forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:55:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  ŻO, a kulturystyka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: ŻO, a kulturystyka  (Przeczytany 138685 razy)
adam319
Go


Email
Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #40 : 2008-03-05, 23:24:27 »

... zszedl "na psy" Laughing ...

Hau, hau dear You! Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #41 : 2008-03-06, 00:20:09 »

...Majac obecnie 35 lat i trenujac na silowni od lat bez mala 20, stwierdzam ze przy obecnym modelu zywienia - czyli ZO od 5 lat - znaczna podaz bialka powyzej 1,5g/kg mc nie przyczynia sie do wzrostu masy miesniowej. Sylwetke znacznie lepiej buduja tluscze, czyli nadwyzka kaloryczna. Mi osobiscie wystarcza bialka 1-1,2g/1kg mc....

Vigo napisz jaki jest cel(priorytet twojej "kulturystyki")
Tylko wal prawde!!!!!  Bez owijania w "bawelne"!!!! Cool

Chodzi Tobie bardziej o "sylwetke",
czy bardziej o "zdrowie i dlugie zycie".
Question Question Question Question


Rozumiem, ze wiekszosc "kulturystow" wierzy
ze uzyskuje te dwie "rzeczy" za jednym zamachem
(Pomijam prymitywnych "sterydowcow")

 
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #42 : 2008-03-06, 09:26:11 »

Cytuj
Vigo napisz jaki jest cel(priorytet twojej "kulturystyki")
Tylko wal prawde!!!!!  Bez owijania w "bawelne"!!!!


Moim celem jest uzyskanie ladnej umiesnionej sylwetki (zreszta notabene nieskromnie: udalo sie). Nie marze o masie w stylu Pudzian. Zreszta bez koksu na ZO byloby to niemozliwe. Wiem cos o tym poniewaz jak bylem mlody i glupi to tez bylem "prymitywnym sterydowcem". Wtedy masa oscylowala mi w granicach 85kg.
Przy wzroscie 176cm waze obecnie 75 kg, ale przy poziomie tkanki tluszczowej BF ok 10%, takze wyglad mnie zadowala.
To po pierwsze. Po drugie, mam naturalna chec ruszania sie, dlatego kulturystyka (rzecz jasna amatorsko, mam wlasna salke ze sprzetem), duzo jezdze na rolkach, basen, spacery z zonka  Very Happy itp. Treningi wykonuje trzy razy tyg. w systemie HST. Kiedys Toan wspominal o systemie 5 razy tyg. Dla mnie byloby to za duzu. Miesnie musza odpoczac i dobrze jest trafic w moment nadkompensacji.
Po trzecie od jakis  2 lat zaczelo mnie dreczyc poczucie ze mimo mlodego wieku (35l), to juz jednak "z gorki". Stad tez chec wiekszej potrzeby ruchu zeby zbyt szybko nie "skapcaniec".
Uff, jesli kogos to interesuje (w co watpie), to tyle o mnie.

Uwazam wiec ze mozna polaczyc "sylwetke" ze "zdrowiem i dlugim zyciem" jesli oczywiscie podejdzie sie do tego rozsadnie.

Pozdr.

Pozdr.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #43 : 2008-03-07, 15:33:34 »

Temat zapowiadal sie ciekawie, ale niestety zszedl "na psy" Laughing
Majac obecnie 35 lat i trenujac na silowni od lat bez mala 20, stwierdzam ze przy obecnym modelu zywienia - czyli ZO od 5 lat - znaczna podaz bialka powyzej 1,5g/kg mc nie przyczynia sie do wzrostu masy miesniowej. Sylwetke znacznie lepiej buduja tluscze, czyli nadwyzka kaloryczna. Mi osobiscie wystarcza bialka 1-1,2g/1kg mc.
Pisze o bialku poniewaz od tego zaczal "kulturysta" i jak zauwazylem dreczy Cie problem, ktory i mnie dreczyl ladnych pare lat.
Problemy tego typu - mysle - biora sie z "owczego pedu" tudziez mody kulturystycznej na spozywanie bialka 2,5g/kg mc i wiecej. Ale coz: producenci odzywek musza z czegos zyc.

Pozdr.
To ile musisz zjadac tluszczy aby wystapila nadwyzka kaloryczna,a moze ona wystepuje,bo zjadasz duzo tluszczu  jednoczesnie duze ilosci weglowodanow??
przeciez zalecana  duza ilosc tluszczu potrzebna podsczas wysilku zostaje  spalana,albo? Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #44 : 2008-03-16, 19:16:33 »

Grizzly, dlugie zycie nie jest bynajmniej wartoscia sama w sobie.
Wazna jest przede wszystkim jego jakosc!
Zapisane
kulturysta
Go


Email
Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #45 : 2008-03-28, 19:38:12 »

Powroce do watku bo pojawily sie ciekawe watki i dlatego w tym momencie dorzuce pare rzeczy.

Kiedy napisalem po raz pierwszy dopiero zaczynalem - dlatego tez to bylo w zasadzie ACT (dla niewtajemniczonych - aerobowy trening obwodowy). I tak powoli lecialo, raz nie poszedlem, raz zakwasy i tak dalej jak to przy poczatkach silowni czesto jest. Teraz ostatecznie mam regularny grafik szkola/praca/rodzina to i regularnie chadzam do tego przybytku.

I dalej - regularne cwiczenia 3x w tygodniu, obecnie (po miesiacu ACT) przerzucilem sie na ciezsze ACT - czyli cwiczenia wielostawowe, dosc fajne ciezary jak na 1,5 miecha treningu, 2x serie kazdego cwiczenia. Pisze o tym tak dla tych "znajacych sie". Przygotowuje sie do podjecia treningu na mase, ktora ulozyl dyplomowany trener i spec w dziedzinie. Efekty? Faaaajnie zaczyna mi sie wyrzezbiac klatka, rowniez ramiona i co dla mnie dosc istotne (a o czym masa mlodych na silce zapomina) nogi (cale 80kg na plecach na przysiadzie).

Co zas do jedzenia, bo od niego wyszlo, to organizm przy stalym i regularnym obciazeniu tego typu sam zareagowal - dla przykladu od dwoch tygodni niemozliwie wrecz mam ochote na schabowe. A coz takiego w schabowych? A na bialeczko i to calkiem sporo. Rowniez jem wiecej (czuje, ze moglbym zjesc), przez to dorzucilem 1 posilek wiecej w ciagu dnia dla pozyskania energii. Wegli jem troche wiecej (wynika to ze zwiekszenia ilosci bialka i tluszczu wiec i proporcjonalnie zwiekszylem wegle). Moj jadlospis:

1. sniadanie - jajecznica lub kaszanka (obie na boczku i smalcu)
2. sniadanie/lunch  - no cos co spozywam w pracy, tutaj roznie - salceson, jakies inne podroby, tluste sery, czasem orzechy/wiorki, zalezy na co mam ochote
3. obiad - konkret u mnie dosc staly - miecho, miecho, miecho i troche wegli (suroweczka lub gotowane warzywa z maslem)
4. kolacja - no tez roznie, moze byc i ta kaszanka jak rano jadlem jaja, moze byc jakas tlusta kielbacha, maslo, tlusty ser, smietana, tez w zaleznosci na co mam ochote


Bialek zwiekszylem niewiele, a i tak ladnie rosne. Wiecej poszlo w tluszcz, bo jednak orgranizm musi miec sile i na silowni, ale tez na regeneracje miesni. Weglowodanow spozywam dziennie ok. 70-100g. Moze i duzo, ale po pierwsze proporcje naruszam niewiele, po drugie mam siedzaca umyslowa prace i po trzecie - organizm chce (mysl o kubasie kawy i czyms slodkim to sama przyjemnosc). Wegli jednakze nie jem po treningu, ani zaraz przed - jak pisalem najczesciej nastepuje to okolo 10-11 (kiedy pije pierwsza kawe) i wieczorkiem okolo 20 (kawa/herbata). Na razie same pozytywy - jak cos sie zmieni to bede pisal.


Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Kulturysta
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #46 : 2008-03-29, 09:20:11 »

Cytuj
To ile musisz zjadac tluszczy aby wystapila nadwyzka kaloryczna,a moze ona wystepuje,bo zjadasz duzo tluszczu  jednoczesnie duze ilosci weglowodanow??
przeciez zalecana  duza ilosc tluszczu potrzebna podsczas wysilku zostaje  spalana,albo?

ilosc potrzebnych kalorii mozna "wyliczyc" z tego kalkulatora (pisze w cytacie poniewaz wiadomo ze jest to wartosc umowna):
http://www.xmaxonline.com/ - zakladka Calculate Body Comp now ; tylko przez Internet Explorer  Confused
jest to kalkulator skonstruowany pod potrzeby kulturystyki, mozna tez tam orientacyjnie wyliczyc grubosc tkanki tluszczowej
Autorem jest dr Greg Ellis, zreszta kiedys moj idol jesli chodzi o diete LC, pare jego zdjec w wieku 56l pod tym linkiem:
http://www.ultimatedietsecrets.com/gallery01.html

Cytuj
Grizzly, dlugie zycie nie jest bynajmniej wartoscia sama w sobie.
Wazna jest przede wszystkim jego jakosc!
no wlasnie,pytanie tylko czy sama DO do tego wystarcza, poniewaz moim zdaniem: nie.
Na jakosc zycia wplywa stan umyslu, cele i przede wszystkim religia (nie jestem katolikiem)
Cytuj
przerzucilem sie na ciezsze ACT - czyli cwiczenia wielostawowe
w treningu HST cwiczenia wielostawowe to podstawa. Poprobuj roznych typow treningu, lacznie z dzielonym. Kazdy powinien sam dojsc co mu najlepiej pasuje.
Oczywiscie niebagatelny wplyw ma dieta (tylko Kwasniewski  Very Happy)

Cytuj
Bialek zwiekszylem niewiele, a i tak ladnie rosne. Wiecej poszlo w tluszcz, bo jednak orgranizm musi miec sile i na silowni, ale tez na regeneracje miesni. Weglowodanow spozywam dziennie ok. 70-100g. Moze i duzo, ale po pierwsze proporcje naruszam niewiele, po drugie mam siedzaca umyslowa prace i po trzecie - organizm chce (mysl o kubasie kawy i czyms slodkim to sama przyjemnosc). Wegli jednakze nie jem po treningu, ani zaraz przed - jak pisalem najczesciej nastepuje to okolo 10-11 (kiedy pije pierwsza kawe) i wieczorkiem okolo 20 (kawa/herbata). Na razie same pozytywy - jak cos sie zmieni to bede pisal.
no wlasnie, to potwierdza moje spostrzezenia: tluszcz to podstawa przy budowaniu mc, a nie bialko (ale oczywiscie odpowiednia ilosc musi byc zapewniona)
Widze ze dopiero zaczynasz skoro ACT. Uwazaj na instruktorow z silowni, moga Cie przekabacic na diete wysokoweglowodanowa  Wink




Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #47 : 2013-01-10, 13:03:42 »

jeszcze ten Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #48 : 2013-10-23, 14:00:53 »

Ciekawy temat, nawet niejaki Adam319 sie sporo udziela, facet testuje rozne diety na sobie, diete 1000kcal i zero carb...przerzuca 80 kilogamowe drzewa. Niezly harpagon jakis i na dietach sie zna.

A jakby ktos sie martwil ketostrofa to niech wie, ze
Wydalanie ciał ketonowych to chyba jest bardziej wynik badania laboratoryjnego niż objaw chorobowy ODCZUWALNY przez człowieka?

Dodatkowo poleca kogos takiego:
To co pisze Toan jest zdrowe na 110%.

ktos wie co z tym toanem? Chetnie bym go poczytal jak ma 110% racji
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #49 : 2013-10-23, 14:06:00 »

Podobno jest obecny duchem Very Happy
A ten Adam119 ciekawy gość, szkoda, że go też już nie ma Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: ŻO, a kulturystyka
« Odpowiedz #50 : 2013-10-23, 14:09:09 »

Ponoc spasl sie okrutnie teraz, no ale jak sie eksperymentuje z dieta 1000kcal wysokobialkowa i zero carb.....to nie sluzy raczej stabilnosci ustroju. Pewnie permanentne zakwaszenie  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 20 zapytaniami.