forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 18:10:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659846 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?  (Przeczytany 21770 razy)
rudy_jacek
Go


Email
Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« : 2010-02-09, 08:41:27 »

Witam
zastanawiam się czy warto włączyć na stałe do diety te trzy produkty tj. sezam, siemię lniane i masło orzechowe

niestety nie wiem dokładnie jak to jest w nich z węglowodanami (tj. mówię tu o węglowodanach przyswajalnych) bo np. na opakowaniach produktów które kupiłem jest napisane:

Siemię lniane === na 100 gr. === 1 gr węglowodanów === 26,4 gr błonnika pokarmowego

Sezam === na 100 gr. === 2,1 gr węglowodanów === 7,9 gr błonnika pokarmowego

czyli co, obliczając spożyte węglowodany nie wliczać w to błonnika tylko liczyć że:

Siemię lniane = 1 gr węglowodanów

Sezam = 2,1 gr węglowodanów

????



a masło orzechowe ? mam obecnie Masło orzechowe FELIX kremowe gdzie na słoiczku pisze:

Na 100 gr --- B - 17,2 g --- T - 57,4 g --- W - 16,7 g

czy opłaca się używać takiego masła zamiast normalnego ??? niestety przetwory mleczne nie bardzo mi służą i normalnego raczej nie używam

czy włączając takie produkty do diety muszę się obawiać przekroczenia ilości węglowodanów lub tłuszczów ???

pytam też o tłuszcze bo jakby nie było są to tłuszcze roślinne i nie wiem czy w stosunku do nich obowiązuje ta sama zasada co do zwierzęcych tj. tłuszczu jemy bez ograniczeń bo tłuszcze nie odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej


a co powiecie na taką kolację

placki sezamowo - lniane z masłem orzechowym
- 4 całe jajka
- roztrzepać z odrobiną słodziku (nie chce używać cukru)
- po roztrzepaniu dodać szczyptę cynamonu
- i po garści - sezamu i siemienia lnianego - tak żeby ciasto było gęstawe
- placki smażyć na smalcu
- przed spożyciem posmarować placka masłem orzechowym

niestety nie wiem jak tu wyjdzie z węglowodanami -- przede wszystkim z wyżej opisanych powodów


pomóżcie proszę bo nie chcę iść z tym w złą stronę - w zasadzie całe swoje żywienie opieram na jajkach - boczku - i innego rodzaju mięsach - okazjonalnie tylko dodaje coś innego i nie wiem jak to wyjdzie jeśli zacznę eksperymentować z takimi dodatkami

np. wczoraj zjadłem
śniadanie - jajecznica z 4 jaj na boczku
obiad - smażony boczek z bułką białkową (tj. 4 białka, sezam, len, proszek do pieczenia)
kolacja - placki sezamowo - lniane z masłem orzechowym (takie jak opisane wyżej)

myślicie że przesadziłem gdzieś z węglowodanami ? jestem w kropce z tym wszytkim Sad

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« Odpowiedz #1 : 2010-02-09, 08:47:21 »

Jasne, że warto wprowadzać takie produkty do diety, tylko masło orzechowe w pewnych uwarunkowaniach, ma proporcje miażdżycorodne, więc trzeba na nie uważać!  Cool

PS
zamiast siemienia i sezamu oczywiście, lepiej zajadać - owies, kukurydzę i soję!
Zapisane
rudy_jacek
Go


Email
Odp: Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« Odpowiedz #2 : 2010-02-09, 09:01:00 »

admin w zasadzie największym i chyba jedynym na chwilę obecną zmartwieniem jest to żeby się znowu nie otłuścić tzn. parę miesięcy temu ważyłem 92 kg przy wzroście 173 - teraz ważę 64 kg

czy przy takiej wadze mój jadłospis jest odpowiedni ? tj. biorąc za przykład ten który podałem "
"
śniadanie - jajecznica z 4 jaj na boczku
obiad - smażony boczek z bułką białkową (tj. 4 białka, sezam, len, proszek do pieczenia)
kolacja - placki sezamowo - lniane z masłem orzechowym (takie jak opisane wyżej)
"

czy tu nie jest za dużo węglowodanów ?

dzięki wielkie za szybką odpowiedź ale czy mógłbyś adminie odpowiedzieć na wszystkie pomniejsze pytania w moim tekście ? byłbym bardzo wdzięczny

w zasadzie każdy znający się na temacie może odpowiadać !!! naprawdę proszę o pomoc

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« Odpowiedz #3 : 2010-02-09, 09:09:21 »

Nie przeceniaj moich możliwości!
Ani jasnowidzem, ani "internetowym kaszpirowskim" nie jestem!  Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« Odpowiedz #4 : 2016-04-07, 11:28:38 »

Cytuj
Sadził i uprawiał konopie. A gdy urosły, wytwarzał z nich masło. Policjanci znaleźli u 27-latka 15 kostek narkotycznego tłuszczu. - Smarowałem tym pieczywo - miał wyjaśniać

http://www.tvn24.pl/katowice,51/katowice-zliwikidowana-fabryka-konopi-od-krzaczka-po-maslo,623647.html
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« Odpowiedz #5 : 2016-09-04, 12:28:41 »

widzę, że w telewizorze pojawiają się reklamy oleju lnianego, a to sporo kosztuje - więc musi być zbyt.
Ciekawe jak radzą sobie z dystrybucją od pola do markietu w lodówce i określoną niewielką ilość dni?  Rolling Eyes
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« Odpowiedz #6 : 2016-09-04, 14:23:12 »

Moi dziadkowie tłoczyli len na olej, bo go uprawiali.
Dziadek przywoził jeszcze ciepły, mętny i pachnący w butelkach, które potem stały w "trzeciej izbie" i babcia go jakoś zużywała, ale słonina miała większe wzięcie.
Czasem zamiast masła na taki ciepły babciny chleb laliśmy ten świeżutki olej i był niezły, ot taka odmiana smakowa, ale niczym nie przypominał tego kupnego lnianego...
Ten mi śmierdział starą szopą rybaka, gorzkawy i odpalający wszystkie sygnały alarmowe "może być trutka"! Very Happy

Myślę, że oleje w ogóle, a te "bioekonierafinowane" w szczególności mogą nieźle przytruć wątrobę, tran zresztą też, jeśli są źle przechowywane. Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« Odpowiedz #7 : 2016-09-04, 14:36:13 »

Ten mi śmierdział starą szopą rybaka, gorzkawy i odpalający wszystkie sygnały alarmowe "może być trutka"! Very Happy
Myślę, że oleje w ogóle, a te "bioekonierafinowane" w szczególności mogą nieźle przytruć wątrobę, tran zresztą też, jeśli są źle przechowywane. Wink
takie samo odnoszę wrażenie po przedoptymalnych degustacjach tego ''niezbędnego'' specyfiku. Przerobiłem różne, wszystkie były niesmaczne, mniej lub bardziej śmierdziały, a Zosia się w ogóle zbuntowała i nie chciała tego ruszyć.  Wink   Mimo, że ''wiedzieliśmy'' że ''zdrowe''  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« Odpowiedz #8 : 2016-09-05, 07:53:04 »

 Laughing
Bo to chodzi o to, aby zniechęcić do tłuszczu - najłatwiej przez paskudny zapach i smak.  Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sezam, siemię lniane i masło orzechowe - czy warto ?
« Odpowiedz #9 : 2016-10-23, 08:33:14 »

Cytuj
Z ich diety znika mięso, wędliny, mleko, wszelka żywność przetworzona.

Cytuj
Wśród nich największą popularnością cieszy się imbir

co trzeci Włoch ze strachu eliminuje część żywności z diety
http://stooq.pl/n/?f=1115792

szuka się super-jedzenia  Rolling Eyes

Cytuj
Jeśli chodzi o spożycie warzyw i owoców to rok bieżący już zapowiada się jako rekordowy. Roczna konsumpcja na osobę przekroczy 320 kilogramów
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 21 zapytaniami.