forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:23:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Tania dieta optymalna?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Tania dieta optymalna?  (Przeczytany 50007 razy)
Therion
Go


Email
Tania dieta optymalna?
« : 2008-02-27, 11:32:31 »

Witam, jestem ostatnio w dość nieciekawej sytuacji finansowej i interesuje mnie możliwa redukcja niepotrzebnych wydatków na jedzenie.

Co najlepiej jeść tak by było tanio i zdrowo?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #1 : 2008-02-27, 12:06:59 »


Tanio i zdrowo tylko tutaj:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=4
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #2 : 2008-02-27, 15:01:08 »

Ja nie oszczędzam na jedzeniu ale po rozpoczęciu tej diety byłem zdziwiony niską ceną pewnych produktów, np podrobów tak przecież wychwalanych przez Kwaśniewskiego. Podobnie smalec jest tańszy od margaryn a skórki wieprzowe 1 kg = 1 zł.  Shocked Łój barani - to samo.  Shocked Shocked
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #3 : 2008-02-27, 15:02:56 »

Jajka też nie są bardzo drogie.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #4 : 2008-02-27, 15:15:05 »

Co najlepiej jeść tak by było tanio i zdrowo?

żółtka, podroby, podgardle, boczek, żeberka, masło, wywary mięsnokostne, słonina i jakaś "zielenina"... Na resztę szkoda pieniędzy Cool
Nie wolno jeść (no piszę jak JK Shocked Laughing ) żadnych przetworów mięsnych (szynka, baleron, parówki, kiełbasy) i podrobowych (pasztetowa, pasztety, salcesony i.t.p.), bo dziś są trujące  Confused z uwagi na dodatki soi GMO i nie tylko.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #5 : 2008-02-27, 18:31:31 »

Zeberka akurat sa drogie, chyba ze te typu II po 5 zl za kilo. Podroby tanie, np serca wieprzowe /ok 5 zl za kilo i bez odpadkow/, watroba j.w 4,50 za kilo., nerki wieprzowe /3 zl za kilo,  jest 50% odpadkow, ale za to jaki gulasz/ , golonke mozna dostac za 6,50 i najlepsze nozki wieprzowe/na galarete z nozek lub na cieplo/. Lopatka wieprzowa bez kosci, dzisiaj kupilem za 9,99 kilogram i pol kilo boczku swiezego, mielone - pyszne.
Pozdr
maf
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #6 : 2008-02-27, 19:17:07 »

Jednak slonina i podgardle byly jesienia w Polsce najtansze ok. 3 zl /kg.Podgardle mielilam,topilam  i jadlam jako smarowidlo na placki ziemniaczane albo jako dodatek do ziemniakow. Smile
Zapisane
susi33
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #7 : 2008-03-10, 20:59:20 »

Cytuj
żółtka, podroby, podgardle, boczek, żeberka, masło, wywary mięsnokostne, słonina i jakaś "zielenina"... Na resztę szkoda pieniędzy
Nie wolno jeść (no piszę jak JK   ) żadnych przetworów mięsnych (szynka, baleron, parówki, kiełbasy) i podrobowych (pasztetowa, pasztety, salcesony i.t.p.), bo dziś są trujące   z uwagi na dodatki soi GMO i nie tylko.

Przetwory miesne odpadaja? Czy to nie jest przesada ze sa trujace? Ja tma strasznie duzo parówek jem duzo pasztetu i pasztetowej, czy to zle?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #8 : 2008-03-10, 21:26:06 »

To zależy: szynka po 9,99zł/kg jest trująca (wątpię czy ma 30% mięsa), ale po 99,00zł  Wink- raczej nie. Tylko na tę drugą nie jest rosądnie wydawać pieniędzy.
Przy odrobinie wprawy, garmaż podrobowy, czy podrobowo-mięsny robi się samodzielnie w kilka minut (nie wliczając w to gotowania, pieczenia, czy smażenia). No chyba, że się nie ma czasu... Sad
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #9 : 2008-03-11, 21:59:55 »

Cytuj
żółtka, podroby, podgardle, boczek, żeberka, masło, wywary mięsnokostne, słonina i jakaś "zielenina"... Na resztę szkoda pieniędzy

Mam nadzieje, Toan, ze nie doczekasz takich czasow w Polsce jak ja w Danii.
A wiec: maslo prawie nieosiagalne bo wszyscy jedza beztluszczowo a jak jest to kosztuje 10 zl zl za 250 gr
zeberka to tu tylko kosci nadajace sie na wywar z kosci
podrobow prawie, ze nie jedza
slonine dostaniesz tylko w okresie swiat Bozego Narodzenia, wowczas jest popularny pasztet, do ktorego to sie pakuje slonine.

DZIEKI BOGU, JEST TO KRAJ NADAL ROLNICZY......WIEC WSZYSTKO MOZNA KUPIC PRYWATNIE, SWIERZUTKIE, PACHNACE I ZDROWE BEZ DODATKOW TYPU EMULATORY I INNE PASKUDSTWA !!!!!!
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #10 : 2008-03-13, 09:51:11 »

Wczoraj kupiłem 3 kg łoju baraniego (3 zł) i 4 kg podrobów (serce, płuca) z jagnięciny(12 zł).

Śmieszna sprawa, chodowcy łój często mi oddają w ogóle za nic. Laughing

Niedługo propaganda żywieniowa sprawi, że dieta optymalna będzie darmowa. Wink
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #11 : 2008-03-16, 19:56:53 »

Cytuj
żółtka, podroby, podgardle, boczek, żeberka, masło, wywary mięsnokostne, słonina i jakaś "zielenina"... Na resztę szkoda pieniędzy
Nie wolno jeść (no piszę jak JK   ) żadnych przetworów mięsnych (szynka, baleron, parówki, kiełbasy) i podrobowych (pasztetowa, pasztety, salcesony i.t.p.), bo dziś są trujące   z uwagi na dodatki soi GMO i nie tylko.

Przetwory miesne odpadaja? Czy to nie jest przesada ze sa trujace? Ja tma strasznie duzo parówek jem duzo pasztetu i pasztetowej, czy to zle?

Moze nie sa TRUJACE, ale NIEJADALNE , dla mniejszosci.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #12 : 2008-03-16, 20:07:12 »

Ja wczoraj kupilem na stoisku z cielecina (mieso po 25zl) kilo loju cielecego (jest delikatniutki) i sledzione. Zaplacilem 1.30 Smile

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #13 : 2008-03-16, 20:25:23 »

Sledziona--czy nalezy do podrobow ? , jak sie to przyrzadza?, z czym sie to je ???
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #14 : 2008-03-16, 21:15:09 »

Jak najbardziej nalezy do podrobow. W koncu to organ.

Sledziona jest plaska i dluga, faktycznie przypomina sledzia.

Ja ja pokroilem w poprzek na plastry i ususilem razem z watroba cieleca na loju z cebulka.

Sledziona ma taka specyfike, ze z  zewnatrz ma dosc twardawe blonki. Jedzenie polega na wysysaniu tego co w srodku.

W miare smaczna, choc wole watrobke. Ma duzo zelaza.

Spozylem sledzione i watrobe razem z surowym maselkiem i lojem.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #15 : 2008-03-16, 23:02:29 »

Jak najbardziej nalezy do podrobow. W koncu to organ.

Sledziona jest plaska i dluga, faktycznie przypomina sledzia.

Ja ja pokroilem w poprzek na plastry i ususilem razem z watroba cieleca na loju z cebulka.

Sledziona ma taka specyfike, ze z  zewnatrz ma dosc twardawe blonki. Jedzenie polega na wysysaniu tego co w srodku.

W miare smaczna, choc wole watrobke. Ma duzo zelaza.

Spozylem sledzione i watrobe razem z surowym maselkiem i lojem.
Ozorki w galarecie,albo duszone w sosie chrzanowym,tez jadlam,ale zeby sledzione?,no kazdy ma wolny wybor Smile
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #16 : 2008-03-16, 23:23:55 »

Pytalem jakie sa podroby. Pani mowi, ze zostala tylko sledziona. Ile? 70gr za sztuke (250g). To wzialem jedna na sprobowanie. Duzo nie ryzykowalem Smile
Watrobke kupilem na innym soisku. Watroba cieleca jest sporo drozsza, kosztuje w okolicach 9-10zl/kg

Ale to najlepsza watroba na rynku (dziczyzna moze tylko jej dorownywac).



W poprzednim poscie jak pisalem, ze ma duzo zelaza, to chodzilo mi o sledzione. Watroba tez ma sporo, ale sledziona jeszcze wiecej.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #17 : 2008-03-17, 16:41:50 »

Cytuj
Ale to najlepsza watroba na rynku (dziczyzna moze tylko jej dorownywac).

A np jagnięcina i baranina nie dorównuje ?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #18 : 2008-03-17, 16:51:08 »

--------najlepsze watrobki--to gesie watrobki. (gaska musi byc od gospodarza).
Zapisane
Adrianek
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #19 : 2008-04-03, 12:46:30 »

Dzisiaj kupiłem sobie żeberek i kość wołową z nogi z tymi ścięgnami i szpikiem, oczywiście tą kość dostałem za darmo.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.