forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 09:08:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660355 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (48)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (48)  (Przeczytany 6957 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (48)
« : 2008-02-19, 03:42:01 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (48)

Panie Doktorze,

Od 3-ch lat jestem na żywieniu optymalnym. Zjadam B i W od 35 g do 45 g, tłuszcze ograniczam.
Ciśnienie krwi się unormowało, ale waga przy wzroście 156 cm utrzymuje się 93 kg. Cukier na czczo mam 140-150 mg% (zażywam 1/2 tabl. Diaprelu o przedłużonym działaniu). Teraz mnie martwią bardzo zimne nogi i nowe żylaki.
Przy kolanie wielkości dużego jajka zgrubienie. Nie boli, ale mnie to martwi. Co mam robić. Mam 60 lat.

                                                                                                Stanisława K.

Pani Stanisławo,
Po zamianie żywienia tradycyjnego na optymalne uzyskała Pani unormowanie ciśnienia tętniczego. Świadczy to dobitnie, iż organizm zaopatrzony w lepsze materiały energetyczne i budulcowe poprawił swoje funkcjonowanie. Komórki mięśnia sercowego u człowieka stosującego żywienie optymalne działają sprawniej. Do swojej pracy wykorzystują bogato energetycznie związki fosforowe.
Zapewnia to prawidłową kurczliwość mięśnia sercowego i jego efektywny heurodynamizm. Nie ma możliwości wystąpienia niedotlenienia, czyli tzw. głodu tlenowego, gdzie ma to często miejsce w przypadkach, gdy mięsień sercowy do swojej pracy wykorzystuje glukozę. Podczas tradycyjnego żywienia (duże ilości węglowodanów) glukoza jest wykorzystywana jako źródło energetyczne.
Jest spalana w procesach beztlenowych, a jak wiadomo, serce braku tlenu nie toleruje. Pomimo, iż stosuje Pani 3 lata żywienie optymalne, utrzymuje się dość spora nadwaga. Zdarza się to wyjątkowo rzadko.
Najprawdopodobniej jest to spowodowane błędami. Powinna Pani dobowo spożywać nie mniej jak 120 g tłuszczu, około 30-45 g białka oraz ok. 50 g węglowodanów. Powinna Pani spożywać  dwa posiłki dziennie. Przerwa między nimi powinna wynosić ok. 8-10 godzin. Jeżeli pomimo tych zaleceń, po miesiącu waga nie ulegnie zredukowaniu, można spróbować zastosować jednodniowe 'głodówki", jeden raz w tygodniu. Polecałbym spróbować prądy selektywne na okolicę jamy brzusznej (typu S).
Jest to metoda wspomagająca spadek wagi.
Zmniejsza się u pacjentów apetyt, a zwiększa się wydalanie substancji pobudzających procesy spalania tłuszczu tkankowego.
Diaprel należy już odstawić. Nie jest potrzebny. Po korekcji diety poziom glukozy powinien utrzymywać się w granica 100-140 mg%, niezależnie czy przed, czy po posiłku.
Po 3-letnim okresie żywienia optymalnego nie powinny występować zaburzenia krążenia obwodowego. 'Zimne nogi" - problem, o którym Pani wspomina w liście, nie jest spowodowany miażdżycą, ponieważ już dawno by ustąpił.
Ta przykra dolegliwość może być powikłaniem cukrzycy typu II, zmianami neuropatycznymi.
Szkoda,  iż nie opisała Pani szczegółów historii tej choroby.
Można ostatecznie spróbować zastosować serię prądów selektywnych na kończyny dolne. Stosując żywienie optymalne, żylakowatość podudzi będzie się cofać.
Zmianę w okolicy kolana powinien obejrzeć lekarz chirurg. Jeżeli  jest niebolesna, nie powiększa się i nie utrudnia pracy stawu kolanowego, na pewno jest niegroźna. Ze względu na jej wielkość (duże jajo kurze) można rozważyć jej chirurgiczne usunięcie.

                                                                                                                                        Z pozdrowieniami
                                                                                                                                 Lek. med. Maciej Garbień
                                                                                                                              Optymalny konsultant medyczny.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.