forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:26:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658453 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (40)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (40)  (Przeczytany 5293 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (40)
« : 2008-02-11, 04:23:03 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (40)

Serdecznie witam Pana Doktora

Bardzo się cieszę i jestem wdzięczny Zarządowi OSBO za umożliwienie nam pacjentom korzystanie z takiej formy pomocy lekarskiej jak pytania i odpowiedzi na łamach miesięcznika. "Optymalni", których jestem prenumeratorem.
Otóż rozpocząłem żywienie optymalne w styczniu 2001r.
Mój problem to choroba wątroby WZW "C" najprawdopodobniej wszczepiono mi wirusa podczas operacji wrzodu dwunastnicy. Ponieważ ani w książkach dr Kwaśniewskiego ani w miesięczniku "Optymalni" nie spotkałem się
z informacją o tej chorobie, proszę Pana Doktora o opinię w tej sprawie czy jestem w stanie się wyleczyć.
    Nadmieniam, że moje wyniki są w normie oprócz ASPAT-148, ALAT-311 oraz mam częste biegunki po spożyciu śmietanki 30%, nawet w kawie czy herbacie. Informuję też, że pozbyłem się wszystkich chorób układu pokarmowego i kręgosłupa.

                                                                                            Życzliwy W.Z.

Stosuje Pan żywienie optymalne ponad 1,5 roku.
W swoim liście nadmienił Pan, iż choroby układu pokarmowego oraz dolegliwości ze strony kręgosłupa ustąpiły bezpowrotnie.
W trakcie pobytu w szpitalu prawdopodobnie został Pan zakażony wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV).
To bardzo prawdopodobne. Drogami zakażenia mogą być zabiegi medyczne naruszające ciągłość skóry, ale także wirusem zapalenia wątroby typu C można zarazić się przez kontakty seksualne.
Jest to poważna choroba, która często prowadzi do marskości i niewydolności wątroby. Zwiększa się też ryzyko rozwoju pierwotnego raka wątroby. Mogą tej chorobie towarzyszyć zapalenie kłębuszkowi nerek oraz autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.
Stosowanie żywienia optymalnego praktycznie eliminuje możliwość wystąpienia powikłań. Należy jednak stosować żywienie optymalne prawidłowo i nie popełniać błędów żywieniowych.
W swoim liście nie podaje Pan swojej wagi ani wzrostu.
Można szacunkowo przyjąć, iż przestrzeganie ograniczenia białka ok. 30-50g na dobę a węglowodanów ok.50g spowoduje poprawę metabolizmu wątroby tak, aby poziomy enzymów wątrobowych wróciły do normy. Zapotrzebowanie dobowe na tłuszcz jest zmienne. Powinien Pan jeść go do woli.

                                                                                                              lek. med. Maciej Garbień
                                                                                                           konsultant i opiekun  medyczny

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.