forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 21:09:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659883 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ZO a zmiany hormonalne.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZO a zmiany hormonalne.  (Przeczytany 7778 razy)
jaccek
Go


Email
ZO a zmiany hormonalne.
« : 2008-03-05, 18:03:04 »

Mam pytanie do osob ktore od dluzszego czasu stosuja prawidłowo ZO czy zaobserwowały u siebie jakies wieksze zmiany w zachowaniu, mysleniu spowodowane zmianami hormonalnymi? U mnie zanim zaczałem stosowac ZO wystepowała duza ospałość, brak siły fizycznej, psychicznej, popedu seksualnego i byłem bardzo zniewiesciały. Mysle ze było to spowodowane tym ze od urodzenia byłem karmiony pokarmem roslinnym. Nie było nawet karmienia mlekiem matki. Pozniej nawet jak dojrzewałem nie jadłem jajka nawet przez kilka miesiecy (na sniadanie 1 bułka z szynka i masłem najczesciej). Jedynie mieso do obiadu (chudy filet). Apetyt miałem bardzo słaby. Gdy zaczałem DO wszystko zmieniło sie nie do poznania. Wystapiło momentalnie (nawet przy jeszcze błędnym stosowaniu diety i nie wielkich ilosciach tłuszczu) zmiana sposobu myslenia, cech charakteru sposobu chodzenia no i popedu. Myslałem ze rosna mi nowe włosy bo pojawiły sie takie malutki ale jak sie za jakis czas okazało ze wypadły mi te dluższe i słabsze a odsłoniły te krokie jeszcze silne, przestałem lubiec nosic dłuzsze i zaczałem lubiec krotkie.

Od jakiego czasu zaczałem sie zastanawiac skoro jadłem jak „baba” to dlaczego dzisiaj kobiety ktore jedza te wszystkie produkty „light” czyli beztluszczowe a słodkie sa takie zaradne, nie zależne, pala papierosy, prowadza samochod i sa takie meskie? Bardziej niz wiekszosc meszczyzn ktorzy przypominaja mnie z przed diety. Teraz tez wiem ze u kobiet to takze powoduje zaburzenia hormonalne.

Czy w wyniku beztłuszczowego, weglowodanowego jedzenia zanikaja różnice miedzy płciami i powstaje cos pomiedzy??

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: ZO a zmiany hormonalne.
« Odpowiedz #1 : 2008-03-05, 19:33:42 »

Zmiany hormonalne po przejściu na ŻO muszą nastąpić, bo organizm dąży do równowagi hormonalnej. Nadmiar zjadanych węglowodanów doprowadza do nadmiernego wydzielania insuliny, która jest hormonem anabolicznym. Do tej grupy należą też hormony płciowe i wzrostowe.  Gdy jednego z hormonów jest za dużo, to organizm dla  przywrócenia równowagi reaguje spadkiem innych hormonów z tej samej grupy lub wzrostem stężenia z drugiej grupy (katabolicznej). Dlatego tak często występuje spadek hormonów płciowych, z wszelkimi tego konsekwencjami, spotykany u sporej części mężczyzn będących na diecie węglowodanowej. Powrót do normalności jest przywróceniem właściwego poziomu hormonów płciowych i narodzenie się mężczyzny z ciała zniewieściałego.
Zapisane
jaccek
Go


Email
Odp: ZO a zmiany hormonalne.
« Odpowiedz #2 : 2008-03-05, 20:45:25 »

To juz wiem z ks.Lutza. Dziwi mnie tylko dlaczego u kobiet dzieje sie dokładnie na odwrót, nabieraja cech meskich.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: ZO a zmiany hormonalne.
« Odpowiedz #3 : 2008-03-06, 02:04:51 »

Jacek
Mnie też wydaje sie ,ze tez  zmieniłam swoje podejście do zycia
    inaczej pojmuje swiat bliznich iswoją przestrzeń . Mniej potrzebuje snu
    a co najważniejsze -kupe spraw sobie odpuściąłm .
     Dawniej byłam jednak byłam więcej agresywniejsza ,nerwowa i kłótliwa .
   Nie jestem pewna czy to przez sposób zywienia czy przekwitanie.
      Co do hormonów -chyba mi już raczej ubywa niz przybywa.
Zapisane
jaccek
Go


Email
Odp: ZO a zmiany hormonalne.
« Odpowiedz #4 : 2008-03-06, 09:23:11 »

No własnie ale ktorych hormonów, zenskich czy meskich przybyło na DO..? Jesli jestes mniej nerwowa to raczej przybyło Ci żeńskich. Według mnie taka zaleta jest tych żenskich ze człowiek spokojniejszy, mnie impulsywny ma lepsze podejscie do wielu spraw np. wychowania dzieci. Moja mama była ciagle znerwicowana przy wychowaniu mnie a teraz ma pretensje ze ja taki jestem.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ZO a zmiany hormonalne.
« Odpowiedz #5 : 2008-03-07, 15:23:23 »

To juz wiem z ks.Lutza. Dziwi mnie tylko dlaczego u kobiet dzieje sie dokładnie na odwrót, nabieraja cech meskich.
Po czym poznajesz,ze kobiety nabieraja cech meskich,??? i kiedy ich nabieraja podczas pupatet,czy po zakonczeniu menopauzy?? Smile
Zapisane
jaccek
Go


Email
Odp: ZO a zmiany hormonalne.
« Odpowiedz #6 : 2008-03-07, 23:21:34 »

Po czym poznaje.. wystarczy popatrzec jak sie teraz zachowuja dziewczyny na wszelkich balangach, imprezach, brakuje im kobiecości, delikatnosc. Sa krzykliwe, nerwowe, głośno sie zachowuja, patrza na chłopaków jak na "towar", czesto chodza do klubów zeby wyrwac kogos na jedna noc - to sa wszystko cechy meskie. Wystarczy popatrzec jak pala papierosy, pija piwo, a mezczyni przy nich sa jak potulne baranki ktore sie do nich łasza. Wyczuwam w nich siłe, niezależnosc, one czuja ze rzadza, ze decyduja. Zachowuja sie jak kobiety z filmu "sex misja". Ale taka zupełna skrojnosc widze w tych fizycznie najcięższych..
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ZO a zmiany hormonalne.
« Odpowiedz #7 : 2008-03-08, 16:27:00 »

Po czym poznaje.. wystarczy popatrzec jak sie teraz zachowuja dziewczyny na wszelkich balangach, imprezach, brakuje im kobiecości, delikatnosc. Sa krzykliwe, nerwowe, głośno sie zachowuja, patrza na chłopaków jak na "towar", czesto chodza do klubów zeby wyrwac kogos na jedna noc - to sa wszystko cechy meskie. Wystarczy popatrzec jak pala papierosy, pija piwo, a mezczyni przy nich sa jak potulne baranki ktore sie do nich łasza. Wyczuwam w nich siłe, niezależnosc, one czuja ze rzadza, ze decyduja. Zachowuja sie jak kobiety z filmu "sex misja". Ale taka zupełna skrojnosc widze w tych fizycznie najcięższych..
"Seksmisja" z J.Stuhr w roli glownej,uczy nas,ze natury sie nie da oszukac,kobiety byly i beda jak rowniez mezczyzni.A gdzie,to zatwierdzone,ze kobieta,musi byc tylko  kura domowa i glupia gesia i powinna to,a czego innego nie.
Kultura,to kazdego osobista sprawa.Mnie nic do tego.
Panom  rowniez nic ujac nic dodac, Laughing  jednak  jesteśmy na siebie skazani(w pozytywnym tego słowa znaczeniu) , nic tylko to wykorzystać!!! Wink
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: ZO a zmiany hormonalne.
« Odpowiedz #8 : 2008-03-08, 19:47:48 »

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: ZO a zmiany hormonalne.
« Odpowiedz #9 : 2008-03-09, 02:28:58 »

Waldek -to chyba jest tak ,ze ponoc wszyscy mamy meskie i żeńskie hormony
tylko w odpowiedniej proporcji . Z wiekiem nam ubywa zenskich a panom meskich,
    wiec na starośc  dzadkowie są jakby jedna płcią nijaką.
To takie moje spostrzezenia .
   Masz racje co do dziewczat -ale to raczej współczesne wychowanie
     lansowanie przebojowości  , zdziczenia obyczajów -niewazna idea -
      aby było głosno i szumno .Ostatnio zauważam ,ze negatywni bohaterzy
         mają o wiele lepsze powodzenie w mediach niz wartościowi ludzie .
Zapisane
jaccek
Go


Email
Odp: ZO a zmiany hormonalne.
« Odpowiedz #10 : 2008-03-09, 09:04:46 »

A nie jest czasem tak ze wyniku złego odzywiania hormony płciowe przestaja byc produkowane gdyz rodzic ktory nie potrafi nakarmic siebie samego to potomstwa tez dobrze nie nakarmi?

PS. Ze starzeniem sie chyba jest podobnie, starszy człowiek nie jest juz tak sprawny i nie zapewni własciwej "ochrony" małemu..
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 17 zapytaniami.