i jedno białko.
Z czasem bóle nasilały się po zjedzeniu żółtek i węglowodanów.
W ostatnim czasie po zjedzeniu żółtek węglowodany jadłem po 10 godzinach. Mimo to bóle serca nasiliły się i zaczęło spadać ciśnienie (115/70). Od tygodnia przestałem jeść żółtka i serce stopniowo przestawało mnie boleć. Staram się utrzymywać B:T:W jak 1:3:0,8. Mam 71 lat. Gdy zmniejszałem węglowodany miałem kurcze w nogach i kołatanie serca w nocy (niespokojny sen).
Mógłbym przestać brać vinpoton, ale musiałbym brać acard, nie wiem
co mam robić ale to nieważne, ważniejsze co z żółtkami.
                                                               
                                                                 Życzę wszystkiego najlepszego
                                                            B. Dyrka     Sosnowiec, 10.01.2002

            Szanowny Panie

Do tej pory nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, aby komukolwiek zaszkodziły żółtka. Zdarza się wyjątkowo rzadko, że występuje uczulenie na jaja, ale zwykle alergizują białka i dają objawy skórne.
Nawet, jeśli występuje uczulenie na żółtka, to cofa się ono na żywieniu optymalnym. Objawy sercowe, które Pan opisuje mogą być spowodowane niedoborem węglowodanów i nadmiarem białka. Po 5 latach żywienia powinno się zjadać od 0,5 - 0,8 g białka na kg m. c. - oczywiście, jeżeli są to proteiny wysokiej wartości. Spożycie węglowodanów nie zmienia się i przez cały czas żywienia powinno wynosić 0,8 g na kg m. c. czyli ok. 50 - 60 g /dobę.
Zapotrzebowanie tłuszczu w Pana przypadku wahać się będzie w dość szerokich granicach i zależy od aktywności fizycznej.
Proporcje, które Pan podaje są w zasadzie zbliżone i jeżeli zgadzają się z rzeczywistością to nie powinny wystąpić opisywane objawy. Znacznie większy
wpływ niż drobne odchylenia w żywieniu mają na Pana przyjmowane leki.
Vinpoton jest środkiem poprawiającym krążenie mózgowe.
Po pewnym czasie stosowania żywienia optymalnego cofa się miażdżyca i leki naczyniorozszerzające przestają być potrzebne. Po jedzeniu u człowieka pogarsza się ukrwienie mózgu a zwiększa jelit i występuje wtedy uczucie senności. Jeżeli u zdrowego człowieka poda się dodatkowo vinpoton czy nilogrin to może to spowodować obniżenie ciśnienia, zawroty głowy wyrównawczo przyspieszenie akcji serca. Po odstawieniu tych leków dolegliwości powinny ustąpić w 2 - 3 dni.
Nie ma konieczności brania acardu, który zawiera kwas acetylosalicylowy, taki sam jak aspiryna i działa przeciwkrzepliwie, a u optymalnych ryzyko zakrzepu jest praktycznie zerowe.

                                                                                                            Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                        Optymalny konsultant medyczny.

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.