forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 16:58:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660197 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?  (Przeczytany 4561 razy)
Waldek
Go


Email
ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?
« : 2008-02-18, 15:12:50 »

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7248875.stm

Nanoroboty będą miliardami pływać w żyłach ludzi przyszłości jak krwinki?

Tak myślę że to poprawianie natury skończy się jak zwykle zle. Lepsze jest wrogiem dobrego.
Zapisane
Marty
Go


Email
Odp: ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?
« Odpowiedz #1 : 2009-06-19, 13:38:29 »

No cóż Panie Waldku.. ręce opadają..Najlepiej jakby każdy miał po 10-ro dzieci i był biedny..Ubogim i niewykształconym społeczeństwem się łatwiej kieruje..
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?
« Odpowiedz #2 : 2009-06-19, 14:34:27 »

Tak myślę że to poprawianie natury skończy się jak zwykle zle. Lepsze jest wrogiem dobrego.

Poprawianie natury nie zawsze kończy się źle:
-- hodowla (zwierzątka nie muszą same "w naturalny sposób" migrować za jedzeniem -- hodowla),
-- technika (przyroda dała tylko nogi, ale czasem wygodniej pojechać samochodem czy polecieć samolotem, wygodnie się ogolić elektryczną maszynką czy wyprać koszulę w elektrycznej prace miast "naturalnie" w rzece), Wink
-- jeśli ktoś "naturalnie" zachorował na paraliż nóg, to wóżki inwalidzkie, w niedalekiej przyszłości być może mechaniczne nogi a w jeszcze dalszej teleport będą dla niego wybawieniem. Wink
-- antybiotyki (czasem są niezbędne).
...wymieniać można pół dnia.

"Optymalnym" którzy "przeczytali" książki dr. Kwaśniewskiego się wydaje, że cała nauka, jeśli nie zajmuje się ŻO, to jest nic nie warta a często szkodliwa a wszyscy naukowcy którzy nie zajmują się ŻO to głupcy. Genialni ludzie trafiali się setki lat przed pojawieniem się ŻO i wynajdywali oni bardzo pomocne ludziom wynalazki. Po to człowiek poznaje naturę, żeby ją wykorzystywać dla swoich celów -- jeśli cele dobre, to efekty często też.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?
« Odpowiedz #3 : 2009-06-19, 14:50:03 »

"michal"
słusznie prawisz.  Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?
« Odpowiedz #4 : 2009-06-19, 14:52:04 »

to się nazywa zdrowe podejście do sprawy...
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?
« Odpowiedz #5 : 2009-06-19, 15:02:48 »

to się nazywa zdrowe podejście do sprawy...

Witaj Violus. Tak sobie wyobrazam ile "robotow diagnostycznych" jest w Twojej pracy!
Ciekawe co sadzisz o tej calej "diagnostyce"?  Cool

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?
« Odpowiedz #6 : 2009-06-19, 15:20:46 »

to się nazywa zdrowe podejście do sprawy...

Witaj Violus. Tak sobie wyobrazam ile "robotow diagnostycznych" jest w Twojej pracy!
Ciekawe co sadzisz o tej calej "diagnostyce"?  Cool



Myślę iż diagnostyka w medycynie to podstawa, bez której ani rusz, jest tylko jeden  warunek badania muszą być wykonywane na dobrym sprzęcie, jeśli chodzi o analityke dobrze skalibrowanym wysokiej jakosci sprzęcie, jeśli chodzi o mikrobiologie również ale w mikrobiologii dochodzi jeszcze jeden aspekt, wiedza mikrobiologa ponieważ musi on prawidłowo zinterpretować to co widzi, musi prawidłowo ocenić i zinterpretować wyhodowanego patogena zwłaszcza jeśli chodzi o drogi oddechowe, krew( dużo zanieczyszczeń z zewnątrz) musi umieć dobrać odpowiedni zestaw antybiotyków i ustosunkować się w odpowiedni sposób aby móc udzielić kompetentnej rady lekarzowi który dzwoni i pyta, oj pyta i to bardzo konkretnie....mnie osobiście bardzo cieszy taka sytuacja ponieważ mam poczucie przydatności ....to się nazywa współpraca diagnosty z lekarzem

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?
« Odpowiedz #7 : 2009-06-19, 15:31:44 »

oczywiście diagnostyka w szerszym pojęciu to odrębny szeroki temat...dobry sprzęt i mądry diagnosta, głupio napisać komuś iż jego woreczek wypełniony kamyczkami  gdy tymczasem 10 lat wcześniej delikwent przeszedł operacje usunięcia tychże kamyczków... Smile nie mówiąc o poważniejszych sprawach...
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: ludzie-maszyny, nowy kierunek ewolucji?
« Odpowiedz #8 : 2009-07-12, 18:11:46 »

Kiedyś usłyszałem ciekawą odpowiedź na pytanie : "Czy technologia nie przeszkadza wam w naturalnym środowisku i czy nie jest źła dla waszych organizmów" (Coś w ten deseń dokładnie teraz pytania nie mogę zacytować)

Odpowiedź : "Ingerencja technologii w organizmy żywe to naturalny proces rozwoju" (Zabrzmiało to trochę tak, że jest naprawdę potrzebna do dalszego rozwoju i jest czymś naturalnym tj. nie można się tego obawiać)

Co prawda widziałem to w jakimś dokumencie na temat skradzionej kasety z NASA na której był nagrany wywiad z rozbitkami w Roswell. Może prawda, może fikcja, ale bądź co bądź trochę prawdy w tej odpowiedzi jest ;]

Dodam jako ciekawoste usłyszaną w tym filmie, że ciężko było się dogadać z rozbitkami. Poziom inteligencji tak przewyższał nasz, że dla porównania rozmowa wygląda tak jak gdy my byśmy chcieli wytłumaczyć małemu pieskowi co do tej pory osiągneła nasza cywilizacja Smile
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.