forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 16:27:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659910 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nerwica
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nerwica  (Przeczytany 17361 razy)
gosia2001
Go


Email
Nerwica
« : 2008-02-08, 10:00:24 »

Na DO jestem prawie od 5 lat. Nie zawsze trzymam się odpowiednich proporcji, czyli stosunek B:T:W. Z reguły jest to 1:3:0,5
Wiem, że proporcje są inne ale ciężko utrzymać się w tych proporcjach. Od pewnego czasu mam dziwne uczucie "ściskoszczęki". Może to dziwnie brzmi, ale cały czas mam uczucie ściskania się szczęki. Lekarz powiedział mi, po przeprowadzeniu badań wykluczających cukrzycę, czy też powiększonej tarczycy, że mam nerwicę i przepisał mi leki, których nie chcę brać. Wiem, że te leki uzależniają. Nieraz wezmę pół, żeby móc funkcjonować. Może robię jakiś błąd w odżywianiu, może czegoś  w nim brakuje, ale czegoś jest za dużo. Proszę o jakieś wskazówki i uwagi.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Nerwica
« Odpowiedz #1 : 2008-02-11, 20:13:42 »

Uczucie ściskania szczęki - typowy objaw "bruksizmu". Jest to faktycznie rodzaj nerwicy. Konieczna będzie weryfikacja i jadłospisu i... swojego życia. Nie usuniesz przyczyny, nie pozbędziesz się dolegliwości.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nerwica
« Odpowiedz #2 : 2008-03-10, 19:05:23 »

gosia2001, moja zona, ktora nie jest na ZO, ma to samo tylko, ze od dluzszego czasu. Jest w tej fazie rozwoju, gdzie od sciskoszczeku ma bole w okolicy gornj czesci kregoslupa. Chodzi do zonoterapeutki, tylko, ze zonoterapia usuwa tylko skutki a nie przyczyny.
W Szklarskiej Porebie jest bardzo zdolny kiropraktor, ktory sprzedaje miedzy innymi PAS IGLOWY, ktory ja nazywam "fakirka". Jest to pas o dlugosci ludzkiego kregoslypa i szerokosci okolo 20 cm. W pasie znajduje sie 1800 "igiel". Na ten pas nalezy sie polozyc raz dziennie, max 30 min....sam to robie po treningach, dlugiej podrozy itd. Igly udrazniaja wszyskie tzw."kanaly zyciowe". Wielka ulga po takich 30 min. Ale napewno nie wyleczysz sie z brusizmu uzywajac pasa, natomiast napewno zazegnasz "ciagniecia" w gornym kregoslupie, miedzy lopatkami, bole ramion itd.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nerwica
« Odpowiedz #3 : 2008-03-10, 19:44:12 »

gosia2001, moja zona, ktora nie jest na ZO, ma to samo tylko, ze od dluzszego czasu. Jest w tej fazie rozwoju, gdzie od sciskoszczeku ma bole w okolicy gornj czesci kregoslupa. Chodzi do zonoterapeutki, tylko, ze zonoterapia usuwa tylko skutki a nie przyczyny.
W Szklarskiej Porebie jest bardzo zdolny kiropraktor, ktory sprzedaje miedzy innymi PAS IGLOWY, ktory ja nazywam "fakirka". Jest to pas o dlugosci ludzkiego kregoslypa i szerokosci okolo 20 cm. W pasie znajduje sie 1800 "igiel". Na ten pas nalezy sie polozyc raz dziennie, max 30 min....sam to robie po treningach, dlugiej podrozy itd. Igly udrazniaja wszyskie tzw."kanaly zyciowe". Wielka ulga po takich 30 min. Ale napewno nie wyleczysz sie z brusizmu uzywajac pasa, natomiast napewno zazegnasz "ciagniecia" w gornym kregoslupie, miedzy lopatkami, bole ramion itd.

Shame on You!

Choć w sumie 1800 igieł dla żony brzmi kusząco. Smile Ściskoszczęk to niedomaganie układu nerwowego i tu raczej jajecznica z móżdżkiem lub przynajmniej wywar ze szpiku to leczenie przyczynowe.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam (319).
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nerwica
« Odpowiedz #4 : 2008-03-10, 19:52:28 »

Adam319, widze, ze alternatywna chinska medycyna nie dla Ciebie  Very Happy, nawet po odwiedzinach parku wodnego Laughing
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nerwica
« Odpowiedz #5 : 2008-03-10, 20:05:12 »

Tu byś się zadziwił,


Uznaję wyliczenia optymalności w określonych warunkach,

Chińczycy są bardziej optymalni od "białych", znam Chinkę co zjada dziennie wywar z kości plus do 50g węglowodanów, więc jest pewnie bardziej optymalna ode mnie, a już na pewno wzrostem i masą nas bije na głowę. (150cm/40kg).

Nie myśl, że śmieję się z alternatywnych metod leczenia, ale zawsze mam przed oczmi "optymalną" recepturę na kaca:
"Wypić łyżkę stołową płynu do mycia naczyń <Ludwik>, a następnie udeżyć silnie głową w lodówkę dwa razy"
Efekt ten sam, więc po co przepłacać.

Pozdrawiam serdecznie,
Adam.

Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nerwica
« Odpowiedz #6 : 2008-03-10, 20:05:55 »

gosia2001, wlasnie rozmawialem ze stomatogiem, ktory twierdzi, ze sa tak zwane tu tlumacze doslownie: szyna do gryzienia, ktora sie uzywa w nocy albo w dzien, zaleznie od tego kiedy masz najwiekszy sciskoszczek. Porozmawiaj ze swoim dentysta na ten temat...........oczywiscie jest to znowu leczenie skutkow a nie przyczyn. NIemniej jednak sa metody na zlagodzenie bolu.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nerwica
« Odpowiedz #7 : 2008-03-10, 20:14:39 »

Adam, na podstawie jednej chinki kategoryzujesz caly wielki narod chinski?!!!!
Ja myslalem, ze dla nich podstawa jedzenia jest ryz !!!!! Ale coz, widocznie zmienili swoj jadlospis od ostatniego razu !!!!

Z drugiej strony, 150 cm/ 40 kg wagi....to, to musi byc na podstawie chinskiej diety optymalnej, ktora przywraca te najlepsze warunki genetyczne....jak np. genetyczna waga. Dobrze, ze ja nie mieszkam w chinach, bo co to by ze mnie zostalo???? KRESKA W POWIETRZU, a u nas teraz takie wiatry!!!! Very Happy
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nerwica
« Odpowiedz #8 : 2008-03-10, 20:24:53 »

Gosia2001,

Popróbuj zmieniać warunki w których zasypiasz, jedząc przed snem spory kawałek  pieczeni, lub odrobinę węglowodanów, lub wypijając odrobinę (szklankę) alkoholu, aż znajdziesz receptę na swoje problemy. Kto szuka ten znajdzie.

Życzę powodzenia,
Adam(319).


@AdamPio
Nie na podstawie jednej Chinki, a na podstawie dwuletnich obserwacji. Smile
Do Twojej wiadomości, Chińczycy zjadają miseczkę (100g) ryżu po lunchu, głównie po to by się im ostre jedenie jakie właśnie zjedli “nie odbijało”.
Powiem Ci z ręką z na sercu, że nie znałem Chińczyka, który zjadłby powyżej 150g węglowodanów dziennie. Więc koryto to im raczej nie grozi.

Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nerwica
« Odpowiedz #9 : 2008-03-11, 22:07:20 »

adam319, czy Ty dostajesz jakies punkty za ilosc wyslanych postow?
Pytam o ilosc poniewaz wiem ,ze nie dostalbys punktow za jakosc!!!!!

Czasami warto sie zastanowic nad tym co sie pisze na takim forum. Ludzie Cie nie widza, nie wiedza jakie masz wyksztalcenie i moga sobie pomyslec ......rozne rzeczy na podstawie troche idiotycznych odpowiedzi.
Jak sadzisz?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nerwica
« Odpowiedz #10 : 2014-03-19, 13:24:42 »

adam319, czy Ty dostajesz jakies punkty za ilosc wyslanych postow?
Pytam o ilosc poniewaz wiem ,ze nie dostalbys punktow za jakosc!!!!!

Czasami warto sie zastanowic nad tym co sie pisze na takim forum. Ludzie Cie nie widza, nie wiedza jakie masz wyksztalcenie i moga sobie pomyslec ......rozne rzeczy na podstawie troche idiotycznych odpowiedzi.
Jak sadzisz?
Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Nerwica
« Odpowiedz #11 : 2014-03-19, 13:32:57 »

 Laughing  Laughing

No dzisiaj i za jakosc to chlosta by sie nalezala, najlepiej od Anakina Very Happy Jak mnie juz bola oczy od nadmiaru przecinkow i zdania prze-wielo-wielo-wielolrotnie zlozone to cos na rzeczy musi byc  Laughing

To widziales?  Laughing http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=19218
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nerwica
« Odpowiedz #12 : 2014-03-19, 13:44:54 »

Laughing  Laughing

No dzisiaj i za jakosc to chlosta by sie nalezala, najlepiej od Anakina Very Happy Jak mnie juz bola oczy od nadmiaru przecinkow i zdania prze-wielo-wielo-wielolrotnie zlozone to cos na rzeczy musi byc  Laughing

To widziales?  Laughing http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=19218
Wtedy miał niezagojone jelita pewnie Very Happy
A teraz to nie wiem...
Krótki post edytowany trzy razy, w koło Macieju DDP, jak Cooler DO, cóż, wybitna jednostka...
Przynajmniej na DD Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nerwica
« Odpowiedz #13 : 2014-03-19, 13:52:53 »

Dobrze. Ząbki ładnie wyszczerzone, znaczy "forma jest". Co dalej- ale własnym, prostym zdaniem panowie dziesięciotysięcznicy- w rok? Sad
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Nerwica
« Odpowiedz #14 : 2014-03-19, 14:00:38 »

Laughing  Laughing

No dzisiaj i za jakosc to chlosta by sie nalezala, najlepiej od Anakina Very Happy Jak mnie juz bola oczy od nadmiaru przecinkow i zdania prze-wielo-wielo-wielolrotnie zlozone to cos na rzeczy musi byc  Laughing

To widziales?  Laughing http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=19218
Wtedy miał niezagojone jelita pewnie Very Happy
A teraz to nie wiem...
Krótki post edytowany trzy razy, w koło Macieju DDP, jak Cooler DO, cóż, wybitna jednostka...
Przynajmniej na DD Cool
Jakie forum takie wybitne jednostki  Laughing

3 razy zmieniany a dalej interpunkcyjnie koslawy, tak jakby nie mozla bylo tego napisac w 2-3 zdaniach i z sensem  Laughing W kazdym razie tutaj jak sie go czyta to byl taki w miare z humoerm i bez tego zmanierowania. Szkoda, ze sie wpedzil w taki paranoiczny stan, ze teraz byle Grzes go moze wysmiac jak chce  Laughing Bo jak ostatnio czytalem te ksiazke Taylor o Hunzach to ciagle mi przed oczami latal adas i "nie mieszaj bialek". A oni mieszaja i zyja  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Nerwica
« Odpowiedz #15 : 2014-03-19, 14:05:24 »

Laughing  Laughing

No dzisiaj i za jakosc to chlosta by sie nalezala, najlepiej od Anakina Very Happy Jak mnie juz bola oczy od nadmiaru przecinkow i zdania prze-wielo-wielo-wielolrotnie zlozone to cos na rzeczy musi byc  Laughing

To widziales?  Laughing http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=19218
Wtedy miał niezagojone jelita pewnie Very Happy
A teraz to nie wiem...
Krótki post edytowany trzy razy, w koło Macieju DDP, jak Cooler DO, cóż, wybitna jednostka...
Przynajmniej na DD Cool
Jakie forum takie wybitne jednostki  Laughing

3 razy zmieniany a dalej interpunkcyjnie koslawy, tak jakby nie mozla bylo tego napisac w 2-3 zdaniach i z sensem  Laughing W kazdym razie tutaj jak sie go czyta to byl taki w miare z humoerm i bez tego zmanierowania. Szkoda, ze sie wpedzil w taki paranoiczny stan, ze teraz byle Grzes go moze wysmiac jak chce  Laughing Bo jak ostatnio czytalem te ksiazke Taylor o Hunzach to ciagle mi przed oczami latal adas i "nie mieszaj bialek". A oni mieszaja i zyja  Shocked
Bo oni nie mają wędlin i innego zua Very Happy
A poza tym na pewno są chorzy, tylko nie wiedzą, bo skąd?
Tłumaczono już książki Witoszek?
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.