forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 13:50:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660410 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (53)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (53)  (Przeczytany 7642 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (53)
« : 2008-02-24, 04:25:31 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (53)

Szanowny Panie Doktorze,

Kilka tygodni temu zwracałam się do Pana z pytaniem o ŻO w przypadku chorych na CF. Otrzymałam odpowiedź, że w takim przypadku potrzebna jest bezpośrednia konsultacja lekarska.
Zapisałam syna na wizytę do lekarza optymalnego, który przyjeżdża do naszego miasta raz w miesiącu i otrzymałam wskazówki na temat żywienia mojego dziecka oraz skierowanie na prądy selektywne. Po prądach syn trochę więcej kaszlał, ale też oskrzela bardzo ładnie oczyściły się z nadmiaru śluzu.
Mija trzeci tydzień, odkąd syn jest na ŻO, ale niestety czuje się źle, ponieważ jego przewód pokarmowy chyba nie radzi sobie z takim     pokarmem (syn zażywa do każdego posiłku Lipancreę, tak jak dawniej).
Codziennie wychodzi obolały z toalety, ponieważ stolce są tłuszczowe, rzadkie i niestrawione. Jak już kiedyś wspomniałam, całe życie był na diecie niskotłuszczowej i wysokobiałkowej, więc zdajemy sobie sprawę, że organizm musi się przestroić, ale kiedy to nastąpi? Syn jest smutny, bez energii i coraz bardziej zaczyna wątpić w to, czy ta dieta jest dla niego, chociaż staram się jak mogę, żeby go podtrzymać na duchu.
Jestem przekonana, co do słuszności ŻO, ale czy w przypadkach, takich jak ten, ŻO jest możliwe?
Czy syn jest taki bez życia przez to, że organizm odzwyczaja się od węglowodanów, jako głównego źródła energii, czy dlatego, że nie trawiąc pokarmu, nie dostarcza organizmowi potrzebnych składników?
Proszę o odpowiedź na nasze wątpliwości, pozdrawiam serdecznie.

                                                                                                       Elżbieta

 Szanowna Pani!
Pani syn choruje na CF, czyli zwłóknienie torbielowate trzustki. Jest to bardzo poważne schorzenie. Chorzy na mukowiscydozę, z niejasnych dla medycyny przyczyn, produkują nieprawidłowy rodzaj białka. W konsekwencji u tych chorych dochodzi do defektu kanału chlorkowego, obecnego we wszystkich
gruczołach zewnętrznych. Powoduje to, że śluz wytwarzany w trzustce, jelicie cienkim, oskrzelach, drogach żółciowych, gonadach i gruczołach potowych staje się gęsty i ciągnący.
Mukowiscydoza skraca okres życia do 25-30 lat. Chorzy cierpią na niewydolność oddechową, nawracające zapalenia oskrzeli, rozstrzenie oskrzeli, przewlekłe biegunki, zespoły złego wchłaniania, wtórną cukrzycę.
Leczenie tradycyjne jest nieskuteczne.
W przypadku stosowania żywienia optymalnego, u chorych na mukowiscydozę dochodzi do poprawy funkcji gruczołów zewnętrznych. Niestety, nie można stwierdzić, że choroba ustępuje całkowicie. Należy stosować żywienie optymalne prawidłowo.
Żywienie dzieci, w zależności od schorzeń, jest ściśle uzależnione
od ich wieku i masy ciała. Nie podała Pani tych wartości. Należy bazować na otrzymanych wskazówkach.
Napisała Pani, iż syn stosuje żywienie optymalne trzy tygodnie.
To naprawdę bardzo krótko. Doszło do poprawy wentylacji płuc przez usunięcie nadmiaru zalegającego śluzu. Dokonało się to dzięki prądom selektywnych. Syn więcej kaszlał, ponieważ rozszerzyły się nagle struktury anatomiczne płuc i doszło do ewolucji śluzu.
Taki objaw Mukowiscydoza ustępuje w ciągu kilku dni, natomiast na poprawę sprawności gruczołów zewnątrz wydzielniczych trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.
Leczenie farmakologiczne musi być stosowane chyba, że ustąpią biegunki.
Wszystkie produkty muszą być gotowane lub delikatnie smażone oraz podawane rozdrobnione, najlepiej w postaci papki.
Nie należy przesadzać z ograniczeniem węglowodanów!
Na 1 kilogram masy ciała należy stosować 0,8 g do 1 g węglowodanów.
Nie należy także przesadzać z nadmiarem tłuszczu! Jeżeli będzie go za dużo, będą tłuste stolce. Syn powinien zjadać tyle produktów tłuszczowych, aby nie odczuwał głód nic więcej.

                                                                                                                lek. med. Maciej Garbień
                                                                                                            konsultant i opiekun  medyczny

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.