forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 23:40:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (56)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (56)  (Przeczytany 8774 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (56)
« : 2008-02-27, 00:34:05 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (56)
           
Panie doktorze.

Zwracam się do Pana z następującymi problemami: Mam 29 lat, 190 cm wzrostu. Jestem od 4 lat na żywieniu optymalnym. Cierpię na skrzywienie kręgosłupa, egzemę, bóle w kolanach (dna).
Przez pierwsze dwa lata po przejściu na żywienie optymalne czułem się bardzo dobrze. Egzema znikła, bóle kręgosłupa minęły, a w kolanach pojawiały się rzadko (dwukrotnie wziąłem prądy selektywne).
W ubiegłym roku wróciła egzema i to w bardziej zaawansowanej postaci.
Po konsultacji z lekarzem optymalnym, znacznie ograniczyłem spożycie białka. Efekt był taki, że egzema znikła po kilku tygodniach, natomiast na wadze straciłem 5 kg. W obecnej chwili, przy moim wzroście 190 cm, ważę 68 kg.
Samopoczucie moje bardzo się pogorszyło - jestem ciągle zmęczony, senny, apatyczny. Odczuwam głód, szczególnie wieczorem, ale bojąc się przekroczyć białko (wtedy występują napady bólu w kolanach), zaspakajam go śmietaną 30%. Zjadam 2 posiłki dziennie. Moja dieta zawiera dziennie do 50 g białka, 150-200 g tłuszczu, 50-60 węglowodanów.
Często jadam podroby, galaretki wieprzowe, zupy kolagenowe.
Czy to jest wskazane przy tej chorobie kolan? Proszę mi powiedzieć, czy popełniam jakiś błąd w moim żywieniu? Chciałbym pozbyć się chorób i to na zawsze, odzyskać dobre samopoczucie i siłę.
Chciałbym także nieco przytyć. Jak to zrobić? Proszę poradźcie.
                                                                                                     
                                                                                                 Zygmunt P.

                       
 Panie Zygmuncie!
Opisane przez Pana choroby, czyli dna, egzema (wypryska alergiczny lub kontaktowy) należą do jednostek wywoływanych przez nadmierne spożycie niskowartościowego białka.
Zazwyczaj przejście na żywienie optymalne powoduje szybkie ustąpienie obu dolegliwości, ponieważ jest to dieta zawierająca wysokowartościowe białka zwierzęce. Po pewnym czasie należy jednak ograniczyć spożycie białka, ponieważ przebudowany organizm zaczyna wykorzystywać je jako źródło energii, a powinno być ono jedynie materiałem budulcowym. Szczególnie ważne jest to u osób z chorobami alergicznymi i dną moczanową. U większości osób, spożywanie białka w ilości takiej jak na początku diety (1 g na kg należnej masy ciała) nie powoduje szkodliwych następstw.
W Pana przypadku konieczne było zmniejszenie podaży białka, ale obecnie wygląda na to, że jest go zbyt mało. Utrata wagi i głód świadczą o niedoborze białka. Pisze Pan, że jest go do 50 g na dobę, ale nie wiem, czy nie jest to na przykład 30 g, taka ilość nie będzie wystarczająca.
Powinien Pan zjadać 40-60 g białka na dobę i należy dostarczać je w produktach najbardziej wartościowych. W przypadku dny nie ma konieczności zjadania dużych ilości produktów kolagenowych.
Proponuję raczej zjadać więcej żółtek (jedno zawiera 3 g białka) pod różną postacią oraz wątróbkę i tłuste mięsa. Można również, jeżeli Pan jest głodny, zjeść wieczorem dodatkowo 20 węglowodanów.
Ich spożycie na poziomie 80 g na dobę będzie właściwe. Tłuszczów można w ogóle nie liczyć i spożywać tyle, aby czuć się najedzonym. Zwiększając nieco białka i węglowodany, powinien Pan powoli przybierać na wadze. Należy również zastanawiać się, czy wyprysk nie był spowodowany jakąś substancją chemiczną, z którą miał Pan kontakt. Mogą to być dodatki do żywności lub np. detergenty. W życiu codziennym jest to najczęściej spotykana przyczyna zmian skórnych.

                                                                                                                    Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                                Optymalny konsultant medyczny.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.