forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 23:49:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  cukrzyca typu 2-jadlospisy!!!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: cukrzyca typu 2-jadlospisy!!!  (Przeczytany 6998 razy)
moni
Go


Email
cukrzyca typu 2-jadlospisy!!!
« : 2004-10-28, 09:32:03 »

Rolling Eyes Dzien dobry, moja mama ma 52 lata i jest chora na cukrzyce typu 2. Bierze tabletki 3 razy dziennie. Bardzo czesto ma depresje bo nie moze sie polapac z dieta. W Szczecinie byla podczas wakacji na spotkaniu optymalnych i pani doktur kazala jej jesc na dobe 55g bialka, 160g tluszczow i 50g weglowodanow na dobe. Problem z tym ze moja mama ma trudnosci ze znalezieniem jadlospisow. Jest zagubiona i przeraza ja to ze trzeba wszystko oblicac i warzyc. Jak panstwo sobie radza bedac chorymi na cukrzyce. Bardzo prosze o pomoc i jesli panstwo paja jadlospisy bardzo bym prosila dac znac.
Do usluszenia i bardzo dziekuje.
Moni Laughing
Zapisane
mama
Go


Email
cukrzyca typu 2-jadlospisy!!!
« Odpowiedz #1 : 2004-10-28, 17:30:29 »

Zapisane
moni
Go


Email
cukrzyca typu 2-jadlospisy!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-10-28, 21:54:48 »

Dziekuje za odpowiec. Po jakim czasie trzeba odrzucic tabletki? Czy moze trzeba je kontynuawac?
Moni Wink
Zapisane
mama
Go


Email
cukrzyca typu 2-jadlospisy!!!
« Odpowiedz #3 : 2004-10-29, 09:27:36 »

Najlepiej zgłosić się do lekarza, który dobrze zna się na zasadach Diety Optymalnej Jana Kwaśniewskiego i stosuje ją w praktyce bez "modyfikacji". Nie wymieniam nazwisk, ale jeśli chcesz mieć w tej materii pewność - skontaktuj się z Biurem OSBO lub z Centrum Żywienia Optymalnego w Jastrzębiej Górze.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: cukrzyca typu 2-jadlospisy!!!
« Odpowiedz #4 : 2006-09-03, 12:19:19 »

Dziekuje za odpowiec. Po jakim czasie trzeba odrzucic tabletki? Czy moze trzeba je kontynuawac?
Moni Wink

W/G dr. J.K Stosując żywienie optymalne stopniowo zmniejszasz tabletki .Jeżeli po jakis czasie robisz wynik cukru i widzisz że poziom się obniża to jest oznaka że możesz zmniejszać ilość tabletek czy insuliny aż do całkowitego odstawienia .A sprawdzenie czy robisz to dobrze jest od czasu do czasu wizyta u lekarza optymalnego.Nie jest to jednak takie proste,i wielu robi błędy,dlatego ustawienie diety opty.winien korygować  lekarz opty.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: cukrzyca typu 2-jadlospisy!!!
« Odpowiedz #5 : 2006-09-03, 23:54:03 »

Cukrzycy nie ma jeżeli cukier nie przekracza 135mg% po posiłkach, zatem wtedy tabletki trzeba zweryfikować.
Posiłki? Jajecznica na smalcu, ziemnaki odsmażane, wątróbka z cebulką, leczo, kapusniak, rosoly z ziemniakiem, jarzynowa z żołtkiem, boczek z patelni, frytki, placki ziemnaczne (np.5 jaj+5 ziemnakow)na smalcu, ser (działa "cukrotwórczo", zjedzony na wieczór daje wzrosty cukru rano), marchewka z masłem na ciepło, gołąbki z samego mięsa mielonego i kapusty, marchewka tarta z olejem, jajko z majonezem,Pomidory z cebulą na smalcu, jajecznica z grzybami/cebulą/pomidorem/szpinakiem, same orzechy ziemnie na śniadanie, gorzka czekolada, rozcieńczony sok grejpfrutowy. Potraw jest bez liku. Jeden z moich pacjentów podsumował to tak "aha, rozumiem, mam jeść 2 x dziennie obiad i bez mąki i tłusto"!
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.