forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 10:10:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660302 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (55)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (55)  (Przeczytany 7569 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (55)
« : 2008-02-26, 01:17:37 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (55)

Szanowni Państwo,

Wielokrotnie próbowałem skontaktować się telefonicznie z którymkolwiek Lekarzem Optymalnym, lecz bez powodzenia.
Ponieważ dla mnie sprawa jest nagląca, pozwalam sobie na kontakt pisemny. Mamy czwórkę dzieci: 2 córki i 2 chłopców. Córki wydają się być zdrowe i prawidłowo się rozwijają.
Chłopcy natomiast - starszy lat 17 i młodszy lat 16 - cierpią na hemofilię typu A. Starszy 2%, młodszy 1%.
Z jakimi problemami z powodu tej choroby boryka się nasza rodzina, na pewno nie muszę opisywać. Zapytuję uprzejmie czy Dieta Optymalna dra Jana Kwaśniewskiego pomaga lub, chociaż łagodzi dolegliwości występujące przy tej chorobie? Bardzo proszę o krótką informację, gdyż nie spotkałem się z opisem stosowania tej diety przy hemofilii. W załączeniu przysyłam kopertę zwrotną.
W miejscu zamieszkania mam kontakt z osobami optymalnymi, które chcą mi udostępnić książki: "Dieta Optymalna", "Tłuste życie" i "Książka Kucharska".
Osoby te od kilku lat z powodzeniem stosują tę dietę przy cukrzycy, chorobach serca, otyłości.
Jeżeli nasi synowie na diecie optymalnej będą mieli szansę wrócić do zdrowia, nasi znajomi optymalni pomogą nam we wdrożeniu diety.
Za szybką informację z góry dziękuję.
                                                                                                         Jan F.

Szanowny Panie!
Hemofilia jest chorobą genetyczną związaną z chromosomem X, gdzie znajduje się patologiczny gen. Jest on aktywny jedynie u mężczyzn, ponieważ kobiety posiadają 2 takie chromosomy i jest on kompensowany przez prawidłowy gen z drugiego X. Mężczyźni posiadają parę chromosomów płciowych: XY i brak jest odpowiedniego prawidłowego genu w męskim Y. Jeżeli chłopiec dziedziczy po matce patologiczny gen chromosomu X, wtedy występuje hemofilia.
Dziewczynki praktycznie nie chorują, mogą jednak być nosicielkami. Prawdopodobieństwo wystąpienia choroby u chłopców wynosi 50%, gdyż w komórce jajowej kobiety jeden z X-ów jest patologiczny.
Objawem defektu chromosomalnego jest zaburzenie procesów krzepnięcia krwi z powodu niedoboru pewnych białek osocza potrzebnych w procesach agregacji (zlepiania) płytek krwi.
Stopień niedoboru czynnika krzepnięcia może być różny w poszczególnych przypadkach. Może się zdarzać, że krew nie krzepnie wcale, ale u większości chorych ta zdolność jest częściowo zachowana. Niestety, żywienie optymalne nie może zmienić genomu człowieka, znajduje się on w każdej komórce i jest niejako matrycą, na której zbudowany jest ludzki organizm.
Mimo to, poprawa zaopatrzenia w wysokowartościowe białka i dostarczenie energii pod postacią tłuszczu może poprawić wytwarzanie czynników krzepnięcia, pod warunkiem, że produkcja potrzebnych białek jest częściowo zachowana. Efektów niestety nie da się przewidzieć, ponieważ największe znaczenie ma tu jednak ekspresja patologicznego genu. Pewne jest jednak, że żywienie optymalne Pana synom nie zaszkodzi, dlatego warto spróbować,
choćby z tego powodu, że nie ma nic do stracenia.

                                                                                                                  Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                              Optymalny konsultant medyczny.

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.