forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2020-07-14, 08:23:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
581190 wiadomoci w 4036 wtkach; wysane przez 38 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maokai
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  "Gry satelitarne", czyli...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: "Gry satelitarne", czyli...  (Przeczytany 23792 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #20 : 2008-02-16, 15:28:52 »


Bedzie smieszno OJ bedzie, jak to spadnie na jakies miasto
i nastapi wybuch. Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

"Weś" mnie nawet nie strasz ,bo dostane rozstroju nerwowego  Confused  Shocked 
Miała kiedyś pożar w domu ( z wybuchu),to jest po prostu masakra-tego się nie da opisać!!! ,a co dopiero jakiś gigantyczny wybuch!!!  Shocked
Nie no,nie mogę o tym mysleć,napiłabym się jakiegoś drinka  Rolling Eyes

Jasiem nawet nie przejmujem, bo zakladam, ze jak juz
pier..lnie to w sasiada ktorego nie lubie. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

(wzorcowe przedstawienie problemu "Dzien Swira" )

Tosie nazywa myslenie pozytywne. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #21 : 2008-02-16, 15:34:55 »

Tosie nazywa myslenie pozytywne. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

No to ja mam na odwrót ,też byś tak miał,jakby Cie spotykały takie szczęścia w nieszczęściu .
Przypomniała mi się taka rozmowa z lekarzem chirurgiem jakieś kilka lat temu.
Mówił,że miał też takiego brata jak ja (chodziło mu o to "szczęście"),że gdy groziło im (kolegom) jakieś niebezpieczeństwo,to oni się nie bali,gdy ten brat byl z nimi,bo bylo wiadomo,ze wszystko spadnie na niego   Idea  Neutral
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #22 : 2008-02-16, 15:50:28 »

6 marca kazda rodzina powinna sie rozproszyc, zeby nie zgineli wszyscy.

Proponuję wprowadzić darmowe przejazdy komunikacją miejską i PKP na odległość do 33km
 od miejsca zamieszkania Smile


maf to było genialne, w sumie optymalni nie powinni się panicznie zachowywać więc możemy sobie poużywać Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #23 : 2008-02-16, 16:29:53 »

maf to było genialne, w sumie optymalni nie powinni się panicznie zachowywać więc możemy sobie poużywać Smile


Wystąpię w roli nożyc i powiem,ze nie panikuję,po prostu się boję ,a to nie to samo ,bo kiedy byłam w kryzysowej sytuacji zachowałam zimną krew i nie straciłam zdolnosci logicznego myslenia  Razz
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #24 : 2008-02-16, 16:46:15 »

No i warto byłoby kilka kropli jodyny na cukrze łyknąć i wyjeździć benzynę w samochodzie, żeby nie miało co wybuchać, śmietanka polityków i genialne dzieci powinny na wszelki wypadek wybrać się na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce.

Jak mam popatrzyć w szklaną kulę, to widzę, że coś jednak na Europę spadnie, a próba zestrzelenia nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.http://jba1.republika.pl/info.htm
Do spektakularnego zjawiska spadku deszczu meteorytów doszło 27.09.2003r. w Indiach w prowincji Orissa. Cytuję notatkę prasową PAP z dnia 29 września. "Co najmniej 20 osób zostało rannych, gdy deszcz meteorytów nieoczekiwanie spadł na Ziemię w prowincji Orissa we wschodniej części Indii. Kilkaset osób uciekało w panice na widok spadających z nieba, rozgrzanych do czerwoności meteorytów. Wszystko trwało zaledwie kilka sekund. Nagle zrobiło się jasno jak w dzień, wszędzie było pełno meteorytów - opowiadał jeden z mieszkańców. Meteoryty zasypały duży fragment prowincji Orissa, zniszczonych zostało kilka domów. Lokalne władze powołały zespół ekspertów, który ma oszacować straty". Informacje, które dotarły z Indii do dnia 12.10.2003r. nie potwierdziły wiadomości o zniszczonych domach i rannych mieszkańcach. Według relacji Mika Farmera, znanego kolekcjonera meteorytów, który udał się na miejsce spadku, do tej pory zebrano tylko około 8,5kg meteorytów w postaci czterech kamieni - 5,7kg, 1,7kg, 0,9kg i 0,25kg. Meteoryty te zostały przekazane policji, ponieważ zgodnie z miejscowym prawem są one własnością państwa i mają trafić do Państwowego Muzeum Geologii w Kalkucie. Niestety sprawa pozyskiwania dalszych okazów nie wygląda dobrze - większa część terenu spadku jest akurat zalana przez wodę - maja tam właśnie wielką powódź. Według wstępnej oceny dokonanej przez M.Farmera meteoryt Orissa, to chondryt typu H bardzo podobny do Zaga (H3-6).


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #25 : 2008-02-17, 10:18:38 »

Moja starsza córka nie może się doczekać, kiedy spadnie satelita i koniecznie by chciała,żeby spadła koło nas,bo ona chciałaby to widzieć  Confused
A moja młodsza córka się pyta,czy satelity buduje się w kosmosie  Shocked
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #26 : 2008-02-19, 01:21:40 »

http://krysmann.net/wp22/300/spadajacy-satelita-usa193-trajektorie

„W okresie miedzy 18 a 26 lutego 2008 bedzie golym okiem widoczny spadajacy satelita na niebie ponad europa. Oczywiscie pod warunkiem ze nie zostanie on wcześniej zestrzelony lub po prostu nie spadnie. Na stronach portalu Heavens-Above mozna obsewowac trajektorie przelotow i zobaczyc aktualna pozycje satelity nad ziemia (obraz ponizej).”

„Według powyższej tabeli 23 lutego okolo godziny 17:53 satelita bedzie znajdowal sie nad centralna polska na wysokosci niespelna 261 km.”

Jakby link padł to są setki innych:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=usa193
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #27 : 2008-02-19, 01:34:49 »

....„Według powyższej tabeli 23 lutego okolo godziny 17:53 satelita bedzie znajdowal sie nad centralna polska na wysokosci niespelna 261 km.”......

Tak trudno dac wiare, ze to przypadek sprawi,
ze satelita po zestrzeleniu, spadnie na Polske - twardego sojusznika USA
a nie np. do oceanu,
co by rosjanie "czarna skrzynke lub glowiczki" nie przechwycili
he, he, he Cool Laughing Razz

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #28 : 2008-02-20, 06:04:19 »

http://sattrackcam.blogspot.com/2008/01/usa-193-imminent-decay-in-news.html

On Feb 18th Ted Molczan has drawn attention to a NOTAM, issued by the US Government, that might point to a possible ASAT attempt on USA 193 on Feb 21, 3:30 GMT.
18go lutego Ted Molczan zwrócił uwagę na NOTAM (NOtice To AirMan - to zawiadomienie, zawierające informacje o ustanowieniu, stanie lub zmianie urządzeń lotniczych, służb, procedur – w tym wypadku o zakazie lotów), wydane przez rząd USA, które może wskazywać na możliwą próbę ASTA (Anti-satellite_weapon – broni przeciw-satelitarnej) na satelicie USA193 dnia 21 lutego o godzinie 3:30 czasu Londyńskiego (4:30 czasu Polskiego)

The NOTAM excludes an area just west of Hawaii over which USA 193 will pass near the time above (see below map, showing USA 193's approximate position at 21 Feb 3:30 UTC):
Wspomniany NOTAM wyłącza obszar na zachód od Hawajów nad którym satelita USA193 będzie przelatywał we wspomnianym czasie (mapa poniżej pokazuje przybliżoną pozycję satelity USA193 21 lutego o 3:30 GMT)

An ASAT attack at this moment in this ground track will mean that within minutes the resulting debris cloud would come into range of ground tracking stations at the US West coast, where twilight will just have ended (and with the full moon being in eclipse at that moment (!) and low in the sky anyway, it will be no hindrance to optical tracking facilities for tracking faint fragments).
Przeprowadzenie ataku w tym czasie zagwarantuje, że opadające w ciągu następnych minut szczątki znajdą się w zasięgu radarów zachodniego wybrzeża USA, gdzie właśnie zapadną ciemności (wystąpi w tym czasie całkowite zaćmienie księżyca (!), i tak znajdującego się nisko nad horyzontem, nic więc nie przeszkodzi by obserwować gdzie spadną nawet małe kawałki)

Also, any quickly re-entering fragments will come down over the barren Canadian Arctic, rather than pass over highly populated areas. For a full orbit following an attack at this location, debris will not pass over significant inhabited land.
Także, te szczątki satelity, które po ataku szybko wpadną w atmosferę, nie spadną na obszary znacząco zaludnione, a raczej na niezamieszkałe arktyczne obszary Kanady

John Locker noted that a second NOTAM has now been issued for the same area, one day later, corresponding to a similar USA 193 pass. This is probably for a potential second attempt if the first fails.
John Locker zauważył, że drugi zakaz lotów został ustanowiony na tym samym obszarze jeden dzień później, również pod przelatującym USA193. To prawdopodobnie na wypadek drugiej próby gdyby pierwszy atak się nie udał.


Adam319:
********
Inne informacje które zebrałem są następujące:

- Atak nie odparuje satelity lecz spowoduje wybuch zbiornika z hydrazyną i może rozerwie satelitę na mniejsze kawałki z których połowa wejdzie w atmosferę wcześniej, a połowa później niż gdyby atak nie został przeprowadzony.

- Sporo kawałków które nie spadną natychmiast po ataku zboczy z orbity nawet o setki kilometrów i spadnie w miejscu trudnym do przewidzenia.

Jeśli atak 21 lutego się nie powiedzie dobrze widoczny satelita np. przeleci mieszkańcom Pszczyny spokojnie nad głową i dalej będzie sobie można w miarę dokładnie wyliczać gdzie spadnie (może około 15 marca) w jednym kawałku Smile

Data:  Piątek, 22 lutego, 2008 
Satelita:  USA193
Pozycja obserwatora:  Pszczyna <Śląskie>( 50°N, 19°E)
Czas: 17:56 CET, Wysokość 90° (czyli przeleci pionowo nad głową)
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #29 : 2008-02-20, 06:47:00 »

Jeszcze stronka na drugą nogę, z wieloma dodatkowymi informacjami:

http://www.zarya.info/Tracking/USA193/USA193.php
The area laid out in the NOTAM is not designed to catch post-collision fragments from the satellite and intercepting warhead because there will not be any heading in that direction. The SM-3 missile that will be used is three-stage, so the area covers the splashdown of stages 1 and 2, and in the event of a miss, stage 3 and it's warhead also.
Zakaz lotów został ogłoszony nie z obawy przed spadającymi po ataku kawałkami satelity gdyż to nie ten kierunek, ale dlatego, że użyta zostanie rakieta SM-3, która jest 3-członowa. Oznacza to, że musi gdzieś spaść odrzucony pierwszy i drugi człon rakiety, a w wypadku chybienia także człon trzeci z jego głowicą bojową.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #30 : 2008-02-21, 03:49:43 »

http://www.heavens-above.com/orbitdisplay.aspx?icon=default&width=500&height=500&mode=A&satid=29651

Sprawa jest prosta, za 40 minut satelita doleci nad Hawaje i albo się spotka z pociskiem rakietowym albo nie, bo podobno huśta na oceanie i Amerykanie obawiają się, że nie trafią Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #31 : 2008-02-21, 03:56:55 »

A i jeszcze wspominane wcześniej zaćmienie Księżyca - jeśli chmury nie przesłaniają Smile

http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/LEmono/TLE2008Feb21/image/TLE2008Feb21-GMT+1.GIF
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #32 : 2008-02-21, 06:59:26 »

No sukces  Very Happy.
To, co miało się skopcić w atmosferze, zostało trafione i też się skopci Cool.
Kosmiczne igraszki skończone   Mr. Green

Co teraz wymyślą? - może obronę przed rosyjskimi rakietami skierowanymi "na tarczę", której jeszcze nie ma? Laughing
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #33 : 2008-02-21, 20:35:14 »

male nieszczescie dla Ziemi  Very Happy gdyby cos takiego sobie spadlo
nie o to temat  Sad .......... boicie sie chyba o wszystkicg ktorych kochacie , to widac  , to bardzo dobrze
czytacie wikipedie ? ( chyba ) tam kiedys bylo o 2012 i kalendarzu majow  , teraz tego NIE MOZNA ZNALEZC  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

to jest  moj post

 wazne w tym wszystkim jest cos innego , czego nie dostrzegacie . kalendarz mowi o pewnym wydarzeniu w naszym ukladzie sloneczny i opisuje je ... to jest inna skala inne spojrzenie ... to wyglada tak : my ludziki wiemy ze bedziemy budowac autostrade w jakims tam miejscu i czasie . na jej drodze jest duze mrowisko ...
a mrowkom ktos powiedzial o planie zagospodarowania przestrzennego ...
roznica jest taka ze one maja mozliwosc ucieczki

http://www.nautilus.org.pl/?i=434

strona jest ciekawa i taka troche niesamowita 
warto poszukac tematu o pewnym wydarzeniu w ukladzie Slonecznym 2012 ery jesussa chrysstusa
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #34 : 2008-02-21, 20:50:55 »

Nie siedzę w przepowiedniach, ale wszystkie kraczą, że jak post będzie krótki, a Księżyc czerwony to będzie się działo.

Mogę się mylić ale teoretycznie Wielkanoc może być tylko 2 dni wcześniej niż w tym roku, no i ten 29 luty, no i skończył się właśnie w Chinach rok Świni, która to uważana jest tam za symbol dostatku i dobrobytu Smile

Ryjku, cza się napić – póki można Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #35 : 2008-02-21, 20:52:28 »

Nie siedzę w przepowiedniach, ale wszystkie kraczą, że jak post będzie krótki,

Chodzi Ci o post pisany na Forum?  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #36 : 2008-02-21, 20:53:27 »

Z tego zamieszania u siebie,nie powiększyłam  Sad  Crying or Very sad Neutral Idea
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #37 : 2008-02-21, 20:58:13 »

A po co Ci większe?  Wink Mr. Green
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #38 : 2008-02-21, 20:59:37 »

a po nico  Razz  Twisted Evil
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "Gry satelitarne", czyli...
« Odpowiedz #39 : 2008-02-21, 21:01:51 »

Tak właśnie przypuszczałem  Very Happy
Admin - pomoże!. Tak miało być : słowo "post"?.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 18 zapytaniami.