forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:43:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658446 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nielegalne przeszczepy nerek
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nielegalne przeszczepy nerek  (Przeczytany 14960 razy)
Edyta
Go


Email
Nielegalne przeszczepy nerek
« : 2008-03-01, 12:50:09 »

Zgadnijcie ile przeprowadza się nielegalnych przeszczepów nerek w ciagu całego roku?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #1 : 2008-03-01, 14:42:29 »

Zgadnijcie ile przeprowadza się nielegalnych przeszczepów nerek w ciagu całego roku?
Ja wiem! Ja wiem! - nie wiadomo ile Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #2 : 2008-03-01, 14:46:19 »

Czytałam kiedyś ,że 16 tyś rocznie.
Teraz czytałam w internecie ,że 15 tyś rocznie .
Ciekawe skąd biorą te nerki,nie?  Rolling Eyes
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #3 : 2008-03-01, 15:05:54 »

Wycinają za zgodą (zwykle za pieniądze) lub bez zgody (zwykle z użyciem przymusu bezpośredniego).

Słyszałem, że gość (chyba w Indiach) poszedł ładnie ubrany na spotkanie w sprawie pracy, a obudził się potem bez nerki z 3miesięczną odprawą w ręce.  Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #4 : 2008-03-01, 15:44:12 »

Ja też kiedyś słyszałam,że ktoś ,gdzieś poszedł i obudził się z blizną na plecach  Confused

Kara śmierci w Chinach też chyba swoje robi jeśli chodzi o przeszczepy nerek i pewnie innych narządów też-coś mi się obiło o uszy.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #5 : 2008-03-01, 19:38:52 »

Ja też kiedyś słyszałam,że ktoś ,gdzieś poszedł i obudził się z blizną na plecach  Confused

Kara śmierci w Chinach też chyba swoje robi jeśli chodzi o przeszczepy nerek i pewnie innych narządów też-coś mi się obiło o uszy.
Co tam Chiny w porownaniu do afery w Polsce.Pamietacie jak  wykryto wspolprace   Sluzby Zdrowia  z Zakladem Pogrzebowym, na korzysc tego ostatniego Shocked Confused
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #6 : 2008-03-02, 13:33:14 »

W 1978 roku poznalem goscia, ktory mial trzy nerki i jechal do Francji spieniezyc jedna z nich. Zaoferowano mu 15tys. USD. Wtedy byla to rownowartosc bodajze 6 duzych Fiatow.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #7 : 2008-03-02, 18:16:10 »

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #8 : 2008-03-03, 07:53:37 »


"Krzysztof Łoziński w swojej książce pt. „Piekło środka – Chiny a prawa człowieka, 10 lat później” napisał: „Według posiadanych przeze mnie informacji, egzekucje wykonywane są w taki sposób, by w momencie pobierania organów, skazany jeszcze żył (ze względu na potrzeby transplantologii zmieniono nawet metodę egzekucji. Skazańcy, od których mają być pobrane rogówki, zabijani są strzałem w serce, a nie w głowę). Jeszcze przed egzekucją jest on przygotowywany do roli dawcy, co dostarcza mu dodatkowych cierpień. Przygotowanie to polega na przykład na wykonaniu kilku niezwykle bolesnych zastrzyków.”

Ciekawy link Zbynku.
Właśnie takie informacjie kiedyś czytałam i dlaczego miałabym uznać,że są one nieprawdziwe....

Adam.Napisałeś mi niedawno,żebym nie wierzyła temu,co mówią,czy piszą o Chinach . Teraz zadaję Tobie ponownie pytanie;dlaczego?Na jakiej podstawie sądzisz,że jest to nieprawdą? Skąd wiesz,że tak nie jest?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #9 : 2008-03-03, 19:21:02 »

Napisałem, byś nie wierzyła bezkrytycznie w to co się pisze (w tym o Chinach).

Znając Chińską filozofię, że nic się nie powinno zmarnować oraz oko za oko, ząb za ząb, uważam za wielce prawdopodobne pobieranie narządów od skazańców nawet bez ich zgody.

Egzekucja to zawsze jest egzekucja, „humanitarne zabijanie” to raczej przejaw hipokryzji.

Inna sprawa to skala zjawiska, którą trzeba by przyłożyć do 1400mln mieszkańców i bezwzględnej walki z przestępczością oraz poczuciu sprawiedliwości jakby bardziej ze „Starego” niż „Nowego” Testamentu.

„Bolesne zastrzyki przed egzekucją” zamiast ostatniego papierosa – to właśnie źle świadczy o naszej „moralności białego człowieka”. Problemem dla nas nie jest zabijanie tylko brak papierosa – co za upadek.

Przypomniała mi się reklama „nie traktujmy życia zbyt poważnie” gdzie skazaniec siedzi na krześle elektrycznym i zanosi się ze śmiechu, a kat także śmiejąc się opowiada żarty i włącza prąd.

Może jestem dziwny ale bardziej interesuje mnie by nie zostać skazańcem niż problem czy mi przed egzekucją zrobią bolesny zastrzyk czy nie.

Dla jasności – z punktu widzenia jednostki kara śmierci jest nie do pomyślenia, z puntu widzenia społeczeństwa tu już zdania są podzielone. Zwłaszcza w kontekście luksusowych Polskich, czy Amerykańskich więzień gdzie skazańcy odsiadują dożywocie z miesięcznym kosztem utrzymania na poziomie 4 minimalnych emerytur. Może nie „humanitarniej” ale bardziej sprawiedliwie byłoby zafundować im kamieniołom ze średnią przeżycia 5 lat i to tylko dla pracowitych, a dla leni baty.

O coś mi się wyobraźnia uruchomiła:

Kamieniołom powinien posiadać całoroczną bazę noclegową w postaci namiotów, a ogrodzony byłby podwójnym płotem, w środku którego biegałyby nieco głodne pieski + 4 wieżyczki strażnicze. I mamy redukcję kosztów.

Za pieniądze uzyskane za „ofiarowaną” nerkę delikwent mógłby zostać przeniesiony do więzienia murowanego. Choć szacuję, że kwota uzyskana z jej sprzedaży pozwoliłaby mu cieszyć się luksusem „normalnego” więzienia tylko przez 3 lata, a potem z powrotem do kamieniołomu – no chyba, że ma (lub jego rodzina zechce) wpłacać 2400zł miesięcznie by nie musiał pracować i spać pod namiotem.

Co za długo byłem w Chinach? Cool

PS Było głośno o tym w śród moich Chińskich kolegów gdy Europejski student bestialsko zabił Chińskiego studenta w Pekinie. Opinia publiczna jednoznacznie opowiedział się za osądzeniem „białego” w Chinach, jednak premier rządu „przekonał wszystkich”, że znacznie bardziej politycznie będzie odesłać zabójce do Europy. Powiedział, nic nam z tej zemsty nie przyjdzie, a tak to osiągniemy korzyści polityczne i gospodarcze. Moi rozmówcy byli wyraźnie dumni z mądrości swojego premiera mimo, że podkreślali, że byli wcześniej za osądzeniem i egzekucją mordercy.
Ot – całe Chiny. Kto nie pomieszkał – nie zrozumie, to zupełnie inna filozofia, ale ludzie jakby bardziej zrównoważeni i spokojniejsi, a przede wszystkim życzliwi i uśmiechnięci. Nie dopatrzyłem się też dwulicowości i podstępu, choć tradycyjnie (zwłaszcza w handlu) należy sprawdzić inteligencje kontrahenta nie mówiąc mu prawdy i idąc w zaparte, że produkt nie ma żadnych wad.

Ależ się rozpisałem.
Przepraszam i pozdrawiam,
Adam
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #10 : 2015-11-15, 10:20:32 »

Czarnorynkowa cena organów

para oczu 1525 dol.

skóra głowy 607 dol.

czaszka z zębami 1200 dol.

ramię 500 dol.

tętnica wieńcowa 1525 dol.

serce 119 000 dol.

wątroba 157 000 dol.

dłoń i przedramię 385 dol.

jednostka krwi 337 dol.

śledziona 508 dol.

żołądek 508 dol.

jelito cienkie 2519 dol.

nerka 262 000 dol.

pęcherzyk żółciowy 1219 dol.

skóra (za cal kwadratowy) 10 dol.



http://www4.rp.pl/Finanse/311149947-Imperium-zbrodni-oplywa-w-dolary.html
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #11 : 2015-11-15, 11:34:30 »

A mózgu nie wycenili ?Ale bez nerki można dobrze żyć ,może sprzedam  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70126


Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #12 : 2015-11-15, 12:53:43 »

Ciekawe dlaczego nerka jest taka droga w stosunku do żołądka, czy śledziony, czy jelita... Rolling Eyes
Chyba jest większy popyt na nie...rządzi niewidzialna ręka rynku...  Twisted Evil
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #13 : 2015-11-15, 13:19:21 »

U nas jednostka krwi kosztuje 8 czekolad. Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #14 : 2015-11-15, 15:19:37 »

A mózgu nie wycenili ?Ale bez nerki można dobrze żyć ,może sprzedam  Laughing

Ale jak się dowiedzą jak ona odżywiona, to nikt jej nie weźmie. Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #15 : 2015-11-15, 15:46:01 »

A mózgu nie wycenili ?Ale bez nerki można dobrze żyć ,może sprzedam  Laughing

Ale jak się dowiedzą jak ona odżywiona, to nikt jej nie weźmie. Wink
Zostanie uznana jako rakotwórcza ,po wstępnych badaniach  Laughing
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #16 : 2015-11-15, 15:51:56 »

a jak osoba opty dostaje krew wysokowęglodanowca, lub odwrotnie, ma to jakiś wpływ ?  Niewielki i krótkotrwały ?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #17 : 2015-11-15, 16:15:08 »

Dusza mu się zmienia i potem nic już nie jest takie wcześniej. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #18 : 2015-11-15, 16:20:40 »

a jak osoba opty dostaje krew wysokowęglodanowca, lub odwrotnie, ma to jakiś wpływ ?  Niewielki i krótkotrwały ?
Przecież poziom cukru, białek i kwasów tłuszczowych jest niemal identyczny, niezależnie od diety. Very Happy
Homeostaza to się nazywa.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Nielegalne przeszczepy nerek
« Odpowiedz #19 : 2015-11-15, 16:23:28 »

to dobrze, bo już myślałem, że ktoś na mojej krwi przestanie wierzyć autorytetom  Wink

Swoją drogą, gdyby działało.....  ......   ?      bidronki by splajtowały  Wink
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 20 zapytaniami.