forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:43:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Glukoza w płynie
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Glukoza w płynie  (Przeczytany 25736 razy)
jaccek
Go


Email
Glukoza w płynie
« : 2008-02-22, 18:03:27 »

Czy moge po godzinnym treningu wypic glukoze nie łamiac zasad ZO. Słyszałem ze po treningu z obciażeniem jest bardzo duze zapotrzebowanie na cukier a jesli watrobe mam po nim wolna od glikogenu to chyba ten cukier posłuży tylko do jej uzupelnienia i nie bedzie to szkodziło??

Pozdrawiam
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #1 : 2008-02-22, 18:29:32 »

No w takim przypadku, jak tak słyszałeś, to znacznie korzystniej jest przyjąć glukozę dożylnie. Nie dość, że tak jak pisałeś, to jeszcze natychmiast będzie w krwiobiegu.  Wink

PS
Najlepiej podanie tej glukozy połączyć ze stosowną dawką insuliny, bo po wysiłku z obciążeniem lepiej własnej trzustki nie męczyć Wink Mr. Green
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #2 : 2008-02-22, 18:38:38 »

Jaccek się domyśli kpiny/drwiny?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #3 : 2008-02-22, 18:46:09 »

Nie martw się Tereso  Smile Jak Ty się domysliłaś,to już każdy się domyśli  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #4 : 2008-02-22, 18:49:09 »

Z resztą jaka kpina/drwina? To jest odpowiedź na pytanie,nie? Dlaczego nie można sobie zapodać glukozy w kroplówce,jak się ma dojścia i jak "jaccek" słyszał,że organizm tego potrzebuje po treningu.No to jak potrzebuje,to trza mu dać,nie??
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #5 : 2008-02-22, 19:08:01 »

E no wystarczy poczytać:

"W czasie wysiłku za mobilizację glikogenu w mięśniach odpowiedzialne są trzy mechanizmy, a mianowicie jony wapnia, adrenalina oraz allosteryczna aktywacja fosforylazy b przez zwiększony poziom AMP oraz IMP. Ten ostatni mechanizm odgrywa pewną rolę jedynie w czasie intensywnych wysiłków, a więc we włóknach typu II, a zwłaszcza IIX. Sczególnie ważna rola przypada jonom wapnia. Uwalniane są one z siateczki sarkoplazmatycznej, wiążą się z troponiną C i aktywują mechanizm skurczu. Równocześnie zwiększają aktywność fosforylazy a i w rezultacie aktywują glikogenolizę w tej samej komórce. Pozwala to na ciągłe, precyzyjne dostosowywanie tempa glikogenolizy do aktywności skurczowej w kurczącym się pojedynczym miocycie. Adrenalina odgrywa mniejszą rolę w aktywacji glikogenolizy w czasie wysiłku. Wskazuje na to m.in. fakt, że glikogen mobilizowany jest tylko w kurczących się mięśniach, a jego poziom nie ulega większym zmianom w mięśniach, które pozostają w spoczynku w tym samym czasie, np. w mięśniach kończyn górnych w czasie pracy tylko kończynami dolnymi. Adrenalina wydzielana jest przez rdzeń nadnerczy do krwi i roznoszona równomiernie po całym ciele. Gdyby adrenalina była głównym aktywatorem glikogenolizy w mięśniach w czasie wysiłku, dochodziłoby do spadku poziomu glikogenu we wszystkich mięśniach, nie zaś tylko w mięśniach kurczących się. W pracujących mięśniach rośnie przepływ krwi. Otwierają się też zamknięte dotychczas kapilary. Zapewnia to dopływ większych ilości m.in.glukozy. Otwarcie nowych kapilar powoduje, że skraca się dystans pomiędzy kapilarą a miocytem. Skrócenie odcinka dyfuzji umożliwia z kolei utrzymanie wyższego gradientu stężeń w przestrzeni pomiędzy kapilarą a miocytem, co ułatwia wychwyt tego cukru. Stężenie insuliny we krwi zmniejsza się w czasie wysiłku. Wskazuje to, że stymulujący wpływ tego hormonu na wychwyt glukozy przez mięśnie ulega również zmniejszeniu".

za "Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego" - pod redakcją Górskiego.

aby się okazało, że glukoza ...no i tak jak pisze "jaccek".
A jeśli tak, to najlepiej jest uzupełnić glukozę, tak jak radzę... Wink
Logiczne?

PS
przytoczony fragment wskazuje dobitnie, że cukier nie jest źródłem energii dla pracujących mięśni, a jedynie neutralizatorem nadmiaru protonów z cyklu Krebsa. Ale to już zupełnie inna śpiewka...
Zapisane
jaccek
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #6 : 2008-02-22, 19:27:08 »

Acha czyli jednak musze zainwestowac w kroplówke...
Ano z praktyki wynika ze cukier nie jest zródłem energi bo nie spozywałbym go "po" tylko "przed" a własnie wtedy najbardziej mi go brakuje.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #7 : 2008-02-22, 19:31:38 »

"Jaccek"
rób jak chcesz, przecież to wolny kraj...  Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #8 : 2008-02-22, 19:50:19 »

Tak, jest zbyt mało tlenu w atmosferze na te zestawy genów lub rozprowadzanie tlenu za mało wydajne  Wink Crying or Very sad
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #9 : 2008-02-22, 20:03:03 »

Dlaczego nie wszyscy umia decydowac za siebie --tylko ciagle pytaja :czy moge?, czy powinnem?, itd.  dlaczego  brak nam  odpowiedzialnosci, dlaczego  boimy sie podejmowac decyzje w kwestii dotyczacej nas samych, dlaczego "ktos"ma decydowac za nas , czy uwazamy, ze zrobi to lepiej, czy jezeli "cos nie wyjdzie "mamy winnego????????????
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #10 : 2008-02-22, 20:24:34 »

Hano, jak mówią, człowiek to istota społeczna. Pewnie że nie każdy w takim samym stopniu. Nerwice np bardzo kwalifikacje społeczne ograniczają. Nie można o tym zapominać. Zresztą, czy się da? Zaraz ktoś przypomni, choć bywa, najczęściej, że nie wprost. Nie ma rady.

Silnie znerwicowany człowiek bierze swoje slabe strony za mocne i obnosi się z nimi jak z orderami, czerpiąc nawet z tego siłę, właściwie - antysiłę, ale trzeba sporo umieć, żeby je odróżniać.



Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #11 : 2008-02-22, 20:27:02 »

Co dwie głowy ,to nie jedna  Smile.
Pewnie dlatego,ze ludzie czasem potrzebują wsparcia,czasem się wahają i potrzebują też wiedzieć ,jaki ktoś inny ma stosunek do tego samego co my sami.
Ja też niekiedy tak pytam,ale wiem ,że i tak ostatnie zdanie nalezy do mnie (jeśli chodzi oczywiście o mnie),czasem jest trudno podjąć decyzję,ale kto powiedział,ze ma być łatwo?   Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #12 : 2008-02-22, 20:33:37 »

Dodam.Ja uważam,że dobrze,że ludzie pytają.Dobrze,ze jest ktoś ,kto nam pomaga,dobrze,że jest ktoś obok nas-jesli nie ma ,no to jest(nie czarujmy się)-pustka  Confused
Np. weźmy np. związek małżeński pod uwagę ,fajnie,że kiedy są problemy,można je "podzielić" na pół ,fajnie kiedy jest radość i też można ją "podzielić" na pół  Smile.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #13 : 2008-02-22, 20:56:23 »

Czy moge po godzinnym treningu wypic glukoze nie łamiac zasad ZO. Słyszałem ze po treningu z obciażeniem jest bardzo duze zapotrzebowanie na cukier a jesli watrobe mam po nim wolna od glikogenu to chyba ten cukier posłuży tylko do jej uzupelnienia i nie bedzie to szkodziło??

Pozdrawiam




Nie można.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #14 : 2008-02-22, 20:58:28 »

Może śmietanę, albo kubek rosołu z łyżką masła i dwoma żółtkami ?

Może doświadczeni fachowcy zechcą osądzić moją radę?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #15 : 2008-02-22, 21:03:36 »

Nie można.

W jego przypadku MOŻNA!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #16 : 2008-02-22, 21:05:28 »

Może śmietanę, albo kubek rosołu z łyżką masła i dwoma żółtkami ?

Nie wolno tak postępować w jego przypadku, bo jeszcze dostanie ketonów, kwasicy metabolicznej, pryszczy na plecach i twarzy! Mr. Green
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #17 : 2008-02-22, 21:07:52 »

Nad czym się tu rozwodzić?.Przecie sam już podjął decyzje  Very Happy :


Acha czyli jednak musze zainwestowac w kroplówke...
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #18 : 2008-02-22, 21:27:03 »

Nie można.

W jego przypadku MOŻNA!



Ciekawe. Dlaczego w tym przypadku MOŻNA ?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza w płynie
« Odpowiedz #19 : 2008-02-22, 21:34:23 »

A proszę poczytać posty tego autora - to samo wyjdzie.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.