forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 15:33:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
659909 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (52)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (52)  (Przeczytany 9804 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (52)
« : 2008-02-23, 01:05:03 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (52)

Szanowny Panie Doktorze,

Mam 29 lat. Żywienie optymalne stosuję od pół roku. Prze te kilka miesięcy popełniałam wiele błędów i nadal popełniam, ale chyba w mniejszej ilości. Mam 173 cm wzrostu, ważę 63 kg.
Nigdy nie ważyłam produktów i nie potrafię dokładnie powiedzieć, ile gram białka, tłuszczu i węglowodanów spożywam na dobę.
Mimo to już są pozytywne efekty, np. nie przeziębiłam się już tak często jak przed wprowadzeniem żywienia i optymalnego i nie mam ciągłych problemów z gardłem (a jestem nauczycielem).
Moim problemem jest to, że pomimo starań i bardzo długiego leczenia, nie mogę zajść w ciążę. Lekarze wydają się być bezsilni, a ja biorę coraz to nowe leki. W Internecie natknęłam się na wypowiedź dra Kwaśniewskiego dotyczącą płodności. Według pana doktora bezpłodność jest skutkiem złego odżywiania, a przejście na dietę optymalną zwiększa szansę na zajście w ciążę , chyba że są
inne typowe przyczyny niemożności zajścia w ciążę (co znaczy typowe przyczyny?)
Chciałabym zapytać, czy w moim przypadku (diagnoza ginekologa brzmi: przedwczesne wygasanie czynności jajników) dieta może pomóc.
Kiedyś miesiączki miałam bardzo nieregularne, a teraz nie mam wcale, jeśli nie biorę odpowiednich leków.. Od około 16 roku życia brałam leki na wywołanie miesiączki a od 20 roku życia systematycznie lekarze zalecają oestrofeminal, estrofem, cykloprogynova, duphaston, triquilar, triregol. Cykle są bez owulacyjne, więc były próby stymulowania jajników w celu pobudzenia pęcherzyka Graafa (clostilbegyt, Menogon), ale bez powodzenia. Bardzo liczę na to, że ja otrzymam wiadomość.
                                                                                      Joanna z Lublina

Droga Pani Joanno!
O bezpłodności można mówić wtedy, gdy kobieta nie może zajść w ciążę przez 2 lata regularnego pożycia z zamiarem posiadania dziecka. Może ona być spowodowana różnymi przyczynami, ale badanie zawsze należy rozpocząć od partnera, ponieważ "wina" może również leżeć po jego stronie.
Jeżeli wykluczy się niepłodność u mężczyzny, szuka się przyczyny po stronie kobiety. Do "typowych" przyczyn bezpłodności należy m.in.  niedrożność jajowodów spowodowana wadą anatomiczną, endometriozą czy będąca powikłaniem stanu zapalnego.
Z reguły wymaga to leczenia operacyjnego. Często przyczyną bezpłodności są zaburzenia gospodarki hormonalnej, które mogą być spowodowane niedoborem substratów do ich produkcji lub znacznie rzadziej - defektem genetycznym, którego ominięcie jest bardzo trudne, a zajmują się tym jedynie nieliczne kliniki specjalistyczne leczenia niepłodności. Hormony płciowe żeńskie syntetyzowane są w wieloetapowym procesie, który obejmuje nie tylko gruczoły płciowe.. Surowcem do ich produkcji są związki sterolowe, które można dostarczyć z pokarmem lub wytwarzać w organizmie. jeżeli będą one zawarte w pożywieniu, nie ma konieczności ich syntezy w organizmie, co powoduje ominięcie kilku
etapów, w których może wystąpić błąd. Żywienie optymalne oparte jest na tłuszczach zwierzęcych, które mogą być wykorzystywane bezpośrednio przez  gruczoły do produkcji hormonów płciowych.
Należy jednak zwrócić uwagę, że w pierwszej kolejności tłuszcze zużywane są jako źródło energii, a później jak materiał budulcowy, dlatego ich podaż w diecie musi być odpowiednio duża.
Jeżeli zachowane zostaną w żywieniu odpowiednie proporcje, to pokryją one Pani zapotrzebowanie. Powinna Pani spożywać powyżej 3 g tłuszczu na kg masy należnej i do momentu zajścia w ciążę ograniczyć białko do ok. 50 g na dobę, węglowodany około 50-60 g na dobę.
Przy takim zaopatrzeniu w produkty odżywcze regulacja gospodarki hormonalnej następuje zazwyczaj w ciągu 3-6 miesięcy. Na żywieniu optymalnym u kobiet, które niedawno przeszły klimakterium, następuje powrót miesiączki - czyli cofają się procesy starzenia. Podobnie powinno być z przedwczesnym wygasaniem czynności jajników, ale wymaga to dokładnego stosowania diety. Proponuję również odstawienie na kilka miesięcy leków hormonalnych, ponieważ powodują one zaburzenia pracy przysadki i mogą same w sobie być powodem problemów.
Jeżeli przyczyną niepłodności jest u Pani prosty niedobór hormonów płciowych to powinien on ustąpić w ciągu kilku miesięcy, natomiast w przypadku wady genetycznej może nie być efektów, ale te, jak wspomniałem, występują sporadycznie.

                                                                                                            Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                         Optymalny konsultant medyczny.

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.