forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 14:07:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659907 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Chleb Migdalowy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chleb Migdalowy  (Przeczytany 57071 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #20 : 2008-02-19, 11:14:20 »


Edytko może nie ze zlota ale ma w swoim składzie złote proporcje i je Tobie podaje  B-10 , T-28 , W-10
Czyli miałam jednak "nosa" z tym złotem  Smile .
Cytuj
jeżeli teraz pomyślisz
O tej porze dnia rzadko mi się zdarza abym myslała,ale  spróbuję się wysilić  Razz

Cytuj
ja jestem na Do już 7 lat a jednak ten chleb jaki zjadam nie jast najlepszym rozwiązaniem i dlatego szukam.
Jureczku .Ja doskonale wiem ile już jesteś na diecie,bo niemal w kazdym poście o tym piszesz  Smile
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #21 : 2008-02-19, 11:29:25 »

Cytuj z: Edyta

Cytuj
ja jestem na Do już 7 lat a jednak ten chleb jaki zjadam nie jast najlepszym rozwiązaniem i dlatego szukam.
Jureczku .Ja doskonale wiem ile już jesteś na diecie,bo niemal w kazdym poście o tym piszesz  Smile



Ale Tu przecież nie o latach ja piszę tylko o jakimś moim i myślę, że nie tylko moim problemie,aby z apetytem zjęśc ranną jajecznicę
a chleb który z tą jajecznicą będę konsumował miał jak najmniej wegli, a jednocześnie smakował tak jak to mam chyba zapisane gdzieś w genach,bo
to mam jeszcze w mojej diecie nieuregulowane.A jak pomyślę że ten chlebek z migdałow mógłby pomóc,to już widze, że i kolacja stanie się bardziej
spokojna ,
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #22 : 2008-02-19, 12:17:02 »

A jak pomyślę że ten chlebek z migdałow mógłby pomóc,to już widze, że i kolacja stanie się bardziej
spokojna ,

Jurku.No to do tego dąż i nie przejmuj się moimi komentarzami nt. tej mąki  Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #23 : 2008-02-19, 16:41:28 »

...Ale Tu przecież nie o latach ja piszę tylko o jakimś moim i myślę, że nie tylko moim problemie,aby z apetytem zjęśc ranną jajecznicę
a chleb który z tą jajecznicą będę konsumował miał jak najmniej wegli.........

Jurek nie przejmuj sie Edyta, ona po prostu zartuje,
odrobina dystansu i humoru, nikomu jeszcze nie zaszkodzila
a wielu pomogla. Cool Laughing

Co do "mielonych migdalow" do bardzo ciekawy pomysl
z ta maka.
Mam jednak pytanie jak oddzielisz te migdaly
ktore zawieraja trucizne od tych "dobrych"?

 
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #24 : 2008-02-19, 20:36:01 »

A ta mąka to ze złota, czy jak?  Very Happy


Edytko może nie ze zlota ale ma w swoim składzie złote proporcje i je Tobie podaje  -jeżeli teraz pomyślisz ile ma mąka przenna ,żytnia czy inne
to sama zauważysz że może dla niektórych stac się złotem.bo jeżeli Ty potrafisz stosowac jakiekolwiek ŻN aby nie jeśc chleba,i żeby ono tobie smakowało,a jednocześnie pozwoliło zachować wszystkie składniki w normie to rzeczywiście możesz sobie ten temat odpuścic ja jestem na Do już 7 lat a jednak ten chleb jaki zjadam nie jast najlepszym rozwiązaniem i dlatego szukam.

Mąka migdałowa ma  proporcje -  B-10 , T-28 , W-10

A migdały mają proporcje - B - 19,  T - 54,   W - 3,7  przyswajalne 

To z czego ta mąka?  To chyba cała mieszanka ma takie proporcje?

To już wole sobie zmielić migdały.

Jesteś  na DO 7 lat i chce Ci się chleba? Trochę dziwne.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #25 : 2008-02-19, 20:46:08 »

Co w tym dziwnego,ze komus się czegoś chce?  Smile
Ja się bardziej martwię tym,że Jurkowi mogą zaszkodzić te związki cyjanku ,które są zawarte w migdałach .
No, ale musiałby chyba dużo takiego chleba zjeść,nie?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #26 : 2008-02-21, 17:08:26 »

Co w tym dziwnego,ze komus się czegoś chce?  Smile
Ja się bardziej martwię tym,że Jurkowi mogą zaszkodzić te związki cyjanku ,które są zawarte w migdałach .
No, ale musiałby chyba dużo takiego chleba zjeść,nie?

Edytko dziękuję o troskę o moje zdrowie ,ale jak wiesz ja rzeczywiście mam chorobę nieuleczalną postępującą,ale jak widzisz
trzymam się tego żywienia,i poszukuje.Dziwią mnie te pytania nie tylko Twoje ale i innych że po siedmiu latach mi się jeszcze chce chleba
Odpowiadam,nie wyobrażam sobie jajecznicy z żółtek,a zjadam ich 5szt dziennie właśnie na śniadanie,bez chleba,próbowałem zastępowac go placuszkami
itp. ale na końcu wkąponowałem do swojego meny jedną kromkę razowca ok 20gr na śniadanie i jedną do kolacji. ale to daje w sumie ok 19,4 W
A jeżeli uda się z migdałów wypiec w tych niskich paramaetrach to myślę że z tych dwóch kromeczek powinno wyjśc ok 4W.to daje do myślenia.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #27 : 2008-02-21, 17:20:28 »

A ta mąka to ze złota, czy jak?  Very Happy


Edytko może nie ze zlota ale ma w swoim składzie złote proporcje i je Tobie podaje  -jeżeli teraz pomyślisz ile ma mąka przenna ,żytnia czy inne
to sama zauważysz że może dla niektórych stac się złotem.bo jeżeli Ty potrafisz stosowac jakiekolwiek ŻN aby nie jeśc chleba,i żeby ono tobie smakowało,a jednocześnie pozwoliło zachować wszystkie składniki w normie to rzeczywiście możesz sobie ten temat odpuścic ja jestem na Do już 7 lat a jednak ten chleb jaki zjadam nie jast najlepszym rozwiązaniem i dlatego szukam.

Mąka migdałowa ma  proporcje -  B-10 , T-28 , W-10

A migdały mają proporcje - B - 19,  T - 54,   W - 3,7  przyswajalne 

To z czego ta mąka?  To chyba cała mieszanka ma takie proporcje?

To już wole sobie zmielić migdały.

Jesteś  na DO 7 lat i chce Ci się chleba? Trochę dziwne.


Zdrowa podaje że są dwa rodzaje migdałów,słodki i gorzki.odnośnie mąki już ją kupiłe czekam na dostawę myślę żę na początku następnego tygodnia będę miał.
A parametry jakie podajesz dotyczą chyba migdałów gorzkich chociaż nie jestem pewwien słodki migdał ma tak jak podawałem B-10,T28 , W10
a TO TROCHĘ WIADOMOŚCI O MIGDAŁACH.
Codzienne spożywanie migdałów a redukcja ryzyka choroby niedokrwiennej serca.

15 lipca 2003 w FDA ( Food and Drug Administration) oficjalnie zatwierdzono fakt, że codzienne spożycie ok. 40 gramów migdałów dziennie może obniżyć ryzyko choroby niedokrwiennej serca. 40 gramów migdałów odpowiada około 1/3 kubka lub ok. 34 orzechom. W związku z powyższym zostały one na stałe wprowadzone do diety korzystnie wpływającej na obniżenie poziomu cholesterolu LDL ("zły cholesterol").


Cholersterol (mg) 0 0 0 0
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe (g) 5.3
Jednonienasycone kwasy tłuszczowe (g) 13.7
Nasycone kwasy tłuszczowe (g) 1.6
Tłuszcz całkowity (g) 21
Potas (mg) 309
Magnez (mg) 117
Wapń (mg) 105
Błonnik (g) 5
Fosfor (mg) 201
żelazo (mg) 1.8
Alfa-tokoferol (mg) 11
Białko (g) 9.0
Kalorie 246

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #28 : 2008-02-21, 17:26:14 »

Jurku  Smile .Ja naprawdę życzę Tobie,abyś był zdrów.Jestem świadkiem(ale nie bezpośrednim) umierającego na raka człowieka i wiem,że choroba to ogromne cierpienie  Sad
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #29 : 2008-02-21, 18:32:13 »

Jak już bedziesz miał w reku opakowanie  z tą maką migdałową to koniecznie zobacz jej skład. Bo mąką migdałowa to pewnie nie to samo co zmielone migdały. Byłyby to zbyt proste, zresztą nie nazywałoby się mąka, tylko mielone migdały. Dlaczego tak się tego czepiam? Miałam w pewnym sensie podobną sytuację, ale z mielonym siemieniem lnianym. Otóż okazało się, że gotowe siemię lniane to nie to samo co zmielone samemu siemię. Na opakowaniu było napisane: siemię lniane mielone odtłuszczone. Oczywiście życzę Ci, aby ta mąka spełniła Twoje oczekiwania. Pewnie tak jak inni forumowicze czekam na dalsze posty od Ciebie, także na ten temat.
Ps. A próbowałeś jajecznicy np. z brokułami lub brukselką? Mnie smakuje wyśmienicie. To jest mój sposób na uniknięcie pieczywa do jajecznicy. A w dodatku kapuściane mogą byc dla Ciebie korzystne. Zawierają substancje działajace wolotwórczo( czyli nie są wskazane w niedoczynności tarczycy). Ale u Ciebie to działanie jest nawet wskazane - bo zmniejsza zapotrzebowanie na tlen. Wiem, jest to działanie minimalne, ale zawsze można skorzystać i sprawdzić.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #30 : 2008-02-22, 17:55:46 »

Jak już bedziesz miał w reku opakowanie  z tą maką migdałową to koniecznie zobacz jej skład. Bo mąką migdałowa to pewnie nie to samo co zmielone migdały. Byłyby to zbyt proste, zresztą nie nazywałoby się mąka, tylko mielone migdały. Dlaczego tak się tego czepiam? Miałam w pewnym sensie podobną sytuację, ale z mielonym siemieniem lnianym. Otóż okazało się, że gotowe siemię lniane to nie to samo co zmielone samemu siemię. Na opakowaniu było napisane: siemię lniane mielone odtłuszczone. Oczywiście życzę Ci, aby ta mąka spełniła Twoje oczekiwania. Pewnie tak jak inni forumowicze czekam na dalsze posty od Ciebie, także na ten temat.
Ps. A próbowałeś jajecznicy np. z brokułami lub brukselką? Mnie smakuje wyśmienicie. To jest mój sposób na uniknięcie pieczywa do jajecznicy. A w dodatku kapuściane mogą byc dla Ciebie korzystne. Zawierają substancje działajace wolotwórczo( czyli nie są wskazane w niedoczynności tarczycy). Ale u Ciebie to działanie jest nawet wskazane - bo zmniejsza zapotrzebowanie na tlen. Wiem, jest to działanie minimalne, ale zawsze można skorzystać i sprawdzić.

Nawet przez myśl mi nie przeszlo że ta mąką może by inaczej wytwarzana jak np mąka z przenicy,gdzie po zmieleniu powstaje mąka a odpadem mogą byc tylko otręby.
Ale jak tylko otrzymam pierwsze opakowanie zaraz napisze i rozpocznę eksperymentowanie z ułożeniem składników z których wyjdzie najlepszy chlebek.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #31 : 2008-02-22, 19:51:35 »

Nieprosciej byloby "zapomniec" o chlebie.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #32 : 2008-02-23, 17:42:16 »

Nieprosciej byloby "zapomniec" o chlebie.
tez mi sie tak wydaje,bo zmielone migdaly nawet na proszek,sa zbyt ciezkie do wypiekow ciasta ,czy tez chleba.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #33 : 2008-02-23, 20:13:32 »

Moze jurek46 musi przejsc pewien etap w zyciu/stosowaniu ZO ja tez kiedys pieklam chlebki z mielonych migdalow, orzechow--nawet sa smaczne, ale to juz historia.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #34 : 2008-02-23, 21:23:05 »

Dziwne macie ciągoty. Ja jako dzieciak zjadałem konkrety (jajka, wędlinę, ogórek, schabowego) ziemniaki zostawiałem na tależu a chleb wyrzucałem do sedesu.  Laughing Potem niestety "zmądrzałem" na długie 20 lat.

Obecnie można powiedzieć, że wróciłem do dzieciństwa i po 5 miesiącach diety optymalnej zapomniałem w ogóle, że coś takiego jak chleb istnieje.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #35 : 2008-02-24, 15:13:34 »

[quote author=jurek46 link

[quote="jurek 1946"

Zgodnie z tym co pisałem podaje składniki jakie użyłem do wypieku pierwszego mojego chlebka z mąki migdałowej.
                                                                 B       T             W

1.Mąka migdałowa             500 gr               50  -     140   -     50           
2.mąka żytnia                    100 gr                6,4-       -           76,7
3.jaja 15 szt                      750 gr               93,7  -    72,8  -       4,5
4.masło                             250 gr                 1,7 -  206,2   -       1,7
5.śmietana                         125gr                  2,5  -   37,5    -      3,8
6.bułka tarta                         25gr                  2,5     -             19,1
7.proszek do pieczenia           -                        -                           -
               ------------------------------------------------------------------------
    RAZEM                      1700                 156,8        456,5     155,8

  W 100 gr                                                9,2           26,8        9,2

Składniki do całego wypieku w/g przepisu na chleb orzechowy ze zmianą orzechów na mógę migdałową smak dobry po zastosowaniu zmniejsza w mojej diecie 4 x węglowodany.
do śniasdania do jajecznicy użyłem 2 kromeczki razem 50gr a więc zjadłem 4,6 Weglowodanów i tak zakładałem.Oczywiście jeżeli zjadał bym ten chleb po 50 gr na śniadanie i 50 na kolację to miałbym zapas na 17 dni
Koszty:1kg mąki migdałowej z przesyłką zaplaciłem 22zł
1.Mąka migdałowa     500 gr            11 zł
2.mąka żytnia            100gr              o,10
3masło                      250 gr              4,50
4 śmietana  30%        125 gr              1,65
5.bułka tarta                25gr                -
6.jaja  15 szt x 0,45    750 gr              6,75 
7proszek do pieczenia     dwie łyżeczki   -
      ------------------------------------------------------------------
 jeden bochenek 1700gr           koszt  24 zł  : 17 dni  = 1,40 zł.
Teraz będę dalej wprowadzał zmiany i jeżeli to kogoś będzie interesowało to napisze. Mąki mam zapas a więc mogę eksperymentowac   Jężeli chodzi o zakup mąki to jest możliwośc kupna
w opakowaniach po 5 kg.ale jeżeli ktoś jest zainteresowany firmą w której kupuję tą mąkę to mogę podac ale na PRIVA . 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #36 : 2008-02-24, 16:11:28 »

Moze jurek46 musi przejsc pewien etap w zyciu/stosowaniu ZO ja tez kiedys pieklam chlebki z mielonych migdalow, orzechow--nawet sa smaczne, ale to juz historia.
tez mam takie wrazenie,kazdy ma swoja droge do przejscia. Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #37 : 2008-02-24, 16:46:05 »

[quote author=jurek46 link

[quote="jurek 1946"


Teraz będę dalej wprowadzał zmiany i jeżeli to kogoś będzie interesowało to napisze. Mąki mam zapas a więc mogę eksperymentowac   Jężeli chodzi o zakup mąki to jest możliwośc kupna
w opakowaniach po 5 kg.ale jeżeli ktoś jest zainteresowany firmą w której kupuję tą mąkę to mogę podac ale na PRIVA . 


Po co zasmiecasz juz zasmiecone zycie !
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #38 : 2008-02-24, 17:33:09 »

Nie "dołujcie" dziewczyny Jurka  Smile .Chce się chłopakowi chleba,to niech sobie zje.Szacunek dla niego za zapał i za to,że sam sobie piecze  Smile
Napisz Jurku, czy smaczny chlebek  Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #39 : 2008-02-24, 17:38:44 »

Ja nie "doluje" Jurka, staram sie mu wytlumaczy, --im wczesniej zrezygnuje z chleba pod kazda postacia tym lepiej dla NIEGO .
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.