forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 00:25:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (66)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (66)  (Przeczytany 12788 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (66)
« : 2008-03-08, 05:18:05 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (66)
             
Szanowny Panie Doktorze Pala,

Mam 62 lata, waga 60/162 cm, jestem na żywieniu optymalnym od lutego 1997 r. Do grudnia 2001 byłam okazem zdrowia i dobrego samopoczucia. Problem zaczął się w drugiej połowie grudnia 2001 obrzękiem lewego nadgarstka. Dostałam skierowanie do specjalisty ortopedy, który skierował mnie na badanie EMG - wynik: przewodzenie w badanych nerwach kończyn górnych - prawidłowe.
Ortopeda po otrzymaniu wyniku EMG orzekł rozpoznanie – bóle wielo stawowe nadgarstka i dłoni lewej.
Rozpoczęłam rehabilitację zabiegami fono, laserem, jonoforezą, alfatronem – i bez skutku. Zostałam przekazana do specjalisty reumatologa, ból był nie do wytrzymania, tak że musiałam zażywać tabletki Olfen 100 na zmianę z Aulinem, Enerbol 200 i również zabiegi i nadal nie ma żadnej poprawy.
Pani dr reumatolog miała podejrzenie - gruźlica kości próba tuberkulinowa M*RT 23 wykazała  0 mm. Od stycznia jestem równocześnie pod stałą opieką lekarza optymalnego w Tychach.
Prądy selektywne wzięłam 10 razy w styczniu i powtórzyłam 10 razy w maju br. na dłonie i stopy i też nie ma żadnej poprawy.
Chcę przybliżyć trochę mój jadłospis:  rano omlet z 5 żółtek i 1 białka przekładany boczkiem lub plasterkiem żółtego sera i wędliny, ok. 13.00 0,5-1 szkl. śmietany, o 17.00 obiad:  5-10 dkg karczku lub galareta  nóżek, żeberka, 1 ziemniak puree z masłem, lub frytki na łoninie, trochę jarzyn. B- 30-37 g,  T- 120-150 g, W- 50 g (0,8g na kg m.c.).
Panie Doktorze, od drugiej połowy czerwca wystąpił również obrzęk prawej dłoni, obrzęki i bóle stóp, i ból kolan. Lekarz optymalny proponuje, a bym wzięła blokady, żebym tak nie cierpiała.
Panie Doktorze, podaję moje ostatnie wyniki z dnia 08.07.2002. Cholesterol całkowity 183  Aspat 26, HDL 68, Alat 10, LDL 94,2, kreatynina 0,5, trójglicerydy 104, glukoza 74, OB 5.
Mam nadzieję, że udzieliłam Panu należytych informacji potrzebnych do oceny dalszego postępowania.
Bardzo liczę na odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję.
                                               
                                                                    Łączę serdeczne pozdrowienia
                                                                               M.P. z Michałowa




Pani Mario,
Prawidłowo stosowane żywienie optymalne szybko usuwa dolegliwości stawowe i praktycznie nie spotyka się nowych zachorowań. Podane przez Panią ilości zjadanych pokarmów są prawidłowe i jeżeli pokrywają się z rzeczywistością, to nie mogą być przyczyną występowania bólów. Opisywane przez Panią dolegliwości nie wskazują na chorobę zwyrodnieniową stawów, ponieważ są zbyt ostre i towarzyszą im obrzęki, które nie ustępują pod wpływem stosowanych leków.
Choroba znacznie bardziej przypomina zapalenie na tle paciorkowcowym. Paciorkowce są to popularne bakterie, które mogą wywołać anginę zazwyczaj szkarlatynę, choroba zazwyczaj ustępuje po leczeniu antybiotykami lub samoistnie.
Jeżeli człowiek często przechodzi te choroby, to może dojść do wytwarzania przeciwciał, które atakują m.in. stawy. Podobna sytuacja może nastąpić, jeżeli w organizmie istnieje ognisko zapalne, które okresowo daje wysiewy zarazków, może to trwać latami.
Siedliskiem bakterii są różne miejsca np. zatoki czołowe, ropień około zębowy, lub płucny, kości i inne.
Znalezienie miejsca bytowania drobnoustrojów może być trudne, ale potwierdzenie ich obecności wykazują badania ASO i próba lateksowa, które trzeba wykonać. Jeżeli badania okażą się pozytywne należy wdrożyć antybiotykoterapię - najczęściej podaje się duże dawki penicyliny, leczenie może być długotrwałe - najlepiej oczywiście znaleźć i usunąć ognisko.
Prądy selektywne w tym przypadku raczej efektu nie przyniosą, a z leków przeciwbólowych dobre efekty może dać Tramal.
Stosowanie miejscowo sterydów rzeczywiście zadziała przeciwbólowo, jednak nie usunie przyczyny dolegliwości. Powszechnie używany do "blokad" Diprophos zmniejsza bóle stawowe na kilka tygodni, a później trzeba ponowić dawkę. Zdarza się czasami, że nawet nie leczona choroba ustępuje samoistnie, ale lepiej jest nie czekać, tylko podjąć odpowiednie kroki..

                                                                                                            Lek  med. Przemysław Pala
                                                                                                           konsultant i opiekun medyczny

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 17 zapytaniami.