forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 19:48:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660209 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (36)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (36)  (Przeczytany 5143 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (36)
« : 2008-02-07, 04:26:49 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (36)

Szanowny Panie Doktorze!

Bardzo dużo dobrego słyszałem o efektach leczenia metodą dr Kwaśniewskiego.
Moja ciotka wyleczyła się z nadciśnienia i cukrzycy typu II. Ja sam przeczytałem "Żywienie Optymalne" i jestem pełen rozterek, ale też i pełen nadziei.
Obawiałem się sam rozpocząć żywienie optymalne i dlatego piszę ten list.
W wieku 9 lat zachorowałem na zapalenie wyrostka robaczkowego i byłem operowany. Po kilkunastu dniach musiano mnie operować powtórnie z powodu zapalenia otrzewnej i niedrożności jelit. Byłem operowany 6-cio krotnie.
Kilka razy byłem w szpitalu z powodu sepsy i perforacji jelit.
To wszystko wydarzyło się do 16 roku życia. Teraz pozostało mi jeden metr jelita (cienkiego?), ogromne blizny na brzuchu, ciągła walka z utratą wagi i olbrzymie problemy ze stresem jaki to wszystko u mnie powoduje.
Mam problemy ze snem, mam problemy w życiu osobistym. Co robić?
Czy mój przypadek kwalifikuje się do zastosowania Waszej diety?
Poinformowano mnie, iż potrzebne są dane.
Mój wzrost to 170 cm, waga 58 kg, mam 28 lat.
                                                                                            Pozdrawiam
                                                                                            Aleksander

         Drogi Panie,

W odpowiedzi na Pański list muszę stwierdzić, że cierpi Pan na
tzw. zespół złego wchłaniania. W Pana przypadku jest on spowodowany kolejnymi resekcjami jelita cienkiego. Stanowi to dość poważny problem dietetyczny. Jelito cienkie jest odpowiedzialne za kontynuację procesów trawienia i wchłaniania niezbędnych, ważnych życiowo substancji (np. witamin, pierwiastków śladowych, aminokwasów, kwasów tłuszczowych i cukrów).
Aby zapewnić prawidłowe odżywienie organizmu 1 metr jelita cienkiego wystarczy.
Pana przypadek jak najbardziej kwalifikuje się do zastosowania żywienia optymalnego.
W pierwszym okresie żywienia powinien Pan zjadać posiłki mniejsze objętościowo, ale częściej.
Na przykład 4 razy dziennie.  Wszystkie pokarmy przed zjedzeniem
należy gotować, a potem odpowiednio rozdrobnić lub zmielić.
Z powodu niedowagi powinien Pan zwrócić uwagę na dostarczenie niezbędnych produktów budulcowych i witamin.
Zalecane dla Pana produkty to: żółtka - nawet 6-8 sztuk na dobę, wątróbka, pasztetowa, sery oraz gotowane warzywa i ziemniaki.
Krótszy przewód pokarmowy zawsze będzie wiązał się z szybszym pasażem jelitowym oraz gorszym wchłanianiem - musi Pan o tym pamiętać całe życie. Powinien Pan unikać ostrych przypraw i alkoholu.
Przez pierwsze 2 miesiące żywienia należy dostarczyć do organizmu ok. 70 g białka i ok. 50 g węglowodanów na dobę.
Produkty zawierające tłuszcz powinien Pan jadać do woli, tzn. tyle, aby nie odczuwać głodu między posiłkami.
Z zalecanych najlepsze będzie masło i śmietana 30%.
Po dwóch miesiącach można ograniczyć białko do 30-50 g na dobę.
Z problemami emocjonalnymi można uporać się, stosując prądy selektywne identycznie jak przy nerwicy.
           
                                                                                                      Lek. med. Maciej Garbień
                                                                                                 Optymalny konsultant medyczny.

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.