forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 12:27:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659713 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (51)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (51)  (Przeczytany 6995 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (51)
« : 2008-02-22, 00:42:53 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (51)

Szanowny Panie Doktorze!

Mam 58 lat, ważę 60 kg przy wzroście 159 cm. Od roku żywię się optymalnie. Do przejścia na taki sposób odżywiania skłoniły mnie przede wszystkim dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które dokuczały mi od szeregu lat.
Dolegliwości te to: burczenie i ciągłe przelewanie w jelitach, bardzo częste uczucia przepełnienia, ostre kłucia w prawym podżebrzu. Po bardzo ostrym kłuciu na następny dzień bardzo drobna, obfita czerwona wysypka na tułowiu, po zniknięciu występowało dość mocne swędzenie skóry. Od czasu stosowania żywienia optymalnego wysypki nie miewam. Białko, tłuszcz, węglowodany staram się utrzymywać w następujących proporcjach: B - 4-45 g nie przekraczam, T - 150 g i więcej, W -50 g. Wszystkie produkty ważę i liczę.
Przy stosowaniu żywienia optymalnego powinnam w pierwszej kolejności pozbyć się powyższych dolegliwości, mi jednak kłopotów ze zdrowiem przybyło. Od 5 miesięcy przyłączyło się bardzo przykre "ssanie głodowe" w żołądku ok. 2-3 godz. po jedzeniu, a przecież nie jestem głodna. Ssanie to jest tak bolesne, że w nocy nie mogę spać z bólu. Ponadto mam cały czas uczucie "oparzonego gorącą potrawą języka". Bardzo często odrzuca mnie od tłuszczu, a po posiłkach jest mi niedobrze. Z powodu powyższych dolegliwości poddałam się badaniom: USG - jamy brzusznej (wszystkie organy o prawidłowej wielkości i strukturze, UKM nerek z cechami zastoju w niewielkim stopniu), gastroskopii - wszystko prawidłowe i drożne, TEST UREAZOWY dodatni (+++), kału na obecność pasożytów – nie stwierdzono. Mimo tak przykrych dolegliwości jestem głęboko przekonana o słuszności takiego sposobu odżywiania. Prenumeruję czasopismo "Optymalni", każdy numer czytam z ogromnym zainteresowaniem. Podobają mi się kompetentne porady lekarzy z Waszego ośrodka i dlatego liczę, że i mnie pomożecie normalnie funkcjonować.
Aby listu nie kończyć w minorowym nastroju mogę się pochwalić pozytywnymi zmianami, jakie u mnie nastąpiły: przestały boleć mnie stawy, ustąpiła sztywność karku, ma więcej energii, jestem silniejsza i aktywniejsza w życiu codziennym. Po całym dniu rozlicznych zajęć nigdy nie jestem "zdeptana" wieczorem.
                                                                           Z pozdrowieniami
                                                                                       Ewa S.

Szanowna Pani!
Stosując żywienie optymalne uzyskała Pani pozytywne zmiany, a także powrót większej aktywności życiowej. Dokuczliwe objawy gastryczne wciąż jednak występują. Podczas prawidłowego stosowania żywienia optymalnego wszystkie zaburzenia pracy przewodu pokarmowego, co jest bardzo charakterystyczne, ustępują stosunkowo szybko tj. kilka dni do kilku tygodni.
Przewód pokarmowy człowieka posiada ogromną zdolność regeneracyjną. Rany chirurgiczne jelit goją się tylko 14 dni.
Choroba wrzodowa, podczas stosowania żywienia optymalnego, cofa się w ciągu kilku tygodni. Objawy, które Pani opisuje w liście muszą mieć konkretną przyczynę. Z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, iż przyczyną tą jest obecność pasożytów w drogach żółciowych. Rozpoznanie to potwierdzają objawy: przelewanie w jelitach, niesmak po tłustych posiłkach, bóle brzucha zwłaszcza w nocy. Wykonywała Pani testy na obecność pasożytów, które wyszły ujemne. Testy nie dają jednak 100% pewności. Często wychodzą ujemne. Należy zastosować leczenie przeciw lambliozie. Powinna Pani leczyć się Tinidazolem (jednorazowo) oraz Metronidazolem (3 x 1 tabletka przez 10 dni). Leki te niestety musi przepisać lekarz. Jeżeli leczenie przyniesie poprawę należy zastosować je u innych domowników.

                                                                                                                      Z poważaniem
                                                                                                               lek. med. Maciej Garbień
                                                                                                           konsultant i opiekun  medyczny




Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.