forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 23:12:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660338 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (42)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (42)  (Przeczytany 8446 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (42)
« : 2008-02-13, 04:29:02 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (42)

Szanowny Panie Doktorze,

Na imię mi Małgorzata, mam 29 lat, 170 wzrostu, 90 kg wagi.
Piszę do Pana i liczę, że otrzymam odpowiedź.
Słyszałam dużo dobrego, ale od niedawna zaczęłam interesować się sposobami leczenia, które wy stosujecie. 15 lat temu zachorowałam na łuszczycę.
Leczę się u dermatologa, ale skutki widać w niewielkim stopniu.
Co jakiś czas choroba nawraca się w nasileniu mniejszym lub większym? Od niedawna zaczęłam chorować na łuszczycowe zapalenie stawów. Ból, który nie ustępuje, czasami bardzo utrudnia mi poruszanie się. Chciałam się dowiedzieć, jakie są następstwa tej choroby i czy jest ona do końca wyleczalna?
Czy mógłby Pan doktor szerzej napisać? Czy mogę otrzymać jakieś wskazówki?
                                                                                           
                                                                                          Z poważaniem
                                                                                          Małgorzata S.

             

Pani Małgorzato!

Bardzo się cieszę, iż zaczęła się Pani interesować żywieniem optymalnym oraz że słyszała Pani dużo dobrego o efektach leczenia nie tylko chorób skóry chorób gabinetach "Arkadia".
Choruje Pani na łuszczycę. Należy jak najszybciej rozpocząć żywienie optymalne, ponieważ prawie w każdym przypadku daje ono poprawę stanu zdrowia i u większości chorych udaje się trwale cofnąć objawy.
Łuszczyca ze względu na częstość występowania oraz przewlekły i nawrotowy charakter jest jedną chorób najpoważniejszych chorób skóry.
Medycyna nie zna przyczyny choroby. Należy ona do chorób autoimmunologicznych. Najbardziej charakterystyczną cechą łuszczycy jest znaczne przyspieszenie okresu dojrzewania (starzenia się) komórek naskórka. Występuje ono około 5 razy szybciej niż w naskórku zdrowym.
Na chorej skórze pojawiają się wykwity nazywane grudkami.
Cechą charakterystyczną jest występowanie objawu  AUSPITZA, czyli drobnego punkcikowatego krwawienia przy lekkim zdrapywaniu powierzchni grudki.
Przy zdrapywaniu początkowo widoczna jest stearyna – zaciągnięta biała powierzchnia - jest to tzw. objaw świecy stearynowej, przy dalszym zdrapywaniu obnaża się lśniąca błonka, później zaś występuje charakterystyczne krwawienie. Umiejscowienie łuszczycy może być rozmaite, najbardziej typowe jest w okolicy łokci i kolan. Często zajęta bywa owłosiona skóra głowy i tułów. W okolicach płciowych wykwity łuszczycowe mają charakter zlewny i mają skłonność do sączenia.
Zmiany łuszczycowe paznokci mogą towarzyszyć zmianom skórnym lub być jedynym objawem chorobowym.
Płytka paznokciowa bywa zgrzybiała, matowa, krucha, co przypomina zmiany grzybicze.
Początek choroby i przebieg są rozmaite. Niekiedy zmiany są ograniczone wyłącznie do miejsc typowych tj. do okolic łokci i kolan, nieraz owłosionej skóry głowy - w tym stanie choroba może trwać latami. Niekiedy zaś występuje od razu uogólniony wysiew.
Nie ma typowego przebiegu łuszczycy. Każdy przypadek ma w sobie właściwe cechy, jeśli chodzi o skłonność do uogólniania procesu chorobowego, częstość wysiewów, czas ich trwania i oddziaływanie na leczenie. Okres występowania łuszczycy jest bardzo różny – od dzieciństwa do wieku dojrzałego. Do rzadkości należy łuszczyca w okresie niemowlęcym. Pomimo różnorodności zmian i niejednolitego przebiegu istnieją postacie szczególnie nietypowe, m.in. łuszczyca stawowa. Polega ona na współistnieniu zmian skórnych, często wysiękowych, z typowymi dla gośćca objawami stawowymi, szczególnie w obrębie drobnych stawów rąk.. Przebieg kliniczny i badania radiologiczne nie dają podstaw do różnicowania pomiędzy gośćcem łuszczycowym a gośćcem przewlekle postępującym.
Istotne znaczenie ma podwyższone miano odczynu Walera-Rosego w gośćcu wobec z reguły prawidłowych wartości w łuszczycy.
Stosując żywienie optymalne prawie zawsze udaje się usunąć dolegliwości i zatrzymać proces chorobowy, bardzo rzadko mogą cofnąć się powikłania choroby, czyli zmiany organiczne w stawach (np. deformacja stawów). Rozmieszczenie zmian łuszczycowych świadczy o tym, że czynnikiem szczególnie ważnym w ich powstawaniu jest gorsze ukrwienie, (czyli gorsze odżywienie) tych okolic, gdzie zmiany te występują.
Poprawa ukrwienia tętniczego skóry często powoduje ustępowanie zmian łuszczycowych.
Ukrwienie skóry poprawia się np. pod wpływem światła słonecznego (promienie UV), dlatego w większości przypadków chorych na łuszczycę opalanie się jest korzystne. Choroba może bardziej nasilać się zimą. Znacznie lepiej oprawiają ukrwienie (odżywienie) skóry prądy selektywne. Działają one nie tylko na samą skórę, ale przez trwałe rozszerzenie całych głównych tętnic powodują trwałą poprawę odżywienia skóry w obszarze przepływu prądu. Aby łuszczyca ustąpiła, należy usunąć jej przyczynę. Żywienie optymalne powoduje poprawę stanu zdrowia u około 85% chorych.
Są chorzy, u których długotrwała choroba spowodowała wystąpienie zmian organicznych (uszkodzeń). U tych chorych łuszczyca może nie ustąpić. W łuszczycy stosuje się typowe żywienie optymalne, należy tylko zwiększyć ilość kolagenu. Najlepsze będą skórki wieprzowe, nóżki wieprzowe, flaczki.
Napisała Pani, iż przy wzroście 170 cm waży Pani 90 kg
To za dużo. Żywienie optymalne jest także doskonałym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów.
Zapraszam Panią do lektury książek dr Kwaśniewskiego.


                                                                                                         Lek. med. Maciej Garbień
                                                                                                    Optymalny konsultant medyczny.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.