forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 01:21:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Nowe jajka !!!!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowe jajka !!!!  (Przeczytany 28404 razy)
adampio
Go


Email
Nowe jajka !!!!
« : 2008-02-19, 11:39:04 »

Brzmi to moze troche glupio, ale pokazaly sie na dunskim rynku nowe jajka. Pochodza od kur, ktore sa karmione siemieniem lnu.
Nowe jajka maja tyle Omegii 3, ze zaspokajaja ponad 15 % zalecanego dziennego zapotrzebowania tego kwasu tluszczowego. EU zaleca tylko 2.
Jajka te maja jeszcze jeden szczegolny walor, mianowicie stosunek miedzy kwasami tluszczowymi Omega 3 i Omega 6, ktory jest na poziomie 1:2, gdzie inne jajka maja ten stosunek 1:12. Stosunek 1:2 powinien, z zalozenia, byc stosunkiem optymalnym dla organizmu ludzkiego, w ktorym to Omega 3 jest wykorzystywana w sposob prawidlowy. 

I jeszcze jedno wazne spostrzezenie, ze zawartosc Omegii 3 w jajkach jest jednakowa przez caly rok, poniewaz kury sa karmione siemieniem lnu przez caly rok.

Pionierem w tym temacie jest firma belgijska, ktorej jajka sa bardzo popularne na ichniejszym rynku. Belgijske jajka nazywaja sie Oivita.
Dunskie: Hørblomst
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #1 : 2008-02-19, 13:10:34 »

u nas chyba jajka zielononóżki z numerami 1 i 2 są względnie jadalne

a paradoksalnie najgorsze są te marketowe trójki i dwójki z... wielkim napisem OMEGA 3, owe kury są karmione algami morskimi i jaja po prostu śmierdzą glonami i są paskudne w smaku Confused
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #2 : 2008-02-19, 14:30:28 »

Jak tylko człowiek zaczyna poprawiać naturę, to nic dobrego z tego wyjść nie może. To tylko reklama na niezły biznes.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #3 : 2008-02-19, 15:38:54 »

Brzmi to moze troche glupio, ale pokazaly sie na dunskim rynku nowe jajka. Pochodza od kur, ktore sa karmione siemieniem lnu.
Nowe jajka maja tyle Omegii 3, ze zaspokajaja ponad 15 % zalecanego dziennego zapotrzebowania tego kwasu tluszczowego. EU zaleca tylko 2.
Jajka te maja jeszcze jeden szczegolny walor, mianowicie stosunek miedzy kwasami tluszczowymi Omega 3 i Omega 6, ktory jest na poziomie 1:2, gdzie inne jajka maja ten stosunek 1:12. Stosunek 1:2 powinien, z zalozenia, byc stosunkiem optymalnym dla organizmu ludzkiego, w ktorym to Omega 3 jest wykorzystywana w sposob prawidlowy. 
I jeszcze jedno wazne spostrzezenie, ze zawartosc Omegii 3 w jajkach jest jednakowa przez caly rok, poniewaz kury sa karmione siemieniem lnu przez caly rok.

Pionierem w tym temacie jest firma belgijska, ktorej jajka sa bardzo popularne na ichniejszym rynku. Belgijske jajka nazywaja sie Oivita.
Dunskie: Hørblomst

Wole "normalne"jajka , i niech maja stosunek 1:12, i moze nie warto poprawiac NATURY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #4 : 2008-02-19, 15:52:04 »

.....I jeszcze jedno wazne spostrzezenie, ze zawartosc Omegii 3 w jajkach jest jednakowa przez caly rok, poniewaz kury sa karmione siemieniem lnu przez caly rok.......

Ciekawe jaki faktycznie wplyw beda mialy takie zoltka na dlugosc zycia
i zdrowie.?????

Co z powstawaniem kamieni zolciowych i z powiklaniami miazdzycy????

Generalnie pewnie dowiemy sie tego za jakis czas, teraz to
troche jak loteria.!!!!

Ale jak to mowia kto nie gra ten nie wygrywa Shocked Laughing Razz



Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #5 : 2008-02-19, 16:56:30 »

Brzmi to moze troche glupio, ale pokazaly sie na dunskim rynku nowe jajka. Pochodza od kur, ktore sa karmione siemieniem lnu.


jak oni to dają

normalna kura siemienia lnianego nie tknie

czy nie pisano o związkach  cyjanogennych w siemieniu?

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #6 : 2008-02-19, 17:02:02 »


czy nie pisano o związkach  cyjanogennych w siemieniu?



A ile niby to siemie tych związków zawiera? Czy nie śladowe ilości?
Gdyby to było takie straszne,to obserwowałoby się masowe zgony po siemieniu ,a się nie obserwuje.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #7 : 2008-02-19, 17:10:34 »

Niemal we wszystkich roślinach są śladowe ilości związków toksycznych.W pszenicy też.

A propo tych związków cyjanku,to migdały też je zawierają,tylko tak jak napisałam w śladowych ilosciach,nieszkodliwych dla zdrowia,oczywiście wszystko z umiarem!
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #8 : 2008-02-19, 17:16:00 »


.....A ile niby to siemie tych związków zawiera? Czy nie śladowe ilości?
Gdyby to było takie straszne,to obserwowałoby się masowe zgony po siemieniu ,a się nie obserwuje...

Podaje posta z forum, znalezionego w necie
Sam nie wiem czy to bzdury czy prawda
ale wypadaloby dokladnie sprawdzic,
bo to nasze zdrowie i zycie
. Shocked Shocked Shocked

"Z tego , co ja wiem na temat siemienia wynika, że aby pozbyć się potencjalnie trujących glikozydów, trzeba siemię podprażać.
Problem był tylko w tym, w jakiej temperaturze i jak długo, żeby nie zniszczyć kwasów Omega 3.
Tak jak kiedyś obiecałam, dręczyłam w maju w Gołubiu dr Dąbrowską nt. siemienia, gdzie tylko się dało.
Ustaliłyśmy, że najbezpieczniej jest podprażać umyte siemie w temperaturze ok. 80 st.C w piekarniku a nie na patelni, ponieważ na patelni trudno jest kontrolować temperaturę.
Wklejam to, co znalazłam w moim komputerze ze „starej” dyskusji nt. siemienia.
„Dalej będę się upierała, że jednak przydałby się chemik , aby dokładnie nam to wyjaśnić.
W szczególności, jak skutecznie pozbyć się glikozydów z siemienia, jakie można stosować maksymalne dawki siemienia np. dzieciom, jakie jest niebezpieczeństwo przy systematycznym jedzeniu siemienia.
Póki co, wyjaśnię jak potrafię.
Niektóre rośliny wytwarzają związki cyjanogenne ( jasne, że nie cyjanek potasu), zawierajace grupę cyjanową –CN.
Większość związków cyjanogennych ma charakter glikozydu- nitrylozydu.
I tak np. :
-migdały – amigdalinę,
-tarnina, czeremcha, wiśnia, czereśnia- prunazynę,
-bez czarny- sambunigrynę,
- len – linamarynę,
- koniczyna – lotaustralinę,
itp.
W wyniku hydrolizy enzymatycznej lub kwasowej ( np. w trakcie trawienia pokarmu) glikozydy cyjanogenne wydzielają cyjanowodór ( kwas pruski) HCN.
Jak wiadomo cyjanowodór i jego sole (cyjanki) należą do najsilniejszych toksyn.
Wykazują silne powinowactwo do układu żelazowo-porfirynowego enzymów oddechowych. Blokują więc funkcję enzymów oddechowych.
Cyjanowodór może łączyć się z hemoglobiną.
Śmiertelna dawka HCN dla człowieka wynosi około 1 mg/kg masy ciała.
Niebezpieczne jest więc np. zjedzenie 70 i więcej migdałów jednorazowo, pestek z jabłek, czy owoców mandarynki, gdzie są obecne glikozydy cyjanogenne w ilości 0,5 do 1mg.
Dodam jeszcze, że Komisja E, niemiecki zespół ekspertów zajmujący się bezpieczeństwem i dawkowaniem ziół leczniczych, zaaprobował stosowanie przy chorobach przewodu pokarmowego maksymalnie do 3 łyżeczek mielonego lnu, dwa razy dziennie.”

Sezam po namoczeniu na 6 do 8 godzin też trzeba podprażać, aby pozbyć się kwasu oxalinowego, który wiąże wapń."

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #9 : 2008-02-19, 17:22:38 »

Ja kiedyś słyszałam,ze migdały zawierają te związki i również znalazłam na Forum Cemicznym takiego posta:

"LD50 dla cyjanowodoru przy podaniu doustnym u cżłowieka wynosi 1.5 mg/kg ciała. Czyli przeciętny człowiek (mężczyzna ważący 80 kg) żeby się przekręcił od zjedzenia migdałów musi ich zjeśc około 120, zakładając że jeden gorzki migdał waży około 5 gramów to trzeba zjeśc 600 gram tychzę migdałów, czyli jak cżłowiek ważacy 70 kilo zje pól kilograma tych migdałów to ma dużeeee szanse że się przekręci i kopnie w kalendarz. Ale kto zje tyle gorzkich jak cholera migdałów i sie nie zchawci, wiec praktycznie nie możliwe jest żeby od tego umrzeć".

Także to jest ostrzeżenie dla JURKA!!!

Ale tak jak pisałam wczesniej wiem,że pszenica i inne zboża zawierają też jakieś toksyczne związki i też w śladowych ilościach(ale nie pamietam nazwy).
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #10 : 2008-02-19, 17:25:52 »

...czy nie pisano o związkach  cyjanogennych w siemieniu.....

Moze jednak te jaja z omeg3, dzieki "kurom"
zostaly oczyszczone z "cyjankow"
jednak marna to pociecha bo w dalszym ciagu zawieraja cholesterol.

Wiem, wiem............. cholesterol egzogenny
sie nie wchlania przez jelita i nie wbudowuje do "miazdzycy"
tylko wszystko powstaje z "glukozy".

Tylko ze w Harperze pisze zupelnie cos innego
a w prosektorium widac i czuc te miazdzyce pod nozem.


I kto tu ma racje????? Shocked Shocked Shocked Shocked


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #11 : 2008-02-19, 18:07:59 »

To przypóśćmy,że jajka przyczyniają się do miazdżycy niezależnie od proporcji BTW,
to po jakim mniej więcej czasie (średnio) mogłyby być pierwsze objawy miażdżycy?   Rolling Eyes
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #12 : 2008-02-19, 18:16:21 »

To przypóśćmy,że jajka przyczyniają się do miazdżycy niezależnie od proporcji BTW,
to po jakim mniej więcej czasie (średnio) mogłyby być pierwsze objawy miażdżycy?   Rolling Eyes

Edyta czy na naszym forum jest juz moze jakis temat o miazdzycy
poszukajmy i moze tam przeniesiemy rozmowe na ten temat.

Jak nie ma to zalozymy nowy, tak w ramach doskonalenia forum. Shocked Laughing

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #13 : 2008-02-19, 18:27:43 »

To przypóśćmy,że jajka przyczyniają się do miazdżycy niezależnie od proporcji BTW,
to po jakim mniej więcej czasie (średnio) mogłyby być pierwsze objawy miażdżycy?   Rolling Eyes

Morgano juz "urodzil" temat:

     "O MIAŻDŻYCY. Według opinii lekarza optymalnego."


http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2023.0

Moze tam popiszemy?

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #14 : 2008-02-27, 22:28:13 »


.....A ile niby to siemie tych związków zawiera? Czy nie śladowe ilości?
Gdyby to było takie straszne,to obserwowałoby się masowe zgony po siemieniu ,a się nie obserwuje...

Podaje posta z forum, znalezionego w necie
Sam nie wiem czy to bzdury czy prawda
ale wypadaloby dokladnie sprawdzic,
bo to nasze zdrowie i zycie
. Shocked Shocked Shocked

"Z tego , co ja wiem na temat siemienia wynika, że aby pozbyć się potencjalnie trujących glikozydów, trzeba siemię podprażać.
Problem był tylko w tym, w jakiej temperaturze i jak długo, żeby nie zniszczyć kwasów Omega 3.
Tak jak kiedyś obiecałam, dręczyłam w maju w Gołubiu dr Dąbrowską nt. siemienia, gdzie tylko się dało.
Ustaliłyśmy, że najbezpieczniej jest podprażać umyte siemie w temperaturze ok. 80 st.C w piekarniku a nie na patelni, ponieważ na patelni trudno jest kontrolować temperaturę.
Wklejam to, co znalazłam w moim komputerze ze „starej” dyskusji nt. siemienia.
„Dalej będę się upierała, że jednak przydałby się chemik , aby dokładnie nam to wyjaśnić.
W szczególności, jak skutecznie pozbyć się glikozydów z siemienia, jakie można stosować maksymalne dawki siemienia np. dzieciom, jakie jest niebezpieczeństwo przy systematycznym jedzeniu siemienia.
Póki co, wyjaśnię jak potrafię.
Niektóre rośliny wytwarzają związki cyjanogenne ( jasne, że nie cyjanek potasu), zawierajace grupę cyjanową –CN.
Większość związków cyjanogennych ma charakter glikozydu- nitrylozydu.
I tak np. :
-migdały – amigdalinę,
-tarnina, czeremcha, wiśnia, czereśnia- prunazynę,
-bez czarny- sambunigrynę,
- len – linamarynę,
- koniczyna – lotaustralinę,
itp.
W wyniku hydrolizy enzymatycznej lub kwasowej ( np. w trakcie trawienia pokarmu) glikozydy cyjanogenne wydzielają cyjanowodór ( kwas pruski) HCN.
Jak wiadomo cyjanowodór i jego sole (cyjanki) należą do najsilniejszych toksyn.
Wykazują silne powinowactwo do układu żelazowo-porfirynowego enzymów oddechowych. Blokują więc funkcję enzymów oddechowych.
Cyjanowodór może łączyć się z hemoglobiną.
Śmiertelna dawka HCN dla człowieka wynosi około 1 mg/kg masy ciała.
Niebezpieczne jest więc np. zjedzenie 70 i więcej migdałów jednorazowo, pestek z jabłek, czy owoców mandarynki, gdzie są obecne glikozydy cyjanogenne w ilości 0,5 do 1mg.
Dodam jeszcze, że Komisja E, niemiecki zespół ekspertów zajmujący się bezpieczeństwem i dawkowaniem ziół leczniczych, zaaprobował stosowanie przy chorobach przewodu pokarmowego maksymalnie do 3 łyżeczek mielonego lnu, dwa razy dziennie.”

Sezam po namoczeniu na 6 do 8 godzin też trzeba podprażać, aby pozbyć się kwasu oxalinowego, który wiąże wapń."


Bedac w ciazy zjadalam kazdego dnia 200g migdalow gorzkich,no to mialam cholerne szczescie,ze dziecko urodzilo sie normalne a i ja jeszcze zyje Shocked Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #15 : 2008-02-28, 10:42:12 »

Może adampio najadł się nowych jajek  Idea  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #16 : 2008-12-18, 11:49:38 »

Nie wiem,gdzie posta napisać,bo nie ma wątku "Jajka" ,tylko jajka w majonezie,jajka po hiszpańsku,jajka na sałacie i takie tam.
Wiec o co mi chodzi?
Kupiłam dzis na targu jajka od faceta bez stempla .Ten pan mówił,ze to sa jajka od niego,ze on chodzi po powietrzu i ,ze te jajka są zdrowe.
I co Wy na to?
Jak są jajka takie powiedzmy ze wsi,to na co zwracać uwage ,żeby wiedzieć,ze są świeże?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #17 : 2008-12-18, 11:51:12 »


Kupiłam dzis na targu jajka od faceta bez stempla .

Zebycie dobrze zrozumieli,to nie chodzi mi o faceta bez stempla,tylko o jego jajka bez stempla.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #18 : 2008-12-18, 12:49:04 »

Innych nawet nie ruszę. Tylko wiejskie bez stempli.
Od razu widac różnicę ( kolor, zapach, smak).
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #19 : 2008-12-18, 12:55:34 »

Innych nawet nie ruszę. Tylko wiejskie bez stempli.
Od razu widac różnicę ( kolor, zapach, smak).


Jeszcze nie próbowałam. Chodzi mi o to,zeby nie były jakies oszukane,ale moze przesadzam....
50gr kosztowało jedno jajko ,a Ty ile płacisz za jajko?
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 17 zapytaniami.