forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2020-10-27, 12:29:32

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno g┼éodzi─ç si─Ö ani po┼Ťci─ç.
584617 wiadomoÂci w 4036 w▒tkach; wys│ane przez 36 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: buciaratti
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Artyku┼éy opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (34)
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (34)  (Przeczytany 7611 razy)
MORGANO
GoŠ

Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (34)
« : 2008-02-05, 04:23:38 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (34)

Szanowny Panie Doktorze,

Ponieważ nie mogę doczekać się odpowiedzi na mój list, który pisałam w lipcu, piszę ponownie, bo problem mój denerwuje mnie nadal.
A teraz krótko o mnie: Mam 57 lat. Od 1994 r. byłam na tabletkach, potem przeszłam dodatkowo na insulinę Mixtard 40 Hm.
Od 1 kwietnia 2002 r. jestem na diecie optymalnej.
Mam te┼╝ kontakt z dyplomowanym doradc─ů ┼╝ywienia optymalnego.
Pocz─ůtkowo nie bardzo sobie radzi┼éam, ale od czerwca 2002 r. zacz─Ö┼éam wa┼╝y─ç i zapisywa─ç w zeszycie wszystko, co jem.
Moje proporcje BTW wynosz─ů obecnie 30-90-60. Mimo to cukry rano na czczo mia┼éam wysokie od 180 do 220., a wieczorem, 150-200.
W chwili obecnej nie bior─Ö ju┼╝ tabletek na cukrzyc─Ö (metformin, euklamnin, glucobay) jedynie insulin─Ö rano 5 jedn. a wiecz├│r 3jedn. (na pocz─ůtku bra┼éam rano 16 jedn. wieczorem 12 jedn.), a cukry nadal skacz─ů na czczo - zdarza si─Ö nawet do 300 mg%, a wiecz├│r te┼╝ cz─Östo powy┼╝ej 200. Na pocz─ůtku diety przy wzro┼Ťcie 156 cm wa┼╝y┼éam 82 kg i co mnie bardzo cieszy schud┼éam prawie 10 kg
By┼éy w tym czasie chwilowe wzrosty wagi od 1,5 do 2 kg i powolny spadek. W tej chwili zn├│w wa┼╝─Ö nieco wi─Öcej, bo 74 kg. Najbardziej denerwuje mnie jednak cukier. Chcia┼éabym uwierzy─ç, ┼╝e kiedy┼Ť wylecz─Ö si─Ö z tej cukrzycy, czy to mo┼╝liwe?
Czy mam powrócić do tabletek przy których miałam jednak mniejszy niż. teraz cukier? Czy glukometr (One touch) może zawyżać cukru?
Jak długo muszę czekać na unormowanie się moich cukrów?
Dziwne, ┼╝e nawet przy bardzo wysokim cukrze czuj─Ö si─Ö dobrze, w og├│le tego nie czuj─Ö. Niedawno mia┼éam robione badanie moczu na obecno┼Ť─ç keton├│w.
Keton├│w nie by┼éo, ale by┼éy 3 krzy┼╝yki glukozy, czyli cukier jest obecny w moczu, do┼Ť─ç liczne kryszta┼éy szczawianu wapnia i bardzo liczne bakterie.
Sama zacz─Ö┼éam bra─ç Urosept w tabletkach. Boj─Ö si─Ö jednak, ┼╝e tak d┼éugo utrzymuj─ůcy si─Ö tak wysoki poziom cukru we krwi i w moczu mo┼╝e mi kiedy┼Ť przynie┼Ť─ç jak─ů┼Ť szkod─Ö, ┼╝e mog─Ö kt├│rego┼Ť dnia wyl─ůdowa─ç w szpitalu i wtedy ca┼éy m├│j wysi┼éek p├│jdzie na marne. Z diety tej jednak nie zamierzam rezygnowa─ç, bo schud┼éam i zmieniam si─Ö na korzy┼Ť─ç, a bez tabletek nie cierpn─ů mi r─Öce.
Czuj─Ö si─Ö og├│lnie dobrze. Jem 3-4 ┼╝├│┼étka dziennie, boczek, szynk─Ö, salceson, mas┼éo, smalec, ┼Ťmietan─Ö 30% i chleb razowy, staram si─Ö nie przekracza─ç tych warto┼Ťci. Mimo to cukier cukier i tak jest wysoki.
Bardzo mnie to denerwuje, a wtedy czasem lubię sobie między posiłkami
niewiele, ale troch─Ö podje┼Ť─ç.
Zdaj─Ö sobie z tego spraw─Ö, ┼╝e przekrocz─Ö nieco BTW i cukier b─Ödzie wy┼╝szy. Bardzo prosz─Ö o odpowied┼║ na m├│j list. Bardzo prosz─Ö o wskaz├│wki i porad─Ö
lekarsk─ů, co mam robi─ç, aby pokona─ç ten cukier.

Serdecznie dzi─Ökuj─Ö za odpowied┼║
                                                    i r├│wnie┼╝ bardzo serdecznie pozdrawiam
                                                                                 Zofia
         Szanowna Pani!

Cukrzyca typu II na ┼╝ywieniu optymalnym ust─Öpuje zazwyczaj w czasie od 3 tygodni do 3 miesi─Öcy, a uleczalnych jest ponad 90% przypadk├│w.
Prawie zawsze udaje si─Ö odstawi─ç leki doustne przeciwcukrzycowe i opanowa─ç poziom cukru w granicach do 160 mg%. Osoby, kt├│re bior─ů insulin─Ö w ilo┼Ťci do 0,5 jednostek na kg masy cia┼éa praktycznie zawsze pozbywaj─ů si─Ö cukrzycy (przed rozpocz─Öciem diety bra┼éa pani nieca┼ée 0,4). Norma cukru we krwi na ┼╝ywieniu optymalnym waha si─Ö w granicach 100-140 mg%, ale maksymalny bezpieczny poziom wynosi 200 mg% powy┼╝ej zaczyna si─Ö cukrzyca.
Utrzymuj─ůcy si─Ö przez d┼éu┼╝szy czas doprowadza do nefro-, angio- i neuropatii, dlatego nie mo┼╝na do tego dopuszcza─ç.
Teoretycznie powinna Pani pozbyć się choroby już dawno, założywszy, że stosuje prawidłowo dietę. Niestety prowadzenie cukrzycy wymaga indywidualnego żywienia i konieczna jest pomoc lekarza, natomiast doradca żywieniowy (nawet dyplomowany) może nie wystarczyć w prowadzeniu poważnej choroby.
Podane przez Pani─ů proporcje s─ů nieco dziwne. Przy tym wzro┼Ťcie powinno si─Ö spo┼╝ywa─ç ok. 40-50 g w─Öglowodan├│w i tyle samo bia┼éka, w przeciwnym razie mo┼╝e wyst─Öpowa─ç uczucie g┼éodu, kt├│rego by─ç nie powinno.
Zalecana ilo┼Ť─ç zjadanego t┼éuszczu to oko┼éo 120 g na dob─Ö.
Przy takie poda┼╝y ust─ůpi uczucie g┼éodu i powinno doj┼Ť─ç do stabilizacji glikemii i ograniczenia podawanej insuliny.
Dawkowanie lek├│w powinno si─Ö zostawi─ç najlepiej lekarzowi i je┼╝eli b─Ödzie taka konieczno┼Ť─ç, to trzeba zwi─Ökszy─ç dawki insuliny lub podawa─ç Metformaks (Glucobay nie ma sensu), tak aby poziomy cukru by┼éy stabilne.
Z tego co Pani pisze nale┼╝y r├│wnie┼╝ rozpatrzy─ç ewentualn─ů chorob─Ö tarczycy.
W tym celu trzeba wykonywa─ç badania hormon├│w T3, T4 oraz TSH.
Je┼╝eli stwierdzi si─Ö jakie┼Ť zaburzenia, to trzeba wprowadzi─ç leczenie farmakologiczne lub zastosowa─ç pr─ůdy selektywne.
Zdecydowanie najlepiej dla Pani byłoby przyjechać do nas w celu ustalenia proporcji i ewentualnego dawkowania leków.
Tym czasem powinno si─Ö jednak zwi─Ökszy─ç ilo┼Ťci przyjmowanej insuliny.
Ta typu M40 nie jest tutaj najlepsza. Powinna Pani podj─ů─ç pr├│b─Ö
leczenia insulin─ů d┼éugo dzia┼éaj─ůc─ů lub M20-M30.

Lek. med. Przemys┼éaw Pala
                                                                                                      konsultant i opiekun medyczny.

kodar
GoŠ

Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (34)
« Odpowiedz #1 : 2008-02-05, 13:28:36 »

Zalecana ilo┼Ť─ç zjadanego t┼éuszczu to oko┼éo 120 g na dob─Ö.
Dlaczego tak malo chcialoby sie zapytac,czy  dla cukrzykow  to norma???
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.