forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:59:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658442 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Chleb Migdalowy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chleb Migdalowy  (Przeczytany 56567 razy)
bea561
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #60 : 2008-03-01, 19:08:11 »

Wiesz Jurku, narobiłeś mi smaku tym chlebkiem migdałowym. I tak sobie też myślę, że mógłby sie sprawdzić jako kanapka dla mojego syna do szkoły Very Happy Czy mógłbyś podać namiary na tą mąkę migdałową?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #61 : 2008-03-01, 19:21:35 »

(...)jedno jajeczko +  2 zolteczka (...)

No i racja, jakże dziwnie wyglądałyby żółteczka bez jajeczka Smile

Ja zawsze Smile wykręcałem kota ogonem na zewnątrz Smile stwierdzeniem, że jem tak dziwnie bo mam „genetyczną skłonność do cukrzycy (bo jestem człowiekiem) i lekarz (JK) mi tak zalecił". Z tym, że to co w nawiasie wypowiadałem tylko w myślach. Cool
Opowiadalam,ze mam alergie i dlatego pieke chleb sama,(pewnie sama zazdroscilam,ze inni jadaja chleb), za chlebem  nie przepadalam i jadalam tylko  fazami. Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #62 : 2008-03-01, 20:21:13 »

Tak, jak pisalam dawno, dawno temu wypiekalam rozniste chleby, ale stwierdzilam, ze szkoda czasu lepiej np. pomedytowac.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #63 : 2008-03-02, 17:58:58 »

Wiesz Jurku, narobiłeś mi smaku tym chlebkiem migdałowym. I tak sobie też myślę, że mógłby sie sprawdzić jako kanapka dla mojego syna do szkoły Very Happy Czy mógłbyś podać namiary na tą mąkę migdałową?

Bea dane do firmy napisałem Tobie na priva A odnośnie kanapek to zapewniam Ciebie że syn napewno je zaakceptuje,bo są wspaniałe a kanapka z masełkiem,oraz salami to naprawde znakomite śniadanie.Ja jestem w fazie eksperymentów ,w miarę uzyskania nowych wyrobów napisze tak jak w wypadku chleba.I nic mnie nie zrażają takie odpowiedzi że niektórzy nie mają potrzeby zjadania czegokolwiek z jajecznicą, a ja naprawdę teraz jem ze smakiem mając również przy tym dobrze ułozone BTW.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #64 : 2008-03-14, 11:22:13 »

Tak, jak pisalam dawno, dawno temu wypiekalam rozniste chleby, ale stwierdzilam, ze szkoda czasu lepiej np. pomedytowac.


Hana był taki program w telewizji i występowali w nim osobnicy,którym medytacja pozwala życ wogóle bez jedzenia
mówili że nie jedli juz od chyba półroku wogóle a energia słoneczna,daje im siły do życia.
Napewno dla takich ludzi ten mój migdałowiec nic nie znaczy ,ale Ty chyba jesteś optymalna,jak zauważyłem,a optymalny
powinien miec tyle energi że upieczenie raz na 10 dni chlebka migdałowego ,nie poweinien wyczerpac mu sił.
przecież to trwa 10 min urabianie, i 40 min pieczenie
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #65 : 2008-05-12, 11:09:07 »

Tak, jak pisalam dawno, dawno temu wypiekalam rozniste chleby, ale stwierdzilam, ze szkoda czasu lepiej np. pomedytowac.


Hana trochę czasu minęlo dzisiaj zdecydowałem sie napisac że ,piekę nadal sam chlebek migdałowy,czas mieszania 10min a pieczenia 40min w tym czasie mogę medytowac
chociaż nie zauważyłem aby to mogło w czymś pomóc ,jednakze ostatnio w czasie pieczenia przyszło mi do głowy aby przy następnym pieczeniu do moich składników dodac
dwie łyżki otrąb żytnich,lub 2 łyżki mąki gryczanej.Moje dzisiejsze chlebki nie nastręczają dla mnie żadnego problemu,nie zabierają czasu więcej jak piszę powyżej.
Co o tym sądzisz ? piekłem już z kminkiem ,z sezamem a teraz wyprubuję z otrębami już je kupiłem,napiszę jak będzie smakował .Z innej strony chcę powiadomic wszystkich moich oponętów odnośnie mojego migdałowca że czuję się coraz lepiej i nie mogę sobie wyobrazic jak wam mogą smakowac te placuszki do śniadania czy tez kolacji,a macie tyle uprzedzeń do migdałowca.Ci jednak co skorzystali z moich przepisów nie wypowiadają się na forum chociaż piszą że bardzo im smakuje i że też pieką.Jak tylko dokonam wypieku następnego chlebka z mąką gryczaną czy otrębami żytnimi,napiszę składniki i wylicze BTW.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #66 : 2008-05-12, 12:16:18 »

Jurek 46 napisał " macie tyle uprzedzeń do migdałowca." Ja nie mam uprzedzeń, poprostu jest mi niepotrzebny. Od czasu do czasu też pieke ale z mielonych migdałów czy orzechów a nie z jakiejś mieszanki i jeszcze szukasz co do niej dołożyć. Takie coś nigdy nie smakuje jak chleb. Gdy jeszcze córka chodziła do szkoły to piekłam chleb biszkoptowy i robiłam jej kanapki. A jak koleżankom smakowały które by tłuszczu do ust nie wzięły. hehe Dużo musiałam tych kanapek robić by i dla córki starczyło. jajecznicę jem bez chleba, na obiad ziemniaki warzywa i kawałek mięsa a kolacja np.żóltka z majonezem, pomidor i wystarczy.

Nic mi nie dolega to i nie kombinuję bo po co?

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #67 : 2008-05-12, 13:15:09 »

Jurek 46 napisał " macie tyle uprzedzeń do migdałowca." Ja nie mam uprzedzeń, poprostu jest mi niepotrzebny. Od czasu do czasu też pieke ale z mielonych migdałów czy orzechów a nie z jakiejś mieszanki i jeszcze szukasz co do niej dołożyć. Takie coś nigdy nie smakuje jak chleb. Gdy jeszcze córka chodziła do szkoły to piekłam chleb biszkoptowy i robiłam jej kanapki. A jak koleżankom smakowały które by tłuszczu do ust nie wzięły. hehe Dużo musiałam tych kanapek robić by i dla córki starczyło. jajecznicę jem bez chleba, na obiad ziemniaki warzywa i kawałek mięsa a kolacja np.żóltka z majonezem, pomidor i wystarczy.

Nic mi nie dolega to i nie kombinuję bo po co?



Czyżbyś nie zauważyła że od czasu jak zwróciłem uwagę na chleb migdałowy ,to zawsze pisałem że powinno się go samemu skąponowac z własnych składników ,a jednym z nich jest właśnie mąka migdałowa zawsze pisałem że zainspirował mnie ten artykuł z allegro,ale to nie znaczy że ja polecam komuś robic z niego wypieki,ja poprostu mam mąkę migdałową kupiłem ją z bespośredniego przemiału,i mogę wszystkim niedowiarką powiedziec że zanim nie sprubujecie nie zapoznacie się z tematem,to nigdy niczego nie krytykujcie,bo coraz częściej zaczynam wierzyc w to co o nas piszą i mówią a mianowicie że nie potrafimy przekonac do swojego żywienia nikogo, a to z prostej przyczyny jesteśmy ,albo wydaje się nam,że jesteśmy omnibusami
wszystko wiedzącymi,a mogę powiedziec że niestety tak nie jest,ale jednak prawdą jest to że nie potrafimy wysłuchac innych.
Odpowiadając na Twoje stwierdzenie że ty "nic nie kombinujesz bo po co" zjadasz żółtko z majonezem i nic więcej nie potrzeba Tobie do szczęścia,a ja wcale nie piszę żeby właśnie tacy jak ty musieli stosowac do swojego żółtko i majonezu migdałowca,.Ale wiedz że jest wielu takich co szukają jak jeśc Optymalnie i nie wyróżniac się w np. pracy.
Dla niedowiarków powiem inaczej kanapki przygotowane przezemnie do pracy dla syna nikt nawet nie rozpoznał dlatego że wyglądały tak jak chleb gracham,ale w swoim skladzie były siedem razy bardziej optymalne niż każdy inny chleb.Nie mogę zrozumiec Waszego jazgotu przecież w opracowaniach dr Kwaśniewskiego np. książka kucharska 700 [przepisów] jest 7stron poświęconym różnym rodzajem przepisów na wypiek chleba,a dalej  jest już dawno w sprzedarzy chleb Optymalny oznaczony znakiem Towarowym dr.Kwaśniewskiego,czy jeszcze jest dla Was coś dziwnego że ja piekę taki chlebek który niczym nie odbiega od tego z k/k.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #68 : 2008-05-12, 20:02:51 »

Niedawno piekłam na próbę chleb z mielonych (mam thermomix) ziarenek słonecznika, sezamu i siemienia lnianego korzystając z przepisu znalezionego na tym forum. Wyszedł dobry, choć osoby z którymi się nim podzieliłam wolałyby, żebym dodała do niego trochę soli. Też dobry do kanapki np do pracy, czy szkoły. Orzechy mielone na chleb sprawdzałam wcześniej, teraz przy okazji sprawdzę migdały. Lubię migdały. DO daje możliwości jakie się nikomu nie śniły. I bardzo dobrze.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #69 : 2008-05-12, 20:15:21 »

...DO daje możliwości jakie się nikomu nie śniły. I bardzo dobrze...

No ba! To jest fakt!

Teresa mam dla Ciebie Wielki Szacunek z powodu "1%"  i Twoich obserwacji  Cool Razz

Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #70 : 2008-05-12, 22:44:36 »

Jurek 46 napisał " macie tyle uprzedzeń do migdałowca." Ja nie mam uprzedzeń, poprostu jest mi niepotrzebny. Od czasu do czasu też pieke ale z mielonych migdałów czy orzechów a nie z jakiejś mieszanki i jeszcze szukasz co do niej dołożyć. Takie coś nigdy nie smakuje jak chleb. Gdy jeszcze córka chodziła do szkoły to piekłam chleb biszkoptowy i robiłam jej kanapki. A jak koleżankom smakowały które by tłuszczu do ust nie wzięły. hehe Dużo musiałam tych kanapek robić by i dla córki starczyło. jajecznicę jem bez chleba, na obiad ziemniaki warzywa i kawałek mięsa a kolacja np.żóltka z majonezem, pomidor i wystarczy.

Nic mi nie dolega to i nie kombinuję bo po co?



Czyżbyś nie zauważyła że od czasu jak zwróciłem uwagę na chleb migdałowy ,to zawsze pisałem że powinno się go samemu skąponowac z własnych składników ,a jednym z nich jest właśnie mąka migdałowa zawsze pisałem że zainspirował mnie ten artykuł z allegro,ale to nie znaczy że ja polecam komuś robic z niego wypieki,ja poprostu mam mąkę migdałową kupiłem ją z bespośredniego przemiału,i mogę wszystkim niedowiarką powiedziec że zanim nie sprubujecie nie zapoznacie się z tematem,to nigdy niczego nie krytykujcie,bo coraz częściej zaczynam wierzyc w to co o nas piszą i mówią a mianowicie że nie potrafimy przekonac do swojego żywienia nikogo, a to z prostej przyczyny jesteśmy ,albo wydaje się nam,że jesteśmy omnibusami
wszystko wiedzącymi,a mogę powiedziec że niestety tak nie jest,ale jednak prawdą jest to że nie potrafimy wysłuchac innych.
Odpowiadając na Twoje stwierdzenie że ty "nic nie kombinujesz bo po co" zjadasz żółtko z majonezem i nic więcej nie potrzeba Tobie do szczęścia,a ja wcale nie piszę żeby właśnie tacy jak ty musieli stosowac do swojego żółtko i majonezu migdałowca,.Ale wiedz że jest wielu takich co szukają jak jeśc Optymalnie i nie wyróżniac się w np. pracy.
Dla niedowiarków powiem inaczej kanapki przygotowane przezemnie do pracy dla syna nikt nawet nie rozpoznał dlatego że wyglądały tak jak chleb gracham,ale w swoim skladzie były siedem razy bardziej optymalne niż każdy inny chleb.Nie mogę zrozumiec Waszego jazgotu przecież w opracowaniach dr Kwaśniewskiego np. książka kucharska 700 [przepisów] jest 7stron poświęconym różnym rodzajem przepisów na wypiek chleba,a dalej  jest już dawno w sprzedarzy chleb Optymalny oznaczony znakiem Towarowym dr.Kwaśniewskiego,czy jeszcze jest dla Was coś dziwnego że ja piekę taki chlebek który niczym nie odbiega od tego z k/k.

Aleś się uczepił! Nie stresuj się tak.
Życzę Ci smacznego.  Smile

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #71 : 2008-05-13, 10:33:27 »



Very Happy (żeby nie było...wklejam ikonkę Jureczku) .
Zdrowa.
Jerzy jest przeczulony na punkcie chleba migdałowego.Na mnie też był obrażony ,gdy komentowałam zupełnie po przyjacielsku Jego chlebek  Razz
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #72 : 2013-04-17, 18:09:43 »

Niedawno piekłam na próbę chleb z mielonych (mam thermomix) ziarenek słonecznika, sezamu i siemienia lnianego korzystając z przepisu znalezionego na tym forum. Wyszedł dobry, choć osoby z którymi się nim podzieliłam wolałyby, żebym dodała do niego trochę soli. Też dobry do kanapki np do pracy, czy szkoły. Orzechy mielone na chleb sprawdzałam wcześniej, teraz przy okazji sprawdzę migdały. Lubię migdały. DO daje możliwości jakie się nikomu nie śniły. I bardzo dobrze.
Żeby nie było, że się czepiam Teresy, mam alergię na orzechy, rotuję czy używam tabelek w Excelu Laughing
Czytam po prostu, bo tu jest od Croma czytanek, a wy nudzicie niemiłosiernie Very Happy
Zauważyłem taką zmianę: odkąd jem koncentraty dobrego białka(żółtka, wątrobę, nerki czy żółty ser), orzechy i nasiona zrobiły się niesmaczne.
A wcześniej lubiłem słonecznik, laskowe, włoskie czy masło fistaszkowe, teraz patrzę na to jakby nie było pokarmem.
Białka roślinne jakoś się gryzą ze zwierzęcymi?
Lata wcześniej to samo było ze strączkami, jak zwiększyłem mięso i twaróg...
Na przykład.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #73 : 2013-04-17, 18:18:11 »

A to ciekawe, bo ja nie zauważyłem takich zmian, nadal lubię orzechy, słonecznik, migdały, pestki dyni itd.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #74 : 2013-04-17, 18:20:50 »

A to ciekawe, bo ja nie zauważyłem takich zmian, nadal lubię orzechy, słonecznik, migdały, pestki dyni itd.  Cool
No mówię Ci tektura, panie...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #75 : 2013-04-17, 18:26:39 »

A jądra? Wink
Znaczy jądra pestek migdałów, naturalnie... 
Bo one mają taką amigdalinę, co się wit. B17 nazywa i ponoć bardzo dobra na raka jest.  Wink Wink
Nie żebym wyznawał tę migdalinę, ale lubię codziennie garstkę migdałów zjeść...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #76 : 2013-04-17, 18:29:57 »

A to ciekawe, bo ja nie zauważyłem takich zmian, nadal lubię orzechy, słonecznik, migdały, pestki dyni itd.  Cool

Ja mam obawy co do orzechów (trochę ich zjadam) , że może być w nich pleśń... Confused
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #77 : 2013-04-17, 18:31:10 »

A grzybki tez lubię Wink
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #78 : 2013-04-17, 18:31:40 »

A mnie przestała smakować wódka... wystarczy, że załapie ze 100g smalcu lub masła i już mi wódka nie wchodzi...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: Chleb Migdalowy
« Odpowiedz #79 : 2013-04-17, 18:32:34 »

A grzybki tez lubię Wink

Jak trafię niechcący na gorzkiego, to pluję gdzie popadnie... Laughing Wink
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.