forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 01:43:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (49)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (49)  (Przeczytany 7045 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (49)
« : 2008-02-20, 04:26:02 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (49)

Dzień dobry!

Panie doktorze, zwracam się z prośbą o pisemną poradę. Mam 38 lat.
Od 12 lat walczę z chorobą, która odebrała mi radość życia, tj. nerwicą lękową z napadami paniki. W ciągu tych lat były lata ciszy i względnego spokoju. Od 3 lat ponownie jestem pod opieką lekarza psychiatry.
W międzyczasie stosowałam leczenie medycyną niekonwencjonalną, tzn. wizyta u irydologa, leczenie ziołami tybetańskimi, bioenergoterapia, wszelka dostępna lektura związana z pozytywnym myśleniem, pisaniem afirmacji. Szczerze mówiąc, nie przynosiło to pozytywnych rezultatów. Dalej przyjmuję leki uspokajające. Moim marzeniem jest prowadzić normalne życie.
Kilka dni temu trafiłam w księgarni na książkę dr Jana Kwaśniewskiego pt. "Dieta Optymalna". Muszę przyznać, iż czytając ją, byłam zszokowana tym, co Pan dr Kwaśniewski pisze.
Jednak zagłębiając się dalej, stwierdziłam, że jest to bardzo logiczne i zaczęłam stosować tą dietę. Po kilku dniach poczułam się lżejsza, waga zaczęła spadać, przemiana materii powolutku zaczęła się regulować. Wstąpiła we mnie nowa nadzieja, że tym razem pokonałam to paskudztwo (przepraszam za określenie), lecz odczuwam to jak ogromny ciężar - głaz, spod którego nie mogę wyjść.
Dlatego bardzo gorąco proszę o wszelkie wskazówki, informacje, które pomogą mi zwalczyć tę chorobę. Najważniejsze pytanie brzmi: Czy dzięki tej diecie zostanę całkowicie, raz na zawsze wyleczona? Pragnę, aby wróciła mi radość życia i całkowity spokój.
Życzę Państwu dużo zdrowia i cierpliwości w udzielaniu rad i wskazówek wszystkim pacjentom zgłaszającym się do Was z prośbą o pomoc.
                                                                                             
                                                                                                 Z poważaniem
                                                                                                     Iwona U.

Szanowna Pani!
Zaburzenia nerwicowe, na które Pani cierpi są poważną chorobą układu nerwowego. Okresowa, a później stała nad reaktywność układu nerwowego na bodźce zewnętrzne, może powodować trwałe zmiany.
Bezpośrednią przyczyną zaburzeń nerwowych jest nadmierne wydzielanie amin katecholowych, tj. adrenaliny i noradrenaliny, czego przyczyną jest ogólna przewaga układu sympatycznego.
Objawy zaburzeń nerwowych najczęściej spotykane u pacjentów są następujące: bezsenność, męczące sny, lęki, płaczliwość, potliwość, przyspieszone bicie serca, suchość w ustach, zmęczenie po wypoczynku nocnym, stałe uczucie zmęczenia, natrętne myśli, bóle głowy, zawroty głowy, nadwrażliwość na bodźce słuchowe, drżenie rąk, drżenie wewnętrzne. Zaburzenia nerwowe pojawiają się jako choroba coraz częściej, dotycząca najczęściej kobiet. Od 12 lat walczy Pani z objawami choroby bezskutecznie.
Stosowanie metod medycyny alternatywnej również nie przynosiło spodziewanych rezultatów. W swoim liście napisała Pani, iż po kilku dniach stosowania żywienia optymalnego jest pewna poprawa. Należy stosować żywienie optymalne, ponieważ jest to metoda leczenia nerwicy.
U każdego pacjenta po zastosowaniu diety dr Kwaśniewskiego następuje poprawa, u większości pacjentów - trwałe wyleczenie.
Należy stosować typowe żywienie optymalne, z którym Pani się już zapoznała, czytając książkę pt. "Dieta Optymalna". Należy zwrócić szczególną uwagę na ilość zjadanych węglowodanów w ciągu doby.
Nie powinno być ich mniej niż 50g. Bardzo przydatnym produktem spożywanym, wspomagającym leczenie nerwicy jest móżdżek. Zjadany w ilości około 100 g na tydzień poprawia metabolizm wszystkich struktur układu nerwowego. Jest często bagatelizowany przez pacjentów, a naprawdę przynosi korzystne efekty.
Ustępowanie objawów zespołów nerwowych może być znacznie przyspieszone poprzez zastosowanie prądów selektywnych.
Przyczyną wyższą choroby jest przewaga układu sympatycznego w centralnym układzie nerwowym. Przewagę tą można szybko usunąć po zastosowaniu leczenia prądami selektywnymi PS, które pobudzają układ parasympatyczny. Leczenie pomaga na kilka  lub kilkanaście miesięcy. Leczenie prądami selektywnymi można powtarzać. Leczenie farmakologiczne można stopniowo redukować wraz z ustępowaniem objawów. Jestem pewien, iż żywienie optymalne spowoduje zrealizowanie Pani marzenia - powrotu do radości życia.

                                                                                                                              Lek. med. Maciej Garbień
                                                                                                                        Optymalny konsultant medyczny.




Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.