forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 07:15:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660611 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  PROBLEM ?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PROBLEM ?  (Przeczytany 16104 razy)
brand91
Go


Email
PROBLEM ?
« : 2008-02-07, 17:37:03 »

Witam serdecznie wszystkich.
Nie wiem czy temat w dobrym miejscu daje ale do sedna ...
A mianowicie chodzi o mój brzuch (żołądek ? ) od jakiś 2 miesięcy mam takie dziwne pieczenie w górnej części pępka tz czuje tak jak by kwas .. czasem zdarza mi sie tak ze mi sie odbija tym kwasem ... udałem sie wiec do lekarza rodzinnego dokładnie wczoraj zapisał mi gasek i jeszcze jakiś tam lek i teraz pytanie co to może być?  bo lekarz zapisał mi te leki i powiedział ze jak nie przejdzie to mam przyjść do niego to da mi skierowanie na badania. Mam tez tak często ze zajadę do szkoły zjem tam sobie przykładowo bułkę i po godzinie czasu odczuwam właśnie taki jak by głód tz tak jak by soki trawienne. ten taki kwas i sie zastanawiam czy to normalnie ?

pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #1 : 2008-02-07, 18:09:20 »

Cytuj
ten taki kwas i sie zastanawiam czy to normalnie ?

I do jakiego wniosku doszedles? Normalne czy tez nie normalne ????
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #2 : 2008-02-07, 18:10:23 »

Na takie dolegliwości to chyba jakiś Renigast max, czy inny Silimarol powinien pomóc?.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #3 : 2008-02-07, 19:25:43 »

Na pewno bułka nie jest wskazana. Czym ją popijasz? Coca-Colą? Wink)
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #4 : 2008-02-07, 19:50:00 »

ja wyleczylem reflux jedzac tluszcz, bialko i weglowodany w odpowiednich ilosciach ...............czyli zywieniem optymalnym oczywiscie z pominieciem produktow macznych !!!!
Zapisane
brand91
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #5 : 2008-02-07, 21:14:51 »

no własnie o to chodzi ze nie pijam gazowanych rzeczy z reguły ze tak powiem dopóki mi coś nie dolegało to za bardzo nie patrzyłem na to co biorę do buziu... jadłem co popadnie... pytam sie was moze miał ktos podobny problem bo od lekarza to sie zbyt wiele nie dowiedziałem kazał na razie brać gąsek i debrivat czy jakoś tak ... 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #6 : 2008-02-07, 21:18:13 »

poczytaj na stronie JK o nadkwasocie, bo z tego co wiem to jest przyczyna refluksu, zastosuj sie do wskazowek i po paru dniach nie bedziesz wiedzial co to nadkwasota !!!!!! Proste, prawda?
Zapisane
brand91
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #7 : 2008-02-07, 21:28:22 »

poczytaj na stronie JK o nadkwasocie, bo z tego co wiem to jest przyczyna refluksu, zastosuj sie do wskazowek i po paru dniach nie bedziesz wiedzial co to nadkwasota !!!!!! Proste, prawda?


Jk ? czyli ? 
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #8 : 2008-02-07, 21:36:33 »

czyli tu:  www.dr-kwasniewski.pl 

ABC żywienia
Zapisane
brand91
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #9 : 2008-02-07, 22:00:13 »

czyli generalnie wychodzi na to ze mam wrzody ? skoro mam nadkwasotę ?
Zapisane
brand91
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #10 : 2008-02-07, 22:02:45 »

mam pytanie czy ten sok z surowych ziemniaków coś daje ? a tak w ogolę mógł bym mi ktoś dokładnie napisać co mogę jeść czego nie  ? czym np można zastąpić chleb ?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #11 : 2008-02-07, 22:45:14 »

mam pytanie czy ten sok z surowych ziemniaków coś daje ? a tak w ogolę mógł bym mi ktoś dokładnie napisać co mogę jeść czego nie  ? czym np można zastąpić chleb ?
Dlugie lata dokuczala mi nadkwasota.Osobiscie pilam sok z surowych ziemniakow,tego brunatnego i cuchnacego  plynu nie da  sie pic zbyt dlugo.Po wypiciu przewidzianej dawki zrezygnowalam, boleci w pasie brzusznym nie ustapily.
Chleba  ani innego pieczywa nie jadam od ok. 1,5.Wczesniej za pieczywem  tez nie przepadalam,nasilaly u mnie bolesci brzuszno-jelitowe.
 Jajecznica na masle,omlety oraz placki ziemniaczane bez maki,to przysmak dla kazdego.
Nadkwasota zawsze nasila sie po  wiekszej ilosci weglowodanow oraz po slodkich wypiekach.
Tutaj na forum znajdziesz duzo,wystarczy wpisac w  wyszukiwarke haslo Smile.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #12 : 2008-02-08, 00:15:12 »

mam pytanie czy ten sok z surowych ziemniaków coś daje ? a tak w ogolę mógł bym mi ktoś dokładnie napisać co mogę jeść czego nie  ? czym np można zastąpić chleb ?
Żarty sobie stroisz?
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #13 : 2008-02-08, 16:31:47 »

czyli generalnie wychodzi na to ze mam wrzody ? skoro mam nadkwasotę ?

Witaj brand91.Zeby mieć wrzody na żołądku to najpierw trzeba mieć nadżerki i inne jeszcze objawy.Stwierdza się to na podstawie badania tzw.gastroskopii.Nadżerki prowadzą do wrzodów ale na wrzody to trzeba "mocno zapracować".Nie wpadaj w panikę są leki typu prazol i pomagają.Ale najlepsza jest dieta optymalna dr.J.Kwaśniewskiego i warto zapoznać się z jej zasadami.Leczy przyczynowo dolegliwości tego typu o których piszesz, że masz, a leki niestety likwidują tylko objawy.Mój mąż miał nadżerki ale już dawno o tym zapomniał odżywiając się wg zaleceń drJ.K.

Pozdrawiam.
Zapisane
brand91
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #14 : 2008-02-08, 16:41:59 »

czyli generalnie wychodzi na to ze mam wrzody ? skoro mam nadkwasotę ?

Witaj brand91.Zeby mieć wrzody na żołądku to najpierw trzeba mieć nadżerki i inne jeszcze objawy.Stwierdza się to na podstawie badania tzw.gastroskopii.Nadżerki prowadzą do wrzodów ale na wrzody to trzeba "mocno zapracować".Nie wpadaj w panikę są leki typu prazol i pomagają.Ale najlepsza jest dieta optymalna dr.J.Kwaśniewskiego i warto zapoznać się z jej zasadami.Leczy przyczynowo dolegliwości tego typu o których piszesz, że masz, a leki niestety likwidują tylko objawy.Mój mąż miał nadżerki ale już dawno o tym zapomniał odżywiając się wg zaleceń drJ.K.

Pozdrawiam.


właśnie o te zapracowanie to powiem tak jestem teraz w 1 technikum np w 3 klasie potrafiłem tak robić ze zamiast z rana wypić cos gorącego i zjeść to ja zachodziłem do szkoły a ze przez płot market to tup tup tup i na pusty żołądek paczek i pepsi :/ ale na szczęście po jakimś czasie sie opamiętałem ... w tym momencie tz od 2 dni biorę gasec-20 i debridat i mam teraz pytanie czy to w ogolę cos pomaga ? czy daje jakies rezultaty ?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #15 : 2008-02-08, 18:58:07 »


w tym momencie tz od 2 dni biorę gasec-20 i debridat i mam teraz pytanie czy to w ogolę cos pomaga ? czy daje jakies rezultaty ?
Chodzi Ci o leki czy dietę? Bo w zasadzie jeśli nie zmienisz diety, to i leki na dłuższą metę nie pomogą ( tzn. nie wyleczą, co najwyżej na jakiś czas złagodzą dolegliwości)
Zapisane
brand91
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #16 : 2008-02-08, 20:59:55 »

chodziło mi o leki ..... a co do tej diety hmmm to zazwyczaj nie smażone rzeczy , jakiś tam jogurt , woda ,  żadnych przypraw....
Zapisane
brand91
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #17 : 2008-02-08, 21:00:42 »

a co do tej diety Jk jest jakis konkretny link do tego bo jak szukałem w szukajce to nie wiem albo jestem mega muzg ze nie znalazłem albo nie wiem
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #18 : 2008-02-08, 21:17:13 »

Ponoć palenie papierosów wpływa na żołądek jak balsam,tak ze dwie paczki dziennie ,nie mniej,bo wtedy otrzymujemy efekt odwrotny do zamierzonego.
Zapisane
Kuba
Go


Email
Odp: PROBLEM ?
« Odpowiedz #19 : 2008-02-08, 21:36:48 »

a co do tej diety Jk jest jakis konkretny link do tego bo jak szukałem w szukajce to nie wiem albo jestem mega muzg ze nie znalazłem albo nie wiem

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=4    -    tutaj masz link do działu ABC żywienia optymalnego Smile.

P.S.

Proponuję kupić jakąś książkę Dr. Jana Kwaśniewskiego, np. Tłuste życie lub chociaż Książkę kucharską i dokładnie przeczytać Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.