forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 07:42:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
657715 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Wino
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wino  (Przeczytany 144898 razy)
ali
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #60 : 2008-03-15, 19:18:09 »

U mnie też na razie nici.
Spróbuję, zanim Kubica wystartuje, czyli wcześnie rano czasu Polskiego Smile
moze  my mamy jakies skladaki ??????? Shocked Laughing
mnie otwiera ale  wolno

ps. syriusz
jak  garbowanie skór?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #61 : 2008-03-15, 23:25:40 »

U mnie też na razie nici.
Spróbuję, zanim Kubica wystartuje, czyli wcześnie rano czasu Polskiego Smile
moze  my mamy jakies skladaki ??????? Shocked Laughing
Kodar, ten serwer czasem chodzi czasem nie. W tej chwili chodzi, sciagaj fotki.
Pozdr
maf
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #62 : 2008-03-16, 00:06:55 »

U mnie też na razie nici.
Spróbuję, zanim Kubica wystartuje, czyli wcześnie rano czasu Polskiego Smile
moze  my mamy jakies skladaki ??????? Shocked Laughing
Kodar, ten serwer czasem chodzi czasem nie. W tej chwili chodzi, sciagaj fotki.
Pozdr
maf

Maf,nawet o tej porze  pokazuje taka sama info,jak i wczesniej,czyli,ze czegos tam brakuje w moim odtwarzaczu Confused
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #63 : 2008-03-16, 13:27:09 »

Kodar,


Komputer masz w porządku, jest możliwe, że łatwiej się dopchać do tego serwera z niektórych miejsc na Świecie, a z niektórych trudniej, ale ogólnie łatwe to nie jest. Smile

Masz tu poniżej dla porównania wyniki polecenia “ping” które sprawdza czy dany serwer jest dostępny, w tym przypadku z Grecji i USA.

Jak widać onet.pl i wikifortio.com działa cudnie, a imagic.pl akurat nie działa.

http://www.wikifortio.com/898770/ping_onet.png
http://www.wikifortio.com/896984/ping_imagic.png
http://www.wikifortio.com/892432/ping_wikifortio.png

Generalnie wyniki te pokazują czas w milisekundach w jakim udaje się połączyć z serwerem.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam

http://www.tracert.com/ping_exe.html
PS A tu można wykonać własne testy, domyślnie sprawdzasz swoje własne IP (swój komputer jako miejsce w internecie), ale możesz wpisać co chcesz np. nasza-klasa.pl
Cool
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #64 : 2008-03-16, 13:44:30 »

Cieszy mnie, ze moja farma podoba sie Wam i zarazem przykro mi, ze Kodar nie moze otworzyc tych zdjec. Ja niestety ale nie moge otworzyc glownej strony aby doladowac wiecej fotek.
Moze jutro bedzie lepiej. Slyszalem, ze kiedy jest za duzo wejsc to serwer moze zablokowac sie. Moze wlasnie to jest ta przyczyna.                                                                            Krystyna - krowki sa czyste bo przebywaja caly czas na trawie a tam gdzie nabrudza to trawy nie beda jadly dotad az to samo sie oczysci, czesto z pomoca deszczu. Z reguly po 3 - 4 tygodniach po kupce nie ma sladu.
Ali - ze skorami dalem sobie spokoj, przynajmiej na razie. Kolega, chemik w Polsce a ja teraz mam sporo obowiazkow i tak bedzie jeszcze ze 2 miesiace.
Malgosia, mam corke o tym imieniu a nasza farma nazywa sie "Siodme Niebo". Takie miala imie, oczywiscie po angielsku, kiedy byla wystawiona na sprzedaz. I jakze bylo nie kupic takiego raju na ziemi.
Tymczasem dodam jeszcze kilka fotek, ktore akurat mam zasejwowane
http://www.imagic.pl/files//7484/./Ala%20i%20tata.jpg
http://www.imagic.pl/files//7484/./Dom%20i%20shed.jpg
http://www.imagic.pl/files//7484/./Nasz%20domek.jpg
http://www.imagic.pl/files//7484/./Staw%20trzeci.jpg
http://www.imagic.pl/files//7484/./staw%20druugi.jpg
http://www.imagic.pl/files//7484/./Creek%20plynie.jpg
Pozdrawiam i dobranoc  
                                                                                                    
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #65 : 2008-03-16, 14:31:41 »

Syriusz
Długie otwieranie się każdego zdjęcia ma także związek z ich dużymi rozmiarami. Spróbuj w aparacie fotograficznym zmienić ustawienie na mniejszy rozmiar.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #66 : 2008-03-16, 15:21:55 »

Syriusz,

interesujące są te fotografie. Czy można prosić o trochę informacji o funkcjonowaniu takiej farmy? Jak taka farma się ma do polskiego gospodarstwa rolnego?
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #67 : 2008-03-17, 13:12:09 »

Krystyna                                                                                                                       Zdjecia byly robione roznymi kamerami. Teraz staram sie pomniejszyc KB programem Photoshop ale tez do rozmiarow aby byle w miare wyrazne. Te fotki maja rozmiary w granicach 100 - 600KB.
Zbynek
Australia jak wiesz to duzy kontynent i pogoda bywa rozna w kazdym jego zakatku.
Sa pozary, sa powodzie, sa susze i wszelkie kataklizmy. Tam gdzie mieszkamy nie ma cyklonow, nie ma powodzi takich aby grozilo nam utrata domu czy innymi stratami materialnymi. Ostatniego roku mielismy malo opadow ale u mnie wystarczalo wody do podlewania nawet przydomowego ogrodka podczas kiedy sasiedzi musieli kupowac wode. Zreszta u mnie wody  nigdy nie zabraknie bo przeplywa strumyk (Creek) przez farme. A kiedy woda wysycha w nim to koparka kopie dol na 2 metry i woda znowu jest. Mamy tez studnie wiercona i zbieramy rowniez deszczowke do zbiornikow - 50 tys. litrow. Grozne sa pozary, ktore ludzie czynia wypalajac sucha trawe i przez nie sa te nieszczescia. Mnie one nie zagrazaja poniewaz staram sie aby wokol domu bylo zawsze zielono a takie nie zapali sie.
Teresa - ja nie jestem niewolnikiem abym tyral w pocie czola. Nasza farma jest jak skansen. Niewiele rzeczy robimy na niej, glownie to upiekszanie tego zakatka. Poprzedni wlasciciel pozostawil tu wielki balagan i my to porzdkujemy powoli w miare jak mamy ochote na prace.
Moja praca na farmie to dogladanie zwierzyny, ktora hodujemy a zona uprawia maly ogrodek warzywny i rabatki kwiatowe. Owszem teraz bede zajety bo nasi przyjaciele z Sydney zaczynaja tutaj budowe domu i chcemy pomoc im. Poza tym wszystko co tu robimy to z mysla o przyszlosci aby zawsze moc obyc sie bez czyjejkolwiek pomocy jak dlugo sie da, do poznej starosci. Np. mielismy tu spalinowe pompy do wody, ktora pompujemy z Creek do podlewania wszystkiego wokol domu. Ja to przerabiam na elektryczne. Sa ciche, nie smrodza i mozna zrobic automatyczne podlewanie na zegar tak jak zrobilem to w poprzednim naszym domu. I tego typu usprawnienia robimy.
Pozdrawiam i dobranoc
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #68 : 2008-03-17, 16:25:21 »

Dzięluję bardzo za odpowiedź. Nie znam nikogo kto mieszka w Austalii, więc mało wiem o życiu w tym kraju. Dawno jesteście w Austrlii ? Poprzednio też mieszkaliście na farmie? Na swojej farmie jaki macie klimat? Jak trafiliście na informacje o diecie dr. Jana Kwaśniewskiego?

Pozdrawiam Państwa, Teresa
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #69 : 2008-03-18, 13:08:25 »

Dzięluję bardzo za odpowiedź. Nie znam nikogo kto mieszka w Austalii, więc mało wiem o życiu w tym kraju. Dawno jesteście w Austrlii ? Poprzednio też mieszkaliście na farmie? Na swojej farmie jaki macie klimat? Jak trafiliście na informacje o diecie dr. Jana Kwaśniewskiego?

Pozdrawiam Państwa, Teresa
Trudno odpowiedziec na te pytania w kilku zadaniach. Nasz pobyt tutaj to historia mojego zycia. Marzenia z mlodzienczych lat, ktore w koncu urzeczywistnily sie i bylyby nawet tematem do napisania ksiazki. Jestem jednak za malo wyksztalcony aby napisac tego rodzaju dzielo jak rowniez mam za ubogie slownictwo. W Australii jestesmy ponad 20 lat. Mieszkalismy w Perth w WA i szukalismy cos takiego co w koncu znalezlismy w QLD. Z rolnictwem nigdy nie mialem nic wspolnego ale zawsze odczuwalem jakas ciasnote w miescie i brakowalo mi przestrzeni zyciowej.
Kiedys w Polsce chcialem kupic ziemie ale wymagane byly papiery rolnicze lub praca w tej galezi. Zapisalem sie na kurs ale okazalo sie, ze nie moge kontynuowac go bo nie pracuje w rolnictwie. Debilne prawo a nie bylem skory do dawania lapowek. Tutaj moge kupic tyle ziemi na ile mnie stac. Nikt nie pyta o papiery, pytaja tylko o pieniadze. Zanim kupilismy ta farme to przeanalizowalem rowniez klimat w tej okolicy. Wszelka wiedze znalazlem na internecie, farme rowniez. Wszystko bylo za i pewnego dnia wsiedlismy do auta i po przejechaniu 5tys. km. zobaczylismy nasz Eden. Zanim wjechalismy na farme to juz wiedzielismy, ze to wlasnie to. Po powrocie do domu  (jechalismy dosc szybko 5000km w 46 godzin) nasz dom na sprzedaz i kupno tej farmy zalatwil agent. Klimat mamy podzwrotnikowy ale z nieduza iloscia dni kiedy jest duza wilgotnosc powietrza. Przez 8 miesiecy chodze w krotkich spodenkach i koszuli z krotkimi rekawami. Pozostale 4 miesiace pale w piecu na noc poniewaz temperatura lubi spasc do zera a czasami i kilka stopni ponizej zera, podczas kiedy dzien jest sloneczny i zwykle 20 stopni i ponad.
Drzewo mam ze swojej farmy wiec nic mnie nie kosztuje a piec laduje sie tylko raz na noc.
Zdarza sie, ze czasami nie ma pradu z jakiejs przyczyny wtedy wlaczam swoj generator - diesel i nie martwie sie o nic. A jesli przerwa w dostawie jest dluzsza to elektrownia placi mi za rope 4 razy wiecej niz jej spale. Tak wiec nie ma zmartwien z tego powodu. Kuchnie mam na gaz, takze jest fajnie. To tyle tak skrutowo.
Pozdrawiam i dobranoc
 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #70 : 2008-03-18, 13:21:47 »

Kodar,


Komputer masz w porządku, jest możliwe, że łatwiej się dopchać do tego serwera z niektórych miejsc na Świecie, a z niektórych trudniej, ale ogólnie łatwe to nie jest. Smile

Masz tu poniżej dla porównania wyniki polecenia “ping” które sprawdza czy dany serwer jest dostępny, w tym przypadku z Grecji i USA.

Jak widać onet.pl i wikifortio.com działa cudnie, a imagic.pl akurat nie działa.

http://www.wikifortio.com/898770/ping_onet.png
http://www.wikifortio.com/896984/ping_imagic.png
http://www.wikifortio.com/892432/ping_wikifortio.png

Generalnie wyniki te pokazują czas w milisekundach w jakim udaje się połączyć z serwerem.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam

http://www.tracert.com/ping_exe.html
PS A tu można wykonać własne testy, domyślnie sprawdzasz swoje własne IP (swój komputer jako miejsce w internecie), ale możesz wpisać co chcesz np. nasza-klasa.pl
Cool

Adam,podane przez ciebie strony  jak wyzej  otwieraja sie blyskawicznie,lecz te od Syriusza niestety nie. Confused Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #71 : 2008-03-18, 15:01:04 »

Syriusz,

pięknie dziękuję. Przepadam za takimi opowieściami więc chętnie poczytam więcej. O farmie, o zwyczajach wśród sąsiadów, relacjach z nimi, dniach powszednich i świętach, tym co cieszy i co irytuje, do czego się tęskni i od czego nareszcie jest się wyzwolonym, czego jest za mało, a czego za wiele, na co schodzi większość dnia,... Proszę. O brak talentu nie warto się martwić, wszak nie chodzi o figury retoryczne, a o opis doświadczeń i odczuć.

Pozdrawiam, Teresa
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #72 : 2008-03-18, 16:33:55 »

Adam,podane przez ciebie strony  jak wyzej  otwieraja sie blyskawicznie,lecz te od Syriusza niestety nie. Confused Smile

Mogę tylko poradzić – spróbuj pomiędzy 03:00 a 05:00 połaczyć się z imagic.pl – może Ci się uda. Smile

Pozdrawiam,
Adam

PS
Jak dopcham się do tych  Syriuszowych fotek to Ci je prześlę.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #73 : 2008-03-18, 16:42:04 »

(...)Kiedys w Polsce chcialem kupic ziemie ale wymagane byly papiery rolnicze lub praca w tej galezi. Zapisalem sie na kurs ale okazalo sie, ze nie moge kontynuowac go bo nie pracuje w rolnictwie. Debilne prawo a nie bylem skory do dawania lapowek. Tutaj moge kupic tyle ziemi na ile mnie stac. Nikt nie pyta o papiery, pytaja tylko o pieniadze. (...)
(...)Kiedys w Polsce chcialem kupic ziemie ale wymagane byly papiery rolnicze lub praca w tej galezi. Zapisalem sie na kurs ale okazalo sie, ze nie moge kontynuowac go bo nie pracuje w rolnictwie. Debilne prawo a nie bylem skory do dawania lapowek. Tutaj moge kupic tyle ziemi na ile mnie stac. Nikt nie pyta o papiery, pytaja tylko o pieniadze. (...)

Syriuszu,

Ty lepiej napisz ile trzeba mieć (mniej więcej) kasy by w takim raju zamieszkać, i czy z takiej farmy się można utrzymać, czy trzeba mieć stały dopływ gotówki (emerytura).
Masz szansę być prekurorem optymalnej „wsi” w tropiku,
wiele Polskim optymalnym zniesmaczonym Eurobiurokracją nie trzeba ...

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #74 : 2008-03-18, 16:44:43 »

Adam,podane przez ciebie strony  jak wyzej  otwieraja sie blyskawicznie,lecz te od Syriusza niestety nie. Confused Smile

Mogę tylko poradzić – spróbuj pomiędzy 03:00 a 05:00 połaczyć się z imagic.pl – może Ci się uda. Smile

Pozdrawiam,
Adam

PS
Jak dopcham się do tych  Syriuszowych fotek to Ci je prześlę.
Smile Smile Razz  serdecznie dziekuje.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #75 : 2008-03-18, 16:54:11 »

(...)Kiedys w Polsce chcialem kupic ziemie ale wymagane byly papiery rolnicze lub praca w tej galezi. Zapisalem sie na kurs ale okazalo sie, ze nie moge kontynuowac go bo nie pracuje w rolnictwie. Debilne prawo a nie bylem skory do dawania lapowek. Tutaj moge kupic tyle ziemi na ile mnie stac. Nikt nie pyta o papiery, pytaja tylko o pieniadze. (...)
(...)Kiedys w Polsce chcialem kupic ziemie ale wymagane byly papiery rolnicze lub praca w tej galezi. Zapisalem sie na kurs ale okazalo sie, ze nie moge kontynuowac go bo nie pracuje w rolnictwie. Debilne prawo a nie bylem skory do dawania lapowek. Tutaj moge kupic tyle ziemi na ile mnie stac. Nikt nie pyta o papiery, pytaja tylko o pieniadze. (...)

Syriuszu,

Ty lepiej napisz ile trzeba mieć (mniej więcej) kasy by w takim raju zamieszkać, i czy z takiej farmy się można utrzymać, czy trzeba mieć stały dopływ gotówki (emerytura).
Masz szansę być prekurorem optymalnej „wsi” w tropiku,
wiele Polskim optymalnym zniesmaczonym Eurobiurokracją nie trzeba ...

Pozdrawiam serdecznie,
Adam

Adam ,pewnie wiecej  przeszkod,niz myslisz,powoduje niemoznosc  osiedlenia sie w tropikach Confused
Ja,gdybym rozwazala taka mozliwosc ,natrafilabym tylko na przeszkody.Wyjechalabym  natychmiast,gdyby rodzina odbierala  tak jak ja.Chociaz,powiadaja,ze dla chcacego nic trudnego. Laughing
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #76 : 2008-03-18, 19:23:52 »

Syriusz
Zrobilem samowolke. Pozwolilem sobie poprawic fotki /skompresowac, poprawic balans tonalny/ i zalozyc album na picasagogle, ktory jest chyba lepiej dostepny.
Adres albumu
http://picasaweb.google.com/optymaf/SyriuszFotkiZAU
Jezeli masz cos przeciwko, to go zlikwiduje, i/lub pomoge Ci zalozyc taki album. Chetnie tez pomoge przygotowac fotki do Twojego albumu.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #77 : 2008-03-18, 19:59:49 »

(...)Kiedys w Polsce chcialem kupic ziemie ale wymagane byly papiery rolnicze lub praca w tej galezi. Zapisalem sie na kurs ale okazalo sie, ze nie moge kontynuowac go bo nie pracuje w rolnictwie. Debilne prawo a nie bylem skory do dawania lapowek. Tutaj moge kupic tyle ziemi na ile mnie stac. Nikt nie pyta o papiery, pytaja tylko o pieniadze. (...)
(...)Kiedys w Polsce chcialem kupic ziemie ale wymagane byly papiery rolnicze lub praca w tej galezi. Zapisalem sie na kurs ale okazalo sie, ze nie moge kontynuowac go bo nie pracuje w rolnictwie. Debilne prawo a nie bylem skory do dawania lapowek. Tutaj moge kupic tyle ziemi na ile mnie stac. Nikt nie pyta o papiery, pytaja tylko o pieniadze. (...)

Syriuszu,

Ty lepiej napisz ile trzeba mieć (mniej więcej) kasy by w takim raju zamieszkać, i czy z takiej farmy się można utrzymać, czy trzeba mieć stały dopływ gotówki (emerytura).
Masz szansę być prekurorem optymalnej „wsi” w tropiku,
wiele Polskim optymalnym zniesmaczonym Eurobiurokracją nie trzeba ...

Pozdrawiam serdecznie,
Adam




Adam,

Z "Optymalnych" wiem, że w Australii "optymalną wyspę" zorganizował Frank Z. Bastowski (jeśli nie przekręciłam). Australia wielka, takich wysp może być wiele. Nie dość, że mogłyby się wymieniać doświadczeniami to jeszcze łatwiej byłoby poczynania ośrodków promować.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #78 : 2008-03-18, 21:40:44 »

Syriusz
Zrobilem samowolke. Pozwolilem sobie poprawic fotki /skompresowac, poprawic balans tonalny/ i zalozyc album na picasagogle, ktory jest chyba lepiej dostepny.
Adres albumu
http://picasaweb.google.com/optymaf/SyriuszFotkiZAU
Jezeli masz cos przeciwko, to go zlikwiduje, i/lub pomoge Ci zalozyc taki album. Chetnie tez pomoge przygotowac fotki do Twojego albumu.
Pozdrawiam
maf
Maf stokrortne dzieki. Very Happy :DO,o,jakie piekne,a to dziecie w rozu,to i u was Syriusz roz  modny???A czy mozna do ciebie,do tego raju???? Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wino
« Odpowiedz #79 : 2008-03-18, 22:30:11 »

Syriusz,myslalam,ze to krowa nachyla sie nad tym czarnym gadem,a to pewnie twoj ulubiony piesek,swiec Panie nad jego dusza(czy psy tez maja dusze???)a ta czerwona krowka,to wyglada typowo jak polska rasa,czyz nie??Syriusz,ale ci zazdroszcze,nie szkoda ci,ze one laduja w garnku??? Smile
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 17 zapytaniami.