forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-08-20, 11:44:42

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
484966 wiadomoÂci w 3916 w▒tkach; wys│ane przez 51 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Zofia
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nielegalne przeszczepy nerek
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Nielegalne przeszczepy nerek  (Przeczytany 4735 razy)
Edyta
GoŠ

Email
Nielegalne przeszczepy nerek
« : 2008-03-01, 12:50:09 »

Zgadnijcie ile przeprowadza się nielegalnych przeszczepów nerek w ciagu całego roku?
adam319
GoŠ

Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #1 : 2008-03-01, 14:42:29 »

Zgadnijcie ile przeprowadza się nielegalnych przeszczepów nerek w ciagu całego roku?
Ja wiem! Ja wiem! - nie wiadomo ile Smile
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-03-01, 14:46:19 »

Czyta┼éam kiedy┼Ť ,┼╝e 16 ty┼Ť rocznie.
Teraz czyta┼éam w internecie ,┼╝e 15 ty┼Ť rocznie .
Ciekawe sk─ůd bior─ů te nerki,nie?  Rolling Eyes
adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-03-01, 15:05:54 »

Wycinaj─ů za zgod─ů (zwykle za pieni─ůdze) lub bez zgody (zwykle z u┼╝yciem przymusu bezpo┼Ťredniego).

S┼éysza┼éem, ┼╝e go┼Ť─ç (chyba w Indiach) poszed┼é ┼éadnie ubrany na spotkanie w sprawie pracy, a obudzi┼é si─Ö potem bez nerki z 3miesi─Öczn─ů odpraw─ů w r─Öce.┬á Confused
Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-03-01, 15:44:12 »

Ja te┼╝ kiedy┼Ť s┼éysza┼éam,┼╝e kto┼Ť ,gdzie┼Ť poszed┼é i obudzi┼é si─Ö z blizn─ů na plecach  Confused

Kara ┼Ťmierci w Chinach te┼╝ chyba swoje robi je┼Ťli chodzi o przeszczepy nerek i pewnie innych narz─ůd├│w te┼╝-co┼Ť mi si─Ö obi┼éo o uszy.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2008-03-01, 19:38:52 »

Ja te┼╝ kiedy┼Ť s┼éysza┼éam,┼╝e kto┼Ť ,gdzie┼Ť poszed┼é i obudzi┼é si─Ö z blizn─ů na plecach┬á Confused

Kara ┼Ťmierci w Chinach te┼╝ chyba swoje robi je┼Ťli chodzi o przeszczepy nerek i pewnie innych narz─ůd├│w te┼╝-co┼Ť mi si─Ö obi┼éo o uszy.
Co tam Chiny w porownaniu do afery w Polsce.Pamietacie jak  wykryto wspolprace   Sluzby Zdrowia  z Zakladem Pogrzebowym, na korzysc tego ostatniego Shocked Confused
Syriusz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2008-03-02, 13:33:14 »

W 1978 roku poznalem goscia, ktory mial trzy nerki i jechal do Francji spieniezyc jedna z nich. Zaoferowano mu 15tys. USD. Wtedy byla to rownowartosc bodajze 6 duzych Fiatow.
zbynek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2008-03-02, 18:16:10 »

Edyta
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2008-03-03, 07:53:37 »

"Krzysztof ┼üozi┼äski w swojej ksi─ů┼╝ce pt. „Piek┼éo ┼Ťrodka – Chiny a prawa cz┼éowieka, 10 lat p├│┼║niej” napisa┼é: „Wed┼éug posiadanych przeze mnie informacji, egzekucje wykonywane s─ů w taki spos├│b, by w momencie pobierania organ├│w, skazany jeszcze ┼╝y┼é (ze wzgl─Ödu na potrzeby transplantologii zmieniono nawet metod─Ö egzekucji. Skaza┼äcy, od kt├│rych maj─ů by─ç pobrane rog├│wki, zabijani s─ů strza┼éem w serce, a nie w g┼éow─Ö). Jeszcze przed egzekucj─ů jest on przygotowywany do roli dawcy, co dostarcza mu dodatkowych cierpie┼ä. Przygotowanie to polega na przyk┼éad na wykonaniu kilku niezwykle bolesnych zastrzyk├│w.”

Ciekawy link Zbynku.
W┼éa┼Ťnie takie informacjie kiedy┼Ť czyta┼éam i dlaczego mia┼éabym uzna─ç,┼╝e s─ů one nieprawdziwe....

Adam.Napisa┼ée┼Ť mi niedawno,┼╝ebym nie wierzy┼éa temu,co m├│wi─ů,czy pisz─ů o Chinach . Teraz zadaj─Ö Tobie ponownie pytanie;dlaczego?Na jakiej podstawie s─ůdzisz,┼╝e jest to nieprawd─ů? Sk─ůd wiesz,┼╝e tak nie jest?
adam319
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2008-03-03, 19:21:02 »

Napisa┼éem, by┼Ť nie wierzy┼éa bezkrytycznie w to co si─Ö pisze (w tym o Chinach).

Znaj─ůc Chi┼äsk─ů filozofi─Ö, ┼╝e nic si─Ö nie powinno zmarnowa─ç oraz oko za oko, z─ůb za z─ůb, uwa┼╝am za wielce prawdopodobne pobieranie narz─ůd├│w od skaza┼äc├│w nawet bez ich zgody.

Egzekucja to zawsze jest egzekucja, „humanitarne zabijanie” to raczej przejaw hipokryzji.

Inna sprawa to skala zjawiska, kt├│r─ů trzeba by przy┼éo┼╝y─ç do 1400mln mieszka┼äc├│w i bezwzgl─Ödnej walki z przest─Öpczo┼Ťci─ů oraz poczuciu sprawiedliwo┼Ťci jakby bardziej ze „Starego” ni┼╝ „Nowego” Testamentu.

„Bolesne zastrzyki przed egzekucj─ů” zamiast ostatniego papierosa – to w┼éa┼Ťnie ┼║le ┼Ťwiadczy o naszej „moralno┼Ťci bia┼éego cz┼éowieka”. Problemem dla nas nie jest zabijanie tylko brak papierosa – co za upadek.

Przypomnia┼éa mi si─Ö reklama „nie traktujmy ┼╝ycia zbyt powa┼╝nie” gdzie skazaniec siedzi na krze┼Ťle elektrycznym i zanosi si─Ö ze ┼Ťmiechu, a kat tak┼╝e ┼Ťmiej─ůc si─Ö opowiada ┼╝arty i w┼é─ůcza pr─ůd.

Mo┼╝e jestem dziwny ale bardziej interesuje mnie by nie zosta─ç skaza┼äcem ni┼╝ problem czy mi przed egzekucj─ů zrobi─ů bolesny zastrzyk czy nie.

Dla jasno┼Ťci – z punktu widzenia jednostki kara ┼Ťmierci jest nie do pomy┼Ťlenia, z puntu widzenia spo┼éecze┼ästwa tu ju┼╝ zdania s─ů podzielone. Zw┼éaszcza w kontek┼Ťcie luksusowych Polskich, czy Ameryka┼äskich wi─Özie┼ä gdzie skaza┼äcy odsiaduj─ů do┼╝ywocie z miesi─Öcznym kosztem utrzymania na poziomie 4 minimalnych emerytur. Mo┼╝e nie „humanitarniej” ale bardziej sprawiedliwie by┼éoby zafundowa─ç im kamienio┼éom ze ┼Ťredni─ů prze┼╝ycia 5 lat i to tylko dla pracowitych, a dla leni baty.

O co┼Ť mi si─Ö wyobra┼║nia uruchomi┼éa:

Kamienio┼éom powinien posiada─ç ca┼éoroczn─ů baz─Ö noclegow─ů w postaci namiot├│w, a ogrodzony by┼éby podw├│jnym p┼éotem, w ┼Ťrodku kt├│rego biega┼éyby nieco g┼éodne pieski + 4 wie┼╝yczki stra┼╝nicze. I mamy redukcj─Ö koszt├│w.

Za pieni─ůdze uzyskane za „ofiarowan─ů” nerk─Ö delikwent m├│g┼éby zosta─ç przeniesiony do wi─Özienia murowanego. Cho─ç szacuj─Ö, ┼╝e kwota uzyskana z jej sprzeda┼╝y pozwoli┼éaby mu cieszy─ç si─Ö luksusem „normalnego” wi─Özienia tylko przez 3 lata, a potem z powrotem do kamienio┼éomu – no chyba, ┼╝e ma (lub jego rodzina zechce) wp┼éaca─ç 2400z┼é miesi─Öcznie by nie musia┼é pracowa─ç i spa─ç pod namiotem.

Co za długo byłem w Chinach? Cool

PS By┼éo g┼éo┼Ťno o tym w ┼Ťr├│d moich Chi┼äskich koleg├│w gdy Europejski student bestialsko zabi┼é Chi┼äskiego studenta w Pekinie. Opinia publiczna jednoznacznie opowiedzia┼é si─Ö za os─ůdzeniem „bia┼éego” w Chinach, jednak premier rz─ůdu „przekona┼é wszystkich”, ┼╝e znacznie bardziej politycznie b─Ödzie odes┼éa─ç zab├│jce do Europy. Powiedzia┼é, nic nam z tej zemsty nie przyjdzie, a tak to osi─ůgniemy korzy┼Ťci polityczne i gospodarcze. Moi rozm├│wcy byli wyra┼║nie dumni z m─ůdro┼Ťci swojego premiera mimo, ┼╝e podkre┼Ťlali, ┼╝e byli wcze┼Ťniej za os─ůdzeniem i egzekucj─ů mordercy.
Ot – ca┼ée Chiny. Kto nie pomieszka┼é – nie zrozumie, to zupe┼énie inna filozofia, ale ludzie jakby bardziej zr├│wnowa┼╝eni i spokojniejsi, a przede wszystkim ┼╝yczliwi i u┼Ťmiechni─Öci. Nie dopatrzy┼éem si─Ö te┼╝ dwulicowo┼Ťci i podst─Öpu, cho─ç tradycyjnie (zw┼éaszcza w handlu) nale┼╝y sprawdzi─ç inteligencje kontrahenta nie m├│wi─ůc mu prawdy i id─ůc w zaparte, ┼╝e produkt nie ma ┼╝adnych wad.

Ależ się rozpisałem.
Przepraszam i pozdrawiam,
Adam
Diogenes z Synopy
Full Member
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 11007

« Odpowiedz #10 : 2015-11-15, 10:20:32 »

Czarnorynkowa cena organ├│w

para oczu 1525 dol.

skóra głowy 607 dol.

czaszka z z─Öbami 1200 dol.

rami─Ö 500 dol.

tętnica wieńcowa 1525 dol.

serce 119 000 dol.

w─ůtroba 157 000 dol.

dłoń i przedramię 385 dol.

jednostka krwi 337 dol.

┼Ťledziona 508 dol.

┼╝o┼é─ůdek 508 dol.

jelito cienkie 2519 dol.

nerka 262 000 dol.

pęcherzyk żółciowy 1219 dol.

sk├│ra (za cal kwadratowy) 10 dol.

http://www4.rp.pl/Finanse/311149947-Imperium-zbrodni-oplywa-w-dolary.html
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 7598

« Odpowiedz #11 : 2015-11-15, 11:34:30 »

A m├│zgu nie wycenili ?Ale bez nerki mo┼╝na dobrze ┼╝y─ç ,mo┼╝e sprzedam  Laughing
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 40668

« Odpowiedz #12 : 2015-11-15, 12:53:43 »

Ciekawe dlaczego nerka jest taka droga w stosunku do ┼╝o┼é─ůdka, czy ┼Ťledziony, czy jelita... Rolling Eyes
Chyba jest wi─Ökszy popyt na nie...rz─ůdzi niewidzialna r─Öka rynku...  Twisted Evil

Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 32303

« Odpowiedz #13 : 2015-11-15, 13:19:21 »

U nas jednostka krwi kosztuje 8 czekolad. Wink
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 31606

« Odpowiedz #14 : 2015-11-15, 15:19:37 »

A mózgu nie wycenili ?Ale bez nerki można dobrze żyć ,może sprzedam  Laughing

Ale jak si─Ö dowiedz─ů jak ona od┼╝ywiona, to nikt jej nie we┼║mie. Wink
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 7598

« Odpowiedz #15 : 2015-11-15, 15:46:01 »

A mózgu nie wycenili ?Ale bez nerki można dobrze żyć ,może sprzedam  Laughing

Ale jak si─Ö dowiedz─ů jak ona od┼╝ywiona, to nikt jej nie we┼║mie. Wink
Zostanie uznana jako rakotw├│rcza ,po wst─Öpnych badaniach  Laughing
Diogenes z Synopy
Full Member

« Odpowiedz #16 : 2015-11-15, 15:51:56 »

a jak osoba opty dostaje krew wysokow─Öglodanowca, lub odwrotnie, ma to jaki┼Ť wp┼éyw ?┬á Niewielki i kr├│tkotrwa┼éy ?
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 31606

« Odpowiedz #17 : 2015-11-15, 16:15:08 »

Dusza mu si─Ö zmienia i potem nic ju┼╝ nie jest takie wcze┼Ťniej. Wink
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 32303

« Odpowiedz #18 : 2015-11-15, 16:20:40 »

a jak osoba opty dostaje krew wysokow─Öglodanowca, lub odwrotnie, ma to jaki┼Ť wp┼éyw ?┬á Niewielki i kr├│tkotrwa┼éy ?
Przecież poziom cukru, białek i kwasów tłuszczowych jest niemal identyczny, niezależnie od diety. Very Happy
Homeostaza to si─Ö nazywa.
Diogenes z Synopy
Full Member

« Odpowiedz #19 : 2015-11-15, 16:23:28 »

to dobrze, bo ju┼╝ my┼Ťla┼éem, ┼╝e kto┼Ť na mojej krwi przestanie wierzy─ç autorytetom┬á Wink

Swoj─ů drog─ů, gdyby dzia┼éa┼éo.....┬á ......┬á ┬á?┬á ┬á ┬á bidronki by splajtowa┼éy┬á Wink
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.252 sekund z 19 zapytaniami.