forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 18:18:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660328 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (65)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (65)  (Przeczytany 9211 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (65)
« : 2008-03-07, 08:42:52 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (65)

Zwracam się z prośbą o przysłanie tabeli wartości odżywczych.
Z góry dziękuję.
Chciałabym podzielić się taką refleksj
 Jestem od 6 miesięcy na diecie optymalnej. Może na początku popełniałam jakieś błędy - z biegiem tygodni przy wertowaniu książki dr Kwaśniewskiego "Dieta Optymalna" i miesięczniku "Optymalni", którego kupuje, co miesiąc, wydaje mi się, że dużo już się nauczyłam. I teraz niezmiennie od tygodni jadam dwa razy dziennie, tj. między 8 - 9 śniadanie; 4 żółtka -50 masła+0,5 grejpfruta.
Międzyczasie popijam przeważnie wodę czasem herbatę.
Ok. 16-17- 100 g galaretki i w większości 50 g śliwek suszonych.
Staram się nie przekraczać białka 50 i węglowodanów 50. Już uregulowałam zaparcia, ale z wagi nic nie spada już 6 miesiące jak ważyłam na początku diety optymalnej tzn. 63 kg i dziś też 63 kg, a mam lat 66 i wzrostu 153. I dlatego zwracam się z prośbą o podanie przykładowego konkretnego jadłospisu na mój wzrost, żebym mogła wreszcie schudnąć.
Nie jestem za urozmaiceniem pokarmów- mogę jeść ciągle to samo- byle tylko dostarczyć organizmowi potrzebnych składników pokarmowych. Nie proszę o
odpowiedź na adres, bo wiem ile jest pracy w redakcji.  Żywienie optymalne stosujemy zapobiegawczo.
Pozbyłam się wzdęć już po 3- 4 dniach żywienia optymalnego,• to jest już super, jeszcze ta waga. Bardzo proszę o spełnienie mojej prośby. I serdecznie pozdrawiam wszystkich pracujących dla nas w miesięczniku "Optymalni".

                                                                                               Życzliwa B. N.

Rozpoczynając żywienie optymalne większość osób z nadwagą szybko zrzuca zbędne kilogramy i osiąga wagę należną. Na wadze szybciej tracą mężczyźni, a wolniej kobiety.
Najczęściej przyczyną braku efektów są błędy popełniane na początku diety, które zwykle udaje się naprawić. Przy prawidłowo stosowanym żywieniu rzadko zdarza się brak utraty wagi. Kłopoty dotyczą najczęściej kobiet, które w zdenerwowaniu robią się głodne.
U tych osób mamy do czynienia z obniżonym poziomem lipa trawiących tłuszcze. Wyjątkowo zdarza się, że mimo stosowania diety i prądów S na jamę brzuszną nie następuje chudnięcie.
Osoby mające nadwagę w dobowych posiłkach powinny dostarczać nieco mniej tłuszczu (ok. 1,5-2g na kg masy ciała), ponieważ część zapotrzebowania należy czerpać z własnych zapasów.
Dodatkowo korzystnym jest wprowadzenie jednodniowych postów, co tydzień.
W takim przypadku spożywa się jedynie, niesłodzone płyny (woda, kawa, herbata) i następnego dnia człowiek budzi się bez uczucia głodu. Świadczy to o tym, że uruchomiło się własne zapasy energetyczne i nie należy jeść do czasu aż się zgłodnieje.
Pani nadwaga nie należy do poważnych, jednak niewątpliwie kilka kg powinno się pozbyć. Gotowe jadłospisy z ograniczoną ilością  tłuszczu otrzymała już Pani w tabelach. Stosując się do powyższych zaleceń, prawie każdy traci na wadze. Z doświadczenia wiemy, że nawet osoby z upośledzonym wytwarzaniem lipaz po pewnym czasie uruchamiają ich produkcję.
Zdarzyło mi się  np. spotkać pacjentkę, która pierwszy kg straciła po 2,5 roku diety.

                                                                                                               Lek  med. Przemysław Pala
                                                                                                             konsultant i opiekun medyczny
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.