forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 13:26:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659907 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Czy to jest też Żywienie Optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy to jest też Żywienie Optymalne  (Przeczytany 24482 razy)
jurek46
Go


Email
Czy to jest też Żywienie Optymalne
« : 2008-02-09, 20:40:58 »

Moje pytanie dotyczy takiego problemu jak nazwac tą dietę czy też żywienie jeżeli głównymi składnikami w niej są jaja,mięso,tłuszcze,sery,masło śmietana,
ale wszystko oparte na spożywaniu tego na "SUROWO" i uwaga pytanie to zadaje gdyż przy takim żywieniu stosuje się proporcje BTW JAK 1:2 A W do 50gr
i następne dane że tego Białka jada się nawet do 150gr,dodam że przy tym wskazane jest intensywny wysiłek
Czy można to nazwac Żywieniem Optymalnym.
Dodam że wszystkie te artykuły jada sie na surowo łącznie z jajami,mięsęm jeżeli masło czy sery to też nie pasteryzowane,ale też zjadane na surowo.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #1 : 2008-02-10, 02:08:38 »

Jak coś odbiega od:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

to już nie jest ŻO Smile

PS
Jedzenie surowizny jest o tyle „nieroztropne”, że naraża organizm na dodatkowy wysiłek przy trawieniu i ryzyko złapania jakiegoś pasożyta Sad
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #2 : 2008-02-10, 07:33:09 »

Czytałam  o tym na forum http://www.dobradieta.pl/forum/viewforum.php?f=26&sid=b84d4d09d3f0ba0f56341d5622384a42.
Jednak stwierdzenia, że gotownie np. mięsa zmniejsza jego wartość (tak to przynajmniej zrozumiałam) jest pewnym absurdem. Nie jesteśmy już przystosowani do jedzenia surowego mięsa tak jak inne zwierzęta drapieżne. Zmuszamy wtedy do niepotrzebnej pracy nasze jelita i narażamy się na pasożyty ( tak jak napisał adam319).
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #3 : 2008-02-10, 08:17:48 »

Jeśli fizjologia i biochemia trawienia jest dobrze poznana - a jest - każdy, kto to zna, może sobie samodzielnie wyrobić zdanie na temat jadania surowego. Polecam szczególnie tematykę dotyczącą trawienia białka.
Jeśli ktoś jednak zjada na surowo - musi dołożyć określoną ilość energii na strawienie tego, co wcześniej nie jest strawione przez obróbkę kulinarną. Dużo łatwiej też można podłapać wszelkie para i nie tylko tyfusy  Confused, ale jeśli ktoś lubi rozwolnienie, rzygawki i nieustanną walkę z helmintozami - nie widzę przeciwwskazań Very Happy
Szczególnie, gdy miłość do zwierząt (w tym pasożytniczych) przewyższa miłość do ludzi - jedzenie szczególnie warzyw korzennych zasługuje na zdecydowane propagowanie i przyczynia się do ochrony zagrożonych gatunków (obleńce, płazińce) Wink Mr. Green

PS
w ostatnich latach ceny jagód leśnych spadły gwałtownie po propagandzie echinokokozowej. Wink
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #4 : 2008-02-10, 11:17:42 »

Jeśli fizjologia i biochemia trawienia jest dobrze poznana - a jest - każdy, kto to zna, może sobie samodzielnie wyrobić zdanie na temat jadania surowego. Polecm szczególnie tematykę dotyczącą trawienia białka.
Jeśli ktoś jednak zjada na surowo - musi dołożyć określoną ilość energii na strawienie tego, co wcześniej nie jest strawione przez obróbkę kulinarną. Dużo łatwiej też można podłapać wszelkie para i nie tylko tyfusy  Confused, ale jeśli ktoś lubi rozwolnienie, rzygawki i nieustanną walkę z helmiontozami - nie widzę przeciwwskazań Very Happy
Szczególnie, gdy miłość do zwierząt (w tym pasożytniczych) przewyższa miłość do ludzi - jedzenie szczególnie warzyw korzennych zasługuje na zdecydowane propagowanie i przyczynia się do ochrony zagrożonych gatunków (obleńce, płazińce) Wink Mr. Green

PS
w ostatnich latach ceny jagód leśnych spadły gwałtownie po propagandzie echinokokozowej. Wink

Toan zadałem ten temat nie bez kozery,piszę jako optymalny na forum dobradieta.pl Jest tam kilka tematów które mnie zainspirowały do myślenia że wiele diet jakie
dzisiaj jest w obiegu ,jak im sie blizej przyjrzec to do złudzenia przypominaja DO.Tylko małymi manipulacjami ,ich Twórcy chcą cos osiągnąc dla siebie.Próbuję wtedy poprzez polemikę
dyskutowac,ostatnio coraz częściej zauważam że duża częśc naszej młodzieży ,która szuka dla siebie dojścia w jak najszybszy sposób do np. budowy umięśnionej sylwetki
zaczyna szukac w internecie sposobów dojścia do tego,i oczywiście znajdują na stronach anglojęzycznych opracowania różnych absolwentów i doktorantów różnych uczelni
i to czym bardziej uczelnia jet renomowana tym ma większe wzięcie.Mogę potwierdzic że spotykam się coraz częsciej z bezpodstawnym krytykowaniem DO pokazując przy tym jakieś
błędy ,które w prosty sposób można wytłumaczyc,ale jest to rzeczą niebywale trudną chodzby dla tego, że są to młodzi ludzie którzy wierzą  bezgranicznie w te opracowania
tylko dlatego co powyżej pisałem że poprostu są opracowane nie unas w kraju.
Spotykam się też coraz częściej z uleganiem dyskutantow ,którzy szybko i bez zastanowienia przechodzą na stosowanie tych diet, bez ich dokładnego rozpoznania,znam taki przyklad gdzie
na forum dyskusja trwa w grupie męszczyzn na diecie LC a do dyskusji dołącza użytkownik z nickiem nieokreślonym czy to jest mężczyzna czy kobieta ,okazuje się potem że dostaje ona
wytyczne do stosowania LC i sugeruje jej się aby zjadała 120-150 białka,a tylko dlatego że lubi ona biegac codziennie po parku.A jak okazuje się że ona jest kobietą i nawet nie wyobraża sobie zjadanie takiej ilości bialka,dostaje receptę że wobec tego zjadaj tego białka tyle ile możesz ale pamiętaj aby było conajmniej dwa razy tyle tłuszczu,oczywiście włączyłem się wtedy i ja i napisałem że może spokojnie zastosowa się do tych wytycznych bo jest to nic innego jak nasz polski Kwaśniewski,którego nie potrzeba szukac na uczelniach amerykańskich.
I musiałem przejśc burzę w dyskusji że niestety nie jest to Kwaśniewski bo niby On ogranicza białko do 30gr.Jeszcze do tego czasu mam oponentów którzy nie mając żadnych argumentów próbują te 30 gr wciskac jako zasadę DO. Następnym razem napiszę inne spostrzerzenia ,a na marginesie tego postu napiszę że ja również bardzo lubię od czasu do czasu zjeśc dobrze przyrządzonego Tatara,a jest on także z surowego mięsa ,ale myślę że jeszcze nie dojrzałem do tego aby uwierzyc w zbawienne spożywanie tylko surowizny.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #5 : 2008-02-10, 11:51:47 »

"jurek46",
co Ciebie obchodzą jacyś "młodzieńcy". Chcą jeść na surowo - niech sobie jedzą! Ty się lepiej nie narażaj na czcze dyskusje!.
Teoria jedzenia na surowo ma bardzo mocne poparcie Wink na przykładzie wchłaniania białek nieswoistych - takich, które nie powodują odczynu alergicznego. Przykład: INSULINA - nieswoiste białko dla większości gatunków, czemu nie jest cukrzykom podawane doustnie?  - bo przed wchłonięciem, jak każde białko - jest trawione do prostych aminokwasów z których się składa.
     W/g "surowej teorii" iniekcja tego HORMONU jest bez sensu, bo można ją sobie zjeść na surowo!. Zaproponuj to cukrzykom Laughing.
Szkoda czasu na teorie sprzeczne z naukami podstawowymi.

PS
prócz toksoplazmozy możesz spokojnie dołożyć wszystkie choroby z grupy "brudnych rąk"  Very Happy Mr. Green
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #6 : 2008-02-10, 17:46:54 »

Jeśli fizjologia i biochemia trawienia jest dobrze poznana - a jest - każdy, kto to zna, może sobie samodzielnie wyrobić zdanie na temat jadania surowego. Polecam szczególnie tematykę dotyczącą trawienia białka.
Jeśli ktoś jednak zjada na surowo - musi dołożyć określoną ilość energii na strawienie tego, co wcześniej nie jest strawione przez obróbkę kulinarną. Dużo łatwiej też można podłapać wszelkie para i nie tylko tyfusy  Confused, ale jeśli ktoś lubi rozwolnienie, rzygawki i nieustanną walkę z helmintozami - nie widzę przeciwwskazań Very Happy
Szczególnie, gdy miłość do zwierząt (w tym pasożytniczych) przewyższa miłość do ludzi - jedzenie szczególnie warzyw korzennych zasługuje na zdecydowane propagowanie i przyczynia się do ochrony zagrożonych gatunków (obleńce, płazińce) Wink Mr. Green

PS
w ostatnich latach ceny jagód leśnych spadły gwałtownie po propagandzie echinokokozowej. Wink
Toan, warzywa korzeniowe, w przeciwieństwie do liściąstych można wyszorować szczotką pod bieżącą wodą.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #7 : 2008-02-10, 17:58:46 »

Ale np: zakaźność surówki z marchewki nie wynika z bytności pewnych nicieni na epidermie, bo te sprytne robaczki wkręcają się w miąższ i po solidnym myciu i starciu na tarce - większość się dobrze ma  Sad, w przeciwieństwie do tych "wysmażonych" w masełku na patelni  Wink
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #8 : 2008-02-10, 22:04:40 »

forma zakaźną nie są osobniki dorosłe tylko ich jaja wiec nie ma mowy o zadnym  wkręcaniu w marchewkę
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #9 : 2008-02-10, 22:28:36 »

Po usmażeniu nie ma mowy o zakażeniu. Smile

Rozważanie subtelności pomiędzy wkręceniem, wrośnięciem, wciśnięciem, wgnieceniem lub po prostu bytnością w szczelinie formy zakaźnej to raczej dywagacja.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #10 : 2008-02-11, 06:23:17 »

forma zakaźną nie są osobniki dorosłe tylko ich jaja wiec nie ma mowy o zadnym  wkręcaniu w marchewkę

Oj - racja!
przed złożeniem jaj wkręcają się w marchewkę. Składają jaja w marchewce, a nie na skórce i na surowo...
Tak np: jak pewna mrówka, zarażona  pewnym robakiem idzie sobie na źdźbło trawki, tam doznaje trismusu i tylko łepek zostaje silnie przytrwierdzony do paszy, bo jajaeczka ma w mózgowiu. Confused

Oczywiście człowiek nie zaraża się tym paskudnikiem, bo kto jada trawę na surowo i to do tego z mrówczą "czaszką"! Shocked
Tak robią chyba owieczki?.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #11 : 2008-02-11, 06:38:20 »

Ja zaobserwowałem, że tłuszcze na surowo trawię bardzo dobrze, masło, łój barani i wołowy, żółtka też. Do tego po surowych żółtkach mam duży przypływ energii witalnej Surprised Nie wiem ocb?

Natomiast mięso surowe mi niezbyt podchodzi, żołądek i głowa robia się potem cięzkie Confused Trzeba chyba mieć do tego naprawde mocne bebechy...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #12 : 2008-02-11, 06:39:38 »

A co (kto) zmusza Ciebie do jedzenia surowego mięsa? Shocked
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #13 : 2008-02-11, 06:44:58 »

Nikt. Raz spróbowałem po prostu po naczytaniu się Stefanssona i reszty.  Laughing
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #14 : 2008-02-11, 06:45:22 »

powinno być : ciekawość  Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #15 : 2008-02-11, 06:49:53 »

I bardzo dobrze. Spróbować czasem warto, a nuż poprawi stan zdrowia? Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #16 : 2008-02-11, 09:24:29 »



 Natomiast mięso surowe mi niezbyt podchodzi, żołądek i głowa robia się potem cięzkie Confused Trzeba chyba mieć do tego naprawde mocne bebechy...

Nie czujesz lęku przed Ecoli?  Idea
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #17 : 2008-02-11, 09:50:27 »

E-no przecież wiadomo, że dla niektórych pasteryzacja żywności to bajka Confused, denaturująca właściwości odżywcze białka Laughing
A HCL żołądkowy, to takie tam... coś od zgagi i wrzodów żołądka? Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #18 : 2008-02-11, 10:21:48 »



 Natomiast mięso surowe mi niezbyt podchodzi, żołądek i głowa robia się potem cięzkie Confused Trzeba chyba mieć do tego naprawde mocne bebechy...

Nie czujesz lęku przed Ecoli?  Idea
Bakterie ekoli znajduja sie wszedzie nawet na pulpicie w kochni Mad
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy to jest też Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #19 : 2008-02-11, 10:54:00 »

...na pulpicie w kochni...
a to można po martwych tkankach jakimś alkoholem, aldehydem, lizololem, ostatecznie domestosem lub innim detergentem (w tym ultrafiletem) i po kłopocie. Wink
Bo HIGIENA - to podstawa zdrowia Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.