forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 16:28:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659742 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (34)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (34)  (Przeczytany 9929 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (34)
« : 2008-02-05, 04:23:38 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (34)

Szanowny Panie Doktorze,

Ponieważ nie mogę doczekać się odpowiedzi na mój list, który pisałam w lipcu, piszę ponownie, bo problem mój denerwuje mnie nadal.
A teraz krótko o mnie: Mam 57 lat. Od 1994 r. byłam na tabletkach, potem przeszłam dodatkowo na insulinę Mixtard 40 Hm.
Od 1 kwietnia 2002 r. jestem na diecie optymalnej.
Mam też kontakt z dyplomowanym doradcą żywienia optymalnego.
Początkowo nie bardzo sobie radziłam, ale od czerwca 2002 r. zaczęłam ważyć i zapisywać w zeszycie wszystko, co jem.
Moje proporcje BTW wynoszą obecnie 30-90-60. Mimo to cukry rano na czczo miałam wysokie od 180 do 220., a wieczorem, 150-200.
W chwili obecnej nie biorę już tabletek na cukrzycę (metformin, euklamnin, glucobay) jedynie insulinę rano 5 jedn. a wieczór 3jedn. (na początku brałam rano 16 jedn. wieczorem 12 jedn.), a cukry nadal skaczą na czczo - zdarza się nawet do 300 mg%, a wieczór też często powyżej 200. Na początku diety przy wzroście 156 cm ważyłam 82 kg i co mnie bardzo cieszy schudłam prawie 10 kg
Były w tym czasie chwilowe wzrosty wagi od 1,5 do 2 kg i powolny spadek. W tej chwili znów ważę nieco więcej, bo 74 kg. Najbardziej denerwuje mnie jednak cukier. Chciałabym uwierzyć, że kiedyś wyleczę się z tej cukrzycy, czy to możliwe?
Czy mam powrócić do tabletek przy których miałam jednak mniejszy niż. teraz cukier? Czy glukometr (One touch) może zawyżać cukru?
Jak długo muszę czekać na unormowanie się moich cukrów?
Dziwne, że nawet przy bardzo wysokim cukrze czuję się dobrze, w ogóle tego nie czuję. Niedawno miałam robione badanie moczu na obecność ketonów.
Ketonów nie było, ale były 3 krzyżyki glukozy, czyli cukier jest obecny w moczu, dość liczne kryształy szczawianu wapnia i bardzo liczne bakterie.
Sama zaczęłam brać Urosept w tabletkach. Boję się jednak, że tak długo utrzymujący się tak wysoki poziom cukru we krwi i w moczu może mi kiedyś przynieść jakąś szkodę, że mogę któregoś dnia wylądować w szpitalu i wtedy cały mój wysiłek pójdzie na marne. Z diety tej jednak nie zamierzam rezygnować, bo schudłam i zmieniam się na korzyść, a bez tabletek nie cierpną mi ręce.
Czuję się ogólnie dobrze. Jem 3-4 żółtka dziennie, boczek, szynkę, salceson, masło, smalec, śmietanę 30% i chleb razowy, staram się nie przekraczać tych wartości. Mimo to cukier cukier i tak jest wysoki.
Bardzo mnie to denerwuje, a wtedy czasem lubię sobie między posiłkami
niewiele, ale trochę podjeść.
Zdaję sobie z tego sprawę, że przekroczę nieco BTW i cukier będzie wyższy. Bardzo proszę o odpowiedź na mój list. Bardzo proszę o wskazówki i poradę
lekarską, co mam robić, aby pokonać ten cukier.
                                                         
                                                        Serdecznie dziękuję za odpowiedź
                                                    i również bardzo serdecznie pozdrawiam
                                                                                 Zofia
         Szanowna Pani!
     
Cukrzyca typu II na żywieniu optymalnym ustępuje zazwyczaj w czasie od 3 tygodni do 3 miesięcy, a uleczalnych jest ponad 90% przypadków.
Prawie zawsze udaje się odstawić leki doustne przeciwcukrzycowe i opanować poziom cukru w granicach do 160 mg%. Osoby, które biorą insulinę w ilości do 0,5 jednostek na kg masy ciała praktycznie zawsze pozbywają się cukrzycy (przed rozpoczęciem diety brała pani niecałe 0,4). Norma cukru we krwi na żywieniu optymalnym waha się w granicach 100-140 mg%, ale maksymalny bezpieczny poziom wynosi 200 mg% powyżej zaczyna się cukrzyca.
Utrzymujący się przez dłuższy czas doprowadza do nefro-, angio- i neuropatii, dlatego nie można do tego dopuszczać.
Teoretycznie powinna Pani pozbyć się choroby już dawno, założywszy, że stosuje prawidłowo dietę. Niestety prowadzenie cukrzycy wymaga indywidualnego żywienia i konieczna jest pomoc lekarza, natomiast doradca żywieniowy (nawet dyplomowany) może nie wystarczyć w prowadzeniu poważnej choroby.
Podane przez Panią proporcje są nieco dziwne. Przy tym wzroście powinno się spożywać ok. 40-50 g węglowodanów i tyle samo białka, w przeciwnym razie może występować uczucie głodu, którego być nie powinno.
Zalecana ilość zjadanego tłuszczu to około 120 g na dobę.
Przy takie podaży ustąpi uczucie głodu i powinno dojść do stabilizacji glikemii i ograniczenia podawanej insuliny.
Dawkowanie leków powinno się zostawić najlepiej lekarzowi i jeżeli będzie taka konieczność, to trzeba zwiększyć dawki insuliny lub podawać Metformaks (Glucobay nie ma sensu), tak aby poziomy cukru były stabilne.
Z tego co Pani pisze należy również rozpatrzyć ewentualną chorobę tarczycy.
W tym celu trzeba wykonywać badania hormonów T3, T4 oraz TSH.
Jeżeli stwierdzi się jakieś zaburzenia, to trzeba wprowadzić leczenie farmakologiczne lub zastosować prądy selektywne.
Zdecydowanie najlepiej dla Pani byłoby przyjechać do nas w celu ustalenia proporcji i ewentualnego dawkowania leków.
Tym czasem powinno się jednak zwiększyć ilości przyjmowanej insuliny.
Ta typu M40 nie jest tutaj najlepsza. Powinna Pani podjąć próbę
leczenia insuliną długo działającą lub M20-M30.

                                                                                                        Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                      konsultant i opiekun medyczny.

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (34)
« Odpowiedz #1 : 2008-02-05, 13:28:36 »

Cytuj
Zalecana ilość zjadanego tłuszczu to około 120 g na dobę.
Dlaczego tak malo chcialoby sie zapytac,czy  dla cukrzykow  to norma???
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 17 zapytaniami.