forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 01:48:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)  (Przeczytany 57021 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« : 2008-02-28, 04:34:14 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)

Drogi Doktorze

Piszę do Pana, ponieważ dowiedziałam się z miesięcznika "Optymalni", że udziela Pan porad na łamach tego pisma.
Mam 27 lat, żywię się optymalnie ponad 2 lata (2 lata i 9 miesięcy).
Pozwoliło to na wyleczenie się z wielu dolegliwości i co najważniejsze - prawdopodobnie przyczyniło się do tego, iż urodziłam upragnione dziecko (miałam problemy z zajściem w ciążę). Do 5 miesiąca ciąży przyjmowałam leki hormonalne, (Turinal), ponieważ ciąża została uznana za zagrożoną.
Miałam też podwyższony poziom ciał ketonowych.
Dziecko urodziło się zdrowe, a ja szybko odzyskałam sprawność fizyczną i wcześniejszą wagę. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że po około 3 tygodniach na ciele synka pojawiło się mnóstwo wyprysków, które miejscowo zaczęły ropieć. Pediatra stwierdził atopowe zapalenie skóry i nakazał ścisłą dietę, (do której oczywiście się nie dostosowałam). Zaczęłam natomiast dokładnie wyliczać ilość zjedzonego białka i węglowodanów (wcześniej tego nie robiłam).
Białka zjadam 30-35g na dobę, węglowodanów ok. 45g, tłuszczu bez ograniczeń (mam 167 cm wzrostu i ważę 56 kg).
Wypryski zniknęły, jednak pojawiają się miejscowo po zjedzeniu niektórych produktów. Nie spożywam mleka i śmietany oraz serów, gdyż po nich synek dostaje wysypki (przypuszczam, że dziecko uczulone jest na białko mleka krowiego).
Proszę o poradę, jak mam się żywić, jakie produkty powinnam jeść, a jakich unikać?  Ile białka powinnam spożywać? Nie chcę rezygnować z żywienia optymalnego, bo wiem, że jest to najwłaściwszy sposób żywienia. Jakie błędy popełniam? Co mogło mieć wpływ na stan zdrowia synka? I jeszcze jedno - ponoć dzieci żywione wyłącznie piersią wolno przybierają na wadze. Mój synek, kiedy się urodził ważył 2950g,  przy wypisie 2750g.
Obecnie w wieku 12 tygodni waży 7 kg (karmię dziecko piersią).
Jest to dużo jak na 3 - miesięczne niemowlę. Chociaż lekarz zalecił podawanie witaminy D-3, nie robiłam tego, ale ostatnio pediatra stwierdził, że synek ma miękkie kości i zalecił zwiększoną dawkę tej witaminy. Czy powinnam ją podawać? Bardzo proszę o poradę.

                                                                                                                               Z poważaniem
                                                                                                                            Agnieszka S.  Owidz

Korzystając z okazji chciałabym nawiązać kontakt z matkami optymalnymi. Może podzielą się one ze mną swoim doświadczeniem. Będę wdzięczna za każdą poradę.
                                                                                                                         A.S.

Coraz częściej spotyka się kobiety młode stosujące żywienie optymalne, które rodzą zdrowe dzieci i te są karmione piersią.
Na żywieniu optymalnym kobieta w ciąży przybiera na wadze tyle, ile wynosi ciężar płodu i wód płodowych, dlatego po rozwiązaniu ciąży szybko wraca poprzednia waga.
Samo dziecko waży około 3 kg i dzięki temu poród jest krótki i prawie bezbolesny (nie licząc oczywiście skurczów przedporodowych). Rozwój dziecka również przebiega w sposób odmienny, niż w rodzinach żywiących się tradycyjnie.
W pierwszych 2-3 miesiącach niemowlę może szybko przybierać na wadze. Matki optymalne, często zgłaszają również wczesne osiągnięcie sprawności ruchowej swoich dzieci.
Po okresie niemowlęcym następuje spowolnienie tempa wzrostu, do czasu dojrzewania daje się równoważyć wolniejszy rozwój, niż średnio w populacji. Dzieci optymalne są szczupłe i później rozwijają emocje takie jak zazdrość, agresja czy zainteresowania seksualne.
Rozwojem intelektualnym takie dziecko może natomiast znacznie wyprzedzać swoich rówieśników. Na diecie optymalnej dojrzałość płciową osiąga się po 18 roku życia i jest to najbardziej Ps. naturalne.
Żywienie niemowląt powinno opierać się na karmieniu piersią tak długo, jak to jest możliwe. W tym czasie nie zajdzie pani powtórnie w ciążę, co jest korzystne z biologicznego punktu widzenia, gdyż umożliwia dziecku jak najlepsze odżywienie. Do 6 miesiąca wystarcza pokarm matki, później natomiast można do żywienia włączać żółtka.
W książce "Żywienie Optymalne" Dr Jan Kwaśniewski podaje również kilka przepisów na mieszanki  dla niemowląt, które można łatwo przyrządzić. Nie musi pani również dostarczać dziecku żadnych suplementów, ponieważ wszystkie  potrzebne składniki otrzyma ono w mleku. Dobrze, że zaczyna Pani zwracać uwagę na to, co jada. Mleko krowy w ogóle nie nadaje się dla człowieka, a dostępne obecnie produkty mleczne zawierają środki konserwujące, które mogą przenikać do pokarmu. Powinna Pani stosować żywienie optymalne opierając się na żółtkach i podrobach.
Ważne jest spożycie kolagenu, który jest bardzo ważny dla budującego się organizmu.
Można go znaleźć salcesonie, flakach, skórkach, galaretach.
W okresie karmienia potrzeba nieco więcej białka tzn. 50g/na dobę, bezpiecznie można zjadać również 60g węglowodanów, tłuszczów oczywiście liczyć nie trzeba, ale powinny one być możliwie najbardziej wartościowe pochodzenia zwierzęcego.
Powinna Pani zaobserwować, po jakim produkcie powstają zmiany skórne u syna i takich unikać. Najczęściej są to domieszki chemiczne lub ulepszacze dodawane do sprzedawanych produktów. Najbardziej niebezpieczne są owoce południowe oraz wszelkie produkty o długim okresie przydatności do spożycia.
Należy również raz dziennie wystawiać dziecko na światło słoneczne przez 15 minut i to pozwoli na wytworzenie dostatecznej ilości witaminy D w skórze, co przy spożyciu odpowiedniej ilości kolagenu przez Panią pozwoli na prawidłową budowę kośćca.                                                   

                                                                                                                     Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                                  Optymalny konsultant medyczny.
Zapisane
ElaC
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« Odpowiedz #1 : 2012-05-22, 16:56:39 »

Hmm... Panie Doktorze, to co ze śmietanką, twarogiem i serem, że o masełku nie wspomnę? Toż to wszystko z mleka...
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« Odpowiedz #2 : 2012-05-22, 20:00:58 »

Danse macabre...? Laughing
Wink
Zapisane
ElaC
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« Odpowiedz #3 : 2012-05-23, 16:30:55 »

A może założyć wątek "Co z tym mlekiem?"
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« Odpowiedz #4 : 2012-05-23, 16:34:19 »

Myślę, że to jest bardzo dobry pomysł... Very Happy
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« Odpowiedz #5 : 2012-05-23, 16:36:31 »

Elu, takich wątków jest tu już pewnie parę Smile  Mleko zasadniczo ma - w stosunku do bialka - za mało tłuszczu i za dużo węglowodanów. Lubisz, to rób sobie na nim lane kluski z dwu jaj (lepiej jedno i ze dwa - trzy żółtka), ale do mleka (200 ml) dodaj 50 g masła. Policz B : T : W Smile  
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« Odpowiedz #6 : 2012-05-23, 17:12:38 »

A może założyć wątek "Co z tym mlekiem?"

A niby co z tym mlekiem?
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« Odpowiedz #7 : 2012-05-23, 17:34:28 »

Chyba to jest tajemnica dla niektórych czym się różni produkt przetworzony, uszlachetniony, skoncentrowany od surowca.  Rolling Eyes  Smile
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« Odpowiedz #8 : 2012-05-23, 19:07:01 »

Hmm... Panie Doktorze, to co ze śmietanką, twarogiem i serem, że o masełku nie wspomnę? Toż to wszystko z mleka...

Jeśli chodzi Ci o to co powinna jadać kobieta karmiąca piersią jeśli dziecko ma prawdopodobnie uczulenie na białko mleka krowiego to tu jest odpowiedź:

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
Mleko krowy w ogóle nie nadaje się dla człowieka, a dostępne obecnie produkty mleczne zawierają środki konserwujące, które mogą przenikać do pokarmu. Powinna Pani stosować żywienie optymalne opierając się na żółtkach i podrobach.
Ważne jest spożycie kolagenu, który jest bardzo ważny dla budującego się organizmu.
Można go znaleźć salcesonie, flakach, skórkach, galaretach.

W okresie karmienia potrzeba nieco więcej białka tzn. 50g/na dobę, bezpiecznie można zjadać również 60g węglowodanów, tłuszczów oczywiście liczyć nie trzeba, ale powinny one być możliwie najbardziej wartościowe pochodzenia zwierzęcego.
Powinna Pani zaobserwować, po jakim produkcie powstają zmiany skórne u syna i takich unikać. Najczęściej są to domieszki chemiczne lub ulepszacze dodawane do sprzedawanych produktów. Najbardziej niebezpieczne są owoce południowe oraz wszelkie produkty o długim okresie przydatności do spożycia.


                                                                                                                     Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                                  Optymalny konsultant medyczny.


Cytuj z: ElaC
A może założyć wątek "Co z tym mlekiem?"

Ale po co?? Jeśli kto bardzo mleko lubi i żyć bez niego nie może  Wink to może sobie je pić... ale nie lepiej śmietankę? Dr Kwaśniewski wiele razy pisał,że mleko krowie jest dla cieląt a nie dla ludzi.Ja kiedyś uwielbiałam mleko ale już mi przeszło Wink śmietanka o niebo lepsza i zdrowsza.Teraz unikam mleka jak ognia, czytałam że może wywoływać stany zapalne w oskrzelach a ja sią na ŻO pięknie z astmy wyleczyłam więc dmucham na zimne, z resztą zupełnie mi mleko nie smakuje, jest dla mnie zbyt wodniste w smaku...Za to od śmietanki to sie wręcz uzależniłam...chyba muszę iść na jaki odwyk Wink  Laughing





Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (57)
« Odpowiedz #9 : 2012-05-23, 20:38:52 »

Czy chodzi o to, że mleko na DO jest niewskazane, a śmietanka i masło jak najbardziej?
Zapisane

Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.