forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 07:29:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660295 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  optymalny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: optymalny  (Przeczytany 52293 razy)
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #60 : 2009-05-06, 21:21:34 »

Pomijajac juz ta cala dyskusje, dziwie sie jak mozna byc na diecie wysokotluszczowej , nazywanej blednie przez niektorych niskoweglowodanowej, i zastanawiac sie co jest "paliwem" w diecie i co to znaczy "nie mieszac paliw", czytajac nawet str 37 w ZO, gdzie pan dr. Jan Kwasniewski mowi o max 2 % tluszczow roslinnych w diecie.

O czy myslal Pan Dr jan Kwasniewski mowiac "paliw nie mieszamy"?
Czy myslal, ze nie mieszamy B i T ?
Czy myslal, ze nie mieszamy B i W?
Czy myslal, ze nie mieszamy T i W?
Czy tez mowil wyraznie, ze nie mieszamy T roslinnego z T zwierzecym?

O to jest pytanie?

Kto zna odpowiedz? Laughing
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #61 : 2009-05-06, 21:22:31 »

Prawdę mówiąc to trochę jestem zaskoczona, ja podobnie jak renia pojmowałam nie mieszanie paliw, tzn. żeby zarówno węgle jak i tłuszcze nie stanowiły znaczącego źródła energii, tak ma być ustawione żywienie, aby organizm energie czerpal ze spalania tłuszczy czyli beta oxydował a nie wchodził w szlaki glikolizy. mylę sie? mieszanie tłuszczów roślinnych ze zwierzęcymi nie ma większego znaczenia ponieważ optymalni zjadają tluszcze głównie zwierzęce a że czasami dodam do surówki oliwę z oliwek nawet wówczas gdy ziemniaki mam omaszczone słonina to chyba nie ma większego znaczenia.

 admin proszę o zanegowanie bądż poparcie mojego rozumowania w tej kwestii.

ok, nie gmatwaj formy wypowiedzi uzywajac "obcych" slowek, powiedz jak Ty rozumiesz nie mieszaniem paliw. Nie podawaj przykladow tylko prostymi slowami postaraj sie wyjasnic, co uwazasz pan dr Jan Kwasniewski nazywa "nie mieszaniem paliw"?

adam, zmiłuj się Very Happy Very Happy jakie obce słówka? nie kumam, ja taki planktonik jestem Very Happy, napisałam jak rozumiem nie mieszanie paliw, a na str 37 dr Kwaśniewski pisze że nie za fajnie jest sie objadać margaryną i jej podobnymi ...argumentuje dlaczego. Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #62 : 2009-05-06, 21:37:06 »

Prawdę mówiąc to trochę jestem zaskoczona, ja podobnie jak renia pojmowałam nie mieszanie paliw, tzn. żeby zarówno węgle jak i tłuszcze nie stanowiły znaczącego źródła energii, tak ma być ustawione żywienie, aby organizm energie czerpal ze spalania tłuszczy czyli beta oxydował a nie wchodził w szlaki glikolizy. mylę sie? mieszanie tłuszczów roślinnych ze zwierzęcymi nie ma większego znaczenia ponieważ optymalni zjadają tluszcze głównie zwierzęce a że czasami dodam do surówki oliwę z oliwek nawet wówczas gdy ziemniaki mam omaszczone słonina to chyba nie ma większego znaczenia.

 admin proszę o zanegowanie bądż poparcie mojego rozumowania w tej kwestii.

ok, nie gmatwaj formy wypowiedzi uzywajac "obcych" slowek, powiedz jak Ty rozumiesz nie mieszaniem paliw. Nie podawaj przykladow tylko prostymi slowami postaraj sie wyjasnic, co uwazasz pan dr Jan Kwasniewski nazywa "nie mieszaniem paliw"?

adam, zmiłuj się Very Happy Very Happy jakie obce słówka? nie kumam, ja taki planktonik jestem Very Happy, napisałam jak rozumiem nie mieszanie paliw, a na str 37 dr Kwaśniewski pisze że nie za fajnie jest sie objadać margaryną i jej podobnymi ...argumentuje dlaczego. Wink

Masz chyba inne wydanie.
Cyt: "Organizm potrzbuje bardzo malo "niezbednych" nienasyconych kwasow tluszczowych, ktore wedlug obowiazujacej dietetyki powinny byc glownymi tluszczami w zywieniu czlowieka. Przy zywieniu optymalnym mozna tych tluszczow nieco spozywac, ale niewiele, 1-2% ogolnego spzycia tluszcow. Reszte powinny stanowic tluszcze nasycone, czyli zwierzece"

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #63 : 2009-05-06, 21:38:04 »

adam ja dośc jasno wytlumaczyłam jak to rozumiem, paliwo to materiał z którego możesz czerpać energie do życia ( duze uproszczenie), paliwem może byc tluszcz i/lub węglowodany, natomiast białko to głownie materiaŁ  budulcowy. I teraz masz do wyboru, "jedziesz" na tluszczach albo cukrach, albo rownocześnie na jednym i drugim - wybór należy do Ciebie.
Mieszanie paliw to opcja bardzo niekorzystna dla organizmu,  generuje miażdzyce i inne choroby....
Co znaczy mieszanie paliw? to znaczy że proporcja miedzy tłuszczem a weglami jest na tyle niekorzystna, że zmusza organizm do wielce ryzykownych posunięć , co w konsekwencji prowadzi do........ Sad Sad Sad Sad Sad
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #64 : 2009-05-06, 21:57:07 »

pod pojeciem mieszanie paliw kryje sie mieszanie tluszczow. Nie mieszamy T roslinnych ze zwierzecymi.

I tu nie wazne co sadzimy, po prostu w ZO/DO nie miesza sie tluszczow.
...

ciekawa teoria  Cool
moze jakis cytacik?
 

Na Twoim miejscu, flo, zamiast tracic czas tu na forum przeczytalbym ponownie "Zywienie Optymalne", bo Twoje posty nic nie wnosza do dyskusji czego dowodem jest Twoje pytanie, na ktore brak mi cytaciku.

No niestety nie moge zajrzec do ksiazki, bo wszystkie 3 ktore posiadam niechcacy zostawilam w PL, jak bylam na Boze Narodzenia (znalazly nowych czytelnikow, wiec ok). Dlatego prosilam o cytat, w razie gdybym sie okazalo, ze jednak cos przeoczylam, i jeszcze czegos nie wiem.
Zajrzalam do google, wyszkoczyl mi jakis pdf, oto przykladowy cytat:

Cytuj
Jeśli będąc na diecie optymalnej, nagle zjemy 2-3 łyżeczki cukru, sporą kiść słodkich winogron, albo
właśnie takie „apetyczne" ciastko wystąpią u nas podobne objawy: złe samopoczucie, mdłości, ból
głowy. W ten sposób organizm reaguje na „mieszanie paliw".
("Zywienie optymalne")


Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #65 : 2009-05-06, 22:00:45 »

co oczywiscie nie zmienia faktu, ze tluszcze roslinne znajduja praktycznie znikome zastosowanie w mojej diecie
czasem i ewentualnie jem orzechy, jak nie ma co jesc, ale nie jestem fanka, bo mi ciaza na zoladku
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #66 : 2009-05-06, 22:56:54 »

adam ja dośc jasno wytlumaczyłam jak to rozumiem, paliwo to materiał z którego możesz czerpać energie do życia ( duze uproszczenie), paliwem może byc tluszcz i/lub węglowodany, natomiast białko to głownie materiaŁ  budulcowy. I teraz masz do wyboru, "jedziesz" na tluszczach albo cukrach, albo rownocześnie na jednym i drugim - wybór należy do Ciebie.
Mieszanie paliw to opcja bardzo niekorzystna dla organizmu,  generuje miażdzyce i inne choroby....
Co znaczy mieszanie paliw? to znaczy że proporcja miedzy tłuszczem a weglami jest na tyle niekorzystna, że zmusza organizm do wielce ryzykownych posunięć , co w konsekwencji prowadzi do........ Sad Sad Sad Sad Sad


OK, ostatnie pytanie, ktore moze w koncu rozwiaze ta kweste?

Czy wychodzac z zalozenie ZO, gdzie BTW ma byc ( ogolnikowo) 1:3,5:0,5 mozna tu mowic o tym, ze W jest "paliwem"?
Bo rozmawiamy o ZO a nie o innej diecie, prawda?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #67 : 2009-05-07, 01:33:16 »

Adampio, nie tylko śmietanę traktuję jako produkt bogatobiałkowy ale także i masło, ba nawet i ghee Shocked.
Kto tego nie rozumie - jego sprawa. Tłumaczę to już od 3 lat.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #68 : 2009-05-07, 06:37:59 »

Adampio, nie tylko śmietanę traktuję jako produkt bogatobiałkowy ale także i masło, ba nawet i ghee Shocked.
Kto tego nie rozumie - jego sprawa. Tłumaczę to już od 3 lat.
 

No tak, to moja sparwa.
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #69 : 2009-05-07, 07:07:17 »

Adampio ,  tak zrozumiałeś , ale czy na pewno  tak  jest jak piszesz ?  zanim  zamieszasz innym w głowach upewnij się u źródła czy  dobrze  zrozumiałeś  to  " nie mieszanie paliw "     bez urazy  Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: optymalny
« Odpowiedz #70 : 2014-04-14, 13:28:06 »

pod pojeciem mieszanie paliw kryje sie mieszanie tluszczow. Nie mieszamy T roslinnych ze zwierzecymi.

I tu nie wazne co sadzimy, po prostu w ZO/DO nie miesza sie tluszczow.

T z W nie tylko, ze mozesz ale musisz "mieszac" aby spalic ten zjedzony T, tu nie ma zadnej innej alternatywy, jezeli sie chce spalic T. Tak jak w gazniku trzeba powietrza do spalenia benzynay tak w naszym organizmie potrzeba W do spalenia T Very Happy
Kurczę, ile to pomysłów na niemieszanie paliw... Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: optymalny
« Odpowiedz #71 : 2014-04-14, 13:33:38 »

tyle tych teorii innowacyjnych...

Adampio, nie tylko śmietanę traktuję jako produkt bogatobiałkowy ale także i masło, ba nawet i ghee Shocked.
Kto tego nie rozumie - jego sprawa. Tłumaczę to już od 3 lat.
Maslo ghee produkt wysokobialkowy  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #72 : 2014-04-14, 13:34:01 »

Adampio, nie tylko śmietanę traktuję jako produkt bogatobiałkowy ale także i masło, ba nawet i ghee Shocked.
Kto tego nie rozumie - jego sprawa. Tłumaczę to już od 3 lat.
Laughing
Pani 3w1 Smile To musi być jakaś nowa jednostka chorobowa, nie ma bata.... Very Happy Very Happy
Białkofobia
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #73 : 2014-04-14, 13:35:56 »

...........to nowy watek, poniewaz .......... sportowy nie wypalil Shocked, tylko sportowcy sie logowali Shocked, pewnie, ze dobrze.. Shocked Nie chodzilo mnie tu o to, aby kulturysci, ktorzy "KRADNA" "STOFFER" NAGLE TU na tej stronie maja dojsc do glosu!!!! Z drugiej strony, dlaczego nie? 
Nostradamus ...??
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: optymalny
« Odpowiedz #74 : 2014-07-05, 10:37:39 »

...........to nowy watek, poniewaz .......... sportowy nie wypalil Shocked, tylko sportowcy sie logowali Shocked, pewnie, ze dobrze.. Shocked Nie chodzilo mnie tu o to, aby kulturysci, ktorzy "KRADNA" "STOFFER" NAGLE TU na tej stronie maja dojsc do glosu!!!! Z drugiej strony, dlaczego nie? 
Nostradamus ...??
No Very Happy
Ale...? Kulturyści? Confused
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 21 zapytaniami.