forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 00:55:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  1%!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: 1%!  (Przeczytany 86110 razy)
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17104


Odp: 1%!
« Odpowiedz #80 : 2013-02-13, 15:57:18 »

Jak ja to dzisiaj przeczytałam to już chyba do kościoła nie muszę iść... Rolling Eyes Wink
Niechaj ci będzie, albowiem cóż jest wart taki kościół chadzany, murowany. Można... Można doń sobie chadzać, lecz prawdziwy kościół buduje się w sobie.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: 1%!
« Odpowiedz #81 : 2013-02-13, 15:59:28 »

A rano boczek wędzony jadłam w jajecznicy przez pomyłkę... Cool

Za to na obiad były tradycyjnie "pulki" i śledzie w śmietanie... Very Happy pyszne... Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: 1%!
« Odpowiedz #82 : 2013-02-13, 16:00:10 »

Jak ja to dzisiaj przeczytałam to już chyba do kościoła nie muszę iść... Rolling Eyes Wink
Niechaj ci będzie, albowiem cóż jest wart taki kościół chadzany, murowany. Można... Można doń sobie chadzać, lecz prawdziwy kościół buduje się w sobie.  Very Happy

Aha... Very Happy Cool
Zapisane

Dario Ronin
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #83 : 2013-02-13, 16:16:41 »

A głowę popiołem posypać?  Shocked
Dziś Proboszcz mnie pytał, czy jadłem mięso, bo...  Very Happy
Ale ponieważ znam lepiej Pismo Święte niż przeciętny Katolik, więc wymieniłem mu kiedy Człowiek zwolniony z postu jest...  Cool
szczerze gratuluję  Smile, ale ... warto znać jeszcze  lepiej 
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17104


Odp: 1%!
« Odpowiedz #84 : 2013-02-13, 16:22:28 »

Aha... Very Happy Cool
A tak! Wiadomo że wtedy zawsze jest on jak to się mówi - pod ręką. Bynajmniej nie od niedzieli tylko.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: 1%!
« Odpowiedz #85 : 2013-02-13, 16:46:41 »

Tak mam...stale pod ręką... Very Happy
Zapisane

Dario Ronin
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #86 : 2013-02-13, 18:28:39 »


Ale ponieważ znam
dieta kaplanów ( ? )   „‚Oto ustawa po czas niezmierzony dla waszych pokoleń, we wszystkich waszych miejscach zamieszkania: Nie wolno wam jeść żadnego tłuszczu ani żadnej krwi’” , tłuszcz okrywający jelita — wszystek tłuszcz, który jest na jelitach, i obie nerki oraz tłuszcz, który jest na nich, tak samo jak ten na lędźwiach. A to, co okrywa wątrobę, oddzieli wraz z nerkami. I kapłan zamieni to w dym na ołtarzu jako pokarm, ofiarę ogniową o kojącej woni. „Powiedz do synów Izraela, mówiąc: ‚Nie wolno wam jeść żadnego tłuszczu z byka ani z baranka, ani z kozy. Tłuszczu zaś z padliny oraz tłuszczu ze zwierzęcia rozszarpanego można użyć do wszelkich innych celów, które przyjdą na myśl, lecz absolutnie nie wolno wam go jeść. Tłuszcz zaś kapłan zamieni w dym na ołtarzu, ale mostek przypadnie Aaronowi i jego synom’.
 „‚A prawy udziec dacie kapłanowi’. Temu z synów Aarona, który składa krew ofiar współuczestnictwa oraz tłuszcz, przypadnie prawy udziec jako jego dział. Bo ja biorę od synów Izraela z ich ofiar współuczestnictwa mostek ofiary kołysanej oraz udziec ze świętej części i dam je kapłanowi Aaronowi oraz jego synom. ’”
„‚A oto prawo dotyczące ofiary zbożowej: Wy, synowie Aarona, złóżcie ją z przodu ołtarza. I jeden z nich nabierze całą garścią trochę wybornej mąki stanowiącej ofiarę zbożową i trochę oliwy oraz całą wonną żywicę, która jest na ofierze zbożowej, i zamieni to w dym na ołtarzu. A co z tego pozostanie, zje Aaron oraz jego synowie. Będzie to jedzone w świętym miejscu jako przaśniki. Będą to jedli na dziedzińcu namiotu spotkania. Nie należy tego piec z niczym, co zawiera zakwas. Dałem to jako ich dział z ofiar ogniowych”. Shocked
i bądź tu mądry         D
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #87 : 2013-02-13, 18:36:10 »

To akurat są przykazania dla niewolników, a jedno tylko dla  kapłanów ma "kangur" w stopce na DD...   WinkVery Happy
I jest ich więcej.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: 1%!
« Odpowiedz #88 : 2013-02-13, 18:47:44 »

Czyli DJ dla mas, a DO dla góry?
Dario poszukaj coś wysokotłuszczowego  Very Happy
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #89 : 2013-02-13, 18:48:15 »

To akurat są przykazania dla niewolników, a jedno tylko dla  kapłanów ma "kangur" w stopce na DD...   WinkVery Happy
I jest ich więcej.  Very Happy
jakiś cytat ?   Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #90 : 2013-02-13, 18:53:21 »

Co Ty?  Shocked
Niech ci COOLER z DD poszuka. Tam już też ziarnko nawracania posiałeś to pielęgnuj, bo tu nic z tego nie wyjdzie.  Sad
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #91 : 2013-02-13, 19:06:18 »

Czyli DJ dla mas, a DO dla góry?
Dario poszukaj coś wysokotłuszczowego  Very Happy
Jego kapłani będą „po czas niezmierzony” wywodzić się z domu Aarona, wyodrębnionego spośród Kehatytów, jednego z trzech głównych rodów plemienia Lewiego (Wj 6:16; 28:43). Najpierw jednak Mojżesz (który też był Lewitą), jako pośrednik przymierza Prawa i przedstawiciel Boga, uświęcił Aarona oraz jego synów i ‛napełnił ich ręce mocą’, wyznaczając ich na kapłanów,
Kapłani otrzymywali: 1) Stałą dziesięcinę. 2) Pieniądze za wykup pierworodnych synów lub samców zwierząt. W wypadku pierworodnego byka, baranka lub kozła otrzymywali do zjedzenia ich mięso

17”Tylko pierworodnego byka ani pierworodnego baranka, ani pierworodnego kozła nie masz wykupywać. Są czymś świętym. Ich krwią masz pokropić ołtarz, a ich tłuszcz masz zamienić w dym jako ofiarę ogniową o kojącej woni dla Jehowy. 18 A ich mięso przypadnie tobie. Podobnie jak mostek ofiary kołysanej i jak prawy udziec — przypadnie tobie.”  księga ksiąg
to 'chyba' wyraźnie do kapłanów
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #92 : 2013-02-13, 19:09:30 »

bo tu nic z tego nie wyjdzie.  Sad
''człowieku małej wiary'' Very Happy   , co z tym tluszczem ? jedli czy nie ?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #93 : 2013-03-08, 18:22:10 »

Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #94 : 2013-03-08, 18:42:16 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #95 : 2013-04-07, 11:13:46 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: 1%!
« Odpowiedz #96 : 2013-04-07, 13:09:39 »

Wiem, że moja księgowa przekazywała. Jutro wybieram się do niej, to dowiem się ile... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: 1%!
« Odpowiedz #97 : 2013-04-07, 13:31:50 »

Nie ważne ile, ważne, że słusznie zdecydowała.
Każda złotówka się liczy, bo plany społecznej działalności Stowarzyszenia są kosztowne i zależą wyłącznie od 1%.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: 1%!
« Odpowiedz #98 : 2013-04-07, 13:40:48 »

Państwo by nie mogło coś dorzucić do tego "worka"...? Rolling Eyes Sobie na różne nagrody mają, samochody służbowe, cele reprezentacyjne, diety... Laughing mogliby i na funkcjonowanie stowarzyszeń coś dać...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: 1%!
« Odpowiedz #99 : 2013-04-07, 13:55:07 »

A może lepiej nie... Rolling Eyes  Cool dadzą tylko "swojakom"... Confused
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.