forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 08:18:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660347 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Surowe jedzenie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Surowe jedzenie  (Przeczytany 137148 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #100 : 2008-10-16, 13:09:45 »

Obecnie Masajowie nie zywią się tak jak Wy tutaj piszecie.Ich żywienie zostało "wzbogacone" o cukier ,ryż i wiele innych ,dowożonych  dzięki "dobroci bliźnich" z Europy,a może i całego świata.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #101 : 2008-10-16, 14:01:44 »

Cytuj
Co do Eskimosów ,to nie wiem,ale Masajowie jedzą surowe mięso???

Nawet nazwa eskimos to bodajże "jedzący surowe mięso" czy coś podobnego. A zdrowi Masajowie dawniej pili surowe mleko i krew. > http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html#ch9

Jak jest dzisiaj nie wiem.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #102 : 2008-10-16, 14:04:08 »



Jak jest dzisiaj nie wiem.

No to jest tak jak piszę.Oglądałam ze dwa dokumenty na temat życia w masajskiej wiosce.Dowożą im cukier,ryż i inne i to traktują jako przysmak -ogladałam.Nie pisałabym,gdybym tego nie widziała w TV.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #103 : 2008-10-16, 14:06:38 »

  Masajowie dawniej pili surowe mleko i krew.

O piciu krwi też było,ale również to, co pisałam wczesniej
Zapisane
gudrii
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #104 : 2008-10-16, 15:26:11 »


No to jest tak jak piszę.Oglądałam ze dwa dokumenty na temat życia w masajskiej wiosce.Dowożą im cukier,ryż i inne i to traktują jako przysmak -ogladałam.Nie pisałabym,gdybym tego nie widziała w TV.
Laughing  Laughing  Laughing
 mowimy o tym jak sie zywili zanim zaczeli czerpac z naszej kultury, a zywili sie dobrze, w ogromnej czesci surowo! i to jest dieta jaka podajemy jako przyklad na wyzszosc surowizny nad termiczna, rdzenna dieta masajow, eskimosow a nie dzisiejsza z nalecialosciami zachodnimi.

Tak na marginesie to w TV klamia Wink tu masz kawalek do poczytania:
http://africanrootsfoundation.org/2008/07/the-life-history-of-maasai/
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #105 : 2008-10-16, 15:40:53 »


No to jest tak jak piszę.Oglądałam ze dwa dokumenty na temat życia w masajskiej wiosce.Dowożą im cukier,ryż i inne i to traktują jako przysmak -ogladałam.Nie pisałabym,gdybym tego nie widziała w TV.
Laughing  Laughing  Laughing
 mowimy o tym jak sie zywili zanim zaczeli czerpac z naszej kultury, a zywili sie dobrze, w ogromnej czesci surowo! i to jest dieta jaka podajemy jako przyklad na wyzszosc surowizny nad termiczna, rdzenna dieta masajow, eskimosow a nie dzisiejsza z nalecialosciami zachodnimi.

Tak na marginesie to w TV klamia Wink tu masz kawalek do poczytania:
http://africanrootsfoundation.org/2008/07/the-life-history-of-maasai/
Ja też się posmieje,bo niby czemu nie?  Laughing Laughing Laughing
No to było "milion" lat temu ,to i mogli się tak żywić ,a Ty teraz chcesz się żywić tak jak dawny Masaj? No nie przesadzaj-nie jestes Masajem chyba, albo Eskimosem,co?  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #106 : 2008-10-16, 15:45:41 »



Tak na marginesie to w TV klamia Wink tu masz kawalek do poczytania:
http://africanrootsfoundation.org/2008/07/the-life-history-of-maasai/

A niby z Twoich źródeł to płynie najprawdziwsza prawda,tak? Może jeszcze napiszesz,ze pochodzisz z Kenii i poznałeś Europejkę,która przyjechała tam na wczasy i razem z nią przyjechałeś do Polski i teraz jesteś "ucywilizowanym" Masajem,a wczesniej latałes z dzidą i piłeś krew i mleko  Smile ,tak?  Cool Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #107 : 2008-10-16, 15:51:44 »

Tak na marginesie to w TV klamia Wink tu masz kawalek do poczytania:
http://africanrootsfoundation.org/2008/07/the-life-history-of-maasai/

aaaa, teraz sie sprawa wyjasnila, czemu tak bardzo imponuje Ci ich styl zycia  Wink

Cytuj
The Maasai women are voiceless. They do all the manual work in their homes. The spear that is carries by the men is also used by them to identify themselves. This is done by way of piercing right in front of the house to announce to any other man that he is inside the house. They have a tradition of sleeping with any woman/wife and the respective husband is not supposed to query. The woman is not supposed to complain if a man other then her husband wants to cohabit with her.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #108 : 2008-10-16, 16:06:14 »

Zaiste imponujące i godne nasladowania  Smile 
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #109 : 2008-10-16, 23:15:36 »

Zaiste imponujące i godne nasladowania  Smile 
Przed twoim domem Edytko stalaby dluuuuuuuuga kolejka wielbicieli.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #110 : 2008-10-17, 09:23:22 »


Gurdii!
Mozesz wytlumaczyc dlaczego Bog prowadajac Zydow po pustyni nie karmil kaplanow  surowizna, tylko kazal ofiary z miesa smazyc na oltarzu? A przeciez to byl tylko tluszcz i nerki. Tylko czasami bylo inne mieso (z piersi albo lopatki), ktore tez mialo byc smazone.
nie moge tego wytlumaczyc ale z pewnoscia bedziesz mial okazje sam sie go zapytac o to Wink


Nie wiem kiedy bede mogl go zapytac. Moze byc juz za pozno. Skorzystam z przyslugi Allaha.
Allah czy mozesz zapytac Boga Mojzesza, dlaczego kazal smazyc nerki na tluszczu, a nie jesc je na surowo. Dlaczego nie kazal gotowac kozlecia w mleku matki jego?
Czy Bog Mojzesza to Twoj kolega?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #111 : 2008-10-17, 09:29:43 »


Czy Bog Mojzesza to Twoj kolega?

Myslisz,że Bóg Mojżesza przyjaźni się z Allahem? Może siedzą przy stole,grają w karty,bakają fajki i piją drinki???
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #112 : 2008-10-17, 11:23:45 »

Dlaczego kaplani jedli obrobione termicznie mieso?
Bo tak jadali bogowie.

A dlaczego bogowie jadali obrobione termicznie mieso?
Mam swoja robocza teorie..
Otoz nie zapominajmy, ze bogowie przylecieli do nas z Nibiru. Oni nie byli stad.
Zauwazmy, ze nawet w obrebie jednej planety jak sie zmieni strefe geograficzna wystepuje tam inna flora bakteryjna. Np europejczycy jak pojada do Egiptu czesto lapia tzw "faraona", czyli bez zbednej kurtuazji: dostaja staczki.
Nie jest to nic groznego i po pewnym czasie sensacje jelitowe znikaja. Po prostu czlowiek przyzwyczaja sie do innej flory bakteryjnej i potem jest ok.
Sadze, ze bogowie nie chcieli ryzykowac. Po pierwsze przylecieli tu w konkretnym celu (eksploatacja zloz naturalnych) i mieli inne plany niz posiadowki na kiblu.
Po drugie zapewne nie mogli miec 100% pewnosci co do ziemskiej flory bakteryjnej. Wprawdzie zapewne to oni przywiezli zycie na nasza planete, ale nie mieli calkowitej kontroli nad tym jak to wszystko bedzie sie rozwijac. Nie mogli ryzykowac, dlatego piekli i smazyli.
Ale ide o zaklad, ze byli swiadomi tego, ze surowizna jest lepsza od obrobionej zywnosci.
Ponadto nie zdziwilbym sie jezeli suplementowali rozne oslonki: np witamine C w konskich dawkach.

Ludzie po odlodzie Annunakich nasladowali ich zwyczaje mimo, ze czesto nie wiedzieli czemu sluzyly konkretne zachowania. Zrodzila sie pewna obrzedowosc, "malpowanie" zwyczajow boskich. Dlatego kaplani jedli smazona nerke a nie obrobiona.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #113 : 2008-10-17, 11:35:31 »

Dlatego jedli smazona nerke a nie surowa Smile
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #114 : 2008-10-17, 11:57:49 »


Czy Bog Mojzesza to Twoj kolega?

Myslisz,że Bóg Mojżesza przyjaźni się z Allahem? Może siedzą przy stole,grają w karty,bakają fajki i piją drinki???

Pytam o to Allaha. Skoro nas nawiedzil(odwiedzil) na tym forum, to niech nam pomoze. Zawolam jeszcze raz glosno. Allaaaaaaaaaaaahu. Moze uslyszal.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #115 : 2008-10-17, 12:03:23 »

Nie jest to nic groznego i po pewnym czasie sensacje jelitowe znikaja. Po prostu czlowiek przyzwyczaja sie do innej flory bakteryjnej i potem jest ok.
Sadze, ze bogowie nie chcieli ryzykowac. Po pierwsze przylecieli tu w konkretnym celu (eksploatacja zloz naturalnych) i mieli inne plany niz posiadowki na kiblu.


Rozsmieszyles mnie do lez tym kiblem.
Ale synowie Bogow brali sobie corki "ludzkie" za zony, bo byly piekne. Do kibla mi to nijak nie pasuje.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #116 : 2008-10-17, 12:47:50 »

Dlaczego kaplani jedli obrobione termicznie mieso?
Bo tak jadali bogowie.

A dlaczego bogowie jadali obrobione termicznie mieso?
Mam swoja robocza teorie..
Otoz nie zapominajmy, ze bogowie przylecieli do nas z Nibiru. Oni nie byli stad.
Zauwazmy, ze nawet w obrebie jednej planety jak sie zmieni strefe geograficzna wystepuje tam inna flora bakteryjna. Np europejczycy jak pojada do Egiptu czesto lapia tzw "faraona", czyli bez zbednej kurtuazji: dostaja staczki.
Nie jest to nic groznego i po pewnym czasie sensacje jelitowe znikaja. Po prostu czlowiek przyzwyczaja sie do innej flory bakteryjnej i potem jest ok.
Sadze, ze bogowie nie chcieli ryzykowac. Po pierwsze przylecieli tu w konkretnym celu (eksploatacja zloz naturalnych) i mieli inne plany niz posiadowki na kiblu.
Po drugie zapewne nie mogli miec 100% pewnosci co do ziemskiej flory bakteryjnej. Wprawdzie zapewne to oni przywiezli zycie na nasza planete, ale nie mieli calkowitej kontroli nad tym jak to wszystko bedzie sie rozwijac. Nie mogli ryzykowac, dlatego piekli i smazyli.
Ale ide o zaklad, ze byli swiadomi tego, ze surowizna jest lepsza od obrobionej zywnosci.
Ponadto nie zdziwilbym sie jezeli suplementowali rozne oslonki: np witamine C w konskich dawkach.

Ludzie po odlodzie Annunakich nasladowali ich zwyczaje mimo, ze czesto nie wiedzieli czemu sluzyly konkretne zachowania. Zrodzila sie pewna obrzedowosc, "malpowanie" zwyczajow boskich. Dlatego kaplani jedli smazona nerke a nie obrobiona.

Zenon jak widze temat robi sie coraz ciekawszy ,zapewnialem że kazdy moze w nim znależc to co go przekona.Mysle ŻAe Haniball tez ma duzo wiadomości które moga w
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #117 : 2008-10-17, 13:06:00 »

Dlaczego kaplani jedli obrobione termicznie mieso?
Bo tak jadali bogowie.

A dlaczego bogowie jadali obrobione termicznie mieso?
Mam swoja robocza teorie..
Otoz nie zapominajmy, ze bogowie przylecieli do nas z Nibiru. Oni nie byli stad.
Zauwazmy, ze nawet w obrebie jednej planety jak sie zmieni strefe geograficzna wystepuje tam inna flora bakteryjna. Np europejczycy jak pojada do Egiptu czesto lapia tzw "faraona", czyli bez zbednej kurtuazji: dostaja staczki.
Nie jest to nic groznego i po pewnym czasie sensacje jelitowe znikaja. Po prostu czlowiek przyzwyczaja sie do innej flory bakteryjnej i potem jest ok.
Sadze, ze bogowie nie chcieli ryzykowac. Po pierwsze przylecieli tu w konkretnym celu (eksploatacja zloz naturalnych) i mieli inne plany niz posiadowki na kiblu.
Po drugie zapewne nie mogli miec 100% pewnosci co do ziemskiej flory bakteryjnej. Wprawdzie zapewne to oni przywiezli zycie na nasza planete, ale nie mieli calkowitej kontroli nad tym jak to wszystko bedzie sie rozwijac. Nie mogli ryzykowac, dlatego piekli i smazyli.
Ale ide o zaklad, ze byli swiadomi tego, ze surowizna jest lepsza od obrobionej zywnosci.
Ponadto nie zdziwilbym sie jezeli suplementowali rozne oslonki: np witamine C w konskich dawkach.

Ludzie po odlodzie Annunakich nasladowali ich zwyczaje mimo, ze czesto nie wiedzieli czemu sluzyly konkretne zachowania. Zrodzila sie pewna obrzedowosc, "malpowanie" zwyczajow boskich. Dlatego kaplani jedli smazona nerke a nie obrobiona.

Zenon jak widze temat robi sie coraz ciekawszy ,zapewnialem że kazdy moze w nim znależc to co go przekona.Mysle ŻAe Haniball tez ma duzo wiadomości które moga w

Jak widac moze post zamoistnie uciec Dlatego pisałem ze by nie brac tego do serca,bo mozna sie załamac .Pisałem że Haniball ma tez w tym temacie duzo do powiedzenia i W/G MNIE POSIADA SWOJA KULTURE OSOBISTĄ ,POTRAFI Zrozumiec i tą druga strone,myslę że niedłógo powróci i tu na te forum.Gudril Do CIEBIE MAM JEDNĄ PROSBE czy ty nie widzisz ze sie zagalopowujesz i oskarżasz wszystkich ,kto moze sie z Tobą nie zgadzac ,albo próbowac polemizowac.Jeżeli mnie wysłuchasz to myslę ,że zmienisz zdanie.Jak Widzisz ja pisze i na tym i na Tamtym forum nieraz jestem obrażany za różne moje wypowiedzi ale ja nigdy nikogo nie krytykuje zanim nie poznam jego racji,Ty poprostu racji nie szukasz a szukasz zwady,ale i tak za słowami Admina Zapraszamy do zarejestrowanie swojego konta i pisz tak aby nikt nie musiał myslec że jesteś WK.....NY i nie możes sie opanowac.Znajdziesz napewno swoich adwersarzy którzy potrafia ZNALEŻC CIERPLIWOŚC ABY znaleśc wspólny jezyk w tym co Ty masz do PRZEKAZANIA.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #118 : 2008-10-17, 16:42:44 »

Cytuj
bogowie nie chcieli ryzykowac ...  mieli inne plany niz posiadowki na kiblu

Zenon... po prostu  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Surowe jedzenie
« Odpowiedz #119 : 2008-10-18, 05:54:10 »

Cytuj
bogowie nie chcieli ryzykowac ...  mieli inne plany niz posiadowki na kiblu

Zenon... po prostu  Laughing Laughing Laughing

Edytko. Walnij jakis obraz Boga na kiblu z reka w nocniku.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 17 zapytaniami.