forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 23:57:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pomiar cisnienia krwi
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pomiar cisnienia krwi  (Przeczytany 25308 razy)
tadzio
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #20 : 2009-10-31, 20:49:21 »

Jak mi wzrosnie powyżej 140 to biorę tabletki
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #21 : 2009-10-31, 21:22:57 »

Jak mi wzrosnie powyżej 140 to biorę tabletki
ciemnote ci wciskają
to jeszcze nie jest zbyt wysokie ciśnienie
ps.
 pamiętam że kiedyś za normalne  przyjmowało  się wiek + 100
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #22 : 2009-10-31, 21:26:22 »

Witam furmanowiczow ja natomiast z ciśnieniem mam stale problemy i biorę leki na nadciśnienie dieta byla dobra przez dwa lataa pOzniej coaraz gorzej
z tego co pamietam,cisnienie Dieta leczy sie dosyc dlugo,dlatego zycze cierpliwosci Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #23 : 2009-10-31, 21:35:37 »

"kodar" Ty też byś mogła włane forum założyć, bo wiesz "lepiej" od Dr Kwaśniewskiego.
Ciśnienie na prawidłowo stosowanej Diecie Optymalnej (bez ulepszania) normuje się bardzo szybko. Jedynie w sytuacjach, gdy jest ono bardzo wysokie i przewlekłe - poprawa następuje wolniej.
PS. "kodar" mi też "mówiłaś", że DO nie działa, a jednak zadziałało.  Smile
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #24 : 2009-10-31, 21:58:48 »

"kodar" Ty też byś mogła włane forum założyć, bo wiesz "lepiej" od Dr Kwaśniewskiego.
Ciśnienie na prawidłowo stosowanej Diecie Optymalnej (bez ulepszania) normuje się bardzo szybko. Jedynie w sytuacjach, gdy jest ono bardzo wysokie i przewlekłe - poprawa następuje wolniej.
PS. "kodar" mi też "mówiłaś", że DO nie działa, a jednak zadziałało.  Smile
nie mam zamiaru zakladac wlasnego,to po pierwsze.Bedac na szkoleniu w Arkadii,osobom z nadcisnieniem zalecano cierpliwosc i  i przestrzeganie zasad Diety,bo cisnienie leczy sie najdluzej,to po drugie.A trzeciego nie bedzie.A czy dziala,czy nie,to najlepiej sprawdzic na sobie i pilnowac,by czegos nie przeoczyc. Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #25 : 2009-10-31, 22:03:03 »

"kodar" Ty też byś mogła włane forum założyć, bo wiesz "lepiej" od Dr Kwaśniewskiego.
Ciśnienie na prawidłowo stosowanej Diecie Optymalnej (bez ulepszania) normuje się bardzo szybko. Jedynie w sytuacjach, gdy jest ono bardzo wysokie i przewlekłe - poprawa następuje wolniej.
PS. "kodar" mi też "mówiłaś", że DO nie działa, a jednak zadziałało.  Smile
zaprzeczasz sama sobie,a skad wiesz o jakie to wlasnie cisnienie chodzi,a moze  to cisnienie przewlekle???ß Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #26 : 2009-10-31, 22:04:30 »

.A czy dziala,czy nie,to najlepiej sprawdzic na sobie i pilnowac,by czegos nie przeoczyc. Razz
No to powodzenia Ci życzę..
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #27 : 2009-10-31, 22:14:07 »


zaprzeczasz sama sobie,
Niczego nie zaprzeczam. A Ty "kodar" to swoje czarnowidztwo tylko rozsiewasz po Forum. Nie stosujesz diety według zasad Jana Kwasniewskiego, jesteś "mądrzejsza" od Niego, a wyleczyć się jakoś nie potrafisz - a w doradzaniu nalepsza.
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #28 : 2009-10-31, 22:29:16 »


zaprzeczasz sama sobie,
- a w doradzaniu nalepsza.
OOOOOOOOOOOOOO,dziekuje za uznanie  Very Happy
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #29 : 2009-11-17, 08:42:56 »

Puls mam czesto podwyzszony,a cisnienie krwi niskie albo w noemie.
 

Za malo tluszczu w diecie.

A moze wiesz cego jest za molo jak jest odwrotnie, czyli puls niski spoczynkowy 55-60 notmalny w okolicach 70, za to pierwesze cisnienie czasami podwyzszone nawet do 150 drugie raczej w normie.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #30 : 2009-11-17, 11:02:36 »

Wahania ciśnienia są zupełnie naturalne i nie sależą tylko od momentu aktywności fizycznej, inne będzie w zimnym otoczeniu, inne w ciepłym, inne rano, inne po południu i wieczorem. Miarodajnym mógłby być monitoring 24, lub nawet 48-godzinny. Wpływ na "skoki" ciśnienia może mieć również każdy, nawet najmniejszy stres (nie ma tłustego boczku w sklepie Laughing), to jest naturalna reakcja organizmu. Dopiero duże "skoki" ciśnienia - powyżej 160-170 mm hg mogą świadczyć o nieprawidłowej reakcji adrenergicznej organizmu. Bardzo istotne jest, aby ciśnienie rozkurczowe nie przekraczało 90 mm hg, a czego za mało, albo za wiele, to może być tylko "gdybanie", bo reakcja organizmu jest absolutnie indywidualna.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #31 : 2009-11-18, 21:40:11 »

Czytalem ostatnio czasopismo sportowe, w ktorym napisano cos w stylu:
jakosc serca mierzy sie na podstawie czasu powrotu pulsu ze stanu treningu do stanu spoczynkowego. Im dluzszy tym gorzej. Oczywiscie nie podano ani wieku ani czasu treningu ani nic innego. I to ma byc gazeta zdrowotno-sportowa.
Mam pytanie do Was, znajacych temat; jezeli po 3 godzinnym plywaniu na poziomie pulsu 140 wraca  u mnie puls po godzinie do 100 po trzech do 90 a po nocy do 55 to czy moje serce jest jak dzwon czy jak dzwonek?

Czy mamy inne "tabele, przeliczniki,normy" na podstawie ktorych mozna, ze tak powiem, znalesc jakas norme, wskazowke, rozwiazanie, teorie.
Prosze nie mowcie o bradykardii tego typu chorobach.
Prosze o konkretne wskazania.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #32 : 2009-11-18, 23:37:20 »

Na pytania, które stawiasz nie ma jednoznacznych odpowiedzi, bo wszystko zależy od wieku, sposobu życia,etc. Ja, np jestem w gruncie rzeczy osobą "nieruchawą", a po próbach wysiłkowych osiągałem tętno prawidłowe po 3 minutach. Oczywiście, im szybciej, tym lepiej, ale ja ze sportem skończyłem 35 lat temu. I co w takim razie powiesz na takie "dictum"? Masz, wg siebie fantastyczną formę, to ciesz się tym i nie szukaj dupereli, bo to tylko świadczy o zbyt wielkie miłości własnej, pozdrawiam Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #33 : 2009-11-19, 07:07:46 »

Nie masz racji, bo sa tabele!!!
Nie masz racji nie jestem w sobie zakochany
Masz racje, to Twoj problem, ze siedzisz i nic nie robisz!!!
A kto pyta nie bladzi.

Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #34 : 2009-11-19, 12:25:35 »

Tabele te dotyczą prób wysiłkowych EKG, są tam parametry tętna, ciśnienia, ilości i prędkości przepływu krwi, etc. Wystarczy skontaktować się z lekarzem, prowadzącym takie badania. Określenie "nic nie robisz" uważam za nadużycie, to, że trudno mi znaleźć czas na bieganie, czy pływanie, nie świadczy jeszcze o kompletnym braku ruchu.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomiar cisnienia krwi
« Odpowiedz #35 : 2009-11-19, 12:32:55 »

OK, sorry za naduzycie.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.